Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2119991 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

marmindenfoglaltvolt

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5850 Dátum: 2010.12.17 11:40:02 »
Sziasztok. Érdeklődnék hogy van-e itt valakinek 1.6-os m/m váltós kocsija, kíváncsi lennék a tapasztalatokra.  A feleségemnek szeretnénk venni egy ilyen autót. Köszönöm előre is.

Újat, vagy a régebbiből használtat?

2008-ast.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5851 Dátum: 2010.12.17 17:07:59 »
Akkor az mar a dual vvt-i. Azt hiszem xpet-nek es szazkettonek van 1.6-os Aurisa. Meg talan meg viziborzeknak?  :hmmmm:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5852 Dátum: 2010.12.17 19:38:19 »
De az enyém nem M/M-s. Ha sima váltós is érdekel, szívesen állok rendelkezésedre.

marmindenfoglaltvolt

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5853 Dátum: 2010.12.17 20:07:28 »
De az enyém nem M/M-s. Ha sima váltós is érdekel, szívesen állok rendelkezésedre.
Köszönöm, de abban biztos vagyok hogy egy kézi váltós 1.6-os auris nagyon jó ::) Engem kimondottan ez az m/m vagy mmt váltó érdekelne, mennyire megbízható, eltalálja-e a megfelelő sebességet, stb.  A népítéletben olvastam egy-két negatív dolgot, nem tudom mennyire javították ezt ki  a későbbi szériáknál. Nem feltétlen ragaszkodunk az automata váltóhoz, végülis most is egy manuálist hajt az asszony.  Nem baj ha nem elsőkézből van az infó, csak kíváncsi lennék miket hallottatok róla.

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5854 Dátum: 2010.12.17 21:21:50 »
Javaslom a M-MT vagy kézi váltó topicot, ott sokat megtudhatsz a váltóról.
Én úgy tudom korábban nem volt egy megbízható szerkezet, de az utolsó sw frissítés óta nem olvastam róla rosszat.
Egy dolog a technikai megbízhatóság és egy másik dolog, hogy kinek hogyan jön be. Én csak az autó megvásárlásakor próbáltam ki egy 1.6-os M-MT-s Corollát kb. 10 percben (csak ilyenben volt 1.6-os motor a tesztautók között), nekem elsőre szokatlan volt. De emiatt szerintem mindenképpen ki kell próbálni, ha lehet hosszabb időn keresztül. (egy próbaúton nem lehet megállapítani, hogy hosszútávon szerethető lesz-e)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5855 Dátum: 2010.12.18 08:40:38 »
Annyit kell tudni, hogy az MMT egy kézi, csak robotizált váltó, így közel sem ad olyan fílinget mint egy valódi automata, bólogatósan vált az autó és tényleg volt rá 1-2 visszahívás. Mindenképpen próbáljátok ki a váltót, hogy nektek bejön-e vagy sem.
         

marmindenfoglaltvolt

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5856 Dátum: 2010.12.18 09:21:10 »
Köszönöm a segítséget, végig olvastam az mmt topicot. Ha jól látom a 2008-as autókban már talán a módosított váltók vannak, legalábbis a visszahívott autók között nincs ebből az évjáratból(http://www.toyota-tech.eu/TomsCabs.aspx).  Ha megvesszük hozzá a +2 év garanciát, azalatt csak kijön ha valami baja van. Mindenképpen kipróbáljuk mielőtt megvesszük, még sosem vezettem robotizált autót. (DSG-t igen, dehát az egy külön kategória)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5857 Dátum: 2010.12.18 09:22:25 »
Mindenképp próba, mert ez valójában tényleg egy kézi váltó. :) Kíváncsi leszek a véleményetekre.  :yes:
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5858 Dátum: 2010.12.18 14:42:34 »
...még sosem vezettem robotizált autót. (DSG-t igen, dehát az egy külön kategória)
Hát, barátom, ahhoz ne is hasonlítsd!  :flowers: Az egy korszerű dupla kuplungos automata váltó, míg az mmt-nek csak annyi köze van hozzá, hogy az is tud magától váltani, meg Te is pöcögtetheted, ha akarod. Nem hiába írják itt sokan, hogy a Toyota mmt váltó nem automata. Felépítését tekintve teljesen más a kettő. És, persze működésben is...  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

marmindenfoglaltvolt

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5859 Dátum: 2010.12.18 17:17:03 »
Mindenképp próba, mert ez valójában tényleg egy kézi váltó. :) Kíváncsi leszek a véleményetekre.  :yes:
Hát egyelőre nem túl ideális autópróbálgató idő van...   Az mindenesetre érdekes hogy elég sok mmt 1.6-os auris eladó, pedig gondolom jóval több manuálist adtak el újonnan. És olcsóbbak mint a kézi váltósok...   Mindenki szabadulni akar tőle?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5860 Dátum: 2010.12.18 18:51:24 »
Én úgy tudom, hogy az E12 szériába szerelt robotizált szerkezetekkel volt gubanc, az újakkal kapcsolatban nem hallottam már olyan sok panaszt. Elképzelhető, hogy azért olcsóbbak a manuális váltósnál, mert a sok hitel miatt nem tudja fizetni a törlesztőt és inkább áron alul adja, hogy minél rövidebb ideig kelljen fizetni utána a hitelt. Plusz belekalkulálta azt is, hogy az "automata" kocsikat nehezebb használtautóként eladni.  :hmmmm:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Hege

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
  • 1.4D-4D 2007
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5861 Dátum: 2010.12.19 19:50:35 »
Mindenképp próba, mert ez valójában tényleg egy kézi váltó. :) Kíváncsi leszek a véleményetekre.  :yes:
Hát egyelőre nem túl ideális autópróbálgató idő van...   Az mindenesetre érdekes hogy elég sok mmt 1.6-os auris eladó, pedig gondolom jóval több manuálist adtak el újonnan. És olcsóbbak mint a kézi váltósok...   Mindenki szabadulni akar tőle?

Egy ismerősömnek 1.6-os Auris M-MT váltós autója van, szív vele kb. két éve. Mindent kicseréltek már állítólag, csak magát au autót nem...pedig ezt szerették volna elérni. Benne van a népítéletben is, "Javíthatatlan Auris" címmel azt hiszem. Az enyém 1.4-es dízel, M-MT-s, és még soha semmilyen problémám sem volt vele. Az pedig hogy hogy vált, rajtad múlik...

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5862 Dátum: 2010.12.20 09:25:35 »
Kulfoldi forumon tobben irtak, hogy nemreg voltak regi Aurisokkal is szoftverfrissitesen es sokkal jobb lett a mukodese. Erdemes lehet utanajarni.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5863 Dátum: 2010.12.20 09:30:08 »
Azért mennyire durva már, hogy a váltót is szoftverfrissíteni kell  :D
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5864 Dátum: 2010.12.20 09:32:53 »
Lassan ha nem látsz ki az ablakon, nem mosni kell, hanem frissíteni új verzióra.  [rohog]