Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2120083 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6525 Dátum: 2011.03.28 12:54:44 »
Az én autómban meg lesz kb 300 ezer mire eladom, (most van benne 137 és még tuti 6-10 évig marad), és hiába járok márkaszervízbe, úgyis vissza kell tekerni, mert senki nem veszi majd meg annyi km-rel.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6526 Dátum: 2011.03.28 13:00:46 »
Teljesen igazad van mondi.tehát ebből az jön le hogy az "átlag " vásárlónak az kell hogy kevés km. legyen a kocsiba és kész. Az lényegtelen neki hogy milyen hátér van mögötte.Ezért van kevés kocsi tulajtól eladós és ezért virágzik a nepper korszak.A nepper ad neki egy külső polírt belső takarítást meg visszteker jó pár km.ert és el is tudja adni a kocsit.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6527 Dátum: 2011.03.28 13:01:25 »
Ha nem használod sokat, akkor valószínűleg megkíméltnek is néz ki. Aki ennek ellenére nem hisz neked, az nem lesz komoly érdeklődő. A szervizkönyv önmagában számomra kevés, én a saját szememmel nézem át az autókat, amikor vásárlás előtt állunk, és a kettő szemszöget egybevetve hozok döntést.

Nekem is hiányos a szervizkönyvem, mert a 2. tulaj nem szakszervizbe hordta, így nem került a könyvbe pecsét a 60-75-90.000-es rubrikába. Én a pecsételést folytatom a csabai Toyota szervizben, és a cserélt mechanikus alkarészeket is gyűjtöm otthon a garázsomban. Csak a fáradt olajak, olajszűrők nincsenek meg, a levegőszűrők, a cserélt kuplung szett, az ablakemelő mechanika, levegőszűrők, olajok flakonjai, fékfolyadék-, hűtőfolyadék flakonok, kicserélt csomagtérteleszkópok, minden ott figyel elrakva. Ha eladásra kerülne az autó, ezeket megmutatom majd, aztán, aki elhiszi, az elhiszi, aki nem, azt leszarom, Neki nem lesz eladó a kocsi. Pont.
Fordított esetben ez a módszer számomra hiteles lenne, plussz, ha megnézem az autó állapotát is, akkor látnám, hogy valószínűleg tényleg megtörténtek ezek az alkatrészcserék.

Van, aki számára ezek hülyeségek, hiteltelen dolgok, számomra nem az, és szerintem nem vagyok ezzel egyedül.  :innocent:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6528 Dátum: 2011.03.28 13:04:22 »
Az én autómban meg lesz kb 300 ezer mire eladom, (most van benne 137 és még tuti 6-10 évig marad), és hiába járok márkaszervízbe, úgyis vissza kell tekerni, mert senki nem veszi majd meg annyi km-rel.
Hát, tudod, én eladóként annyit kérdeznék a "vevőtől", hogy sokallja a km-t? Rendben, mennyit szeretne látni az órában? Jöjjön vissza egy óra múlva...  :nonono:
Hidd el, rájönne, hogy nem jól látja a dolgot. Számomra inkább fontosabb az, hogy tudjam, mennyit futott egy autó valójában, mint, hogy mennyit mutat az órája...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6529 Dátum: 2011.03.28 13:15:16 »
Hát, tudod, én eladóként annyit kérdeznék a "vevőtől", hogy sokallja a km-t? Rendben, mennyit szeretne látni az órában? Jöjjön vissza egy óra múlva...  :nonono:
Hidd el, rájönne, hogy nem jól látja a dolgot. Számomra inkább fontosabb az, hogy tudjam, mennyit futott egy autó valójában, mint, hogy mennyit mutat az órája...

Amikor volt párom hasonló kondíciókkal rendelkező HDI Xsaráját hirdettük (abban 202 ezer volt) eljátszottam ezt, és nem tetszett az érdeklődőnek  :D .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6530 Dátum: 2011.03.28 13:20:43 »
Hát, tudod, én eladóként annyit kérdeznék a "vevőtől", hogy sokallja a km-t? Rendben, mennyit szeretne látni az órában? Jöjjön vissza egy óra múlva...  :nonono:
Hidd el, rájönne, hogy nem jól látja a dolgot. Számomra inkább fontosabb az, hogy tudjam, mennyit futott egy autó valójában, mint, hogy mennyit mutat az órája...

Amikor volt párom hasonló kondíciókkal rendelkező HDI Xsaráját hirdettük (abban 202 ezer volt) eljátszottam ezt, és nem tetszett az érdeklődőnek  :D .
Kedves mondi! Engedd meg, hogy mondjak NEked egy újdonságot: Nem Te Voltál A Hülye!  :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6531 Dátum: 2011.03.28 14:27:09 »
...senki nem veszi majd meg annyi km-rel.

Ez nem feltétlenül van így. Nemrég mesélte toyotás értékesítő cimborám, hogy volt tavaly egy egri cég, aki áthozta hozzájuk szervizeltetni a kocsikat. Talán még említettem is, az egyik 1.4 hatchben volt vagy 360-380 ezer. Le volt lakva a bele, kívülről is kapott a borvidéktől, de műszakilag állítólag alapvetően rendben volt. Na, azt úgy, ahogy volt, kitakarították, megszellőztették ismerősök között, hogy van egy igen olcsó, de elég sokat futott Corolla, és rövid időn belül, visszatekerés nélkül elvitték.

Vannak vevők, akiknek 1. csak az ár számít 2. többet mesél egy őszinte, talán kicsit véres torkú autó, mint egy kipuccantott 3. leszarják, hogy előttük ütötték-vágták a kocsit, ha egyszer ők is ugyanezt fogják tenni vele.

Egy Corollát (Golfot, Astrát, Focust, Octaviát) ép áron, ép állapotban szerintem itthon el lehet adni.
« Utoljára szerkesztve: 2011.03.28 14:29:28 írta Satriani »

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6532 Dátum: 2011.03.29 20:59:00 »
sziasztok! ezt nem egy fórumtárs hirdeti véletlenül? mit tudtok rola???

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.4_d-4d_luna-4513803
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

G5238B

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6533 Dátum: 2011.03.29 21:47:35 »
helló,

ma felhívtam a tulajt. Azt nem tudom, hogy klubtag-e, de megkérdeztem mit lehet tudni az autóról:

nem volt törve az autó, de sok eleme karcos: lökhárító, ajtók, sárvédők. Napi ingázásra használta/ja. M3-ason 100-al. 4l-es fogyival, amit írt is.

Korrektnek tünt a eladó.

Van az autón még hitel. Vagy hitel átválalással eladó: 13hó X~60 EHuf, de ez a 60EHuf függ a frank-forint árfolyamtól. Vagy kifizeti az eladó a fennmaradó hitelt, akkor 1 850 000 a vége.

Állítása szerint sokan érdeklődtek már az autó iránt. Egész jó az ár sztem. KM futás is valósnak tűnik. Hihetőbb, mint a hasonló korú 70E-et futott társak a neten

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6534 Dátum: 2011.03.30 10:02:53 »
Ismerősöm gondolkodik a COV eladásán. Adatok:
1. tulaj, végig Toyotában szervizelt (3x), garantált 30ekm futás, s.mentesség, 177 LE motor, ezüst metál, a legmagasabb 2007-ben kapható felszereltséggel. 4. autóként használt, új dzsipet akarnak helyette, ezért eladó.
Szerintetek mi az a reális ár amit kapni lehet érte? 4-5 millió közt találtam a Hahu-n (7 MFt volt újonnan), bár 177 LE-s ilyen kevés garantált km-el nem sok van...  :hmmmm:
Előre is köszi a válaszokat!  :flowers:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6535 Dátum: 2011.04.01 11:34:10 »
Gyöngyi, ehhez mit szólsz? (Leszámítva, hogy fővárosi autópiacon van, meg ki lett cserélve a váltógomb+szoknya.)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6536 Dátum: 2011.04.01 12:09:08 »
Gyöngyi, ehhez mit szólsz? (Leszámítva, hogy fővárosi autópiacon van, meg ki lett cserélve a váltógomb+szoknya.)
Már ennyit se ér a kocsim??? :cry: (Vajon mennyiért adhatta el a tulaj, ha ennyit kér érte a kereskedő???)

Mindenképp megnézésre érdemes. Fényezés alapján tényleg terra, a bézs-fekete belső egyedi (értsd: relatíve ritka), bár furi, hogy ez a szövet és nem a plüss, de lehet, hogy így kérték. Az első rendszám fura, sztem törött volt, de ezeken a képeken nem látom egyértelműen (vagy jó volt a lakatosuk). Ami tetszik, az a hátsó szárny, a gyárinak tűnő ködlámpa és a légterelő (igényességre utal nálam), ami nem, az a feltehetően gagyi kipufogóvég, ami a fiatal tulajra jellemző meg a vonóhorog (privát bajom, tudom :D ). Az, hogy szedánnak írt liftback csak a kereskedő hülyesége, a km valódisága meg hát passz (az enyém nem volt 12 év alatt agyonhasználva és 187 ezer van benne, de mint tudjuk, én semmilyen km-t nem hiszek el :devil: ). Papírok nélkül isten tudja a km valódiságát bizonyítani. ABS-t csekkolni kell, hogy tényleg van-e benne, mert utasoldali légzsák nem annyira van, csak a listában. A képek alapján azért megnézném.

szerk: ja és ez akkor eszik 5.5-6 liter között, ha 70-80-nal gurgulászol vele a fél országon keresztül egy seggel.  :)
« Utoljára szerkesztve: 2011.04.01 12:12:04 írta kleingy »
         

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6537 Dátum: 2011.04.01 13:29:35 »
Ez volt a másik példány, amire azt mondtam hogy nem szabad autóvásárlás után hasznaltauto.hu-t nézegetni (számítástechnikára is érvényes a szabály) :D
Sajna eléggé tupírozott szaga van és nekem az a tapasztalatom a FAP-al, hogy addig nem mozdíthatod az autót (próbakör, bevizsgálás), amíg le nem szurkoltad az összeget. Értem hogy a kereskedő is félti az autót a töréstől (és valszeg a forgalomból is ki van vonva), ezért is jártam jól a vidéki kis faluban vásárolt példánnyal, ott forgalommentes környezetben lehetett nyúzni a technológiát, ráadásul a kereskedő (állítólag) ismerte a tulajt.
« Utoljára szerkesztve: 2011.04.01 13:36:16 írta musspici »
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

avman

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 93
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6538 Dátum: 2011.04.01 21:23:36 »
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.8_ts-4642191
erről tud valaki valami közelebbi? mert 192 lóerős, meg ts, meg toyota. és van autóbeszámítás, és talán össze tudok kaparni annyit, amivel kipótolnám. igaz 5 ajtós, de hát ne legyen az ember telhetetlen.
a km még lehet valós is, elég sok ahhoz, h igaz legyen... meg elég sok ahhoz, h egy ilyen pörgős motor adott esetben letroccanjon... meg valami kehe kell legyen vele, mert jóval olcsóbb, mint a többi.
a legjobb szerintem az lenne, ha  most gyorsan lebeszélnétek a francba, h egy kinyírt szar autó, rossz hírű helyen, mert kb. egész hétvégén ez fog motoszkálni a hátsó agyamban...  :D
E11 2001 1,4 vvti corolla

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6539 Dátum: 2011.04.01 22:07:50 »
Qrvajó vétel, vedd meg!  :devil: