Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2120136 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7110 Dátum: 2011.07.20 22:34:39 »
Ez már megint a motoros topicba való :surrender:

részemről ennyi! nem motorozok többet itt:))
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

mardel

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 800
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7111 Dátum: 2011.07.20 22:52:49 »
az ezüst középkonzol melyik e12-esekben van?
1.4 sol 2004

Késő Róbert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 486
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7112 Dátum: 2011.07.21 07:01:43 »
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.4_linea_terra-4954200

Itt egy friss hirdetés :) Erről mi véleményetek?

Elég satnya a felszereltsége... mi volt a Linea Terra alapfelszereltsége?
« Utoljára szerkesztve: 2011.07.21 07:03:33 írta Késő Róbert »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7113 Dátum: 2011.07.21 07:39:11 »
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.4_linea_terra-4954200

Itt egy friss hirdetés :) Erről mi véleményetek?

Elég satnya a felszereltsége... mi volt a Linea Terra alapfelszereltsége?
Már bocsánat, de ez egy picit felturbózott Harmony, NEM Terra. Ez abból látszik, hogy utólagos az el. ablak, nem gyári, gagyi a váltóbot (vékony izé), nincs az első és hátsó alsó lökös színre fújva, valamint a szedánoknál csak a Harmonynál nem volt hátul matrica. Ha nem tévedek hiányozni fog még a szakaszos ablaktörlő, a magasságban állítható kormány, az üléslapmagasság-állítás, valamint a fordulatszámmérő is. Ha ezzel együtt tudtok élni (meg a szedánságával), és motorikusan jó, akkor jó vétel lehet. Én valódi Terra alá nem mennék.
         

Késő Róbert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 486
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7114 Dátum: 2011.07.21 07:44:58 »
Felszereltségi szint a forgalmiba be van jegyezve? Sok ilyen van használt autón, igazából az a gagyinak tűnő váltó és a fordulatszámmérő hiánya nekem is szúrja a szemem, de ezek nem kizáró okok, ellenben ha kamuzik akkor megtarthatja nyugodtan :D

u.i.: Én simán el tudom képzelni hogy Magyarországon keverték őket össze, nem ez lenne az egyetlen autótípus az országban :(

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7115 Dátum: 2011.07.21 07:54:44 »
Felszereltségi szint a forgalmiba be van jegyezve? Sok ilyen van használt autón, igazából az a gagyinak tűnő váltó és a fordulatszámmérő hiánya nekem is szúrja a szemem, de ezek nem kizáró okok, ellenben ha kamuzik akkor megtarthatja nyugodtan :D

u.i.: Én simán el tudom képzelni hogy Magyarországon keverték őket össze, nem ez lenne az egyetlen autótípus az országban :(
A békalámpás E11-nél nem volt káosz a felszereltségekben. Nem hiszem, hogy be van jegyezve a forgalmiba. Az én forgalmimban csak annyi szerepel, hogy Corolla Liftback. Ez Harmony, amibe utólag tettek klímát és el. ablakot. Minden más változatlan.
         

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7116 Dátum: 2011.07.21 08:00:21 »
Szerintem egy tizenéves autonál a legfontosabb a megkimélt állapot, nem a felszereltség :no:
A sedan meg egyénje vállogatja. Én se szeretem, de a Corolla az egyetlen ahol nem tetszik a liftback (az Avensisnél pl nagyon tetszik).
Privát használatnál nekem nagyon ritkán volt gond a sedánsága. Szerintem Mo-n az autonak sedánnak kell kinézni, ez a régi beidegződés,bár nem a legpraktikusabb.
Ennél az autonál nem sok a 157 ekm ovodábajáráshoz? :hmmmm:Napi pár km oda meg vissza.Hány gyerek kell hogy 12 éven kersztül oviba kell autozni? :hmmmm:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7117 Dátum: 2011.07.21 08:03:13 »
Az egyetlen amit még én is hiányolnék a szakaszos ablaktörlö :D :lol:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7118 Dátum: 2011.07.21 08:05:08 »
Szerintem egy tizenéves autonál a legfontosabb a megkimélt állapot, nem a felszereltség :no:
A sedan meg egyénje vállogatja. Én se szeretem, de a Corolla az egyetlen ahol nem tetszik a liftback (az Avensisnél pl nagyon tetszik).
Privát használatnál nekem nagyon ritkán volt gond a sedánsága. Szerintem Mo-n az autonak sedánnak kell kinézni, ez a régi beidegződés,bár nem a legpraktikusabb.
Ennél az autonál nem sok a 157 ekm ovodábajáráshoz? :hmmmm:Napi pár km oda meg vissza.Hány gyerek kell hogy 12 éven kersztül oviba kell autozni? :hmmmm:
Én nem lennék elégedett a gagyin megoldott el. ablakkal, a klíma annyira tán nem gáz, de xarul néz ki így a ledugózott ajtókárpit, fordulatszámmérő nélkül pedig élni nem tudnék...  :ph34r: Az meg, hogy hogy van fényezve a kocsi, tényleg nem fontos (másnak), szedánt sose vennék, a rossz pakolhatósága miatt (hiába a nagy csomitartó, ha fizikailag nem tudom a kis helyeken betuszkolni a cuccot).
Amúgy a km jó felvetés.
         

