Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2120061 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3285 Dátum: 2010.04.11 17:31:14 »
A KIA használtként lehet esetleg alternatíva, újként semmiképp a Toyotával szemben!  :no:
Már megbocsáss, de ez oltári nagy tévedés.

Presztízsről meg ne beszéljünk már, ha ezekről a márkákról van szó. Presztízse van a Mercedesnek meg a Jaguarnak, de nem a Toyotának... A márkaimázs már egy korrektebb kifejezés, ha valaki akarja, hát fizesse meg, lelke rajta.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3286 Dátum: 2010.04.11 17:34:46 »
Presztízse van a Mercedesnek meg a Jaguarnak, de nem a Toyotának...
Ma elottem ment egy XJ kombi 2.0D, tetejen is csomitartoval. Igazi Fordos modon kormolt  :tank:  :wacko:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3287 Dátum: 2010.04.11 17:35:59 »
Vannak dolgok, amiket nem tudunk itt neked bebizonyítani...

:D Hát vannak. Nehéz lenne bizonygatni, hogy az Auris jobban megéri az árát, és azt is, hogy jelentősen jobb minőségű a Ceednél.

...nézz meg egy korábbi hyundait, Kiat, hol vannak. ...

Erre írtam, hogy le kéne dobni az ezer éves beidegződéseket. A Ceed formailag pont ugyanúgy avul, mint bármelyik, hasonlóan konzervatív kategóriatársa. Ha egy E12 vállalható lesz 10 évesen (amivel nem vállalok nagy kockázatot), az a Ceedre is igaz lesz, lévén utóbbi erősen a mi autónkra épül formai szempontból.

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3288 Dátum: 2010.04.11 17:37:59 »
... XJ kombi 2.0D...

Inkább X-Type, nem? Amúgy ráhibáztál, az műszakilag a Mondeóra épül, mint mondjuk az A4 a Passatra. Mondjuk ha csak a kormolásból indulunk ki, akkor koromszűrő nélkül az összes traktormotoros Mercit, BMW-t és a többit le lehet húzni.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3289 Dátum: 2010.04.11 17:39:49 »
A Golf ha műszakilag nem is, minőségérzetre mindenképp más liga, mint az Auris vagy a Ceed.
Arban is.  :wacko: Arban anno annyira volt az Auristol a Golf, mint az Auris a Cee'd-tol. Az V annyit nem ert nekem  :no:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3290 Dátum: 2010.04.11 17:40:42 »
... XJ kombi 2.0D...

Inkább X-Type, nem?
Igen persze  :yes: Ma 11 orat mar vezettem, fogjuk erre  :surrender:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3291 Dátum: 2010.04.11 17:47:32 »
Arban is.  :wacko: Arban anno annyira volt az Auristol a Golf, mint az Auris a Cee'd-tol. Az V annyit nem ert nekem  :no:

...főleg, hogy a Golf V minőségérzetben nincs is az E12 előtt. Egy pillanatig nem jutott eszembe Golf V-öt venni. Na jó, egyszer egy piros ötajtós GTI megtetszett.

A VI viszont igen jól sikerült, hajlok rá, hogy a valaha volt legjobb hatch címet odaadjam neki. 1.4 TSI-vel, normális felszereltséggel akármeddig ellennék vele.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3292 Dátum: 2010.04.11 20:33:17 »
...traktormotoros...
Sportszerűtlenségből folyamatosan hozod a 10 pontos szintet  :yes: ... Mindenhová beépíted a kis aknáidat. Jól nyomod, tényleg. Szerencsére azért én emlékszem arra is, hogy néha elszólod magad és tök pozitívan nyilatkozol pl. a kis 1.4-es Toyota dízelről, vagy épp a D5-ös Volvo XC70-esről. Amikor épp nem akarsz vitát szítani  :sorcerer:
« Utoljára szerkesztve: 2010.04.11 20:35:13 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3293 Dátum: 2010.04.11 20:35:00 »
A Golf ha műszakilag nem is, minőségérzetre mindenképp más liga, mint az Auris vagy a Ceed.
Arban is.  :wacko: Arban anno annyira volt az Auristol a Golf, mint az Auris a Cee'd-tol. Az V annyit nem ert nekem  :no:
Nagydízelek terén! A Golfban a dízel sosem volt olcsó...de ha így is viszik? Na meg az Auris 116lovas, a Golf meg 140...vagy te a 105lovas 1,9tdi-hez hasonlítottad az árat?.... gondolom nem.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3294 Dátum: 2010.04.11 20:37:01 »
...főleg, hogy a Golf V minőségérzetben nincs is az E12 előtt.
Pedig a műszerfala avétosabb sajna az e12-nek.....bár jobb anyagokból van az e12 műszerfala. 2001dec japán vs 2003dec német.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3295 Dátum: 2010.04.11 20:39:09 »
...traktormotoros...
Sportszerűtlenségből folyamatosan hozod a 10 pontos szintet  :yes: ... Mindenhová beépíted a kis aknáidat. Jól nyomod, tényleg.
Nagy mágus a kedves fórumtárs..... :D

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3296 Dátum: 2010.04.11 23:42:11 »
...traktormotoros...
Sportszerűtlenségből folyamatosan hozod a 10 pontos szintet  :yes: ... Mindenhová beépíted a kis aknáidat. Jól nyomod, tényleg.

Ezer éve így hívom a dízeleket, ha valaki ezt személyes sértésnek vagy provokációnak veszi, annak ajánlom a piócát. Sportszerűség, akna? Kicsit talán túlreagálod.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3297 Dátum: 2010.04.12 19:01:40 »
Nagydízelek terén! A Golfban a dízel sosem volt olcsó...de ha így is viszik? Na meg az Auris 116lovas, a Golf meg 140...vagy te a 105lovas 1,9tdi-hez hasonlítottad az árat?.... gondolom nem.
126  :devil:
Mivel akkor meg nem volt CR dizel a VW-ben, eleg hamar kiesett. Igen, azt hiszem a 140 loeroshoz hasolitottam, mert ez volt kozelebb a 126-hoz. Joval dragabb volt/van a Golf. Ezert nincs is ertelme egymashoz hasolitani sztem.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Zoolander

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3298 Dátum: 2010.04.14 09:03:56 »
én nézegettem az ötös golfokat, hiába volt kívülről-belülről dizájnosabb mint a corolla, egyszerűen a corolla kellett nekem. a yaris verso után nem gondolkoztam hogy nem toyota lesz az utód....a mazda3 lett volna alternatíva, de lomha az 1.6-os benyás és automatát meg nem találtam éppen akkor itthon, de nem is bánom.
Made in Japan

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3299 Dátum: 2010.04.19 01:36:36 »
...az Auris jobb autó, mint a Ceed...

Olyan különbségek vannak köztük, ami a hétköznapokban érzékelhetetlen. Nem nyújt többet az Auris, sőt, ugyanannyi pénzért még annyit sem kapsz. 10 centi fékutat, 1-2 tizedes különbséget rugalmasságban, gyorsulásban, 10 liter csomagteret, fél decibelnyi zajt, amire a kijelentésed alapozhatod, egyszerűen nem vesz észre senki. Az érzékelhető dolgokban a Ceed semmivel sem rosszabb autó, de ugyanolyan keretből jobban fel lehet extrázni - azt meg mindenki tudja, hogy egy-egy extra mennyire érzékelhető.

"Olyan különbségek vannak köztük, ami a hétköznapokban érzékelhetetlen."

Beszállok a Ceedbe elindulunk. Hosszú távon lerakom a kezem az ajtóra, én így vezetek Ceeden ez műanyag. 1perc után ráizzadt+hozzátapadt. Szar érzés. Aurisen/Golfban de egy fapad Yarison is szövet. Kellemes.
Aurissal/Golfal elindulunk megyünk pályán 130-140el. Ez semmi extra úgyérzem. váltó 6osban motor forog 2500öt, kellemesen suhan el a táj. benzin Ceedben nincs 6os váltó motor forog és ordít a 4000rpm miatt.
Jön egy kátyus rész Ceed megmutatja az összes veseköved. k*ra kemény a futóműve. (Ez mondjuk izlés kérdése vki szereti ha extra sportos.)
Megállunk 2h múlva CEEDnél zúg a fülem, könyökömön ott a Ceed műanyag burkolatának lenyomata és tudom, hogy már 3db vesekövem van. Vagy ha nem én akkor a nagymama hátul...  [rohog] Golf/Aurisen nem mintás a könyököm, nem zúg a fejem, nagymama nem panaszkodik....
Vagy szerinted ezek érzékehetetlen különbségek?  ::)

árban:
~Golf 6os váltóval agyondicsért TSI motorral, metállal alkudva 4.1misi.
~Auris 6os váltóval, metállal alkuval 4.1misi.
~Ceed LX+ 1.4es mocival metallal alkuval 3.8misi.
~dacia logan klimával: 1.8misi.

innen ha van pénzem Golf/Aurist veszek, ha nincs akkor daciat.  ( ha pedig k*ra sporolos vagyok akkor azonnal rakok a Daciaba gazt is.  :D )


KIA garanciára is kitérnék mert necces..... viszed drága kötelezőre aztán megadja magát pár stabi rúd ami általános jelenség Ceedeknél.... és ebben a pilanatban kiderül, hogy arra csak 2év a gari... márha nem hajtanak el mert szerintük a stabi rúd kopó alaktrész.  [rohog]
« Utoljára szerkesztve: 2010.04.19 01:48:39 írta Fade »