Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2120071 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10545 Dátum: 2013.03.13 19:04:40 »
Mi az, ami nem eszik többet pályán mint egyébként? :D
A diesel városban annyit eszik mint autópályán (5,1-5,3 l)
Országuton (3,6-4,5 l)

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10546 Dátum: 2013.03.13 20:08:42 »
A diesel városban annyit eszik mint autópályán (5,1-5,3 l)
Országuton (3,6-4,5 l)
OK, persze rosszul fogalmaztam, városban szoktak a legtöbbet zabálni (ok, persze a trolik benzinből biztos nem), helyesen "Mi az, ami nem eszik többet pályán mint közúton?".
De városban meg az enyém is lazán be tud kajálni 9 lityót, az nem sok az 5,5höz képest? :D
Majd lassan úgyis tankolás lesz, megtudhatjuk hogy elmúlt kvázi két hónap csak hideg városiban mennyi nyelt be. Most jár a napi számláló 400 felett és sacc per kb még van 15-20 lityó a tankban, az 7,5-8,7
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10549 Dátum: 2013.03.20 10:35:16 »
OK, persze rosszul fogalmaztam, városban szoktak a legtöbbet zabálni (ok, persze a trolik benzinből biztos nem), helyesen "Mi az, ami nem eszik többet pályán mint közúton?".
De városban meg az enyém is lazán be tud kajálni 9 lityót, az nem sok az 5,5höz képest? :D
Majd lassan úgyis tankolás lesz, megtudhatjuk hogy elmúlt kvázi két hónap csak hideg városiban mennyi nyelt be. Most jár a napi számláló 400 felett és sacc per kb még van 15-20 lityó a tankban, az 7,5-8,7
Végeredmény 8,13 lett, lehet mégis működik a Shell féle 1 literrel kevesebbet eszik tankonkét marketing duma? :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10550 Dátum: 2013.03.20 10:49:56 »
Ez jobban tetszett :D

Az első néhány mondat után az az érzésem, hogy Te írtad álnév alatt a cikket! :D
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10551 Dátum: 2013.03.20 10:53:23 »
Az első néhány mondat után az az érzésem, hogy Te írtad álnév alatt a cikket! :D
Áhhh, Marci volt az, én 7 évre vettem kocsit, ebből még csak 2 ment le :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Auris HSD Lounge teszt - TC
« Válasz #10552 Dátum: 2013.03.20 10:55:58 »
Ez jobban tetszett :D
Engem kifejezetten felidegesített az írás, mert N.E.M. É.R.T.E.M., M.I.T. A.K.A.R.T. E.Z.Z.E.L. M.O.N.D.A.N.I.!  :ph34r:
Csak én érzek így? Nagy önfegyelem kellett hozzá, hogy egyáltalán végigolvassam...  :nonono:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Auris HSD Lounge teszt - TC
« Válasz #10553 Dátum: 2013.03.20 11:05:15 »
Engem kifejezetten felidegesített az írás, mert N.E.M. É.R.T.E.M., M.I.T. A.K.A.R.T. E.Z.Z.E.L. M.O.N.D.A.N.I.!  :ph34r:
Csak én érzek így? Nagy önfegyelem kellett hozzá, hogy egyáltalán végigolvassam...  :nonono:
Szerintem legtöbb ember így van az autójával és a többi tárgyával. Változik a személyisége, ezáltal az igényei és az teszi boldoggá, ha néha pozitív, előrelépésként megélt változások történnek az életében. Ennek egyik legegyszerűbb módja ha valamiből "újat" vesz. Magyarán a változatosság gyönyörködtet.
Van akinél ez autó, van akinél ez lakás, vagy nő, vagy mobiltelefon, számítógép.
Engem pl az autók annyira nem érdekelnek hogy csak azért üljek át a hőn áhított Kappába, mert csak, viszont a számítógépemet szoktam teljesen feleslegesen is fejleszteni.
« Utoljára szerkesztve: 2013.03.20 11:07:26 írta DonPrego »
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10554 Dátum: 2013.03.20 11:10:22 »
Jaa, ezek szerint a cikk írója érzelmi okok alapján dönt, hogy vmit (pl. az autót) lecseréli-e vagy sem...

Hát, én nem így gondolkodom. Nálam első a használati ÉRTÉK. Ha ez rendben van, akkor jelenlegi anyagi körülményeim között NEM fogom megunni sem az autómat, sem a kutyámat, sem az asszonyt (  :devil: ).

