Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2120123 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6495 Dátum: 2011.03.24 11:16:08 »
Átalakított Corolla: utolsó két kép alapján ha kinyitják a csomagtér ajtaját, egyből Pick-uppá változik  [rohog]
Amúgy meg holnap este veszem át az autómat, fokozódik az izgalom :)
Ha megvan az ótó, egyből gyere fel ide, és számolj be!!!!  :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6496 Dátum: 2011.03.24 11:52:42 »
Átalakított Corolla: utolsó két kép alapján ha kinyitják a csomagtér ajtaját, egyből Pick-uppá változik  [rohog]
Amúgy meg holnap este veszem át az autómat, fokozódik az izgalom :)
Ha megvan az ótó, egyből gyere fel ide, és számolj be!!!!  :)
Feltétlen. Persze biztosat csak akkor tudok mondani ha szaki is felemelte és jobb esetben nem küldött el mediterrán éghajlatra. Ami picit aggaszt, az némi hang valszeg a vezérműszíj környékéről (állítólag 40e km-rel ezelőtt volt cserélve). Jobb esetben szíj, rosszabb esetben görgő ...
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6497 Dátum: 2011.03.24 11:58:22 »
Ahogy említettük, egy kb 80-100e Ft nem árt, ha van a vásárlás költségein kívül, pont az ilyen esetekre. Az autó 11 éves, strapás, de vannak neki is kopó alkatrészei, amik elöregszenek-használódnak ennyi idő alatt. Mondjuk használtautó vásárlásnál (ha nem láncos vezérlésű) nekem alap az összes olaj, szűrő és szíj cseréje. Aztán egy legközelebbi alkalommal jöhetnek a folyadékok, betétek (fékek). A motor okozhat nagyobb költséget, így nekem az a legfontosabb, hogy rendben legyen.
Várjuk a beszámolót!
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6498 Dátum: 2011.03.24 12:00:52 »
Feltétlen. Persze biztosat csak akkor tudok mondani ha szaki is felemelte és jobb esetben nem küldött el mediterrán éghajlatra. Ami picit aggaszt, az némi hang valszeg a vezérműszíj környékéről (állítólag 40e km-rel ezelőtt volt cserélve). Jobb esetben szíj, rosszabb esetben görgő ...
Végülis mindegy szíj vagy görgő, úgyis együtt kell cserélni. Én a helyedben mindenképpen meg is tenném, akár van hangja, akár nincs. Nem akkora költség mint amit egy esetleges szakadás okozhat és így kiküszöbölöd az "állítólag" faktort is.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6499 Dátum: 2011.03.24 12:04:54 »
Feltétlen. Persze biztosat csak akkor tudok mondani ha szaki is felemelte és jobb esetben nem küldött el mediterrán éghajlatra. Ami picit aggaszt, az némi hang valszeg a vezérműszíj környékéről (állítólag 40e km-rel ezelőtt volt cserélve). Jobb esetben szíj, rosszabb esetben görgő ...
Végülis mindegy szíj vagy görgő, úgyis együtt kell cserélni. Én a helyedben mindenképpen meg is tenném, akár van hangja, akár nincs. Nem akkora költség mint amit egy esetleges szakadás okozhat és így kiküszöbölöd az "állítólag" faktort is.
:clap: Igen-igen, erre próbáltam célozni.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6500 Dátum: 2011.03.24 12:27:52 »
Feltétlen. Persze biztosat csak akkor tudok mondani ha szaki is felemelte és jobb esetben nem küldött el mediterrán éghajlatra. Ami picit aggaszt, az némi hang valszeg a vezérműszíj környékéről (állítólag 40e km-rel ezelőtt volt cserélve). Jobb esetben szíj, rosszabb esetben görgő ...
Végülis mindegy szíj vagy görgő, úgyis együtt kell cserélni. Én a helyedben mindenképpen meg is tenném, akár van hangja, akár nincs. Nem akkora költség mint amit egy esetleges szakadás okozhat és így kiküszöbölöd az "állítólag" faktort is.
:clap: Igen-igen, erre próbáltam célozni.  :yes:
Jaja, bár ami még fontos lesz, egy komplet szett nyári gumi (asszem a rajta lévő acélfelnik maradnak, a műanyag dísztárcsákkal). Rég volt már hogy vártam a köv havi fizumat. Bár van képezve tartalék, sose tudni elég lesz e rá.  ::)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6501 Dátum: 2011.03.25 22:15:41 »
HAZAHOOOOOOOZTAAAAAAAAAAAAAM  :clap:
Amik út közben kijöttek (inkább utána): valamelyik szíjnak van hangja, a fékbetétek környékéről is jön valami zaj, az lehet hogy csak a sok állástól, és a vízhőfök nem igazán akart felkúszni 1/4-nél feljebb, lehet kikötötték a termosztátot, meg alapjárat is kissé érdekes.
Képeket egyelőre csak a látható kasztni javításokról csináltam.
Jah és vezetési stílusomon érdemes lesz javítani, kamion előzés 80-nál 5ösben padlógázzal ...  :nono:
Alszik
Bal hátsó ajtó feletti glettelés nyomai
Szélvédő glettelés nyomai
« Utoljára szerkesztve: 2011.03.25 22:18:16 írta DonPrego »
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6502 Dátum: 2011.03.25 22:25:23 »
80-nál 5.-ben padlógáz??? Na, pont azt nem szabad, illetve, miért nem dobtad vissza minimum 4.-be?

