Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2120060 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10620 Dátum: 2013.06.28 14:22:40 »
De fog. Utána 1-3 havonta szét kell kapni megint, mert újra és újra be fog fogni.  :winkiss:
Elképzelhető, hogy a Te Corid és az enyém között van különbség fék terén? Mert ezt megcsinálták a szervizben (bár, nálam nem rohadt be előtte) és azóta sincs vele probléma. Még most, hogy 2 hónap telik el a két indítása és "sétáltatása" között sem jelentkezik semmi ilyen jellegű probléma.  :surrender:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10621 Dátum: 2013.06.28 14:23:11 »
Ha nem zavarja a 3 ajtósság, akkor ott a hatchback is. Azok vannak 4-600.000Ft között is szépek. De ezekre karbantartás jelleggel, hogy még hosszú ideig jók legyenek, költeni ajánlatos, valószínű, hogy kell is. Ha vétel után megcsináltatja, nem lesz gondja vele többet.
Szal lényeg hogy a 700-as kocsinak 1 misi lesz a vége, azt még tesztelem hogy utána elmegy e 5 évet.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10622 Dátum: 2013.06.28 14:23:40 »
ha csomagtartó pakolhatósága is fontos, akkor LiftBackeket is nézegess. Amik nálam (és mint kiderült másnál is) cserések lettek:
Kuplung (kuplung munkahenger?), lengéscsillapítók, szilentek, stabpálcák, vízpumpa, féltengelyeken gumiharangok, meg az első fékekben valami alkatrész rohad össze idővel.
Meg természetesen komplett vezérlés és szimmering csere.
A többi a home-made kategória (pár törött műanyag elem cseréje, izzókat is simán lehet házilag/útszélen egy 9-es kulcs meg egy csillag csavarhúzó kell hozzá, bár a hátsó izzókból csak kettő nem volt már gyári 15 évesen).
Felgumizni egy 80-100 ezer (téli nyári garnitúra)
Szal semmi különös.

Bakker ezek majdnem minden idősebb autón előjönnek, full természetes karbantartási esetek, emiatt siránkoztál, hogy nem is olyan megbízható a Toyota mint mondják? Jáááj
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10623 Dátum: 2013.06.28 14:24:14 »
Elképzelhető, hogy a Te Corid és az enyém között van különbség fék terén?
Talán az hogy én meg te használjuk, ő meg nem? :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10624 Dátum: 2013.06.28 14:24:32 »
Három E11 van a látókörömben, mindhárom állandó jelleggel folyamatosan beragad.  :no: Persze nem vészes, nem blokkol, csak többet eszik vele a kocsi és fogy a fékbetét (lásd: nekem a jobb első betétek totál elfogytak, a bal oldaliak pedig fullosak voltak).
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10625 Dátum: 2013.06.28 14:26:49 »
Szal lényeg hogy a 700-as kocsinak 1 misi lesz a vége, azt még tesztelem hogy utána elmegy e 5 évet.
Simán elképzelhető, ha a tulaj az átlagnál (hozzánk hasonlóan) igényes az autójára. Persze, azért, mert lóg a futómű, vagy, hogy annyi minta nincs a gumin, mint egy gyári Slicknek, még megy az autó, sőt, egy-egy kiégett izzó, literszámolajzabálás, rángatás, füstölés, rohadásból származó lyukak sem biztos, hogy mindenkit zavar (lásd túlbarna szomszédunk A Vectrája)...

De, ha szeretné renben tartani az autót, akkor elképzelhető, hogy 200.000-et is rá kell költeni az autóra 15 évesen.  :yes:

A tiéddel sem lesz baj, hacsak nem magad hibájából okozol valamit.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10626 Dátum: 2013.06.28 14:27:51 »
Talán az hogy én meg te használjuk, ő meg nem? :D
Január óta az enyém ment a legkevesebbet... (kb 5-6km)  :cry: :cry: :cry:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10627 Dátum: 2013.06.28 14:28:04 »
Bakker ezek majdnem minden idősebb autón előjönnek, full természetes karbantartási esetek, emiatt siránkoztál, hogy nem is olyan megbízható a Toyota mint mondják? Jáááj
Elsőnél még nem, végülis törött kuplunggal hazahozott Miskolcról. Aztán amikor 2 hónapra rá meg akart ölni (vagy magát :D) és behajtott önkényesen a kereszteződésbe, kicsit kezdtem ideges lenni. Ezután jött a fix 2 hónap/2000km-es karbantartási ciklusa a többi alkesz résszel, "kicsit" unalmas volt (mondjuk kiszámítható is). Persze Január  óta nem volt szakinál, azóta béke honol közöttünk  :hug:
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Gorzas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 150
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10628 Dátum: 2013.06.28 14:32:24 »
A szedán meg pakolhatatlan...
Nem igazan, nekem is az van és egész jól el vagyok vele. OK egy 5 ajtós sokkal praktikusabb és jobban pakolható is, de a szedán akkor rossz ha régi 14"-os monitor dobozokat akarsz pakolni a kocsiba  :yes:, egyébként hosszú és akár széles de nem magas tárgyakat is simán elnyelnek.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10629 Dátum: 2013.06.28 14:33:31 »
Simán elképzelhető, ha a tulaj az átlagnál (hozzánk hasonlóan) igényes az autójára. Persze, azért, mert lóg a futómű, vagy, hogy annyi minta nincs a gumin, mint egy gyári Slicknek, még megy az autó, sőt, egy-egy kiégett izzó, literszámolajzabálás, rángatás, füstölés, rohadásból származó lyukak sem biztos, hogy mindenkit zavar (lásd túlbarna szomszédunk A Vectrája)...

De, ha szeretné renben tartani az autót, akkor elképzelhető, hogy 200.000-et is rá kell költeni az autóra 15 évesen.  :yes:

A tiéddel sem lesz baj, hacsak nem magad hibájából okozol valamit.
Teljesen mindegy, úgyis meg lesz csináltatva, nincs rászánt pénzem most kocsicserére, meg mint kiderült a szerelő, aki az ottani családtagok opeljeit javítja, sogora toyotánál volt szaki, úgyhogy ha ott rohad le van kihez vinni, csak azokat a 180km-es autópálya szakaszokat élje túl valahogy.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Gorzas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 150
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10630 Dátum: 2013.06.28 14:41:18 »
Elsőnél még nem, végülis törött kuplunggal hazahozott Miskolcról. Aztán amikor 2 hónapra rá meg akart ölni (vagy magát :D) és behajtott önkényesen a kereszteződésbe, kicsit kezdtem ideges lenni. Ezután jött a fix 2 hónap/2000km-es karbantartási ciklusa a többi alkesz résszel, "kicsit" unalmas volt (mondjuk kiszámítható is). Persze Január  óta nem volt szakinál, azóta béke honol közöttünk  :hug:

A család nézegetett Renault-ot is (Tháliát), kicsit utána néztem és a saját tulajok kb. 50%-a nyilatkozta a kocsiról (2003-2008 között), hogy lerobbantak vele valamilyen elektronikai hiba miatt, egy esetben sem lehetett orvosolni a problémát helyben, mindet el kellett vontatni szervizbe. Ezek alapján a fent irt dolgok ha minden 100.(vagy inkább 1000.) Corolla-nál fordulna elő még akkor is jók vagyunk........ :yes:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10631 Dátum: 2013.06.28 14:43:12 »
Igen, nagyjából ilyen arányra számíthatsz.  :yes:
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10632 Dátum: 2013.06.28 14:43:18 »
A család nézegetett Renault-ot is (Tháliát), kicsit utána néztem és a saját tulajok kb. 50%-a nyilatkozta a kocsiról (2003-2008 között), hogy lerobbantak vele valamilyen elektronikai hiba miatt, egy esetben sem lehetett orvosolni a problémát helyben, mindet el kellett vontatni szervizbe. Ezek alapján a fent irt dolgok ha minden 100.(vagy inkább 1000.) Corolla-nál fordulna elő még akkor is jók vagyunk........ :yes:
Ez a nem mindegy.  :flowers: :clap: :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10633 Dátum: 2013.06.28 14:46:35 »
A család nézegetett Renault-ot is (Tháliát), kicsit utána néztem és a saját tulajok kb. 50%-a nyilatkozta a kocsiról (2003-2008 között), hogy lerobbantak vele valamilyen elektronikai hiba miatt, egy esetben sem lehetett orvosolni a problémát helyben, mindet el kellett vontatni szervizbe. Ezek alapján a fent irt dolgok ha minden 100.(vagy inkább 1000.) Corolla-nál fordulna elő még akkor is jók vagyunk........ :yes:
Elektronika (már ami van benne) bírja, nincs vele semmi gond (az LB-nél szokott a hátsó ablaktörlő motorjában valami menthetetlenül szétrohadni), amiket én nézegettem anno, az alapján még meg tudom említeni némi kavicsfelverődésből adódó kezdődő rozsdát a küszöb alján, vagy a hátsó sárvédő íveknél, vagy a lökös-kaszni találkozásánál (nekem is ott kezd most el puklisodni).
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10634 Dátum: 2013.06.28 14:49:58 »
Elsőnél még nem, végülis törött kuplunggal hazahozott Miskolcról. Aztán amikor 2 hónapra rá meg akart ölni (vagy magát :D) és behajtott önkényesen a kereszteződésbe, kicsit kezdtem ideges lenni. Ezután jött a fix 2 hónap/2000km-es karbantartási ciklusa a többi alkesz résszel, "kicsit" unalmas volt (mondjuk kiszámítható is). Persze Január  óta nem volt szakinál, azóta béke honol közöttünk  :hug:

Ja a self steering-ről nem tudtam az hogy történhetett? Nem kapcsoltad ki az automata parkingot? :D (Amúgy tényleg mi volt ?)
Kuplung még a gyári volt ami eltört? Vagy valami noname utángyártott?
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -