Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2120090 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5445 Dátum: 2010.11.19 23:41:13 »
...nem Bullshit. ;)
 
Ez az Opelnél volt? Más típusoknál is van ilyesmi? És a márkaszervizek is hozzáférnek ehhez az adathoz? Eddig csak a BMW-nél hallottam ilyesmiről, mármint hogy a számítógéppel előcsalogatható egy a km számlálótól független adat.
(azt én sem értem, hogy a kerekek forgásán kívül honnan lehet megtett km adatot nyerni  :hmmmm:)
És honnan olvasnák ki  a számlálótól függetlenül?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5446 Dátum: 2010.11.19 23:48:01 »
...nem Bullshit. ;)
 
Ez az Opelnél volt? Más típusoknál is van ilyesmi? És a márkaszervizek is hozzáférnek ehhez az adathoz? Eddig csak a BMW-nél hallottam ilyesmiről, mármint hogy a számítógéppel előcsalogatható egy a km számlálótól független adat.
(azt én sem értem, hogy a kerekek forgásán kívül honnan lehet megtett km adatot nyerni  :hmmmm:)
Hogy korrektebb legyek:
A két egymástól független számláló létezik, de, hogy a másik (a rejtett) hogyan és mi alapján rögzít, azt nem tudom Pontosan. Létezik, működik és pontos adatot ad elkerülendő a visszatekert kilométeróra általi alacsony futásteljesítmény vízióját.  :flowers:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5447 Dátum: 2010.11.19 23:51:14 »
Az a különbség a kerek eltérő forgásából is jöhet, vagy fordulatszám/sebességfokozat arányból is számítható megtett út, amik bizony eltér(het)nek a pusztán kerékforgásból számítottaktól. Azért, mert valaminek a hátterét nem ismeri az ember, még nem biztos, hogy az a valami nem létezik... :flowers: :hug:
...nem Bullshit. ;)
Szerintem az; vannak emberek, akik szeretnek ilyen "titkos tuti infókkal" villogni. De OK, tegyük fel hogy nem bullshit. De mi értelme van? Az még csak-csak rendben lenne, hogy az autó manipulálhatatlanul rögzíti a futást (egyébként egyre több autónál tényleg van ilyen). De ennek az eltérő jel alapján történő számításnak ugyan mi értelme lenne?

Ja, és még egy kérdés. Üresben gurulva hogyan mérné a megtett utat?

Bullshit ez, barátom  :yes:
Én nem az a fajta ember vagyok, aki bármivel is villogni akar/szokott. Ez pont nem jellemző rám. :whistling:
A felvetésed, miszerint gurlulva hogyan mér, jó kérdés. Fogalmam sincs.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5448 Dátum: 2010.11.19 23:54:13 »
Ez a rész világos, de miért kapná máshonnan  a jelet? Elég lenne csak külön tárolnia az adatot. A féltengelyeken kívül nem tudom honnan lehetne ilyen adathoz jutni. Ez az Astanál volt?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5449 Dátum: 2010.11.20 00:00:24 »
Ez a rész világos, de miért kapná máshonnan  a jelet? Elég lenne csak külön tárolnia az adatot. A féltengelyeken kívül nem tudom honnan lehetne ilyen adathoz jutni. Ez az Astanál volt?
Igen, 2007. 04 havi gyártás, már faceliftes. Nem tudom a részleteket, hogy hogyan működik, de az a lényege, hogy nem átírható az adat.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5450 Dátum: 2010.11.20 00:04:02 »
Sok kocsiban az ECU tárolja az adatot és a km-óra külön tárolja az ECU-ba befutó és továbbított adatokat. Így ha a km-órát "visszatekerik", akkor az ECU-ba még bent marad az adat.
Valószínűsíthető, hogy erről van szó, eddig ez a számomra is a leginkább elképzelhető verzió.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5451 Dátum: 2010.11.20 00:37:07 »
Én nem az a fajta ember vagyok, aki bármivel is villogni akar/szokott. Ez pont nem jellemző rám. :whistling:
Ezt nem is rád értettem, wazz  :hug: ! Hanem arra, akitől az infót kaptad.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5452 Dátum: 2010.11.20 00:38:16 »
Hogy korrektebb legyek:
A két egymástól független számláló létezik, de, hogy a másik (a rejtett) hogyan és mi alapján rögzít, azt nem tudom Pontosan. Létezik, működik és pontos adatot ad elkerülendő a visszatekert kilométeróra általi alacsony futásteljesítmény vízióját.  :flowers:
Na, ez így már stimmel  :yes: ! Az eltérő jelforrás tutira kamu, és nem is lenne értelme, nomeg nem is lenne kivitelezhető.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5453 Dátum: 2010.11.20 07:32:10 »
Kíváncsi lennék én is, hogy mit nem lehet visszatekerni mindenhol sztetek. Aztán megkérdezem az ismerősömet... :D (véleménye szerint nincs olyan autó, amit ne lehetne megfoghatatlanul visszatekerni)
         

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5454 Dátum: 2010.11.20 08:44:27 »
Ez valami feketedoboz lehet? :hmmmm:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5455 Dátum: 2010.11.20 09:05:49 »
(véleménye szerint nincs olyan autó, amit ne lehetne megfoghatatlanul visszatekerni)
Ez valószínű így van, csak egy fokkal nehezebb vagy drágább kütyü kell hozzá.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5456 Dátum: 2010.11.20 12:02:52 »
A Toyotáknál 3 féle sebességmérés létezik:
1, Van a váltóba felülről belecsavarozva egy ún. km-óra jeladó. Ez egy kis dinamó szerű cucc, a kint lévő csonkrészre megy rá a csatlakozó, ami aztán viszi a jelet az ECU-ba, onnan meg a km-órába megy. Nálam ilyen.

2, A váltóba nincsen km-óra jeladó, le van dugózva, itt a keréknél lévő ABS jeladó szolgáltatja az információt. Ilyen az E12-esünk. Egyszerre két szenzor nincsen a kocsiban, legalábbios nem nálunk.

3, Hagyományos bowdenes megoldás, ami a km-órát tekeri, ezt fúrógéppel én is vissza tudom tekerni, nem sok ész kell hozzá.


Ami figyelemre méltó nálam pl., hogy a jel a váltóba épített km-óra jeladótól nem a km-órába fut be, hanem az ECU-ba először. Nem tudom, hogy az ECU rögzíti-e a jeleket közben, lehet, hogy igen, lehet, hogy nem -- nem vagyok nepper ugyanis.

Egy biztos: új ECU és új km-óra esetén nem lehet visszafejteni az adatokat. Ha csak a km-órát cserélem, akkor szerintem van esély az eredeti adatok visszaállítására.


P.S.: A tekergetős nepperek kezét le kellene vágni!

TSityu

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5457 Dátum: 2010.11.20 12:20:16 »
Az autók 99%-a végáttételből veszi a jelet, legalább is a régebbiek, átírni meg mindent lehet, csak akarni kell.  :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5458 Dátum: 2010.11.20 13:04:34 »
Ami figyelemre méltó nálam pl., hogy a jel a váltóba épített km-óra jeladótól nem a km-órába fut be, hanem az ECU-ba először. Nem tudom, hogy az ECU rögzíti-e a jeleket közben, lehet, hogy igen, lehet, hogy nem -- nem vagyok nepper ugyanis.

Egy biztos: új ECU és új km-óra esetén nem lehet visszafejteni az adatokat. Ha csak a km-órát cserélem, akkor szerintem van esély az eredeti adatok visszaállítására.

P.S.: A tekergetős nepperek kezét le kellene vágni!
A hülye vevők agyát meg ki kéne mosni, hogy ne várjanak el évi max 10 ezres futást minden autótól, minden kategóriában, kortól függetlenül. Sőőőt, öregebb autóktól még ennyit sem tolerálnak, hisz lehetőleg legyen a '93-as Carinában is maximum 150 ezer kilométer  :nonono:

Ami a futott km eltárolását illeti: annyi biztos, hogy pl. az Avensis II-esnél maga a műszeregység tárolja. Ugyanúgy, mintha hagyományos (mechanikus) számlálója lenne. Hogy emellett az ECU külön tárolja-e... Passz, de szerintem nem. Volt erről egy cikk korábban az AB-ben, és úgy rémlik, hogy azt írták: Toyotáknál (meg még egy csomó más márkánál) nem lehet visszakeresni az autó számítógépéből a valós futást; tehát ha valaki visszaállítja magát a műszert, akkor a valós futás nyomtalanul eltűnik.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #5459 Dátum: 2010.11.20 16:40:24 »
Ma már nem tekergetik, a müszerszerelők oda állitják ahová akarod :lol: