Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2120097 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

xhege

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 80
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9195 Dátum: 2012.03.22 14:15:07 »
A legtöbb (nem márka)-kereskedő,nepper és tulaj se tudja mihez milyen felszereltség tartozik. az x-edig tulaj meg pláne nem tudja. Forgalmiban se szokott benne lenni. Öszintén ha megnézek egy tip-top állapotu megkimélt,teenager koru, szervizkönyves blablabla.. kocsit leszarom, hogy van-e benne fordulatszámláló vagy szinrefujt lökháritó (azon legalább nem látszik a karc :D)
Persze itt toyotamániákusok vannak akik még egy matricán vagy hiányán is fennakadnak :wacko:

Ha minden benne van amit én szeretnék, akkor engem sem érdekel, hogy hogyan hívják a felszereltséget. Nagy a különbség azonban aközött,hogy amiatt akad fenn valaki egy matrica hiányán, mert a felszereltség szerint kellene az a matrica, vagy amiatt, hogy ha nincs a matrica, akkor jó esély van arra, hogy törve van a kocsi :excl:. Az utóbbi fennakadás szerintem jogos....

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9196 Dátum: 2012.03.22 14:16:55 »
sosem értettem mit akadtok folyton fent ezeken. megnézi az ember a felszereltséget, ha nem látszik, h van-e fordulatszámmérő a képen, akkor azt, meg ha esetleg kérdése van felteszi.
megmondon őszintén, nekem fogalmam sincs milyen névvel illetik a toyotámat, egyáltalán hol keressem rajta (eddig sehol nem láttam) és ha felszereltség alapján ki is totózná valaki mi lehet, holnapra már tuti elfelejteném, annyira nem érdekel.
leírásba úgyis beleír az eladó mindent, ha kettőnél tovább tud számolni, mert csak az esélye nő. ezt átnézi az ember, megnézi a képet, ha valami nem világos, akkor kérdez, aztán kész.
Azért, mert, ha nem tudja pontosan a felszereltségét az autónak az eladó, akkor inkább ne írja oda a hülyeséget. Írjon csak annyit, hogy Toyota Corolla 1,4 vvt-i, de ne égesse magát azzal, hogy egy nyilvánvalóan Harmony felszereltségű autóhoz odaírja, hogy Terra, vagy Luna... ennyi a dolog, ezért rugózunk rajta annyit. Arról nem beszélve, hogy ha valótlant állít valaki az autóról, akkor azzal szemben felmerül a gyanu, hogy vajon a többi dolog, amit leírt (km, állapot, stb.) vajon mennyire lehet valós, ha még arra sem veszi a fáradságot, hogy a helyes felszereltséget odaírja. Inkább legyen egy hirdetés szűkszavú (hiányos), mint, hogy valótlanságot állítson.  :flowers:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9197 Dátum: 2012.03.22 14:44:01 »
Azért, mert, ha nem tudja pontosan a felszereltségét az autónak az eladó, akkor inkább ne írja oda a hülyeséget. Írjon csak annyit, hogy Toyota Corolla 1,4 vvt-i, de ne égesse magát azzal, hogy egy nyilvánvalóan Harmony felszereltségű autóhoz odaírja, hogy Terra, vagy Luna... ennyi a dolog, ezért rugózunk rajta annyit. Arról nem beszélve, hogy ha valótlant állít valaki az autóról, akkor azzal szemben felmerül a gyanu, hogy vajon a többi dolog, amit leírt (km, állapot, stb.) vajon mennyire lehet valós, ha még arra sem veszi a fáradságot, hogy a helyes felszereltséget odaírja. Inkább legyen egy hirdetés szűkszavú (hiányos), mint, hogy valótlanságot állítson.  :flowers:
Így van. Ráadásul pont most volt a totalcar-on, hogy ABS-sel hirdették az autót, a fazon megvette, aztán kiderült, hogy nincs is benne ABS. Amin akár az életed is múlhat. Az átlagembernek nem kell tudnia, hogy hol keresse a meglétére utaló jeleket, így ilyenkor teljesen jogos, ha hibás teljesítés miatt fogja elővenni az eladót.

