Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2119962 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9540 Dátum: 2012.06.24 19:25:07 »
Kíváncsi leszek a bűvös 150ezernél lesz-e változás.  :whistling:
Elárulom, hogy nem egyik napról a másikra lesz olajfogyasztás, hanem, fokozatosan egyre több. Tehát ne számíts rá, hogy 150 ezernél majd hirtelen elkezdi enni...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9541 Dátum: 2012.06.24 22:39:16 »
Én inkább a túl ritka olajcsere intervallumokra és rossz olajra gyanakszom...
Na meg sok autóban nem annyi van, mint az órában...
Volt nálam 90000-rel is corolla javításon...1 liter olajat töltünk rá...utána kb. fél év múlva hozták olaj cserére..
3 éven keresztül ment 10w-40-es olajjal...és kb 30000-et...nem csodálom az olajfogyást...
Nagyon sokan nem cserélik az olajat, el se hinnétek...főleg nők...ha így kezdődik a hirdetés, hölgy tulajdonostól..én meg se nézném az autót...


Erről csak az egyik ismerősöm a suzuki altoja jut eszembe, gazdaságos olajjal járt, amíg meg nem szorult a dugattyú...motor felújítás lett belőle...

E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9542 Dátum: 2012.06.25 18:22:53 »
Egyrészt nem törvényszerű hogy minden 2004 előtti darab olajevős, másrészt ha az is lenne, nyilván nem mondaná el.
Az én 2002-es Corollám sem eszi a 0W20-at. Lehet, hogy a 68000 km, vagy a 3200km-es kora óta használt 0-ás olaj az oka,
esetleg, a kb. 1 napos döntött kicsepegtetés.




Krix

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9543 Dátum: 2012.06.25 18:41:08 »
Pozitív, hogy nem pesti és környéki használt autó kereskedés. Dombóváron vett nemrég egy ismerős egy Celicát, korrekt volt az eladó, a kocsi is szép és jó is.  :)
Szerintem az ára nem alacsony, főleg úgy, hogy ez még ráncfelvarrás előtti darab. Kilométer szerintem reális lehet. Egy kérdést megérne, hogy miért nincs szervízkönyve.  ::)

Én mondjuk inkább megbíznék mondjuk ebben a Corollában: http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.4_linea_terra-5862512
A plusz 20ezer km igazából semmi, szervízkönyves, ráadásul márkaszervíz árulja. Az ár különbségből párszor meg is tankolhatod.  :)
Közben beszéltem a tulajjal és meg is néztem, szervízkönyv azért nincs mert az előző tulaj egy darabig vezette a mostani pedig azután vette mikor már lejárt a gyári gari és a családba van autószerelő egy elég komoly és korszerű műhellyel tehát rendesen szervizelték. Egyedül a fékbetéteket(még a gyári állítólag legalábbis mióta náluk van ~40e kmtől(mármint ennyi volt benne mikor vették :)) azóta nem nyúltak hozzá) kell cserélni más minden rendben rajta. Igazából ez egy évvel majdnem fiatalabb is valamint a korai szériásokba(2002,2003) ez a kék beütésű műanyag nem szimpi nekem szóval hezitálok nagyon.

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9544 Dátum: 2012.06.25 19:10:56 »
Előtte nem ette egyáltalán? Milyen olajakat használt/használ? Mióta van nála a kocsi?

2002 óta náluk van a kocsi. Azóta Toyotába hordja minden szervízre, tehát gondolom az olajra sem lehet panasz. ::)

Elárulom, hogy nem egyik napról a másikra lesz olajfogyasztás, hanem, fokozatosan egyre több. Tehát ne számíts rá, hogy 150 ezernél majd hirtelen elkezdi enni...


Tudom, persze.  :) Nála is fokozatosan jelentkezett, de azért mondtam a 150ezret, mert akörül jelentkezett jelentősen. 



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9545 Dátum: 2012.06.25 19:19:37 »
Közben beszéltem a tulajjal és meg is néztem, szervízkönyv azért nincs mert az előző tulaj egy darabig vezette a mostani pedig azután vette mikor már lejárt a gyári gari és a családba van autószerelő egy elég komoly és korszerű műhellyel tehát rendesen szervizelték. Egyedül a fékbetéteket(még a gyári állítólag legalábbis mióta náluk van ~40e kmtől(mármint ennyi volt benne mikor vették :)) azóta nem nyúltak hozzá) kell cserélni más minden rendben rajta. Igazából ez egy évvel majdnem fiatalabb is valamint a korai szériásokba(2002,2003) ez a kék beütésű műanyag nem szimpi nekem szóval hezitálok nagyon.

Fékbetétek 120ezernél szerintem már eléggé csereérettek, én rápillantanék a tárcsákra is, nem vállasak-e még.  ;)
Szerintem nézesd meg azért, ha van rá lehetőséged egy szerelővel is, nem árt a szakavatott szem.
A karosszéria ízlés kérdése, szerintem pl. elég különleges, nem sok Corollában látni ilyet.  :)
Egy festékrétegmérős körbenézés sem árthat, ha van rá lehetőséged, szerintem érdemes megnézni.  :yes:

Sok sikert a bizniszhez, remélem összejön!  :flowers:






Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9546 Dátum: 2012.06.25 21:05:03 »
Tudom, persze.  :) Nála is fokozatosan jelentkezett, de azért mondtam a 150ezret, mert akörül jelentkezett jelentősen.

Most néztem. Az én autómban 153 ezer km van, 3 ezret ment az olaj. Szép aranysárga és természetesen maxon van  :D .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9547 Dátum: 2012.06.25 23:24:19 »
Fékbetétek 120ezernél szerintem már eléggé csereérettek, én rápillantanék a tárcsákra is, nem vállasak-e még.  ;)
Szerintem nézesd meg azért, ha van rá lehetőséged egy szerelővel is, nem árt a szakavatott szem.
A karosszéria ízlés kérdése, szerintem pl. elég különleges, nem sok Corollában látni ilyet.  :)
Egy festékrétegmérős körbenézés sem árthat, ha van rá lehetőséged, szerintem érdemes megnézni.  :yes:

Sok sikert a bizniszhez, remélem összejön!  :flowers:

Utánajárva kicsit a dolgoknak, és Toyota-mánis, autószerelő haverral is beszélve, a 120ezres gyári (!!) fékbetét több mint érdekes. Az eddigi legdurvább féktárcsa csere egy ilyen Corollán, amiről tudunk, 80ezernél volt, de az az autó szinte csak pályán ment addig.
Ha a betét nem volt még cserélve, a tárcsa sem, ez szinte biztos.  :excl:

A betét vagy teljesen bele van már szorulva, azért nem cserélték ki, vagy már semmi sincs rajta és úgy fékezgettek vele.
Továbbra is tartom, hogy inkább nézz olyan kocsit, ami szervízkönyves, utána lehet járni és az sem baj, ha márkaszervíz árulja, ahova egész addig hordta a tulaj.  :cool2:

Még egy tipp:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.6_sport-5218987

Nem tudom zavar-e ha csak 3 ajtós, mindenesetre a kicsit erősebb motor remélem nem akadály.  ;)



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9548 Dátum: 2012.06.26 04:03:05 »
Csak HB érdekel?

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9549 Dátum: 2012.06.26 10:19:16 »
Csak HB érdekel?


Tiéd fenn van a használtautón?



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9550 Dátum: 2012.06.26 10:49:45 »
Nem hirdettem még meg. Előbb ismerősi, körben keresek olyat aki vigyázna rá, dílernek nem adom.

mardel

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 800
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9551 Dátum: 2012.06.26 11:06:50 »
ültem ma egy új aurisban, nem volt az rossz belül.
bár a könyöklőről nem értem el olyan kényelmesen a váltót, ergonómiailag jobban tetszik, sok kis praktikus megoldást beletettek

de hogy egy 5milliós kocsiban nincs fényre sötétedő tükör  :nono:  :tt2:

hátulra a kilátás nekem korlátozottabb, mint az e12-ben

ha magam mögé beülök, több a hely, mint az enyémben

jó lenne elvinni egyet pár napra
összességében valahogy az az érzésem, hogy rá lehetne beszélni:)
1.4 sol 2004

Krix

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9552 Dátum: 2012.06.26 16:27:13 »
Utánajárva kicsit a dolgoknak, és Toyota-mánis, autószerelő haverral is beszélve, a 120ezres gyári (!!) fékbetét több mint érdekes. Az eddigi legdurvább féktárcsa csere egy ilyen Corollán, amiről tudunk, 80ezernél volt, de az az autó szinte csak pályán ment addig.
Ha a betét nem volt még cserélve, a tárcsa sem, ez szinte biztos.  :excl:

A betét vagy teljesen bele van már szorulva, azért nem cserélték ki, vagy már semmi sincs rajta és úgy fékezgettek vele.
Továbbra is tartom, hogy inkább nézz olyan kocsit, ami szervízkönyves, utána lehet járni és az sem baj, ha márkaszervíz árulja, ahova egész addig hordta a tulaj.  :cool2:

Még egy tipp:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.6_sport-5218987
Nem tudom zavar-e ha csak 3 ajtós, mindenesetre a kicsit erősebb motor remélem nem akadály.  ;)
Fékbetétek 120ezernél szerintem már eléggé csereérettek, én rápillantanék a tárcsákra is, nem vállasak-e még.  ;)
Szerintem nézesd meg azért, ha van rá lehetőséged egy szerelővel is, nem árt a szakavatott szem.
A karosszéria ízlés kérdése, szerintem pl. elég különleges, nem sok Corollában látni ilyet.  :)
Egy festékrétegmérős körbenézés sem árthat, ha van rá lehetőséged, szerintem érdemes megnézni.  :yes:

Sok sikert a bizniszhez, remélem összejön!  :flowers:

Megvettem végül. Festékmérővel körbementünk rajta és valóban csak a jobb hátsó ajtó volt sérülve ahogy írta is, átnézettem ahol szervizelték és a tulaj készséges volt mondta ha nem bízok benne mert a rokona akkor átvihetjük Kaposvárra a KOTO-hoz nem bizalmatlanság kérdése volt hanem biztosra akartam menni átvittük tényleg minden rendben van és valóban fékbetétet és tárcsát kell csak cserélni amit a tulaj be is vállalt ma délelőtt lecserélték a KOTO-nál (talán Ferodo betét és Nippart tárcsák) most délután pedig el is hoztam. Valamint lehet hiba volt lehet nem hogy megbontattam a motort mert  levetettem a hengerfejet hogy megnézzem a motor belsejét és hibátlan, nincs olajsár se semmi, szervizesek is megemlítették, hogy ritka az ilyen hibátlan és szép tiszta motor

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9553 Dátum: 2012.06.26 16:36:26 »
Nem a szelepfedelet? Annyira nem értek hozzá, de hengerfejet nem szokták "csak úgy" lekapkodni, vagy rosszul tudom (új tömítés, síkolás)? Bár azt is csak pár csavar tartja...  :D
Ettől függetlenül legyen sok örömöd az új autódba, sok-sok balesetmentes km-t kívánok!

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9554 Dátum: 2012.06.26 19:25:46 »
Megvettem végül. Festékmérővel körbementünk rajta és valóban csak a jobb hátsó ajtó volt sérülve ahogy írta is, átnézettem ahol szervizelték és a tulaj készséges volt mondta ha nem bízok benne mert a rokona akkor átvihetjük Kaposvárra a KOTO-hoz nem bizalmatlanság kérdése volt hanem biztosra akartam menni átvittük tényleg minden rendben van és valóban fékbetétet és tárcsát kell csak cserélni amit a tulaj be is vállalt ma délelőtt lecserélték a KOTO-nál (talán Ferodo betét és Nippart tárcsák) most délután pedig el is hoztam. Valamint lehet hiba volt lehet nem hogy megbontattam a motort mert  levetettem a hengerfejet hogy megnézzem a motor belsejét és hibátlan, nincs olajsár se semmi, szervizesek is megemlítették, hogy ritka az ilyen hibátlan és szép tiszta motor

Mit is vettél és mennyiért? És mennyi km van benne? Sajna már nincs fenn a hirdetés :)