Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2119970 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5880 Dátum: 2010.12.20 13:17:36 »
... ráadásul, pont múlt pénteken voltam a Toyota szalonban és ültem be a faceliftes E15 Corollába (Fehér Luna volt, mellette állt egy Black Edition is). Szép fehér színű volt, de bent ülve abszolút unalmas érzetem volt, egyszerűen nem éreztem azt, amit anno a barátom 2004-es E12 SOL-jában, hogy húúúú, de eltalálták az ízlésemet formára és anyagra is.
Persze nagyon is elfogadnám ennek ellenére, mert új autó, de a várt Corolla érzés elmaradt részemről, míg egy szép E12 esetén szó szerint csorgatom a nyálam. Mindez, persze erősen szubjektív dolog, de ezt érzem.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5881 Dátum: 2010.12.20 13:17:48 »
ezt tudjuk.  ::)
E10 legenda.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

barna.czukor

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5882 Dátum: 2010.12.20 13:52:58 »
Pont ugyanigy latom en is.
Az E10 jol nezett ki, a Liftback kulonosen szepre sikerult. Sokat is latni belole meg manapsag is. Japan gyartas, jo minoseg, akkoriban korszeru forma.

Az E11 ronda lett es nem is volt egy nagy durranas se dizajnra, se technikara az adott korban. Mikor kiadtak, mar volt regen VTEC Honda menobb kinezettel. A Facelift meg egy gyenge probalkozas volt, de mar nem igazan dobta meg az eladasokat. A forma elavult volt mar 2000 tajekan erosen.

Az E12-es modern kocsi lett formara is es technikai tudasra is. A fejlodes hatalmas volt az E11-hez kepest, egy nagy minosegi elorelepes tortent. Szerintem is ezek a legjobb Corollak, megbizhatoak, szepek es minosegiek.

Az E15 egy uj kasztnit kapott, de lenyegeben ugyan az technikara, mint az E12-es. A belter kialakitasa es a felhasznalt anyagok erosen megkerdojelezhetoek, szerintem eros visszalepes mind minoseg, mind dizajn teren az E12-hoz kepest. Valahogyan egyik rokonomnak, ismerosomnek sem az izlese az E15/Auris, ahogyan nekem sem, ez szerintem sokat elarul. Senkinek sem tetszik az ismeroseim kozul annyira, a minosegre is sokan panaszkodtak, plane a fapados modellek eseteben. Az a gumitusko valtogomb, meg a futestekero, meg a km-ora, haaaat...  :flowers:

Ahhoz, hogy a Toyota ne maradjon le a versenyben, ki kell adniuk valami jo kocsit, sok extraval, olcso penzert, es a minosegen is sokat kellene javitani...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5883 Dátum: 2010.12.20 14:02:34 »
Ahhoz, hogy a Toyota ne maradjon le a versenyben, ki kell adniuk valami jo kocsit, sok extraval, olcso penzert, es a minosegen is sokat kellene javitani...
Szerintem árban nem lesz a Toyota soha olcsó kategória, így az új típus esetén sem ezt várom, hanem azt, hogy nyissa ki végre a szemét és rázza meg magát, hiszen már bizonyította, hogy tud nagyon jó autókat is gyártani, amikből nemhogy a márkán belül, de a kategóriatársakhoz mérten is legendás autó létrehozására is képes.
Nem gondolom, hogy a Toyotának ki kellene maradnia pl. a kis ccm-s turbós benzinesek sorából, err van ma igény, ezt kell gyártani. És rátenném a nyakam, hogy jó lesz ez a motorja is a Toyotának, ha egyszer lesz. Mint, ahogy a kombi is szükséges az alsó-közép kategóriában csakúgy, mint bármelyik konkurens esetében. És az apróságok, amik az európai ember ízlésére vannak szabva, mint a hűthető kesztyűtartó, a puha tapintású - szem előtt lévő - beltéri anyagok, a jól pakolható, szabályos formájú csomagtartó, stb.
Halkan jegyzem meg, hogy példát vehetne a CEE'D-ről! De komolyan.  :ph34r:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5884 Dátum: 2010.12.20 15:17:45 »
Most már be kellene üljek egy E12-be, mert az itt olvasottak és belsőt mutató képeken látottak nekem nincsenek összhangban. (Képek alapján unalmasabbnak fest, mint ahogy leírjátok.) Persze ez is ízlés kérdése, azon meg nem érdemes vitatkozni.
Pl. az Aurist általában bíráló megjegyzésekből 2-őt sem értek:
- Nyikorgó híd: nem vagyok kis ember(186cm/94kg), de nekem egyáltalán nem ér a lábam a középső konzolhoz (5cm-re van tőle), így aztán nem is tud nyekeregni. (Amúgy kézzel nyomogatva sem különösebben nyekereg, ahhoz képes pedig különösen nem, hogy mekkora műanyag elemről van szó)
- Kézifékkar gombja: Nekem sosem volt problémám a gomb kialakításával, megkockáztatom, hogy kinézetre még jobban is tetszik mint a faceliftes hagyományos alakja.
Ezzel csak azt akartam mondani, hogy mindenkinek más az ízlése, kinek ez tetszik, kinek az.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5885 Dátum: 2010.12.20 15:32:21 »
Ki is hangsúlyoztam, hogy szubjektív dolog a két típus megítélése, de nekem és valahogy többeknek az a véleményünk, hogy az E12-es Corolla összességében minőségibb, tömörebb, kiforrottabb típus, mint az utódja. Persze, az Auris belső designja után nyílván unalmas az E12 belseje, de bármihez nyúlsz, legalábbis érzetre jobbnak tűnik, valahogy olyan tömörebb érzetet kelt bennem.
Azt azonban nem mondom, hogy az auris gyenge minőségű lenne, természetesen nagyon jó az is, csak, ha a kettőt vetjük össze, akkor számomra az E12 a kellemesebb.  :flowers:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

barna.czukor

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5886 Dátum: 2010.12.20 15:33:56 »
Nekem special az Auris kozepkonzola nem tetszik, szerintem eleg butan nez ki, hogy annyira hatranyulik. Aztan a masik, hogy vezettem, de nekem a hid utban van, szerintem tokre kenyelmetlen, hogy nem tudsz terpeszteni, persze ez is szokas kerdese.

Nekem a tradicionalis km-ora is jobban tetszik, mint ez a fejjel lefele szamozott ora az oraban stilus. A benzinmutato meg nem eleg kifinomult, csak adott egysegekben tud gondolkozni, nem tudod, hogy az adott egysegen belul hol is tartasz. De ez is szokas es izles kerdese.

A hatso ajto belseje es a kilincs sem tetszik, illetve a kopogos muszerfal sem, sokkal szimpibb egy szivacsos, puha boritasu cuccos. A kezifek sem az en esetem, de hat nem is nekem kell, hogy tetszedjen.

A motorizaltsaggal is vannak bajok, a 4ZZ motoros E15/-s Corollat vezettem, hat iszonyat lomha az ugyan ilyen motoro E12-hoz kepest is. Az 1.33-as meg olyan, mint a Hondank, a nyomatekot csak hallomasbol ismeri, de legalabb az 1,33 Dual VVTi kevesebbet eszik 1 literrel, mint a 4ZZ (1,4 VVTi).

Ami nekem a leginkabb ellenszenves, hogy eddig az alapmodellnek szinre fujt volt a kilincse es a tukre, a szellozorostelyok koruli jelolesek feherrel ki voltak emelve, a rostelyon kromfestett volt az allito pocok. Mara ez is elment. Meg az ablakemelo sem automata, csak ha a 4-es szettet jo kis felarert megveszed, az E12/esnek a ket elso (szeria) ablaka full automata volt. A kozepkonzol tekeroje is nekem nagyon bovli kategoria. A SOL felszereltseg mar szep, jo, de alap Auris vagy Corolla nem kellene, mert az gagyibb lett, mint a szinten alap E12.

Oszinten szolva, nem hiszem, hogy egy alap E12-esrol egy E15-re torteno valtas az minosegi javulast hozna, semmi sem lett szebb, se jobb, csak dragabb lett a kocsi. A SOL-t annyira az ujbol nem ismerem, igy az allitasaim a fapadra vonatkoznak.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5887 Dátum: 2010.12.20 15:49:35 »
Az alap Corolla E15 igénytelensége engem is meglepett, uncsitesóm céges autójában ültem, háááát.... Inkább nem kéne, köszi. Azért a Luna-Sol szint már vállalható, de, mivel az E15 újabb fejlesztés, mint az E12, én jobbnak szerettem volna látni az újabbat, de sajna nem tudom.  :no:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

barna.czukor

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5888 Dátum: 2010.12.20 16:00:58 »
Az alap Corolla E15 igénytelensége engem is meglepett, uncsitesóm céges autójában ültem, háááát.... Inkább nem kéne, köszi. Azért a Luna-Sol szint már vállalható, de, mivel az E15 újabb fejlesztés, mint az E12, én jobbnak szerettem volna látni az újabbat, de sajna nem tudom.  :no:
Igen, en is valami ujra, sokkal jobbra szamitottam, de nem azt kaptam sajnos. A Luna 400-zal dragabb volt, mikor neztem es az erdemi kulonbseg a fapadhoz kepest az, hogy szinra van fujva a tukre, a kilincse es a sebvalto sem az a rusnya kaucsuktomb. Szoval a Luna hozza kb. azt, amit az E12-esbol az alap tudott. Es a kemeny muanyag muszerfalon ez sem tud enyhiteni sajnos.

Az elektromos gazpedal is lassan reagal, bar az E11 utan az E12-es reakcioja is lomhanak tunik. Az E15 mar annyira lassan adja ki a full gaz parancsot, hogy mar az masodpercekben merheto sajnos. Tudom en, hogy kornyezetvedelem, meg minden, de akkor is...

Ettol fuggetlenul boldog lennek egy uj Corollaval/Aurissal is, csak ne a SOL alatti modellekkel kelljen kozlekednem.

Ami meg baj, hogy az ara elegge magas az uj autonak, ha csak a Lunat veszem egy 1,6-os motorral, az is 5 misi, az meg nekem sok penz. Az E12/esbol 4 misi volt az 1.6-os, azt is sokalltam, de az uj mar a lelektani hatar folott mozog. Egy fel lakas arat kifizetni egy also-kozepes 1,6-os kocsiert?! Hat nem tudom...

Bocs az uj tulajoktol, nem akarok megbantani senkit sem, csak leirom az oszinte meglatasomat. Lehet tiltakozni, elfogadom.  :flowers:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5889 Dátum: 2010.12.20 18:00:41 »
Jó ,tiltakozom, nekem messze jobban teteszik az E15-ös [rohog]
Eleve egy kategóriával nagyobb autó feelingje van :D és  belülről is valahogy kinéz! Az E-12 nagyon unalsmas  belülről, nekem nem tetszett.(volt kettő is)

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5890 Dátum: 2010.12.20 18:03:30 »
Szoval a Luna hozza kb. azt, amit az E12-esbol az alap tudott.
Ez nagyon-nagyon nem igaz  :nono:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5891 Dátum: 2010.12.20 18:31:26 »
Jó ,tiltakozom, nekem messze jobban teteszik az E15-ös [rohog]
Eleve egy kategóriával nagyobb autó feelingje van :D és  belülről is valahogy kinéz! Az E-12 nagyon unalsmas  belülről, nekem nem tetszett.(volt kettő is)
Olvasd figyelmesebben az előző hsz-eket, mert nem a kinézetével van bajunk az E15-nek, hanem a beltérben használt anyagok minőségével, erre írtuk, hogy anyaghasználat tekintetében bizony érezhetően jobb az E12. Az, hogy hogy néz ki, szubjektív, nekem a szolidabb E12 stílusa jön be inkább, neked, meg az E15-é.  :flowers:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5892 Dátum: 2010.12.20 18:35:22 »
Jó ,tiltakozom, nekem messze jobban teteszik az E15-ös [rohog]
Eleve egy kategóriával nagyobb autó feelingje van :D és  belülről is valahogy kinéz! Az E-12 nagyon unalsmas  belülről, nekem nem tetszett.(volt kettő is)
Olvasd figyelmesebben az előző hsz-eket, mert nem a kinézetével van bajunk az E15-nek, hanem a beltérben használt anyagok minőségével, erre írtuk, hogy anyaghasználat tekintetében bizony érezhetően jobb az E12. Az, hogy hogy néz ki, szubjektív, nekem a szolidabb E12 stílusa jön be inkább, neked, meg az E15-é.  :flowers:
Te is olvasd el amit én írtam: nekem belülről tetszik jobban az uj Corolla, a régi viszont nagyon nem!

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5893 Dátum: 2010.12.20 19:13:31 »
Ig Szoval a Luna hozza kb. azt, amit az E12-esbol az alap tudott.

Ennyi különbség lenne Terra és SOL között E12-nél anyagminőség tekintetében? Én csak egyszer ültem egy max. felszereltségű SOl E12-ben (nem sokon múlott, hogy nem az lett véve, de szerenécsre nem az lett, annak ellenére, hogy jó ára volt). A középkonzol, váltókar meg a kormány kivételével mik a különbségek belül (olyanokra gondolok amik befolyásolják a minőségérzetet)?
Corolla 1,4 VVT-i 2005

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5894 Dátum: 2010.12.20 19:34:58 »
Ki is hangsúlyoztam, hogy szubjektív dolog a két típus megítélése, de nekem és valahogy többeknek az a véleményünk, hogy az E12-es Corolla összességében minőségibb, tömörebb, kiforrottabb típus, mint az utódja. Persze, az Auris belső designja után nyílván unalmas az E12 belseje, de bármihez nyúlsz, legalábbis érzetre jobbnak tűnik, valahogy olyan tömörebb érzetet kelt bennem.
Azt azonban nem mondom, hogy az auris gyenge minőségű lenne, természetesen nagyon jó az is, csak, ha a kettőt vetjük össze, akkor számomra az E12 a kellemesebb.  :flowers:
Nekem E 12 van de igazat adok neked képekről tényleg egy unalmas rossz anyagválasztású kocsinak tünik (ezért vettem majdnem ford fiestát 8ó(2005öst) na meg az áráért)
De mikor beleülsz érzed hogy nagyon egybe van minden és valahogy megszépül a belső és tényleg jól néz ki szerintem, de ez szubjektív.