Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2120047 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4110 Dátum: 2010.07.30 11:46:04 »
A glautner altal belinkelt auton mi is eszrevettuk a motorheztetot, de amugy elegge rendben tunik az auto. En nem latok semmi elterest a legzsak es a kormany kozotti hezagokban. Eloben lehet mas.
« Utoljára szerkesztve: 2010.07.30 11:48:17 írta labiscsakl »


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4111 Dátum: 2010.07.30 11:48:35 »
Egy jó kis 16os felnivel azért tud jól kinézni..... és nagyon jó az ára! Az tart vissza, hogy lusta vagyok mindent végigcsinálni, ami az autóvásárláshoz kell.....leinfózni, átnézetni, önkormányzatnál átíratni, felhozni a karbantartási szintjét: gumik, fékek stb... meg ez a felni szörnyű ocsmány rajta, azt is kell rá venni .... :hmmmm:

Nekem is ez a gyári dísztárcsa van fent, és szerintem azért egyáltalán nem vészes, annál pl. sokkal jobb, mint ha csak a lemezfelni lenne, meg sok más dísztárcsánál is szebb.  ;)
De nyilván egy szép alufelni sokat tud dobni rajta.

Az is igaz, hogy most már látom, mennyit rá lehet még költeni egy amúgy jó állapotú autóra is ahhoz, hogy le legyenek cserélve a biztonságos autózáshoz szükséges, ugyanakkor ismeretlen korú/állapotú alkatrészek és folyadékok, meg olyan egyéb dolgok legyenek rajta, amilyeneket én szeretnék, stb....

glautner

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 100
  • '04 Corolla 1.4 VVT-i HB
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4112 Dátum: 2010.07.30 11:56:58 »
Én egyáltalán nem látok hézagot a légzsáknál.
Azt honnan lehet tudni, hogy japán gyártmány?
A szedánnal azontúl, hogy nem jó pakolni, mi a gond?

Erről tud valaki valamit?


Japán gyártmány és gyári a dísztárcsa, fényezés alapján tényleg Terra. Az enyém se néz ki sokkal különbül elöl... Lehetetlen ezt úgy visszarakni mint törés előtt.
Egyébként sok minden, ami fel van benne sorolva, valójában nem képezi az autó felszereltségét.  :szemez: Ja és én szedánt nem vennék. :)

Az enyémben így néz ki a légzsák. Nem vagyok róla meggyőződve a hirdetésben lévő kép alapján, hogy az nyílt.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4113 Dátum: 2010.07.30 12:03:13 »
A glautner altal belinkelt auton mi is eszrevettuk a motorheztetot, de amugy elegge rendben tunik az auto. En nem latok semmi elterest a legzsak es a kormany kozotti hezagokban. Eloben lehet mas.


Nekem sem tűnik fel a kormányhézag, szerintem azzal nincs gond. Számomra az lenne a kérdés, hogy mennyire volt törve, mit kellett cserélni, és milyen alkatrészeket használtak a javításkor. Így képről egyébként nem tűnik csúnyának, sőt egész pofás kis autó. A sedan-sága meg szubjektív - én sem venném, pedig sok fut belőle -.
Arról egyébként hogy lehet meggyőződni, hogy ha pukkant a lufi, akkor abba tutira újat raktak bele, nemcsak visszaragasztották a közepét? ... azon kívül, hogy újra összetöröm a kocsit...  :lol: tényleg érdekel...


4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4114 Dátum: 2010.07.30 12:03:55 »
A szedánnal azontúl, hogy nem jó pakolni, mi a gond?

Semmi. Gyanítom, Gyöngyinek nem tetszik.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4115 Dátum: 2010.07.30 12:05:41 »
Én egyáltalán nem látok hézagot a légzsáknál.
Azt honnan lehet tudni, hogy japán gyártmány?
A szedánnal azontúl, hogy nem jó pakolni, mi a gond?

A középkonzolnál a klíma és a hátsó ablakfűtés két félgömbje egy kört ad ki, az angolban máshogy néz ki és szintén a középkonzolon van az isteni kvarcóra (angolnál az óra a műszeregységben van). Az ötajtósok amúgy csak angolok.

A szedánnal csak a pakolhatóság a gond, semmi más. :) Fizikailag egy csomó minden nem fér be, amit az ötajtósomba messziről simán behajítasz.

http://toyotaklub.hu/imgput.php?fname=images/kleingy/dsc03597.jpg
http://toyotaklub.hu/imgput.php?fname=images/kleingy/dsc03598.jpg


A szedánnal azontúl, hogy nem jó pakolni, mi a gond?
Semmi. Gyanítom, Gyöngyinek nem tetszik.
De tetszik, csak a praktikum szempontjából gyöszös a szedán. Musspici Ave-jánál anno megfogadtuk, hogy soha többé szedán.
« Utoljára szerkesztve: 2010.07.30 12:07:14 írta kleingy »
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4116 Dátum: 2010.07.30 12:09:01 »
Én egyáltalán nem látok hézagot a légzsáknál.
Azt honnan lehet tudni, hogy japán gyártmány?
A szedánnal azontúl, hogy nem jó pakolni, mi a gond?

Annyi a gond a sedannal, hogy ha újra eladásra kerül a sor, bizony a korlátolt variálhatósága miatt igen alkuképes a kocsi. És az sem előny, hogy szűk a csomagtér, de még a bejárata is, ha jól tudom... Ez valami olyasmi helyzet, mint nekem a házvásárlás volt: társasház+garázs+melléképület+zöld kert hátul - így hirdetés.
A bökkenő az, hogy nem próbáltam ki a garázst, hogy befér-e az autóm. Utólag kiderült, hogy beférni befér, csak kiszállni nem tudok belőle. Szóval van garázs, meg nincs is.  :wacko:
Az autónál ott van hátul a csomitartó, csak nem úgy lehet pakolni, ahogy azt az ember elvárhatná. És ez bizony idegesítő adott helyzetben... :yes:
« Utoljára szerkesztve: 2010.07.30 12:13:49 írta kleingy »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4117 Dátum: 2010.07.30 12:17:25 »
Köszi Gyöngyike!

Picit buzgón töröltem a hozzászólás többi részét...  :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4118 Dátum: 2010.07.30 12:18:36 »
A második quote elől hiányzott csak egy / jel.  :)
         

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4119 Dátum: 2010.07.30 12:19:40 »
Egy jó kis 16os felnivel azért tud jól kinézni..... és nagyon jó az ára! Az tart vissza, hogy lusta vagyok mindent végigcsinálni, ami az autóvásárláshoz kell.....leinfózni, átnézetni, önkormányzatnál átíratni, felhozni a karbantartási szintjét: gumik, fékek stb... meg ez a felni szörnyű ocsmány rajta, azt is kell rá venni .... :hmmmm:

Nekem is ez a gyári dísztárcsa van fent, és szerintem azért egyáltalán nem vészes, annál pl. sokkal jobb, mint ha csak a lemezfelni lenne, meg sok más dísztárcsánál is szebb.  ;)
De nyilván egy szép alufelni sokat tud dobni rajta.

Az is igaz, hogy most már látom, mennyit rá lehet még költeni egy amúgy jó állapotú autóra is ahhoz, hogy le legyenek cserélve a biztonságos autózáshoz szükséges, ugyanakkor ismeretlen korú/állapotú alkatrészek és folyadékok, meg olyan egyéb dolgok legyenek rajta, amilyeneket én szeretnék, stb....
Én erről beszéltem, ezek alufelnik rajta:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.6_sol-3949125

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4120 Dátum: 2010.07.30 12:21:39 »
De tetszik, csak a praktikum szempontjából gyöszös a szedán. Musspici Ave-jánál anno megfogadtuk, hogy soha többé szedán.

Ez monnyuk így is van, nem is értem, miért nem az Octavia-féle "szedánnak nézek ki, ötajtós vagyok" építést követi mindenki. A mostani Avensisből nincs is ötajtós, tiszta gyász.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4121 Dátum: 2010.07.30 12:28:01 »
De tetszik, csak a praktikum szempontjából gyöszös a szedán. Musspici Ave-jánál anno megfogadtuk, hogy soha többé szedán.

Ez monnyuk így is van, nem is értem, miért nem az Octavia-féle "szedánnak nézek ki, ötajtós vagyok" építést követi mindenki. A mostani Avensisből nincs is ötajtós, tiszta gyász.

Szerintem is gáz, egy 5 ajtóssal tudna hódítani a Toyota, szerintem kis fantáziával meg is lehetne úgy csinálni, hogy ezzel a design-val illeszkedjen a sedan és a kombi közé. Abszolút érthetetlen számomra, miért nincs...  :hmmmm: 
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4122 Dátum: 2010.07.30 12:33:08 »
... a hirdetett piros E12-vel kapcsolatban: véleményem szerint undormány, hányingerkeltő, és a jó ízlés legkisebb jelét is mellőző párosítás ezekkel a felnikkel. Egy modern XXI. századi formához illeszteni olyan kereket, amik a 90-es évek elején gyártott kocsikhoz való, több, mint igénytelenség. Inkább legyen akkor a gyári acél kerekem gyári dísztárcsával... Azt nem értem, ha valakinek nincs pénze olyanra, amivel jól is néz ki az autója, minek tesz rá egyáltalán ilyen gagyit?!  :ph34r:

folytatva még egy mondat erejéig: lehet, hogy én vagyok ..., de bennem ez olyan érzést kelt a tulajjal szemben, hogy az autó más részeire - szervíz, alkatrész, mosás, stb - is kb ennyi igénye volt, tehát szó szerint csak egy eszköz volt neki, és az "amúgy lesz*rom" hozzáálláson kívül nem törődött vele.
« Utoljára szerkesztve: 2010.07.30 12:37:38 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4123 Dátum: 2010.07.30 12:48:39 »
PirosE12
Elvileg márkaszervizes, különben nem lehetne rá venni garit. Viszont jó az ára, nem tudom, hogy ez csak a piros színnek köszönhető e.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4124 Dátum: 2010.07.30 12:53:50 »
Nekem sem tűnik fel a kormányhézag, szerintem azzal nincs gond. Számomra az lenne a kérdés, hogy mennyire volt törve, mit kellett cserélni, és milyen alkatrészeket használtak a javításkor. Így képről egyébként nem tűnik csúnyának, sőt egész pofás kis autó.
A zoldkartyas oldal szerint Veszpremi auto volt. Ha tenyleg vegig markaszervizelt auto, akkor esetleg errol (is) ott lehetne erdeklodni nem?  :hmmmm:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX