Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2120106 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4455 Dátum: 2010.09.12 20:51:44 »
A másikban a szivargyújtó mellett a két első ülésfűtés kapcsolói kell legyenek.
Ugyan ilyen autóm van, csak nem világos belsővel....az a lámpamosó kapcsolója ;)

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4456 Dátum: 2010.09.12 20:57:37 »
Mondjuk ilyen telefonszámmal nehéz lesz... :whistling: Amúgy meg rendszám alapján le kellene kérdezni az M+F-nél...
Mi az a M+F és hogy lehet egy autót lekérdezni?? :hmmmm:
Látszik a rendszámtábla kerete. Az alapján mondtam, hogy a M+F szervizben lenne érdemes leinformálni a kocsit. Róluk amúgy itt is olvashatsz.
Gabe 254.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4457 Dátum: 2010.09.12 21:03:54 »

Annál a szervizkönyvesnél, meg szép, hogy vezetett a szervizkönyv, de miért 2008 -as az utolsó bejegyzés. Az elmúlt 2 évben hol volt? Esetleg töröttként javítás alatt? Vagy én vagyok kissé bizalmatlan?

Mondjuk a kilóméter alapján nem feltétlen volt szükséges a szerviz. Vagy 30000-nél kellett volna csinálni egy kötelezőt?
Csupán 1 db pecsét hiányzik neki, az utolsó úgy 2009. decembere körül.... simán lehet, hogy otthon felejtette a szervizkönyvet, de  a rendszerben benne van..

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4458 Dátum: 2010.09.12 21:18:20 »
A másikban a szivargyújtó mellett a két első ülésfűtés kapcsolói kell legyenek.
Ugyan ilyen autóm van, csak nem világos belsővel....az a lámpamosó kapcsolója ;)

Hiszek neked. Akkor gondolom a ráncfelvarrás után került oda az ülésfűtés kapcsoló. Legalábbis a gyári katalógus szerint.

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4459 Dátum: 2010.09.12 21:19:38 »

Mi az a M+F és hogy lehet egy autót lekérdezni?? :hmmmm:
Tudtommal egy Toyota márkaszerviz. Egy márkaszervizben szervizelt autónak kell hogy legyen szervizkönyve, ha gondos a tulaj, akkor szervizszálmáji is. Felhívod a szervizt és a rendszám alapján részletesen le tudod kérdezni, hogy mikor, hány km futásnál mit cseréltek, még a munkalapot is elfaxolják ha kéred. Ha a szervizkönyv adatai egyeznek a lekérdezés adataival, és ezt az autó esztétikai és műszaki állapota is tükrözi, már megtetted amit lehet, és a lehető legminimálisabb kockázattal vásárolhatod meg a kiszemelt példányt...  ;)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4460 Dátum: 2010.09.12 21:30:28 »
Köszönöm Rider!
Mostmár világos,csak nem tudtam hogy az a rövidités, M+F az egy márkakereskedőjé.
És egy idegen márkaszerviz is tud egy adott autórol felvilágositást adni? Vagy csak ahol szervizelték?

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4461 Dátum: 2010.09.12 21:32:44 »
Bármelyik Toyota márkaszerviz tud felvilágítosítást adni, mivel egy rendszert használnak, ahova felkerül az autó minden adata, tehát nem helyspecifikus.
         

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4462 Dátum: 2010.09.12 21:37:19 »
Úgy tűnik, az utóbbi időben csak én látom a saját hozzászólásaimat... :hmmmm:
Gabe 254.

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4463 Dátum: 2010.09.12 21:39:51 »
Nem, biztosíthatlak, hogy nem így van. :whistling: Én is olvastam mit írtál. ;) :D
Lehet, hogy elsőre nem értette... ::)
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4464 Dátum: 2010.09.12 21:43:53 »
Úgy tűnik, az utóbbi időben csak én látom a saját hozzászólásaimat... :hmmmm:
Ezt pl most én is látom :clap:  ;)

diduka

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 130
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4465 Dátum: 2010.09.13 18:18:04 »

Sziaszok!

Fájó szívvel, de eladó sorba került a Corollám, mivel kaptam céges off autót. Íme a paraméterei:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_sedan_1.4_d-4d_luna_nde_150l-aemnyw_23650_km-4136794

Szerintetek milyen az ára????r?
Ismerősök mondják, hogy túl sok, kérdem mihez képest?


Esetleg ha tudtok valakit aki ilyen Autót keres segítsetek légy szíves!
Köszönöm.
 yes no
VIN NUMBER: JT..........................
2007. E 15 1.4 D-4D Luna

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4466 Dátum: 2010.09.13 19:16:25 »
Szerintetek milyen az ára????r?
Ismerősök mondják, hogy túl sok, kérdem mihez képest?
Az ujjaknak most emelték az árát, az árfolyam miatt elég brutálisan. A használtak még nem követték az áremelkedést.
Jó állapotú, karbantartott az autód, neked kell eldönteni a fontossági sorrendet.
 

diduka

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 130
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4467 Dátum: 2010.09.13 19:27:35 »
Szerintetek milyen az ára????r?
Ismerősök mondják, hogy túl sok, kérdem mihez képest?
Az ujjaknak most emelték az árát, az árfolyam miatt elég brutálisan. A használtak még nem követték az áremelkedést.
Jó állapotú, karbantartott az autód, neked kell eldönteni a fontossági sorrendet.
 




Igazad van, hála Istennek nem kenyérre kell, hát várok áron alul semmiféle képen nem szeretném eladni. Cc 1,5 hete van fent a neten, köszi.
VIN NUMBER: JT..........................
2007. E 15 1.4 D-4D Luna

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4468 Dátum: 2010.09.13 19:40:37 »
Ha én is 6 ekm-t mennék évente én is csak cca 2évente cserélném az olajat. A 30 e-es ráadásul nem is nagyszervíz. Ha a tulaj is így gondolkodott, akkor 2008 óta nem volt esedékes neki a következő szerviz. Lehet kifogásolni, hogy nem tartotta be a szervízelőirást(évenkénti szerviz), de azért ez nem egy katasztrófa.
Korábban már leírtam, az évenkénti olajcsere előírás csak a biztonság miatt van a Toyotánál. Annak aki nem nézi rendszeresen az olajszintet (pl. tesóm szerint minek :cry:, még jó, hogy én állandóan nézem az ő kocsiját), illetve egy kicsit túltárolt félszint (az ásványiról ne is beszéljünk) olajnál necces a 2 év. Fullszint olajnál kizárt, hogy a nem szigorúan 1 év problémát jelent. Magánvéleményem, hogy fullszint olaj esetén csere periódus max. 2 év/ 15000km, illetve az a kisebb km teljesítmény, ahol az olaj láthatóan elfárad vagy hirtelen fogyni kezd.
Lehet, hogy vki ezen, és a vonóhorgomon (amit 2x használtam bútor, + 4x bicikli szállításra) fog problémázni. Nem tud érdekelni, én nyugodt vagyok a gépem felől, a szerelőnek meg leesett az álla a szinte gyári állapottól. (A külsején és a kormányon azért látszik a használat, de az másodlagos. Aki karcmentes autót akar vegyen ujjat, vagy frissen fényezettet.)


Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4469 Dátum: 2010.09.13 19:46:54 »
Igazad van, hála Istennek nem kenyérre kell, hát várok áron alul semmiféle képen nem szeretném eladni. Cc 1,5 hete van fent a neten, köszi.
Avulással, kamattal együtt 35-40e be kerül az állás+ adó és biztosítás. Ennyi mozgástérrel érdemes kalkulálni.