Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2120061 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3510 Dátum: 2010.05.04 13:57:36 »
Vegyük Kisfiatal esetét, az olajkajálással.

Jó példa. Ez ellen gyakorlatilag lehetetlen védekezni, annyit lehet tenni, hogy vevőként a lehető legnagyobb körültekintéssel válogatsz. Utólag az általad leírtak miatt is képtelenség bizonyítani, hogy a hiba fennállt a vétel időpontjában, azt is, hogy az eladó tudott róla, sőt, az is necces, hogy az olajfogyasztás mértéke egyáltalán üzemszerű-e. Meg mégis, mit nyilatkozzon az eladó?

A) "az autó nem fogyasztja az olajat" - baromság, minden autó fogyaszt olajat.
B) "az autó nem fogyasztja az olajat a kezelési útmutatóban meghatározott határérték erejéig" - az egyetlen korrekt, bármihez köthető, mérhető, fekete-fehér kijelentés, de tegyük hozzá, hogy az "olajzabálós" VVTI-k is elmaradnak az 1 liter / 1000 km mértéktől
C) "az autó nem fogyasztja az olajat látható mértékben" - súlytalan, mérhetetlen
D) "az autó nem típushibás VVTI" - ezt a tulajnak nem kell tudnia, bizonyíthatatlan, hogy tudott róla, erről csak a márkaképviselet, szerviz dönthet hitelt érdemlően

Hogy mit lehet mégis tenni a "belenyúlás" elkerülése végett, az egy másik kérdés. Nyilatkoztatni szerintem fölösleges, lévén a rosszhiszeműség egy használt autónál utólag szerintem bizonyíthatatlan.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3511 Dátum: 2010.05.04 14:31:49 »
Mi a vélemény ezekről? (Tudom, látatlanban nem lehet véleményt formálni, de azért mégis mindig megszakértik itt a mélyen tisztelt fórumtársak a kocsikat).  :szemez:

1. http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.4_terra-3816908
2. http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.4_terra_ice-3808655
3. http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.4_luna_vvti-3425555
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3512 Dátum: 2010.05.04 14:42:42 »
UI:
Én mikor az autót vettem, beleírtuk a szerződésbe, hogy a szervizszámlákat átadta a tulaj, illetve Toyota-nál átnézette a vevő, műszaki állapotát az autónak megismerte. Én ennél egy betűvel sem fogok többet leírni! Pedig az én autómról minden számla, fénykép, stb megvan.
Ezzel a logikával, ezeket sem lett volna értelme beleírni. Megfordítva: nem igazán tudom elképzelni, hol biztosítana egy rosszindulatú vevőnek támadási felületet az, ha te beleírod az adásvételibe, hogy a kocsit x kilométerrel vetted és most y kilométerrel adod át.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3513 Dátum: 2010.05.04 14:45:40 »
Érdekes (most minden + vagy - érzéstől mentesen), hogy a háromból kettő autót már a 2. tulaj árulja, mikor csak jó 3 évesek.

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3514 Dátum: 2010.05.04 14:46:43 »
Mi a vélemény ezekről?

Indexen láttam a hozzászólást. Személy szerint csakis automata klímás Corit vennék, sokkal jobb a Luna/Sol klímája a manuálisnál. Ha ez a döntését nem befolyásolja, nézze meg mindhármat, képek, leírás alapján egyiket sem zárnám ki.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3515 Dátum: 2010.05.04 14:47:15 »
bocsi idióták által firkált papírfecni
jól csinálod
Tied az utolsó comment joga :devil:,

Palaczk, kiemeltem a lényeget. :D

Unlak.
Ez volt a lényeg szerinted? Szerintem meg ez:
Én nem gondoltam, hogy ebből ekkora vita lesz, javaslom zárjuk le békével.
De én már nem akarok ehhez az egészhez egy szót sem hozzáfűzni, mert rég nem arról szól, hogy érdemben megbeszéljük ezt a kérdést.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3516 Dátum: 2010.05.04 14:48:45 »
UI:
Én mikor az autót vettem, beleírtuk a szerződésbe, hogy a szervizszámlákat átadta a tulaj, illetve Toyota-nál átnézette a vevő, műszaki állapotát az autónak megismerte. Én ennél egy betűvel sem fogok többet leírni! Pedig az én autómról minden számla, fénykép, stb megvan.
Ezzel a logikával, ezeket sem lett volna értelme beleírni. Megfordítva: nem igazán tudom elképzelni, hol biztosítana egy rosszindulatú vevőnek támadási felületet az, ha te beleírod az adásvételibe, hogy a kocsit x kilométerrel vetted és most y kilométerrel adod át.
Miért? Szerintem ez egyértelműen az eladót védik hatásosan (mondom úgy, hogy én itt vevő voltam). Ellenben a kartársak fecnijeivel, amik a vevőt hivatottak védeni, nem túl hatásosan.


Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3517 Dátum: 2010.05.04 14:49:13 »
Megfordítva: nem igazán tudom elképzelni, hol biztosítana egy rosszindulatú vevőnek támadási felületet az, ha te beleírod az adásvételibe, hogy a kocsit x kilométerrel vetted és most y kilométerrel adod át.

Akkor fordítsuk meg: mi jelentősége van ennek?

Hadd válaszoljak: semmi. Pláne egy tizenéves autónál halál mindegy, mennyit mutat a km-számláló, meg nyilatkozik-e arról a tulaj, hogy meghúzta-e a tesco parkolóban a kocsit, vagy épp elfelejti-e megemlíteni, hogy kátyús kárrendezésen keresztül kapott 8 éve egy új toronycsapágyat.

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3518 Dátum: 2010.05.04 14:50:28 »
Ez volt a lényeg szerinted?

Miért, a tegnapi hozzászólásomban a "picsagyenge" szó volt a lényeg? ;)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3519 Dátum: 2010.05.04 15:01:40 »
Megfordítva: nem igazán tudom elképzelni, hol biztosítana egy rosszindulatú vevőnek támadási felületet az, ha te beleírod az adásvételibe, hogy a kocsit x kilométerrel vetted és most y kilométerrel adod át.

Akkor fordítsuk meg: mi jelentősége van ennek?

Hadd válaszoljak: semmi.
Hát persze hogy semmi. Még véletlenül sem a követhetetlen, dokumentálatlan futásteljesítmények jelentik a magyar használtautó-piac egyik legfőbb problémáját. Ne fáradj a válasszal  :flowers:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3520 Dátum: 2010.05.04 15:09:32 »
Palaczk!
Ha most ezzel a fecni írással a km tekerést akarjuk kizárni (mert eddig nem erről szólt a vita, hanem általánosságba az egész autó műszaki állapotáról), akkor az egy külön történet.
A km tekerést (bármilyen nemes eme igyekezetetek a lenyilatkozós papírozással) csak és kizárólag a dokumentált márkaszervizes előélettel lehet kizárni.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3521 Dátum: 2010.05.04 15:22:31 »
Palaczk!
Ha most ezzel a fecni írással a km tekerést akarjuk kizárni (mert eddig nem erről szólt a vita, hanem általánosságba az egész autó műszaki állapotáról), akkor az egy külön történet.
A km tekerést (bármilyen nemes eme igyekezetetek a lenyilatkozós papírozással) csak és kizárólag a dokumentált márkaszervizes előélettel lehet kizárni.
Csak még egyszer, a pontosság kedvéért. Fecni írás = két tanú által szignált adásvételi szerződésbe, úgyis mint teljes bizonyító erejű magánokiratba foglalás.

Ha szerintetek az, hogy legalább az adásvételek egy részében a felek nekiállnának ily módon dokumentálni az autó futását, nem lenne egy lépés a jó irányba, akkor OK. De tökéletesen tisztában vagyok az egész érvelésnek (mármint a sajátomnak) a teljes hiábavalóságával. Ez megint nem arról szól hogy megbeszéljünk valamit, hanem hogy bebizonyítsuk, hogy a másiknak nincs igaza.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3522 Dátum: 2010.05.04 15:28:53 »
Nem. Ez arról szól, hogy egyes emberek nagyképűen, baromi nagy mellénnyel állítottak A-t, aztán meg B-t stb. Illetve, hogy ezek a négymellényes állítások mindenfajta gyakorlati tapasztalatot nélkülöznek!
És aki esetleg nem ért egyet az állítással, vagy rákérdez egy egy részére, hogy is van ez.....na akkor az már nagyon nagyon rossz ember,és effektíve bántja a kedves hozzászólókat.
Ez egy nyílvános fórum, és igen is hasznos, ha van kontroll, vagyis nem maradnak (sokszor igen nagy baromságok) megvitatás nélkül a felületen.
Hol itt a probléma?

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3523 Dátum: 2010.05.04 15:32:07 »
...Ez megint nem arról szól hogy megbeszéljünk valamit, hanem hogy bebizonyítsuk, hogy a másiknak nincs igaza.

Sajnálom, ha neked erről szól. Gondolom, más nevében nem nyilatkoznál, felnőtt, értelmes emberként miért is tennél ilyet.

A futásteljesítmény egy módon igazolható, Ákos leírta, szerviztörténet kell hozzá. Ennek hiányában az eladó nyilatkozata nem kérhető számon, viszont ha megvan a szerviztörténet, azt fölösleges kiegészíteni egy nyilatkozattal.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3524 Dátum: 2010.05.04 15:45:41 »
Nem. Ez arról szól, hogy egyes emberek nagyképűen, baromi nagy mellénnyel állítottak A-t, aztán meg B-t stb. Illetve, hogy ezek a négymellényes állítások mindenfajta gyakorlati tapasztalatot nélkülöznek!
És aki esetleg nem ért egyet az állítással, vagy rákérdez egy egy részére, hogy is van ez.....na akkor az már nagyon nagyon rossz ember,és effektíve bántja a kedves hozzászólókat.
Ez egy nyílvános fórum, és igen is hasznos, ha van kontroll, vagyis nem maradnak (sokszor igen nagy baromságok) megvitatás nélkül a felületen.
Hol itt a probléma?
Ott a probléma, hogy az általad leírtak nem vonatkoztathatók a DTamás által leírtakra.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )