Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2120004 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9450 Dátum: 2012.06.13 09:43:33 »
nem akarok mély filozófiai irányba elmenni, de attól még hogy tetszik e vagy sem, a 2001 végén kijött E12-eshez képest
előrelépés egy még 2012ben is gyártásban lévő Aurisba átülni, főleg hogy a motorja is nagyobb.
Persze, bizonyos szempontból előrelépés, ezért ha csak úgy adnának egyet, el is fogadnám, de magamtól már nem gyűjtögetnék rá, ha eljönne a váltás ideje, úgyhogy én is inkább a másik tábort gyarapítom.  :)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9451 Dátum: 2012.06.13 09:55:40 »
Én valahol a két tábor között középre teszem magamat, ugyanis, szerintem, azt kár vitatni, hogy előrelépés-e, vagy sem az Auris.
Szerintem, igenis, hogy előrelépés, egy generációval újabb fejlesztés, biztonságosabb, nagyobb. Persze, az igaz, hogy nem feltétlen akkora előrelépés az E12-höz képest, hogy mindenkinek megérje Aurisra gyűjteni és cserélni az E12-t.
Kinézetre - bár ez szubjektív - nekem is jobban tetszik a faceliftes E12 HB. A beltérben is valahogy jobb tapintásúak az anyagok, de legalábbis kellemesebb.
Azért az Aurist sem húznám le, igenis, tisztességes és jó autó, én egyedül a csomagtartó mérete miatt mondanék rá nemet a mostani autómmal összehasonlítva. Minden más szempontból elcserélném rá.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9452 Dátum: 2012.06.13 10:16:09 »
És mégis miben újabb fejlesztés? A faceliftig ugyanaz a motor, váltó volt benne (utána is csak az 1,33-as motor változott, a többi nem), ha jól tudom a futóműben sincs érdemi előrelépés, a fék pedig gyengébb (ami lehet, hogy nem igaz, de több helyről hallottam). Szóval most őszintén, miben előrelépés? A váltóalagútban?  [rohog]
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9453 Dátum: 2012.06.13 11:45:59 »
Szerkezeti merevség, pl.
Az, hogy neked, vagy nekem nem tetszik ez-az benne, nem jelenti azt, hogy nem modernebb autó.  ;)
A motorja modernebb, igaz, csak az 1,6-os (dual-vvti), de az 1,4 elég volt benne kezdetben, amíg kész nem lett az 1,33, ami erősebb és jobb hatásfokú motor. Egy következő generáció. Igazából az autó hamarabb lett kész, mint a bele szánt motor. Ennyi.
A fékeket szükségtelen volt fejleszteni, mert adott teljesítményhez és tömeghez valószínűleg elégnek gondolták.
A fékprobléma az Aurisnál sem tervezési hiba (nyiszogás), hanem alkatrész probléma.
A költséghatékony gyártásban nem elvárt dolog, hogy az új modell minden része új legyen.

 :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9454 Dátum: 2012.06.13 12:01:09 »
Tehát a design-on kívül miben is új? :cool2:
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9455 Dátum: 2012.06.13 12:04:21 »
Ebbe pl +1M árszinten simán átülnék a Tiédből:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/auris/toyota_auris_2.0_d-4d_executive_74000-km_nagy_extras-5867014
Hat... kar hogy nem exe, de meg Sol sem igazan. Ez is kkorcs felszereltsegu, magyarorszagon ilyen felszereltseg ezzel a motorral nem letezett.
Ennyiert ezt vegye  :D


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9456 Dátum: 2012.06.13 12:04:58 »
Tehát a design-on kívül miben is új? :cool2:
Kezdetben, amikor gyártani kezdték, akkor a design és a méret (padlólemez), valamint a felhasznált anyagok változtak.
Aztán újult a motorkínálat, faceliftet követően szintén design...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9457 Dátum: 2012.06.13 12:07:39 »
Tehát a design-on kívül miben is új? :cool2:
Egy bajod van az Aurissal, hogy az elodmodelje van Neked  :flowers: Minden autos forumon ez megy  :hug: Facelift elotti tulajnak mar a faceliftes sem tetszik, a faceliftes tulajnak meg az uj model. HA mar a masodik valtason is tul van akkor meg jon az ebben mar nincs annyi anyag duma.

btw statisztikak szerint megbizhatobb mint az e12 volt a sajat koraban ha jol emlexem  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9458 Dátum: 2012.06.13 12:08:16 »
Kezdetben, amikor gyártani kezdték, akkor a design és a méret (padlólemez), valamint a felhasznált anyagok változtak.
Aztán újult a motorkínálat, faceliftet követően szintén design...
Motorkinalat kezdteben is csak ket motorral volt ua: a legkisebbek  :D


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9459 Dátum: 2012.06.13 12:12:49 »
Egy bajod van az Aurissal, hogy az elodmodelje van Neked  :flowers: Minden autos forumon ez megy  :hug: Facelift elotti tulajnak mar a faceliftes sem tetszik, a faceliftes tulajnak meg az uj model. HA mar a masodik valtason is tul van akkor meg jon az ebben mar nincs annyi anyag duma.
Nem erről van szó!
Amikor vettem, vehettem volna a 2006/12-es E12 helyett közel azonos áron 2007/1-es Aurist. Szándékosan nem akartam. Jó ideje E12-re vágytam. Ültem többször Aurisban, nem tetszik és soha nem láttam benne azt a hatalmas innovációt, amit mondtok. Az 1.6 dual vvti előrelépés, de ez másban is bennevan.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9460 Dátum: 2012.06.13 12:21:41 »
Az 1.6 dual vvti előrelépés, de ez másban is bennevan.
Nincs! A dual vvti csak Aurisban es e15 rollaban volt 2007-2009 kozott.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9461 Dátum: 2012.06.13 13:56:40 »
Nincs! A dual vvti csak Aurisban es e15 rollaban volt 2007-2009 kozott.
:yes:
Azt most amúgy nem értem, hogy miért vitatkozunk ezen, hiszen mondi úgysem engedi meggyőzni magát, bár, nekem nem is célom, csak próbálok úgy érvelni, hogy, aki nem ismeri a két modellt, hallja mindkét "oldalt".
Az, hogy mondi máshogy látja, még messze nem jelenti azt, hogy igaza van, és fordítva... Viszont, hogy az a véleménye, ami, azt elfogadom... csak nem értek vele egyet.  :surrender:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9462 Dátum: 2012.06.13 16:43:17 »
Viszont, hogy az a véleménye, ami, azt elfogadom... csak nem értek vele egyet.  :surrender:
Így van, fogadjuk el egymás véleményét, a világ ettől szép  :flowers:
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9463 Dátum: 2012.06.13 19:34:18 »
Én valahol a két tábor között középre teszem magamat, ugyanis, szerintem, azt kár vitatni, hogy előrelépés-e, vagy sem az Auris.
Szerintem, igenis, hogy előrelépés, egy generációval újabb fejlesztés, biztonságosabb, nagyobb. Persze, az igaz, hogy nem feltétlen akkora előrelépés az E12-höz képest, hogy mindenkinek megérje Aurisra gyűjteni és cserélni az E12-t.
Kinézetre - bár ez szubjektív - nekem is jobban tetszik a faceliftes E12 HB. A beltérben is valahogy jobb tapintásúak az anyagok, de legalábbis kellemesebb.
Azért az Aurist sem húznám le, igenis, tisztességes és jó autó, én egyedül a csomagtartó mérete miatt mondanék rá nemet a mostani autómmal összehasonlítva. Minden más szempontból elcserélném rá.  :yes:
Egyetértek.
Én is vonzódom érzelmileg az E12-eshez, ettől függetlenül érzem rajta, hogy öregszik, avul. Az Auris nekem sem az álmom, sokkal jobban tetszik a Verso, a Prius, meg az új Yaris3 dizájnvonala. Az 1,4 E12-ből simán átülnék egy 1,6 Aurisba, fekete szín és 16os alufelni az mindenképp kell! Az egy más kérdés, hogy a 8éves Corollámra nem tudok/akarok ráfizetni 1M-et egy 4éves Aurisra.
Ami nem tetszik az Aurisban: a váltó elhelyezése, és a középső kartámasz/könyöklő hiánya.
Auris-t nem vezettem, de külső megjelenésre mindenképp frisebb, nem érződik az avétosság, mint az E12-esen, a beltere mindenképp modernebb, állítólag jobb a hangszigetelése, csendesebb.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9464 Dátum: 2012.06.13 21:02:29 »
Tegyetek új rendszámot az E12-re, és nem lesz avétos  :hug:
Amúgy ha ezen agyaltok, a következő kérdést tegyétek fel magatoknak: vajon(számottevően) jobb lesz e az új autó kényelemben, csendességben, praktikumban, anyaghasználtban, fogyasztásban, dinamikában stb mint az egyel régebbi? Ha mondjuk jobb valamivel, megéri-e a pluszpénzt? Mondjuk legyen E12-Auris. Sztem a válasz NEM.  Egyébként a legtöbb esetben sztem tényleg nem racionális az atuócsere. Csak divat, paraxtvakítás, amit a gyárak diktálnak nekünk. Mi pedig az autónkkal szimbolizáljuk, hogy azért van pénzünk, nem vagyunk lúzerek..  Persze itt nem utazó ügynökökről, cgautókról beszélek, ahol fényéveket fut egy autó, és tényleg indokolt a csere.
Én is csak azért gondolkodok néha más autókon, mert kell a változatosság  :hug: Vagy a pénz..  De sztem évekig megtartom még az E12-t, mert nem nyújtana annyival többet mondjuk egy új vagy pár éves Kia Ceed, hogy milliókat ráfizessek. Ez is lazán megy 120at, ez is csendes(mondjuk 120 körül pont nem annyira), nem zörög benne semmi, kényelmes, megbízható és sztem még nem avétos. Pl az új Skoda Rapid egészen E12 sedanos benyomást kelt formára :) legalábbis semmivel sem modernebb. Ahogy az egyel régebbi Focus sem. Ha meg már veszek egy másikat, akkor az tényleg legyen előrelépés, pl legyen benne 6os váltó, hogy pályán is lehessen tempósabban haladni kisebb fogyival és csendesebben. Ja, csak azért fizessek ki 1-2-3 millát pluszban hogy autópályán megspóroljak pár decit 100on?  :hug: Meg amúgy sem nagyon lehet száguldozni már.
ha nagyon akarnék, én is tudnék venni egyébként egy E15öst már, és még talán maradna is némi pénz. Csak épp értelmét nem látom, meg sokkal jobb helye is van a pénznek.. Meg ha már vennék, akkor már legyen 6 sebességes meg valvematic motoros, hogy érdemi előrelépés legyen. csak erre meg nincs már pénzem. Vagy legyen turbomotoros. De az is minek? Nem használnám ki. Jó ez az E12 még jópár évig..
Persze, ha sok pénzem lenne, én is új vennék egy új autót, ez sztem nem kérdés. De mostanában már olyanok is megfordultak a fejemben, hogy eladom ezt és valami olcsóbbat veszek, pl Carinát. Csak azért, mert igazából nem használom ezt ki(keveset megyek, ezért majdnem mind1, mennyire modern/csendes stb), na és több pénzem lenne, ami a mai gazdasági helyzetben ugye nem mind1..