A fék majd bekopik, ha sokáig áll, akkor újra indulva vele fékezésnél csúnya koszoló hangja van. Ez nem gond, viszont a hőfokmérő nyugtalanít, azt mindenképpen elsőként ajánlom, hogy javíttasd meg, plussz a szokásos olajok-szűrők-szíjak!

Egyébként gratulálok hozzá és kívánok sok-sok balesetmentes vezetést! Valamint, ha a fővárosban használnád, nagyon vigyázz, nehogy ellopják, mert az utóbbi 2 napban két Toyotát is hallottam, amit elloptak. Célszerű casco-t kötni lopás ellen rá.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6503 Dátum: 2011.03.25 22:31:57 »
80-nál 5.-ben padlógáz??? Na, pont azt nem szabad, illetve, miért nem dobtad vissza minimum 4.-be?

A fék majd bekopik, ha sokáig áll, akkor újra indulva vele fékezésnél csúnya koszoló hangja van. Ez nem gond, viszont a hőfokmérő nyugtalanít, azt mindenképpen elsőként ajánlom, hogy javíttasd meg, plussz a szokásos olajok-szűrők-szíjak!

Egyébként gratulálok hozzá és kívánok sok-sok balesetmentes vezetést! Valamint, ha a fővárosban használnád, nagyon vigyázz, nehogy ellopják, mert az utóbbi 2 napban két Toyotát is hallottam, amit elloptak. Célszerű casco-t kötni lopás ellen rá.  :yes:
Köszi, még egyelőre ismerkedem vele, tükrök elég furcsák, külsőben mintha távol lennének az autók, belsőben meg látom hogy már ott van a hátsómban, szal nem a megfelelő fokozat kiválasztásán agyaltam  :ph34r:.
Hát hétköznap nem tervezem csúcsforgalomban használni, max hétvégi nyugiba, garázs meg be van rá fizetve, onnan már csak nem lopják ki.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6504 Dátum: 2011.03.26 10:49:34 »
No esetleg elhozhatnád megmutatni majd egy pénteki mikrotalira.  :whistling:
És tényleg, amit mindenképp és főleg mielőbb csinálj meg rajta: hűtő és vezérlés (!), olaj (5W30 vagy max 5W40, az enyém az előbbivel jár 4EFE motorral), olajszűrő, pollenszűrő, levegőszűrő, gyertya csere, fékek ellenőrzése, gumik milyen állapotban vannak.

Bepinek igaza van egyébként, ez csak akkor megy, ha pörög, tehát előzésnél vissza négy és úgy padló. Egyébként meg igen jó fogyikat lehet vele kihozni, a motor bírja az ötvennel való gurulást ötödikben (gáz alig!). A fogyijaimat (4EFE) az aláírásomban megtalálod. :)

Ja még valami: a szélvédőnél is SOS csináltasd meg a rozsdát, mert annak nagyon hamar csúnya vége lehet (épp tegnap beszélgettünk erről a mikrotalin a fiúkkal). Nagyon nehezen és rosszul (alig) javítható, ha a szélvédő körül rozsdáll.
         

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6505 Dátum: 2011.03.26 11:14:38 »
No esetleg elhozhatnád megmutatni majd egy pénteki mikrotalira.  :whistling:
És tényleg, amit mindenképp és főleg mielőbb csinálj meg rajta: hűtő és vezérlés (!), olaj (5W30 vagy max 5W40, az enyém az előbbivel jár 4EFE motorral), olajszűrő, pollenszűrő, levegőszűrő, gyertya csere, fékek ellenőrzése, gumik milyen állapotban vannak.