Késő Róbert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 486
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7119 Dátum: 2011.07.21 08:08:18 »
Teljesen egyetértek, nem kritérium, de ha én el tudtam adni kamu nélkül és hanta nélkül egész jó áron a megtört elődöt, akkor ezt elvárom vásárlásnál is :)
A futás szerintem reális, főleg hogy nem pesti, egy bevásárlás se 1km, mint nekünk :D
Amúgy én úgy vagyok vele hogy 10évnél a 200e se rendkívül sok, bravám volt eddig, abban 10éves korára 212e volt benne, és a FIÁT, amit inkább nem jellemzek megbízhatóságra, szépen halkan, egyenletesen járt, megbontva nem volt, szóval egy Toyotának a 150 még gyermeki teljesítmény :D Na annak pl be volt jegyezve forgalmiba a felszereltségi szintje a megnevezéshez: Brava 1.2 SX ...

Én még nem azon korban vagyok amikor pakolás elsődleges, max utazáshoz kellenek a csomagokat, az meg befér :) Klímát meg nem is látok benne :)
A fényezés engem se érdekel, csak a hegesztés, egy kis hiánytalanság is komoly gondokat okozhat, és leginkább hátul. Bravának jobb háta már alapból törve volt, kihagytak egy műanyag elemet, a dobot és annak konzolát, így az ívből verte be a kárpit alá a vizet, keveset, észre nem lehetett venni, és lévén kárpit alatt nem szárad berohad. szép volt, na ezért nem kell olyan ami hátúl komolyabban kapott, arról nem is beszélve hogy nálam is a hátát nyomták meg, elcsúszott beázott mind 2 oldalt...
« Utoljára szerkesztve: 2011.07.21 08:10:56 írta Késő Róbert »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7120 Dátum: 2011.07.21 08:13:02 »
Klímát meg nem is látok benne :)
Jogos, benéztem, nincs is benne klíma. :ph34r: (Nem néztem meg jól a kapcsolót, hogy nincs rajta semmi). Ezek után végképp szóba se jöhetne nálam. Ilyen idős autónál nem fizeted meg a plusz tudást, akkor legyen benne (és milyen jól jön télen-nyáron!)
Ja: akkor meg pláne Harmony!
         

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7121 Dátum: 2011.07.21 08:17:40 »
Szerintem egy tizenéves autonál a legfontosabb a megkimélt állapot, nem a felszereltség :no:
A sedan meg egyénje vállogatja. Én se szeretem, de a Corolla az egyetlen ahol nem tetszik a liftback (az Avensisnél pl nagyon tetszik).
Privát használatnál nekem nagyon ritkán volt gond a sedánsága. Szerintem Mo-n az autonak sedánnak kell kinézni, ez a régi beidegződés,bár nem a legpraktikusabb.
Ennél az autonál nem sok a 157 ekm ovodábajáráshoz? :hmmmm:Napi pár km oda meg vissza.Hány gyerek kell hogy 12 éven kersztül oviba kell autozni? :hmmmm:
Én nem lennék elégedett a gagyin megoldott el. ablakkal, a klíma annyira tán nem gáz, de xarul néz ki így a ledugózott ajtókárpit, fordulatszámmérő nélkül pedig élni nem tudnék...  :ph34r: Az meg, hogy hogy van fényezve a kocsi, tényleg nem fontos (másnak), szedánt sose vennék, a rossz pakolhatósága miatt (hiába a nagy csomitartó, ha fizikailag nem tudom a kis helyeken betuszkolni a cuccot).
Amúgy a km jó felvetés.
Hamár akkor neked inkább kombi kellett volna, ha a pápaszemesben ne lenne ritka meg csunyácska. Nekem volt E-12 ben kombi, az szép volt mint kombi, csak egyébként... Az E15-ben meg sajna nincs kombi :cry: (meg liftback sincs :otlet:)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7122 Dátum: 2011.07.21 08:22:42 »
Hamár akkor neked inkább kombi kellett volna, ha a pápaszemesben ne lenne ritka meg csunyácska. Nekem volt E-12 ben kombi, az szép volt mint kombi, csak egyébként... Az E15-ben meg sajna nincs kombi :cry: (meg liftback sincs :otlet: )
Nem, én ötajtóst akartam, ötajtóst kerestem és tökéletesen elégedett vagyok vele. Meglepő módon még a formájával is megbarátkoztam nagyon rég.  :)
         

Késő Róbert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 486
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7123 Dátum: 2011.07.21 08:25:47 »
Én élőben ezt láttam nézegettem, sőt még bele is ülhettem :D
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_liftback_1.3._16v_ac-4954411

Így hogy megtöri a hátát az a kis spoiler egész pofás élőben, nélküle viszont nem tetszik, de el tudnám fogadni :) Ja persze akkor 780volt még :D

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7124 Dátum: 2011.07.21 08:26:36 »
Hamár akkor neked inkább kombi kellett volna, ha a pápaszemesben ne lenne ritka meg csunyácska. Nekem volt E-12 ben kombi, az szép volt mint kombi, csak egyébként... Az E15-ben meg sajna nincs kombi :cry: (meg liftback sincs :otlet: )
Nem, én ötajtóst akartam, ötajtóst kerestem és tökéletesen elégedett vagyok vele. Meglepő módon még a formájával is megbarátkoztam nagyon rég.  :)
Tudom, kimondottan szereted a kis pápaszemest :yes: