Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2120051 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10410 Dátum: 2013.02.07 09:38:51 »
Amugy az öregekebe nincsen klima.De nekem nem is kell!

Szerintem a klíma ne legyen kizáró ok, ha egyébként rendben van az autó. Az enyémben is van, sajnos. 2006-ban alapfelszereltség volt. De van megoldás: ki kell szereltetni, mert ha nem használod, akkor is növeli a fogyasztást, mert felesleges plusz súly. Én már gondolkodtam ezen, de mivel sok lett volna a munkadíj, egyelőre elvetettem az ötletet. Viszont most eé fogom távolítani a klíma biztosítékját (amennyiben a fűtést és az egyéb hasznos funkciókat nem befolyásolja a hiánya), hogy az utaosk még csak véletlenül se kapcsolhassák be.   
Corolla 1,4 VVT-i 2005

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10411 Dátum: 2013.02.07 09:42:31 »
Szerintem a klíma ne legyen kizáró ok, ha egyébként rendben van az autó. Az enyémben is van, sajnos. 2006-ban alapfelszereltség volt. De van megoldás: ki kell szereltetni, mert ha nem használod, akkor is növeli a fogyasztást, mert felesleges plusz súly. Én már gondolkodtam ezen, de mivel sok lett volna a munkadíj, egyelőre elvetettem az ötletet. Viszont most eé fogom távolítani a klíma biztosítékját (amennyiben a fűtést és az egyéb hasznos funkciókat nem befolyásolja a hiánya), hogy az utaosk még csak véletlenül se kapcsolhassák be.
mért nem inkább az üléseket szereled ki? azok nehezebbek  :devil: esetleg levehetnéd az ajtókat is, a biztonsági öv úgyis benntart  :lol:

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10412 Dátum: 2013.02.07 09:47:34 »
Szerintem a klíma ne legyen kizáró ok, ha egyébként rendben van az autó. Az enyémben is van, sajnos. 2006-ban alapfelszereltség volt. De van megoldás: ki kell szereltetni, mert ha nem használod, akkor is növeli a fogyasztást, mert felesleges plusz súly. Én már gondolkodtam ezen, de mivel sok lett volna a munkadíj, egyelőre elvetettem az ötletet. Viszont most eé fogom távolítani a klíma biztosítékját (amennyiben a fűtést és az egyéb hasznos funkciókat nem befolyásolja a hiánya), hogy az utaosk még csak véletlenül se kapcsolhassák be.
Végülis ha az autót már nem akarod eladni, hanem az a terv, hogy nálad végzi a pályafutását, akkor hajrá...!
Miért fogyaszt többet, ha nincs bekapcsolva? A rendszer súlya kb 30 kg. Akkor dobd ki a pótkereket, legyen bent defektspray és járj mindig max féltankkal és megvan ugyanaz a megtakarítás... Esetleg kimehetnek a hátsó ülések.
Juteszembe tegyél fel 155-ös méretű Ecopia gumikat, szereld le az ablaktörlőt stb. és csökkeni fog a fogyasztás.  :D
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10413 Dátum: 2013.02.07 09:48:51 »
Figyi nekem sose volt.eddig 4 corollank volt ebböl 3 at hasznaltam intenziven.
En egy  maniakus sorolo vagyok.Nem gondolod több benzint hasznalok a klima miatt?:)
Nekem a kinti levegö kell.:)
a masik sose voltam gazdag nem is leszek szerintem,ezert varialok.
Autot is akarok penzem is meg akarom tartani.Sajnalom azt a keves kis penzt amit megtakaritottam.
Dahat ha valaki igy elt magyarorszagon,nehez megvaltozni,elfelejteni a megszokott dolgokat amik az ember agyaba ivodtak.
Sporolas,költekezes,klima a kocsiban .:))))))))))))))))
Kizárt, hogy zénókánál spórolósabb lennél, már, ami az autó fogyasztását illeti. Az ő Yarisa is klímás és be is kapcsolja nyári kánikulában, igaz, csak a kutya miatt.
Viccet félre téve:
Ne mondj le a klímáról. Autót a büdös életben nem adsz el árában klíma nélkül. Ha igazán számít neked a pénz, akkor gondolni érdemes a most vásárlandó autó eladhatóságára is és ez klíma nélkül már manapság is nagyon nehéz. Persze, xarért-h*gyért el lehet kótyavetyélni klíma nélküli autót, de kérdés, hogy ez nem-e pénzpocséklás?
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10414 Dátum: 2013.02.07 10:04:22 »
Szerintem a klíma ne legyen kizáró ok, ha egyébként rendben van az autó. Az enyémben is van, sajnos. 2006-ban alapfelszereltség volt. De van megoldás: ki kell szereltetni, mert ha nem használod, akkor is növeli a fogyasztást, mert felesleges plusz súly. Én már gondolkodtam ezen, de mivel sok lett volna a munkadíj, egyelőre elvetettem az ötletet. Viszont most eé fogom távolítani a klíma biztosítékját (amennyiben a fűtést és az egyéb hasznos funkciókat nem befolyásolja a hiánya), hogy az utaosk még csak véletlenül se kapcsolhassák be.

Nagy hülyeség lenne kiszedni. Nem hiszem hogy kimutatható lenne annak a 15-20 kilonak a többletfogyija  :lol: Lásd egy Avensis1 is kb annyit eszik mint egy E12, miközben nehezebb. Azonkívül párátlanításra is igen hatékony eszköz a klíma. Országúton kánikulában is igen jól jön sztem, de ha te izzadni szeretsz vagy szélviharban utazni lehúzott ablakokkal, te tudod..  ;)

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10415 Dátum: 2013.02.07 10:14:30 »
Nagy hülyeség lenne kiszedni. Nem hiszem hogy kimutatható lenne annak a 15-20 kilonak a többletfogyija  :lol: Lásd egy Avensis1 is kb annyit eszik mint egy E12, miközben nehezebb. Azonkívül párátlanításra is igen hatékony eszköz a klíma. Országúton kánikulában is igen jól jön sztem, de ha te izzadni szeretsz vagy szélviharban utazni lehúzott ablakokkal, te tudod..  ;)
Ráadásul leeresztett ablakok miatti légellenállás miatt kb annyival fog többet enni mint klímával :D
Tudom, a TV-ben már tesztelték és tuti nem ez lett az eredmény :D
Párátlanítani meg úgysem nagyon tudsz a klímával, nekem pl mostanság be se kapcsol, marad a kinti levegő ráirányítva az ablakra.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10416 Dátum: 2013.02.07 10:22:44 »
Ráadásul leeresztett ablakok miatti légellenállás miatt kb annyival fog többet enni mint klímával :D
Tudom, a TV-ben már tesztelték és tuti nem ez lett az eredmény :D
Párátlanítani meg úgysem nagyon tudsz a klímával, nekem pl mostanság be se kapcsol, marad a kinti levegő ráirányítva az ablakra.

Belső keringetésre kapcsolsz, és úgy elindul  :hug: Miután felfűtötte annyira az utasteret, hogy 0 fok felett van. A klíma hőkapcsolója ekkor már nem fagypontot érzékel, és elindul. De 0 fok felett el kellene indulnia alapból. Ha nem akkor az is lehet hogy kicsi a nyomás a rendszerben.

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10417 Dátum: 2013.02.07 10:32:15 »
Végülis ha az autót már nem akarod eladni, hanem az a terv, hogy nálad végzi a pályafutását, akkor hajrá...!
Pontosan ez a terv (azt feltételezve, hogy nem semmi komoly baja).
Miért fogyaszt többet, ha nincs bekapcsolva? A rendszer súlya kb 30 kg. Akkor dobd ki a pótkereket, legyen bent defektspray és járj mindig max féltankkal és megvan ugyanaz a megtakarítás... Esetleg kimehetnek a hátsó ülések.
Juteszembe tegyél fel 155-ös méretű Ecopia gumikat, szereld le az ablaktörlőt stb. és csökkeni fog a fogyasztás.  :D
A pótkerék marad, mert ha a kiváló magyar vidéki alsóbbrendű utakon megsérülne a felni (eddig szerencsére nem sérült meg, igaz vigyázok is rá) b*szhatom a defektspray-t. Ezért pótkerék nélküli autót soha nem vennék, sajnálatos módon egyes újabb autókból kispórolják, helyette mindenféle felesleges szeméttel (ülésfűtés, klíma stb.) növelik az autó súlyát (hasonlítsatok össze egy alap- és egy max. felszereltségű autó adatait, azt persze hozzá kell tennem, hogy az alapfelszeretség is tartalmazza az összes(!) passzív és majdnem minden aktív biztonsági berendezést, lásd Auris katalógus). Az ülések maradnak, mivel általában 3 vagy 4 ember ül az autóban, tehát a legjobb spórolás az, ha minél többen ülünk benne, annál kevesebbet fizet egy ember). Az ablaktörlő meg a gumiméret pedig biztonsági kérdés is, tehát szintén nem spórolok rajtuk. 
Corolla 1,4 VVT-i 2005

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10418 Dátum: 2013.02.07 10:33:56 »
Belső keringetésre kapcsolsz, és úgy elindul  :hug: Miután felfűtötte annyira az utasteret, hogy 0 fok felett van. A klíma hőkapcsolója ekkor már nem fagypontot érzékel, és elindul. De 0 fok felett el kellene indulnia alapból. Ha nem akkor az is lehet hogy kicsi a nyomás a rendszerben.
Na majdan kipróbálom, oszt pöndörítem a bajszom :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10419 Dátum: 2013.02.07 10:35:21 »
Az ablaktörlő meg a gumiméret pedig biztonsági kérdés is, tehát szintén nem spórolok rajtuk. 
Szerintem a légkondi is biztonsági kérdés: téli párátlanítás, nyáron pedig ne mondja nekem senki, hogy a nyári kánikulás 40 fokban ugyanúgy tud a vezetésre figyelni (esetleg amint a fülébe zúg a szélzaj), mint egy kellemesen klimatizált autóban.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10420 Dátum: 2013.02.07 10:36:59 »
Szerintem a légkondi is biztonsági kérdés: téli párátlanítás, nyáron pedig ne mondja nekem senki, hogy a nyári kánikulás 40 fokban ugyanúgy tud a vezetésre figyelni (esetleg amint a fülébe zúg a szélzaj), mint egy kellemesen klimatizált autóban.
:yes: :yes: :yes:
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10421 Dátum: 2013.02.07 10:38:57 »
Van, aki szeret a saját levében büdösödve lubickolni...  :surrender:

Bocs, ha kemény volt...  ;) (a cél a gondolaébresztés, hogy mekkora butaságra készül...)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

smithi1979

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 37
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10422 Dátum: 2013.02.07 11:01:17 »
Kizárt, hogy zénókánál spórolósabb lennél, már, ami az autó fogyasztását illeti. Az ő Yarisa is klímás és be is kapcsolja nyári kánikulában, igaz, csak a kutya miatt.
Viccet félre téve:
Ne mondj le a klímáról. Autót a büdös életben nem adsz el árában klíma nélkül. Ha igazán számít neked a pénz, akkor gondolni érdemes a most vásárlandó autó eladhatóságára is és ez klíma nélkül már manapság is nagyon nehéz. Persze, xarért-h*gyért el lehet kótyavetyélni klíma nélküli autót, de kérdés, hogy ez nem-e pénzpocséklás?

Olyan autot akarok amit tiz tizenparivig hasznalok
Nem eladni utana.
Eddigi 4 corollankbol 3 igy lett hasznalva.eladva eddig kettö lett bagoert.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10423 Dátum: 2013.02.07 11:22:21 »
Olyan autot akarok amit tiz tizenparivig hasznalok
Nem eladni utana.
Eddigi 4 corollankbol 3 igy lett hasznalva.eladva eddig kettö lett bagoert.
Teljesen jó logika, ami megy, attól miért szabaduljon az ember. Biztos vannak olyanok, akik kimatekozzák hogy nekik rohadtul megérte 2 évente vasat cserélni, de inkább csak a változatosság gyönyörködtet :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10424 Dátum: 2013.02.07 11:40:24 »
Olyan autot akarok amit tiz tizenparivig hasznalok
Nem eladni utana.
Eddigi 4 corollankbol 3 igy lett hasznalva.eladva eddig kettö lett bagoert.
Akkor már legalább 40 éve van Toyotád :szemez:
Ez csucs :clap: