Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2120122 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Lotto

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 223
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9120 Dátum: 2012.03.19 15:19:18 »
Sziasztok,

Kollégám E11 kombit  venne, max. 1 millióig.
Jól felszerelt, megkímélt példányok előnyben.
E12 1.4 VVTI   2004 - volt :(
E87 116i  2011
GSR 600 K6

xhege

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 80
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9121 Dátum: 2012.03.19 15:37:58 »
Jólmondod Pitykesz!!!   Persze,természetesen! bárkinek megmutatom,ha összefutunk! ha ezzel segitek tapasztalni,akkor miért ne!!???
Tavaly nyáron Késő Robinak is megmutattam a talicskát,mielőtt a saját trágyaszóróját vette..:) sőt,együtt voltunk megvételezni a kocsit anno...és aztmondja,h szuperül bevált!

Neked is előre köszi, ha úgy alakul. Ez a Pest és Hortobágy elég nagy különbség azért földrajzilag....
Szóval ha Pest környékén találok valami ígéretes, akár vetnél is rá egy pillantást?

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9122 Dátum: 2012.03.19 17:08:22 »
Mivel pesten élek,melozok és hortobágyon vok 7végente szülőknél,igy ezért a 2 helyiség...
de ha pest körül jársz,szivesen megmutatom a vasat..ki is probálhatod! azt,h te kinézel egy autot pest körül és én megnézem...azt inkább nem vállalom, max ha eljössz,elmekk veled és az enyémhez viszonyitok,mint Késő Robinál is tettük anno!

amugy azt a dunaharasztin lévő kék liftback vasat megfogom nézni vmikor,m haver is kinézte magának! és a motorcsere egy aránylag jo jel..azota nemsokat futott a kocsi,ha hinni lehet a hirdetés szövegének!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

sarzs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 201
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9123 Dátum: 2012.03.19 18:43:12 »
Hidd el, hogy 97 környékén, amikor az enyém első csavarjai rákerültek a gyártósorra én meg még javában kint éldegéltem Olaszországban, az idősek úgy vélekedtek hogy ezek a mai kacatok 2-3 év után széthullanak, bezzeg az ő idejükben (citroen kacsa, 500as fiat, zöccséges és állólámpás merci, Panda stb stb)  :clap:
Akkoriban olyan remekművek szaggatták az aszfaltot arrafelé mint: I. Punto, Bravo/Brava, Lancia Y, K, E39-es 5-ös bmw, G Astra ...)  ::)
Lesz a maiak közül is pár autó

Gondolom nem baj, ha német autót dicsérek, de a családban van egy Opel Corsa, "C", szerintem az is egy szuper jó konstrukció.
Pedig az egy fiatalabb széria...
szerintem is mindig lesz ilyen.
Sőt a szerelőm azt mondta, hogy a D Corsat is a C-re alapozták, ami elromolhat, szóval az is érdemes autó:)
ÉS ő is pont azt mondta, hogy a régebbi azért jobb, mert kevesebb az elektronika:)

Hajrá régebbiek, de szó se róla, egy komfortos újabb, mindenféle elektromos kütyüvel.... az is fincsa....

sarzs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 201
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9124 Dátum: 2012.03.19 18:48:30 »
Na meg ugye hírből az E10 az übermegbízható, tutibb az E11-nél.... és az Auris meg az E12 után gondolom kevésbé.... de ettől függetlenül szívesebben beülnék egy nem annyira megbízható facelift hófehér Auris 1,6-osba.. mint egy E10-be.  ::)

ÉS a hibrid????

Én olyanra vágyom...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9125 Dátum: 2012.03.19 18:51:29 »
ÉS a hibrid????

Én olyanra vágyom...
Miért? Mert környezetbarát vagy? :hmmmm:

sarzs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 201
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9126 Dátum: 2012.03.19 18:56:50 »
Esetleg az alábbi linket is láttad már?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla-5584894

Ebbe most van ülésfűtés vagy sincs?


sarzs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 201
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9127 Dátum: 2012.03.19 19:01:08 »
Biztos, hogy nincs így valóban. Csak én úgy gondolom, hogy a kereskedő nagyobb eséllyel tud bűvészkedni. A km óra állások ott szerintem kevésbé hihetőek, mint egy magánszemélynél. Persze tudom, hogy egy rendszeresen karbantartott megkímélt autó jobb lehet, mint egy kisebb futásteljesítményű elhanyagolt gép.
a kereskedővel még az is j, hogy ő szavatosságot vállal, kell, hogy vállaljon.
rejtet hiba miatt visszamehetsz hozzá..
volt már nekem, hogy egy 130e Ft-os hiba kiderült utólag, és a végén 10e Ft-omba került, a kereskedő maximálisan segített, javított


sarzs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 201
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9128 Dátum: 2012.03.19 19:08:38 »
Most elvileg van olyan hogy az adásvételire rá kell írni a km. óra állást ( ezt egy kereskedő mondta most vettünk nem rég kocsit a családban) és mondta hogy már nem lehet vele játszani.
VAgy elhisszük vagy nem... inkább nem

Én úgy tudom, hogy épül a rendszer, ami központilag össze lesz kötve,
így pl. műszaki ( 2 évente), eredetiségvizsga, ott feljegyeznek mindent.
Amikor mi is vettük, az eredetiségvizsgáló megmutatta (nem legálisan) az előző tulajváltás adatait, fotóit:)
megnyugodtam, bár az eladóban is megbíztam :)

sarzs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 201
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9129 Dátum: 2012.03.19 19:12:04 »
Hm... értem. Köszi!
A Corolla E12 facelift mit jelent?
lámpa, és még mi módosult?

köszi

TSityu

  • Vendég
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9130 Dátum: 2012.03.19 19:17:39 »
Lámpák, lökhárítók, műszerfal, váltókar, most más nem jut az eszembe. (szívócsonk, dugattyúk, de ez már lehet hamarabb is)

sarzs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 201
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9131 Dátum: 2012.03.19 19:37:32 »
Akkor megvan az elkövető  :clap:

Siófokhoz képest Békéscsaba kicsit messze van, de köszönöm a felajánlást, ha úgy adódik élni fogok vele. A gyerkőcökkel a gondjaid még csak most fognak kezdődni ezek szerint, hidd el tudom mit beszélek 3 és 7 éves  a kollekció ;).

Igyekszem pár autót vezetni, hogy legyen valami összehasonlítási alapom természetesen. A hátsó tér pedig szűk, de annyira nagyon nem vészes, mert a gyerekek még elférnek plusz ha úgy adódik a feleségem is, hiszen az öcsémet hátraültettem a próbaútnál 172 cm 100 kg, és ő is elfért. Nekem több mint 10 cm-el magasabban már a fejtér nem volt elég.

A motorcserés jól hangzik valóban, de ha kellenek ezek a javítások, akkor biza ez elég húzós és így az ára nagyon sok. Nyilván ez csak ott derül ki... Ezek azonban a másiknál is fennállhatnak, bár az ürge az állapotfelmérési lapról azt olvasta, hogy a lengéscsillapítók, fékek megfelelő állapotban vannak.

Picasso után ülnél át Corollába?

Akkor tényleg szűkösnek néz ki a hely, de szerintem még egy Avensisben is:)

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9132 Dátum: 2012.03.19 19:41:51 »
Lámpák, lökhárítók, műszerfal, váltókar, most más nem jut az eszembe. (szívócsonk, dugattyúk, de ez már lehet hamarabb is)
Műszerfal? Az tulajdonképpen nem módosult. Annyiban maximum, hogy a SOL alatti felszereltségek is megkapták az optitron műszeregységet, illetve a security/riasztó villogó led helyén a biztonsági övre figyelmeztető led villog, de ez inkább funkció beli különbség.
Váltókar? Az miben változott? Szerintem semmiben.
Egyébként állítólag még a fékeket is kicsit optimalizálták... állítólag. Ja, meg a kormánykerék. Üléskárpitok.
« Utoljára szerkesztve: 2012.03.19 19:44:12 írta Ákos2004 »

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9133 Dátum: 2012.03.19 19:45:35 »
Picasso után ülnél át Corollába?

Akkor tényleg szűkösnek néz ki a hely, de szerintem még egy Avensisben is:)
Ja, nem tudod teljesen kiinni a 1,5 literes ásványvizes palackot, mert alacsony a tető  :D (nekem ez volt az első negatív élményem az Avensisben)

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9134 Dátum: 2012.03.19 19:46:35 »
,igy ezért a 2 helyiség...
helyiség az a fürdőszoba, meg az étkező.  ;)