Soha nem birtokoltam úgy autót és szinte semmit sem, hogy azért vegyem meg, mert, mittudomén, bekattantam. Soha nem voltunk olyan anyagi helyzetben, hogy ezt megtehessem, de nem is bánom, mert meggyőződésem, hogy a tárgyi dolgok valódi értékét így tudom reálisan megítélni. Amit veszek, azt azért veszem meg, mert szükségem van rá és használni is fogom a mindennapjaimban.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10555 Dátum: 2013.03.20 11:18:58 »
Jaa, ezek szerint a cikk írója érzelmi okok alapján dönt, hogy vmit (pl. az autót) lecseréli-e vagy sem...

Hát, én nem így gondolkodom. Nálam első a használati ÉRTÉK. Ha ez rendben van, akkor jelenlegi anyagi körülményeim között NEM fogom megunni sem az autómat, sem a kutyámat, sem az asszonyt (  :devil: ).

Soha nem birtokoltam úgy autót és szinte semmit sem, hogy azért vegyem meg, mert, mittudomén, bekattantam. Soha nem voltunk olyan anyagi helyzetben, hogy ezt megtehessem, de nem is bánom, mert meggyőződésem, hogy a tárgyi dolgok valódi értékét így tudom reálisan megítélni. Amit veszek, azt azért veszem meg, mert szükségem van rá és használni is fogom a mindennapjaimban.
Hát élőlényeknél kicsit neccesebb a helyzet, tárgyakkal inkább elfogadott erkölcsileg. De tény hogy az emberben megvan ez az új és ismeretlen felfedezése, élvezése. Most még így eszembe jutott a nő és a ruhák kapcsolat is :D
Persze a kocsi drága hobby, bár ismerek olyat aki kéthavonta cserélt autót az elmúlt időszakban és nem bukott rajta akkorát  :devil:
De olyannal is beszélgettem már, aki nagykerben veszi meg a PC-jét, majd pár hónap után eladja még jó áron és vesz újat, így lényegében havi párezer Forintért mindig a legújabb konfigja van. Biztos ki lehet matekozni.
Persze neked ott van már a gyerek, az is fordít egyet az ember értékrendjén.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10556 Dátum: 2013.03.20 17:12:31 »
Vessetek meg, de van igazság a Bendés cikkben. Én is néha azt érzem, hogy kellene valamit molyolni rajta... ::)

Hálistennek itt az MZ, azon mindig van mit csinálni... A 'rolla meg megmarad megbízható közlekedési eszköznek... ;)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10557 Dátum: 2013.03.20 18:44:20 »
Jaa, ezek szerint a cikk írója érzelmi okok alapján dönt, hogy vmit (pl. az autót) lecseréli-e vagy sem...

Hát, én nem így gondolkodom. Nálam első a használati ÉRTÉK. Ha ez rendben van, akkor jelenlegi anyagi körülményeim között NEM fogom megunni sem az autómat, sem a kutyámat, sem az asszonyt (  :devil: ).

Soha nem birtokoltam úgy autót és szinte semmit sem, hogy azért vegyem meg, mert, mittudomén, bekattantam. Soha nem voltunk olyan anyagi helyzetben, hogy ezt megtehessem, de nem is bánom, mert meggyőződésem, hogy a tárgyi dolgok valódi értékét így tudom reálisan megítélni. Amit veszek, azt azért veszem meg, mert szükségem van rá és használni is fogom a mindennapjaimban.
Nem lehet ilyen racionálisan gondolkodni :no:
Mindenkinek minden korában van amit szeretne, nem azért mert az nélkülözhetetlen stb.
Gyerekkorodban nem akartál machboxot, bicskát, ellemlámpát, öngyujtót, bicajt (amin legyen minden okosság)? Igy vagyunk felnött korban is, ki mit tud megengedni magának, lehet egy jó okostelefon, karóra, kamera, vagy éppen egy autó, amilyen még nem volt (amivel lehetne terepezni, pályázni, vagy sokat cuccolni- álmaink szerint)

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10558 Dátum: 2013.03.20 21:35:34 »
Nem lehet ilyen racionálisan gondolkodni :no:
Mindenkinek minden korában van amit szeretne, nem azért mert az nélkülözhetetlen stb.
Gyerekkorodban nem akartál machboxot, bicskát, ellemlámpát, öngyujtót, bicajt (amin legyen minden okosság)? Igy vagyunk felnött korban is, ki mit tud megengedni magának, lehet egy jó okostelefon, karóra, kamera, vagy éppen egy autó, amilyen még nem volt (amivel lehetne terepezni, pályázni, vagy sokat cuccolni- álmaink szerint)
Persze benne van a dologban a fogyasztói társadalom is erősen, hogy sokszor olyan dolgokat vásárolunk, amire semmi szükségünk, de jól esik hogy van :)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10559 Dátum: 2013.03.20 21:43:55 »
Persze benne van a dologban a fogyasztói társadalom is erősen, hogy sokszor olyan dolgokat vásárolunk, amire semmi szükségünk, de jól esik hogy van :)
Nekem nincs ilyen dolgom. 8)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i