Az, hogy mi esetleg jobban ismerjük ezeket a típusokat, és kiszűrjük, ha valami nem kóser a hirdetésben, az általában nem akadékoskodás, hanem sokkal inkább egy segítség lehet a többségnek, akiket jól át lehet verni azzal, hogy beleírják mondjuk az ESP-t egy 94-es kisautó felszereltségébe, amire aztán sose jönne rá, hogy nincs benne, csak ha már késő...

Késő Róbert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 486
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9198 Dátum: 2012.03.22 14:49:52 »
Azt amit ott látsz, mint felszereltség nem kézzel írja, egy listáról választja ki a hirdető, egyszerűbb tévedni... Persze van olyan opció hogy nélküle tegye, illetve a lista igen hosszú, így hozzá nem értőt simán megtéveszti a bőség zavara :)

Azért, mert, ha nem tudja pontosan a felszereltségét az autónak az eladó, akkor inkább ne írja oda a hülyeséget. Írjon csak annyit, hogy Toyota Corolla 1,4 vvt-i, de ne égesse magát azzal, hogy egy nyilvánvalóan Harmony felszereltségű autóhoz odaírja, hogy Terra, vagy Luna... ennyi a dolog, ezért rugózunk rajta annyit. Arról nem beszélve, hogy ha valótlant állít valaki az autóról, akkor azzal szemben felmerül a gyanu, hogy vajon a többi dolog, amit leírt (km, állapot, stb.) vajon mennyire lehet valós, ha még arra sem veszi a fáradságot, hogy a helyes felszereltséget odaírja. Inkább legyen egy hirdetés szűkszavú (hiányos), mint, hogy valótlanságot állítson.  :flowers:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9199 Dátum: 2012.03.22 15:00:45 »
Ha minden benne van amit én szeretnék, akkor engem sem érdekel, hogy hogyan hívják a felszereltséget. Nagy a különbség azonban aközött,hogy amiatt akad fenn valaki egy matrica hiányán, mert a felszereltség szerint kellene az a matrica, vagy amiatt, hogy ha nincs a matrica, akkor jó esély van arra, hogy törve van a kocsi :excl:. Az utóbbi fennakadás szerintem jogos....
Ezt gondoljuk csak át még egyszer, mert szerintem tévedsz.  :flowers: Az ok pedig:
A használtautók árát a hivatalos Eurotax lista alapján határozzák meg. Ez pedig igenis, különbséget tesz egy Harmony, Terra, Luna, Sol stb. felszereltségek között, de értelem szerűen az offos autóknál is ugyanígy van, pl. a VW-nél sem mindegy, hogy Trendline, Comfortline, vagy Highline felszereltségű a Golf... na, ezért fontos az, hogy mit írnak a hirdetésbe felszereltséget, és ezért fontos, hogy amit írnak az helyes legyen.  :excl:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9200 Dátum: 2012.03.22 15:26:03 »
Azért, mert, ha nem tudja pontosan a felszereltségét az autónak az eladó, akkor inkább ne írja oda a hülyeséget. Írjon csak annyit, hogy Toyota Corolla 1,4 vvt-i, de ne égesse magát azzal, hogy egy nyilvánvalóan Harmony felszereltségű autóhoz odaírja, hogy Terra, vagy Luna... ennyi a dolog, ezért rugózunk rajta annyit. Arról nem beszélve, hogy ha valótlant állít valaki az autóról, akkor azzal szemben felmerül a gyanu, hogy vajon a többi dolog, amit leírt (km, állapot, stb.) vajon mennyire lehet valós, ha még arra sem veszi a fáradságot, hogy a helyes felszereltséget odaírja. Inkább legyen egy hirdetés szűkszavú (hiányos), mint, hogy valótlanságot állítson.  :flowers:
Egyszerün tudomásul kell venni, hogy nem tudja mindenki az autó felszereltségét, szintjét, hogy hivják. Ha nem ír be semmit akkor az a bajotok,  ha rosszat ír bele akkor meg az. Én se a régebbi se a saját Corollám évjáratárol nem tudom , hogy mik a felszereltségi szintek.
Nem is érdekelt, mert elég volt nekem (kifizetni) ami ebben van :D

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9201 Dátum: 2012.03.22 15:39:15 »
Egyszerün tudomásul kell venni, hogy nem tudja mindenki az autó felszereltségét, szintjét, hogy hivják. Ha nem ír be semmit akkor az a bajotok,  ha rosszat ír bele akkor meg az. Én se a régebbi se a saját Corollám évjáratárol nem tudom , hogy mik a felszereltségi szintek.
Nem is érdekelt, mert elég volt nekem (kifizetni) ami ebben van :D
Én ebből sosem csináltam problémát, hogy valaki a hirdetésben nem írja a felszereltséget.  :surrender: Sőt, harmadszor is leírom, hogy inkább ne írjon semmit, mint hogy hülyeséget ír...  :yawn: Így érthető már?  :szemez:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

avman

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 93
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9202 Dátum: 2012.03.22 19:07:39 »
Azért, mert, ha nem tudja pontosan a felszereltségét az autónak az eladó, akkor inkább ne írja oda a hülyeséget. Írjon csak annyit, hogy Toyota Corolla 1,4 vvt-i, de ne égesse magát azzal, hogy egy nyilvánvalóan Harmony felszereltségű autóhoz odaírja, hogy Terra, vagy Luna... ennyi a dolog, ezért rugózunk rajta annyit. Arról nem beszélve, hogy ha valótlant állít valaki az autóról, akkor azzal szemben felmerül a gyanu, hogy vajon a többi dolog, amit leírt (km, állapot, stb.) vajon mennyire lehet valós, ha még arra sem veszi a fáradságot, hogy a helyes felszereltséget odaírja. Inkább legyen egy hirdetés szűkszavú (hiányos), mint, hogy valótlanságot állítson.  :flowers:
szerintem meg inkább írjon hülyeséget a nevére, mint h hiányosan legyen leírva a felszereltsége. egyébként meg ki az a hülye, aki kihagyja az abs-t, klímát, stb-t? saját magának ellensége. az meg meg kb. semmire sem ad okot, h valaki eltéveszti a megnevezést. kis kivétellel jelentősége semmi. kivétel pl. nincs fordulatszám mérő, de aztán abs, elektromos tükör meg klíma fel van sorolva. na az necces. vagy azt jó tudni bárkinek, h az alap felszereltség csak fapad, (meg nem mondom, h melyik, terra?), ablaktörlő fokozat ohne, fordulatszám mérő nyista.
szóval aki nem toyota expert, annak ez kb. semmit sem mond, h sol, és társai, és éppenséggel abból kiindulni h ha az most hibás, ezért aztán inkább gikszeres a hirdetés, mint nem, nekem inkább csak félrevezető.
félreértés ne essék, szerintem hihetetlenül hasznos, gyors és okos segítséget adtok bárkinek, aki idetéved, és jó fejek vagytok meg minden, de én, mint egyszeri toyota használó, teljességgel haszontalannak látom ezt a vonalat erőltetni, és egy szimpla veszek toyota corollát típusú vásárlási szándékút szerintem inkább csak összezavarnak, h egy hirdetés kapcsán ezt állandóan kiemelitek. széljegyzetnek és apróbetűsnek persze bőven belefér, sőt jótanács.
E11 2001 1,4 vvti corolla

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9203 Dátum: 2012.03.22 19:12:22 »
Én ebből sosem csináltam problémát, hogy valaki a hirdetésben nem írja a felszereltséget.  :surrender: Sőt, harmadszor is leírom, hogy inkább ne írjon semmit, mint hogy hülyeséget ír...  :yawn: Így érthető már?  :szemez:
Igaz, hülyeséget nem szabad írni :nono:
 :winkiss:

Hege

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
  • 1.4D-4D 2007
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9204 Dátum: 2012.03.23 15:07:08 »
Nos úgy látom nemcsak én vagyok ezzel így... ;) felmegy a pumpa bennem, mikor olyan baromságokat írnak le, amelyek nem is tartoznak az X felszereltségbe bele, sőt, nem is létezett olyan felszereltségi szint!
Maradva az én E15-ós sedanomnál, pl. leírják hogy hűthető kesztyűtartó... [rohog], vagy Luna felszereltség, de érdekes módon fényezetlen a külső tükörborítás, kilincs, nincs kfszóró, stb.
Azt gondolom mindenki aki el szeretné adni az autóját, IGENIS járjon utána annak, milyen felszereltségű, vagy írja azt hogy nincs tisztában vele, mert őt ez sosem érdekelte...akkor most szőrszálhasogató vagyok én is :?:

Botond

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9205 Dátum: 2012.03.23 16:59:02 »
Egy ilyen EXE Auris mit tud? Melyek a kiemelendő extrái?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9206 Dátum: 2012.03.23 17:02:53 »
Egy ilyen EXE Auris mit tud? Melyek a kiemelendő extrái?
Szokásos nagyotmondás. Ez egy Luna.  :yawn: :cool2:

A kérdésedre pontosan és tételesen nem tudom a választ, de a digit klíma és a 16-os kf-felni már a sol-ban is benne van, az exe-ben meg főleg...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9207 Dátum: 2012.03.23 17:04:06 »
Nos úgy látom nemcsak én vagyok ezzel így... ;) felmegy a pumpa bennem, mikor olyan baromságokat írnak le, amelyek nem is tartoznak az X felszereltségbe bele, sőt, nem is létezett olyan felszereltségi szint!
Maradva az én E15-ós sedanomnál, pl. leírják hogy hűthető kesztyűtartó... [rohog], vagy Luna felszereltség, de érdekes módon fényezetlen a külső tükörborítás, kilincs, nincs kfszóró, stb.
Azt gondolom mindenki aki el szeretné adni az autóját, IGENIS járjon utána annak, milyen felszereltségű, vagy írja azt hogy nincs tisztában vele, mert őt ez sosem érdekelte...akkor most szőrszálhasogató vagyok én is :?:
Én speciel maximálisan egyetértek Veled!  :clap:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9208 Dátum: 2012.03.23 19:23:38 »
Nos úgy látom nemcsak én vagyok ezzel így... ;) felmegy a pumpa bennem, mikor olyan baromságokat írnak le, amelyek nem is tartoznak az X felszereltségbe bele, sőt, nem is létezett olyan felszereltségi szint!
Maradva az én E15-ós sedanomnál, pl. leírják hogy hűthető kesztyűtartó... [rohog], vagy Luna felszereltség, de érdekes módon fényezetlen a külső tükörborítás, kilincs, nincs kfszóró, stb.
Azt gondolom mindenki aki el szeretné adni az autóját, IGENIS járjon utána annak, milyen felszereltségű, vagy írja azt hogy nincs tisztában vele, mert őt ez sosem érdekelte...akkor most szőrszálhasogató vagyok én is :?:
A tied milyen felszereltségü ;)

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9209 Dátum: 2012.03.23 20:04:34 »
Nos úgy látom nemcsak én vagyok ezzel így... ;) felmegy a pumpa bennem, mikor olyan baromságokat írnak le, amelyek nem is tartoznak az X felszereltségbe bele, sőt, nem is létezett olyan felszereltségi szint!
Maradva az én E15-ós sedanomnál, pl. leírják hogy hűthető kesztyűtartó... [rohog], vagy Luna felszereltség, de érdekes módon fényezetlen a külső tükörborítás, kilincs, nincs kfszóró, stb.
Azt gondolom mindenki aki el szeretné adni az autóját, IGENIS járjon utána annak, milyen felszereltségű, vagy írja azt hogy nincs tisztában vele, mert őt ez sosem érdekelte...akkor most szőrszálhasogató vagyok én is :?:
Mondjuk ha egy olyan hirdetést olvasol amiben a kiemelt rész benne van nem igen vennéd meg a kocsit szerintem.