Bepinek igaza van egyébként, ez csak akkor megy, ha pörög, tehát előzésnél vissza négy és úgy padló. Egyébként meg igen jó fogyikat lehet vele kihozni, a motor bírja az ötvennel való gurulást ötödikben (gáz alig!). A fogyijaimat (4EFE) az aláírásomban megtalálod. :)

Ja még valami: a szélvédőnél is SOS csináltasd meg a rozsdát, mert annak nagyon hamar csúnya vége lehet (épp tegnap beszélgettünk erről a mikrotalin a fiúkkal). Nagyon nehezen és rosszul (alig) javítható, ha a szélvédő körül rozsdáll.
Lehet szó taliról, bár péntekenként nem tudom mikor szokott olyan lenni, meg hol. Nagyon gáz rozsdát nem látok rajta, kőfelverődések látszanak, de egyelőre nézzen alá szaki, aztán majd meglátjuk hogyan tovább kasztni szinten. Mélygarázsban annyira nem parázok hogy elázik, stb ...
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6506 Dátum: 2011.03.26 11:18:03 »
A szélvédőnél az lehet a baj, ha nem kőfelverődés, hanem belső és rügyezik. Mögötte ugyanis akár tenyérnyi helyen is lehet már rozsdás, ez egyértelműen a hozzá nem értő javításból adódik. Mikrotalis topic (Általános/Találkozók) minden pénteken este 8-tól van a Kerepesi-Keresztúri sarkán lévő McDonaldsban.  :)
         

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6507 Dátum: 2011.03.26 11:24:15 »
A szélvédőnél az lehet a baj, ha nem kőfelverődés, hanem belső és rügyezik. Mögötte ugyanis akár tenyérnyi helyen is lehet már rozsdás, ez egyértelműen a hozzá nem értő javításból adódik. Mikrotalis topic (Általános/Találkozók) minden pénteken este 8-tól van a Kerepesi-Keresztúri sarkán lévő McDonaldsban.  :)
Jah tudom az hol van, na akkor odagurulok pénteken ha nem jön közbe valami  ::)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6508 Dátum: 2011.03.26 18:51:26 »
Ja még valami: a szélvédőnél is SOS csináltasd meg a rozsdát, mert annak nagyon hamar csúnya vége lehet (épp tegnap beszélgettünk erről a mikrotalin a fiúkkal). Nagyon nehezen és rosszul (alig) javítható, ha a szélvédő körül rozsdáll.
Igen, így van. Én is úgy jártam, hogy egy nem szakszerű szélvédő csere után befolyt a víz a műanyagkeret alá, ami télen felfeszítette a festéket, és el kezdett rügyezni.
Azért KELL minél hamarabb megcsinálni, mert - mivel a szélvédőt ehhez ki kell szedni - a nagyon elburjánzott rozsda úgybefeszítheti a szélvédő üveget, illetve a műanyag keretet, hogy csak roncsolással feszegetve lehet azokat eltávolítani. Mondanom sem kell, ha a szélvédő cserés lesz, az anyagárban - csak a szélvédő - kb 20.000Ft, ha a keretet is cserélni kell, az + 10.000Ft, + ragasztó + munkadíj. Látható, hogy így összeadogatva azért szépen összejön egy könnyed 40-50.000Ft költség csak azért, mert ezt a műveletet elodázta az ember.

A többi karbantartás pedig egyértelmű...  :flowers:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6509 Dátum: 2011.03.27 12:37:44 »
Ja még valami: a szélvédőnél is SOS csináltasd meg a rozsdát, mert annak nagyon hamar csúnya vége lehet (épp tegnap beszélgettünk erről a mikrotalin a fiúkkal). Nagyon nehezen és rosszul (alig) javítható, ha a szélvédő körül rozsdáll.
Igen, így van. Én is úgy jártam, hogy egy nem szakszerű szélvédő csere után befolyt a víz a műanyagkeret alá, ami télen felfeszítette a festéket, és el kezdett rügyezni.
Azért KELL minél hamarabb megcsinálni, mert - mivel a szélvédőt ehhez ki kell szedni - a nagyon elburjánzott rozsda úgybefeszítheti a szélvédő üveget, illetve a műanyag keretet, hogy csak roncsolással feszegetve lehet azokat eltávolítani. Mondanom sem kell, ha a szélvédő cserés lesz, az anyagárban - csak a szélvédő - kb 20.000Ft, ha a keretet is cserélni kell, az + 10.000Ft, + ragasztó + munkadíj. Látható, hogy így összeadogatva azért szépen összejön egy könnyed 40-50.000Ft költség csak azért, mert ezt a műveletet elodázta az ember.

A többi karbantartás pedig egyértelmű...  :flowers:
Hát majd megnézem ma is a szélvédő keretét körbe, de én eddig nem fedeztem fel rozsdát, csak azt a javítást amit a képen is látni.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer