Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2120007 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4755 Dátum: 2010.09.23 14:02:50 »
Barna hozzászólásához annyit, hogy mikor az Auris HSD-t próbáltam, szintén elkapott "ez az" érzés, hogy bármennyire is fintorgok, mikor kivülről nézem a hátulját, vezetve olyan érzés kerít hatalmába, hogy azt hiszem, ez a világ egyik legjobb autója. Mert a belseje nagyon kellemes környezet, ember közeli, átadja magát, hogy irányítsam kedvemre. (Pl. ugyanezt képtelen vagyok érezni a VW-kban, bár azokat is kedvelem.) A figyelmeztető hangok nem zavaróak, hanem finoman, fülsiketítés nélkül jeleznek, ha vmit elfelejettem volna és csend van bent. Ja, és ezt az érzést erősíti az is, hogy gyakorlatilag minden ott van, ahol az ember nyúl, vagy néz, ezzel is azt az érzetet kelti bennem, hogy az autót a vezető köré tervezték.
Na, ezek miatt az apróságok miatt viszonzom én is a törődést az autómnak, még, ha egyelőre "csak" egy E11 és nem egy HSD.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4756 Dátum: 2010.09.23 15:50:14 »
A legfontosabb, hogy az ember hallgasson az érzéseire. Én mindig beszélgetek a kocsival egy sajátos nyelven és csatornán, amit csak én értek, meg ő. (Neeem, még nem mondták, hogy hülye vagyok.  :D ) Menet közben érzem a kocsi lelkét, szinte mesél nekem, hogy mi volt vele, hogyan érzi magát, látom magam előtt szinte az egész életútját...
(...)
Szóval a lényeg, hogy az embernek legyen egy 6. érzéke, mikor beül és ha úgy érzi, hogy jó a kocsi, akkor általában az is szokott lenni. Fontos, hogy hagyjanak mindket magunkra a kocsival, hogy egyedül barátkozzak, beszélgessek vele...
Na, megnyugodtam, hogy nem csak én vagyok bolond  :yes: :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4757 Dátum: 2010.09.23 15:50:42 »
Nem olvastátok ti túl sokat a Christine-t?  :tt2:
Kb. azon nőttem fel, így is neveztem az első autómat  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4758 Dátum: 2010.09.23 18:14:35 »
A legfontosabb, hogy az ember hallgasson az érzéseire. Én mindig beszélgetek a kocsival egy sajátos nyelven és csatornán, amit csak én értek, meg ő. (Neeem, még nem mondták, hogy hülye vagyok.  :D ) Menet közben érzem a kocsi lelkét, szinte mesél nekem, hogy mi volt vele, hogyan érzi magát, látom magam előtt szinte az egész életútját...
(...)
Szóval a lényeg, hogy az embernek legyen egy 6. érzéke, mikor beül és ha úgy érzi, hogy jó a kocsi, akkor általában az is szokott lenni. Fontos, hogy hagyjanak mindket magunkra a kocsival, hogy egyedül barátkozzak, beszélgessek vele...
Na, megnyugodtam, hogy nem csak én vagyok bolond  :yes: :D

És van lelketek, szivetek feltekerni a fűtést a jéghideg motornál [rohog]
Nem értem a lelkivilágotokat :no:

barna.czukor

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4759 Dátum: 2010.09.23 19:55:42 »
És van lelketek, szivetek feltekerni a fűtést a jéghideg motornál [rohog]
Nem értem a lelkivilágotokat :no:
Én sosem tekerem addig fel a fűtést, amíg nem meleg a motor teljesen, hiszen úgy lassabban melegedne be, ami meg növeli a kopást.

Ez a kölcsönös szeretet, amit a kocsinak adok és ezeknek köszönhetően kapok is vissza tőle...

TSityu

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4760 Dátum: 2010.09.23 20:04:56 »
az E-12-ben már nincs csap ott mit csinálnál?  ;)

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4761 Dátum: 2010.09.23 20:07:08 »
én feltekerem a fűtést azonnal. ez egy toyota. ennek bírni kell.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

barna.czukor

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4762 Dátum: 2010.09.23 20:08:12 »
az E-12-ben már nincs csap ott mit csinálnál?  ;)
Szerintem ott is számít azért, hogy fel van-e tekerve a fűtés. Az, hogy milyen a rendszere, ami a vizet szabályozza, szerintem itt mindegy. Bár, ha addig nem nyit ki, amíg nem meleg a víz, akkor indifferens a dolog. Most nincsen az E12-es rendszere teljesen előttem, de majd megnézem, hogy pontosan hol vannak a dolgok helyileg és mi mit zár vagy nyit.
« Utoljára szerkesztve: 2010.09.23 20:10:01 írta B.S. »

barna.czukor

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4763 Dátum: 2010.09.23 20:08:50 »
én feltekerem a fűtést azonnal. ez egy toyota. ennek bírni kell.
Bírja is, csak egy picit lassabban melegszik be a motor és így lehet, hogy 995e km-t megy csak el majd és nem 1M-t.  :D

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4764 Dátum: 2010.09.23 20:18:32 »
És van lelketek, szivetek feltekerni a fűtést a jéghideg motornál [rohog]
Nem értem a lelkivilágotokat :no:
Én sosem tekerem addig fel a fűtést, amíg nem meleg a motor teljesen, hiszen úgy lassabban melegedne be, ami meg növeli a kopást.

Ez a kölcsönös szeretet, amit a kocsinak adok és ezeknek köszönhetően kapok is vissza tőle...
Igy van mindenhol azt hajtogatják, hogy a hideginditás és hidegen hajtás koptatja a motort a legjobban, jobban mintha utánna órákat megy.
És ha bizonyitékom nincs is az :devil: nem alszik, inkább kimélem a Tojimat :yes:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4765 Dátum: 2010.09.23 20:59:51 »
És van lelketek, szivetek feltekerni a fűtést a jéghideg motornál [rohog]
Nem értem a lelkivilágotokat :no:
Már hogyne lenne szívem, elvégre 10 fok van reggelente, nehogy már bármit is befolyásoljon... majd 0 fok körül... akkor majd vigyázok jobban. Azért a falkavezér még én vagyok, vagy mi...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4766 Dátum: 2010.09.23 22:29:58 »
az E-12-ben már nincs csap ott mit csinálnál?  ;)

Erre jó az automata klíma párátlanító funkciója  ::) . Jéghideg motornál is 2 perc alatt leszed minden párát. 
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4767 Dátum: 2010.09.23 23:28:40 »
És van lelketek, szivetek feltekerni a fűtést a jéghideg motornál [rohog]
Nem értem a lelkivilágotokat :no:
Én sosem tekerem addig fel a fűtést, amíg nem meleg a motor teljesen, hiszen úgy lassabban melegedne be, ami meg növeli a kopást.
Ez a kölcsönös szeretet, amit a kocsinak adok és ezeknek köszönhetően kapok is vissza tőle...
Ja, aztán majd jönnek az ízületi fájdalmak, mert a mínuszban markolod a hideg kormányt... én addig várok, amíg nem fúj meleget...de télen a nagy hidegben a víz is elég sok idő alatt éri el az üzemi hőfokot... ezek az 1,4-1,6 szívó motorok (ha nem hajtod ki a világból őket) átlag használat mellett szerintem 300ezret elmennek minden gond nélkül, éves 15ezer km (átlagos használat) 20 év alatt jön össze... akkor meg több baja lesz a kocsinak, vagyis nem a motor a szűk keresztmetszet...
 

barna.czukor

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4768 Dátum: 2010.09.23 23:31:51 »
Többet megyek, mint 15e évente. A kocsi meg addig lesz nálam, amíg szét nem esik. Mire eladnám, addigra szart sem adnak érte. Akkor már inkább megtartom, azt veszek egy másikat mellé. Ha eljön neki a vég, akkor én fogom elbontani otthon -- bár erre lelkileg nem lennék képes. Bontani amúgy barbár dolog, nekem építeni van mindig kedvem.

j.b

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4769 Dátum: 2010.09.24 05:12:26 »
Hűű,látom mindenkinek volt valami hasznos ötlete ::)
Eleve rosszul indul az egész,felhívott a tulaj,hogy megtekinthető az autó ekkor és ekkor a munkahelye előtt...lőttek a hideg motornak,valahogy az volt az érzésem,hogy szabadulni akarnak tőle mindenáron..persze lehet csak bemagyarázom magamnak,de valahogy elment a kedvem az autótól.
Nincs bennem semmi izgalom,vagy várakozás.

ez az az autó egyébként http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.6_linea_luna-4157333

mit szóltok ezekhez? Merjek venni automata váltóst?
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.6_linea_sol_automata-4159211

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.4_linea_terra_automata-4165457
vagy ez:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.4_harmony_plus_klima-4164822
« Utoljára szerkesztve: 2010.09.24 05:14:41 írta hispan66 »
Corolla E-11 Liftback Linea Terra 1.6 1999