Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2119994 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Hege

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
  • 1.4D-4D 2007
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5475 Dátum: 2010.11.21 13:30:31 »
Akkor ehhez még annyit tennék hozzá, hogy az enyém kb. 30.000km után csökkent picit a fogyasztásom...lehet hogy képzelődöm, de szerintem ekkorra 'kopott' vagy 'járatódott' be minden...vagy nem?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5476 Dátum: 2010.11.21 13:30:48 »
Szia!
Köszi szépen, pedig semmi különös...csak hajnalban készült, munkába menet és épp jött egy autó ami hátulról adott fényt a témának... ;)
Közben ahogy néztem, eszembe jutott, milyen kellemes megjelenésű kombit lehetne csinálni a Corolla orrával, és egy Ave féle hátsó traktussal. Első ránézésre a tető szélén olyan, mintha az alaptartók lennének rajta, innen az asszociáció.
Amúgy őszintén nem értem a Toyotát ez ügyben, ennyire nem volt kelendő az E12 kombi, hogy nem éri meg nekik csinálni a mostani szériához?! Nyiván nem erről van szó, de akkor nem értem. Tényleg ki lehetne belőle hozni egy helyes kombit....  :wacko: :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5477 Dátum: 2010.11.21 13:34:06 »
A lényeg, hogy az autó jó állapotú legyen, és az állapota alátámassza a futást.

Én is ez alapján vettem meg az enyémet. De Ákos dolga azért is nehéz, mert neki kizárólag olyan kell, aminél a legutolsó tömítőalátétről is 25 ÁFA-s számla van :D Ja és 1 tulaj, és 60-70e km, és sérülésmentes.. NEhéz ilyet találni, ez már majdnem az új autó kategória. ZSebbe is kell nyúlni az ilyenért.

Nem kell zsebbe nyúlni azért annyira.... na meg amennyivel drágábban vettem, arányosan annyival drágábban is tudom eladni, mellesleg 6,5éves elmúlt a kocsim, de hétfőn simán megkérhetem rá a toyota gyári garit 2évre korlátlan km-futással.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5478 Dátum: 2010.11.21 13:38:28 »
Szerintem mindem mai húzott diesel rossz, nem hiszek a mesékben. Ha egy 2.0 turbo D 100 LE-nél erősebb, akkor én már elkezdenék aggódni, hogy a turbo, meg az adagoló, stb...

Mindenki másképpen vélekedik, minden esetre én a mai dieselektől fázok nagyon, csak újba merném megvenni maximum.
Minden rosszallás nélkül őszintén kívánom, hogy egyszer tehesd meg, hogy veszel legalább használtan egy dízelt. Téged ismerve karbantartanád azt is, úgy, ahogy kell, hidd el, nem lenne vele bajod. Sajnos az utóbbi években nagyon sok tévhit - és a nem rendeltetés szerű használatból eredő csalódottság - terjedt el a mai korszerű dízelekről.
Én az OFF VW-ről ON írtam az egyéb autók topicban egy kis "cikket", ami kisebb lavinát indított el. Továbbra is azt vallom, hogy, ha az ember ésszel használja (ebben benne van az is, hogy megpörgeti, sokat megy vele stb.) és ennek megfelelően karban is tartja a dízel autóját, akkor csak max vmi gyári hiba, anyagfáradás miatt lehet vele problémája. Ezek is elmennek 3-400.000km-t a közhiedelemmel ellentétben minden gond nélkül...  :yes:
 
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5479 Dátum: 2010.11.21 13:39:51 »
Akkor ehhez még annyit tennék hozzá, hogy az enyém kb. 30.000km után csökkent picit a fogyasztásom...lehet hogy képzelődöm, de szerintem ekkorra 'kopott' vagy 'járatódott' be minden...vagy nem?
Minden bizonnyal. Többen jelezték már, hogy 30-40.000km körül volt a 2. számú fogyicsökkenés (10-15.000km körül az 1.)  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Hege

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
  • 1.4D-4D 2007
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5480 Dátum: 2010.11.21 13:41:14 »
Szia!
Köszi szépen, pedig semmi különös...csak hajnalban készült, munkába menet és épp jött egy autó ami hátulról adott fényt a témának... ;)
Közben ahogy néztem, eszembe jutott, milyen kellemes megjelenésű kombit lehetne csinálni a Corolla orrával, és egy Ave féle hátsó traktussal. Első ránézésre a tető szélén olyan, mintha az alaptartók lennének rajta, innen az asszociáció.
Amúgy őszintén nem értem a Toyotát ez ügyben, ennyire nem volt kelendő az E12 kombi, hogy nem éri meg nekik csinálni a mostani szériához?! Nyiván nem erről van szó, de akkor nem értem. Tényleg ki lehetne belőle hozni egy helyes kombit....  :wacko: :hug:
Nos, igazad van..de azért az Te is tudod hogy néha igencsak furcsán gondolkodnak a japók... :?:
Attól tartok már csak az Avensis lesz (ha azt is megtartják egyáltalán) kombi verzióban.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5481 Dátum: 2010.11.21 13:46:00 »
Remélem, hogy NEM! A Corolla kategóriája a legkelendőbb Európában. A Toyota presztízse elismert minden országban, az autói kelendőek. Ezért nem fér a fejembe, hogy miért nincs kombi a mostaniból. Lehet, hogy a design beli szemléletváltáskor az új Ave kombi volt a tesztalany, hogy mennyire jön be a vásárlóknak? Úgy gondolom, az új Ave kombi hozza a várakozásokat eladásban és már régen elő kellett volna állni a Toyonak a Cori kombival... Lehet, hogy a köv. generációnál már lesz, de szerintem őrültség lenne kihagyni...  :ph34r:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Hege

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
  • 1.4D-4D 2007
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5482 Dátum: 2010.11.21 14:42:41 »
Legyen igazad!!! :clap:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5483 Dátum: 2010.11.21 14:45:16 »
Remélem, hogy NEM! A Corolla kategóriája a legkelendőbb Európában. A Toyota presztízse elismert minden országban, az autói kelendőek. Ezért nem fér a fejembe, hogy miért nincs kombi a mostaniból. Lehet, hogy a design beli szemléletváltáskor az új Ave kombi volt a tesztalany, hogy mennyire jön be a vásárlóknak? Úgy gondolom, az új Ave kombi hozza a várakozásokat eladásban és már régen elő kellett volna állni a Toyonak a Cori kombival... Lehet, hogy a köv. generációnál már lesz, de szerintem őrültség lenne kihagyni...  :ph34r:
Ezt már többször megtárgyaltuk, a verso miatt hagyták el a kombit. A gyártók néha érdekesen gondolkodnak, az is megkepő volt hogy a vw-nek sokáig nem akaródzott kihozni a Golf5 kombit, miközben az opel az astraH kombival kitömte a piacot..... mondván, hogy ott a GolfPlus.... fene sem érti a gyártókat, de hát ők osztanak, szoroznak, mi meg maximum más autót veszünk  :hug:

UI:
a most futó corolla szériában, ha kijött volna egy kombi verzió, ahhoz azért ide Európába kellett volna egy dízel motor is az 1,4 90Le és a 2literes közé... vagy minimum egy 1,4 100-110Le-s verzió.
« Utoljára szerkesztve: 2010.11.21 14:51:25 írta Ákos2004 »

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5484 Dátum: 2010.11.21 14:49:20 »
Hány éves Corollában gondolkodtok? Már nem emlékszem  :wacko: ... Ha mondjuk 4, akkor azt mondom, hogy OK a 70 ezer km. Az vállalható elvárás, hogy egy 4 éves benzines kompakt autóban ne legyen több 70-80 ezer km-nél.
Lesem a kínálatot, legjobb lenne egy 2006os autó úgy 70ezer km-ig... de árfüggő... ha van szk-s 2005ös 85ezerrel ellenben 1,8milla körül, az is OK.... esetfüggő.. az egész vita onnan indult, hogy nemet mondtam egy 2006os 115ezresre, mivel egy hónapja láttam ugyan ilyet 60ezerrel....  :hug:

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5485 Dátum: 2010.11.21 14:55:11 »
Szerintem mindem mai húzott diesel rossz, nem hiszek a mesékben. Ha egy 2.0 turbo D 100 LE-nél erősebb, akkor én már elkezdenék aggódni, hogy a turbo, meg az adagoló, stb...

Mindenki másképpen vélekedik, minden esetre én a mai dieselektől fázok nagyon, csak újba merném megvenni maximum.
Minden rosszallás nélkül őszintén kívánom, hogy egyszer tehesd meg, hogy veszel legalább használtan egy dízelt. Téged ismerve karbantartanád azt is, úgy, ahogy kell, hidd el, nem lenne vele bajod. Sajnos az utóbbi években nagyon sok tévhit - és a nem rendeltetés szerű használatból eredő csalódottság - terjedt el a mai korszerű dízelekről.
Én az OFF VW-ről ON írtam az egyéb autók topicban egy kis "cikket", ami kisebb lavinát indított el. Továbbra is azt vallom, hogy, ha az ember ésszel használja (ebben benne van az is, hogy megpörgeti, sokat megy vele stb.) és ennek megfelelően karban is tartja a dízel autóját, akkor csak max vmi gyári hiba, anyagfáradás miatt lehet vele problémája. Ezek is elmennek 3-400.000km-t a közhiedelemmel ellentétben minden gond nélkül...  :yes:
 
Nem tudom valahogy a mai dízelektől én is félek.Ezek az új tdcdi meg ilyesmik valahogy már túl kihegyezetek túlspilázottak szerintem és ezáltal nagyobb a hibalehetőség.A turbó fel van hózva ezáltal ha nem is léped akkor is jobban dolgozik ha más nem az kifekszik és már annyit pénzt domsz ki amiből egy benzines komplett motorját felújítod.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5486 Dátum: 2010.11.21 15:25:16 »
a most futó corolla szériában, ha kijött volna egy kombi verzió, ahhoz azért ide Európába kellett volna egy dízel motor is az 1,4 90Le és a 2literes közé... vagy minimum egy 1,4 100-110Le-s verzió.
Elég lett volna a 2,0 d-4d-t 110Le-re fojtani, meg az Avéba belerakott 126LE-s (az 1,4 90LE mellett) és pont. Se fejlesztésre nem kellett volna költeni, se különösebb módosítást nem lett volna szükséges eszközölni, csak magát a kombi karosszériát.
A verso, meg nem egyenlő a kombival. Előbbi egyterű, akár 7 üléses is lehet, utóbbi csak 5 üléses. Ez két külön kategória, nem lehet egyiket a másikkal helyettesíteni.  :nono:
És a kombival nyerhettek volna a családok a versohoz képest vagy fél millát a vételárban!!!
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5487 Dátum: 2010.11.21 15:28:21 »
Nem tudom valahogy a mai dízelektől én is félek.Ezek az új tdcdi meg ilyesmik valahogy már túl kihegyezetek túlspilázottak szerintem és ezáltal nagyobb a hibalehetőség.A turbó fel van hózva ezáltal ha nem is léped akkor is jobban dolgozik ha más nem az kifekszik és már annyit pénzt domsz ki amiből egy benzines komplett motorját felújítod.
Hát, tdci-ért pénzt nem adnék, de a németekért, pláne a japókért simán, és nyugodt lélekkel!
A varázsszó: Megfeleő karbantartás! Ennyi. És elmegy bármelyik minden hiba nélkül 3-400.000-ret!  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5488 Dátum: 2010.11.21 15:29:09 »
Remélem, hogy NEM! A Corolla kategóriája a legkelendőbb Európában. A Toyota presztízse elismert minden országban, az autói kelendőek. Ezért nem fér a fejembe, hogy miért nincs kombi a mostaniból. Lehet, hogy a design beli szemléletváltáskor az új Ave kombi volt a tesztalany, hogy mennyire jön be a vásárlóknak? Úgy gondolom, az új Ave kombi hozza a várakozásokat eladásban és már régen elő kellett volna állni a Toyonak a Cori kombival... Lehet, hogy a köv. generációnál már lesz, de szerintem őrültség lenne kihagyni...  :ph34r:
Amikor az E15 Corollát kihozták az akkori Avensis ugyan akkora volt.!! Ja bocs a Corolla nagyobb- legalább magasságba. [rohog]
Valószinű  nem lett volna értlme két szinte egyforma  nagy kombit forgalmazni. Bár én is sajnálom.
Meg valószinű az egyterüek is hóditanak és azis viszi a kombik vevőit- igaz itt is leépitett a Toyota,  se Yaris se Avensis Verso nincs, ma csak egy van.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5489 Dátum: 2010.11.21 15:30:48 »
Nem tudom valahogy a mai dízelektől én is félek.Ezek az új tdcdi meg ilyesmik valahogy már túl kihegyezetek túlspilázottak szerintem és ezáltal nagyobb a hibalehetőség.A turbó fel van hózva ezáltal ha nem is léped akkor is jobban dolgozik ha más nem az kifekszik és már annyit pénzt domsz ki amiből egy benzines komplett motorját felújítod.
Hát, tdci-ért pénzt nem adnék, de a németekért, pláne a japókért simán, és nyugodt lélekkel!
A varázsszó: Megfeleő karbantartás! Ennyi. És elmegy bármelyik minden hiba nélkül 3-400.000-ret!  :yes:
Milyen karbantartásra gondolsz? cserélni kell benne valamit?