Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2120005 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

sarzs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 201
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9390 Dátum: 2012.06.01 13:24:31 »
Köszönöm bepi81!
csatolnám is a linket miben gondolkodom.
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla_verso/toyota_corolla_verso_1.8_linea_sol-5801093
Nagyon hálás lennék, ha tudnátok hozzászólni.
Esetleg ismerős az autó, mert én elég messze lakom BP-től, és kár lenne "kacsára" felutaznom.
Holnap pont arra járok, ha gondolod begurulok, megkérdezem, mit lehet tudni a kocsiról?
Én nem vagyok autószaki,d e alapinfókat csak elmondanak nekem:)
Robi

Késő Róbert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 486
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9391 Dátum: 2012.06.01 15:30:46 »
Ez a kereskedés igen meggyőzőnek látszik, de csak a szemednek higgy! Arra ne adj semmit amit azok a sóher idióták mit beszélnek, mellékesen a kereskedés mögött található megannyi sufni szerviz és a JapKer! (innen volt öcsém rönőja, banki visszavettek a nagy részük)
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla_verso/toyota_corolla_verso_1.8_linea_sol-5801093

tom74

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
  • '07 AURIS 2.0 D4D SOL.'05 Yamaha Fz6S

AURIS 2.0 D4D SOL Yamaha Fz6S  kawasaki zx-10r SCANIA 93H

Aramisz83

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 81
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9393 Dátum: 2012.06.01 16:53:48 »
Hát srácok, le a kalappal elöttetek!
Sok fórumon jártam, de ti viszitek a pálmát! :clap:
nagyon megköszönném, ha megnéznéd nekem!
Érdekelne hogy milyen, és mennyi karistolás horpadás, külső sérelmi nyomok vannak rajta
milyen állapotú a gumi, mennyire lelakott a belseje, szóval olyasmi mint amit téged is érdekelne, ha megvennéd!
nagyon köszönöm!
Ja, és egy fontos dolog, hogy Te megvennéd e!
Mégegyszer köszönöm :)

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9394 Dátum: 2012.06.01 17:00:06 »

Érdekelne hogy milyen, és mennyi karistolás horpadás, külső sérelmi nyomok vannak rajta

ehhez csak annyit füznék, hogy inkább legyen karcos.... de gyári a fényezés, mint egy ujrafényezett csillivilli valami, ami alatt ki tudja mennyi gitt van :whistling:  ha véletlen autokereskedésböl sikerül választani, akkor azoknak tuti van festékrétegség vizsgáló müszerük, szemed elött mérjék át, 80 és 120 mikron között kb gyári........ ha ez alatt van akkor sokat polirozták, ha fölötte akkor ujra volt fényezve, ha kiakad akkor meg nem tud mérni a túl vastag gitt miatt.
ha vezetve volt a szervizkönyv, akkor alvázszám alapján le lehet infozni a toyotánál.... persze nem árt némi ismeretség  ;)
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

gergolabs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 393
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9395 Dátum: 2012.06.01 17:35:32 »
Akkor ezzel igencsak sántít valami?
http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=214967766
'08 RX400h
'09 Prius 3

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9396 Dátum: 2012.06.01 18:02:00 »
Amit még neten nem tudtam kideríteni, hogy a vezérműtengelyt elektromosan fokolja e vmi. vagy pedig fix.

VVTI változó szelepvezérlés és az olajnyomás alapján automatikusan fokol, folyamatosan. Youtube-on van erről videó, keress rá, hogy Toyota VVTI.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Aramisz83

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 81
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9397 Dátum: 2012.06.01 18:50:28 »
Abban igazad van Lasi, de pesten köztudottan több a "leharcolt" példány mint ahol én lakom a" hűség városában",ami egy nagyon kis város. Ismeretségi körömben van profi rétegvastagság mérő amit tudok használni.Szóval én csak arra voltam kiváncsi mennyire van rajta parkolási, vagy talán kisebb koccolási nyomok. Mert nekem az ilyenek is bántják a szemem!Én az a tipus vagyok aki a kavicsfelverődést is lejavítja ecsetelővel!

sarzs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 201
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9398 Dátum: 2012.06.01 22:22:29 »
Hát srácok, le a kalappal elöttetek!
Sok fórumon jártam, de ti viszitek a pálmát! :clap:
nagyon megköszönném, ha megnéznéd nekem!
Érdekelne hogy milyen, és mennyi karistolás horpadás, külső sérelmi nyomok vannak rajta
milyen állapotú a gumi, mennyire lelakott a belseje, szóval olyasmi mint amit téged is érdekelne, ha megvennéd!
nagyon köszönöm!
Ja, és egy fontos dolog, hogy Te megvennéd e!
Mégegyszer köszönöm :)
Páromnak felvezettem: van egy autó Szentendrén....
Erre ő: nem veszünk autót!!!!! :))))
Természetesen megnézem, ha szeretnéd, még 7 éves unokaöcsémet is beleültetem, hogy neki hogy tetszik?:)
És akkor legyek nagyon kritikus?
Fogok kérdeni minden kritikusat, de értem, hogy Neked a kitűnő állapot a fontos.

Este, vagy valamikor jövök az infókkal!:)

Robi

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9399 Dátum: 2012.06.02 09:28:14 »
ahol én lakom a" hűség városában",ami egy nagyon kis város.

Sopronból nem lenne egyszerűbb inkább osztrákia és német svájc felé kacsintgatni? Sokkal több jó gép van!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Aramisz83

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 81
Re: Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9400 Dátum: 2012.06.02 14:36:18 »
Sopronból nem lenne egyszerűbb inkább osztrákia és német svájc felé kacsintgatni? Sokkal több jó gép van!
Van igazság amit mondasz, és ugyanakkor nem.
Nem nagyon éri meg most autót behozni, hacsak nem egy lepusztult vagy 300e km -t futott bár pár éves.
Egy valamit tudni kell róluk!Kint Törökök a nepperek ,nem "becsületes" hazaiak!
Bőven van ott is rizikó, és ha hirtelen nem tudnak blöffölni, akkor elfelejtenek németül, és nem értik a kérdést.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9401 Dátum: 2012.06.02 14:38:09 »
Az Euro árfolyamról nem is beszélve...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

sarzs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 201
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9402 Dátum: 2012.06.02 22:58:46 »
Köszönöm bepi81!
csatolnám is a linket miben gondolkodom.
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla_verso/toyota_corolla_verso_1.8_linea_sol-5801093
Nagyon hálás lennék, ha tudnátok hozzászólni.
Esetleg ismerős az autó, mert én elég messze lakom BP-től, és kár lenne "kacsára" felutaznom.
Szóval itt vagyok:)
remélem nem aludtam ki az összes infót magamból :)
Röviden elsőre, ha én ilyen felszereltségű, évjáratú, futásteljesítményű, motorizáltságú, árú kocsit keresnék, én megvenném.
Persze fogalmam sincs, hogy ez jó ár-e?

A történet:
- külföldi a kocsi, szerintünk Cseh volt ( 5 számjegyű volt a szervizkönyvben pecsételt Toyota szerviz városának irányítószáma, asszem Szlovákiának csak 4)
- bizományiban árulják, egy magyar muksó vette meg, és árulja, ők csak bizományisok.
- a kocsi nincs lepapírozva magyar forgalmihoz, de persze ezt csinálják, csak éppen "avultatják a regadó miatt: tudjátok, minél öregebb egy kocsi, annál kevesebb a regadó. Vársz még pár évet a megvételével, és már ingyen lesz:)
- azt mondta a kereskedő, hogy a névreírás nincs benne, amit én nem teljesen értettem, hisz úgy gondoltam, hogy a magyar üzembe helyezéshez ez hozzá tartozik. De hogy egy magyartól veszed meg, ezért kell fizetni vagyonszerzési illetéket... ezt mondta a muksó.
- az ára alkuképes, azt mondta, hogy 40-50 e Ft-ot simán lehet alkudni, de a tulajtól függ, mennyire rugalmas.
- szervizkönyv: végig van vezetve 2011.02.hóig, addig futott a kocsi 105e Km-t, és tényleg 15 e km-enként elvitték az utolsó 5 évben 1 helyre.
- utolsó 1 évben ment 1.000 km-t.. ezt én furcsálltam,d e lehet hogy azóta adják veszik a vasat:)
- le lehet informálni Toyotánál, tiszta a kocsi, eé is lehet vinni átnézetni
- már keyless az indítás, és szépen azonnal indult, szépen járt, így nem hozzáértőként.
- 4 téligumi van rajta, jó állapotúak, de az első meg a hátsó különböző ( Nokian meg Bridgestone) ez nekem furi, én mindig kompletten cserélek 4 kereket
- karosszéria: nincs rajta karc, se semmi, szép. kérdeztem a fényezést, azt mondta a pasi, még nem mérték körbe, de hozza a masinát. 1.5 hete van itt a kocsi.
- fényezve volt: motorháztető ( csak javították, gittelték), bal első sárvédő, jobb mindkét ajtó, bal hátsó sárvédőnek az első része, azt ködösítették ( nem telibe fújták)
- az üvegek közül az első szélvédő 2006-os, és Toyota, szerintem cserélték, hisz 2005.02-es a kocsi, a pasi szerint eredeti Toyota üveg irtó drága... De vissza a jövőbe..???? A többi üveg gyári
- 2 kulcs van hozzá, amivel indítottunk eléggé kopottas volt, a gombnál lifegett a műanyag gumi ( én most vettem új házat a Corsám kulcsához 2.000 Ft-ért)
belül szép volt, de nem az az újszagú, habár 7 éves, 106e km. Nem volt kiporszívózva elöl, ezért a lábnál koszos volt.
A sebváltó felső része picit nekem kopottnak tűnt.
A kormány nem kopott, ellenben azt hittem egy Versoba szebb kormányt raknak be:)
A kárpitok is szépek, bár szerintem egy belső tisztítás még jobban feldobja, nem volt kosz, de nem a frissen kikozmetikázott kocsi.
A bal első ajtónál a szürke ajtóbetétnél egy karc volt rajta.
Az ajtók jól nyíltak csukódtak, habár a bal hátsót Toyotához képest picit erősebben kellet csukni. (nekem a 2005-ös Avensisemben majdnem magától csukódtak az ajtók, utána néhányszor az E Mercis taxiban is 3x kellett az ajtót becsuknom:)) Talán túl nagy a hátsó ajtó.
Felszereltség: légzsákok, digit klíma, alufleni, 7 ülés, TSC (?) kikapcsolható, meg szerintem ESP is van, vagy az a TSC? szóval volt csúszós autó motívum, az tuti:)
Ami nagyon hiányzott: hátsó elektromos ablakemelő.

Fúú háát asszem "röviden" ennyi:)
Ha kérdés van még, szívesen válaszolok, ha tudom:)





-

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re: Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9403 Dátum: 2012.06.03 11:22:29 »
Van igazság amit mondasz, és ugyanakkor nem.
Nem nagyon éri meg most autót behozni, hacsak nem egy lepusztult vagy 300e km -t futott bár pár éves.
Egy valamit tudni kell róluk!Kint Törökök a nepperek ,nem "becsületes" hazaiak!
Bőven van ott is rizikó, és ha hirtelen nem tudnak blöffölni, akkor elfelejtenek németül, és nem értik a kérdést.

Jaja,azt hallottam,h németország dikmánjai az oszmánok:-)
Dehát azért kell háztól venni,nem pedig isztambuli cigány nepperektől!
1x azt hallottam,h Bécs mellett pl vhol van egy olyasni piac,m a fővárosi roncstelep,csak nagyságrendekkel színvonalasabb.
Kiviszik a tulajok a gépeket,amiket el akarnak passzolni.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9404 Dátum: 2012.06.03 12:56:46 »

- karosszéria: nincs rajta karc, se semmi, szép. kérdeztem a fényezést, azt mondta a pasi, még nem mérték körbe, de hozza a masinát. 1.5 hete van itt a kocsi.
- fényezve volt: motorháztető ( csak javították, gittelték), bal első sárvédő, jobb mindkét ajtó, bal hátsó sárvédőnek az első része, azt ködösítették ( nem telibe fújták)
- az üvegek közül az első szélvédő 2006-os, és Toyota, szerintem cserélték, hisz 2005.02-es a kocsi, a pasi szerint eredeti Toyota üveg irtó drága... De vissza a jövőbe..????

szóval fele autó körbe volt fújva.....javítva :whistling:
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)