Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2119979 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3165 Dátum: 2010.04.04 18:10:21 »
Azért a kettő állaga és szaga között elég nagy eltérés van.  :flowers:
Gyöngyi, én azt az olajos kipufogós sztorit azóta sem értem. A motorok elégetik a beléjük kerülő olajat - nem "nyers" állapotban nyomják a kipufogórendszerbe. Nem tudom ezt a dolgot műszakilag elképzelni! Ott valaki valamit szvsz nagyon elnézett. Őrült mennyiségű elégetlen olajnak kellene valahogy a motor belsejéből a kipufogóba vándorolnia ahhoz, hogy hátul a cső vége olajos legyen. És még így sincs válasz arra, hogy miért nem égett el? Ilyesmit csak rosszul beállított kétütemű motorok kipufogóján látni, de azok ugye egész máshogy működnek.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

finánc

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
  • Auris 1.6 SOL -2007-
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3166 Dátum: 2010.04.04 18:14:54 »
Sziasztok!
Látom, nem vagyok egyedül az autóeladás problémájával. Március 23.-ától hirdetem az Auris 1.6 SOL-t. 17.300 km van benne, hibátlan a kocsi. Írd és mond egyetlen egy jelentkező nem volt azóta. 3.080.000.-ért írtam ki a vételárat, ami irányár. Ugy döntöttem, hogy feladom egyenlőre a  "harcot" és kedden törlom a francba az egész hirdetést. Szerencsére nincs megrendelve másik autó, ami sürgetné az eladást. Marad ez, sajnos viszont igy lecsúsztam az AVE III ról.
Amugy beszámitani 2.500.000.-ért szerették volna.
Hát ennyi röviden. Andrásnak pedig sok sikert az eladáshoz !
Üdv. Laci

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3167 Dátum: 2010.04.04 18:17:16 »
Palaczk: 200 km alatt egy liter olajfogyinál elhiszed?
         

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3168 Dátum: 2010.04.04 18:18:26 »
 :eek:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3169 Dátum: 2010.04.04 18:18:53 »
Én inkább arra gyanakszom, hogy ebben az árkategóriában nem nagyon van mozgás... nincs pénze az embereknek, vagy félnek kiadni, nem tudom. Az is lehet hogy sokalják a 100ezret, ők ennyiért 35ezer km-el akarnak venni, akár visszatekerten is. (...) A fix áras hirdetéssel az is a bajom, hogy az embernek fogalma sincs mennyit ér abban a pillanatban a kocsija, és azt is kommunikálja az eladóról, hogy merev, és nem partner az adás-vételben, vagyis az embernek fel sincs kedve hívni. Mindenki szeretné minél többért eladni a kocsiját, és mindenki szeretné minél olcsóbban megvenni, így ez csak lebegtetve, vagyis áralkuval működik.
Bingo, BINGO, és bingo  :otlet:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3170 Dátum: 2010.04.04 18:22:08 »
Palaczk: 200 km alatt egy liter olajfogyinál elhiszed?
Ha a motor mind a négy hengere járt, akkor nem. Ha a hengerek járnak, akkor az olaj nem juthat elégetlenül a kipufogórendszerbe. Hisz pont azért fogy, mert a hengerben elég.

A másik, amit írtál, ha jól emlékszem: hogy az autó nem füstölt. Na, ezt meg aztán végképp nem tudom felfogni. Gőzmozdony módjára kellett volna füstölnie, ilyen olajfogyasztás mellett. Ebben a sztoriban valami nagyon nem kerek. Ha senki nem nézett el/számolt rosszul semmit, akkor ez számomra az "autós misztérium" kategória, (bad) magic  :sorcerer:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3171 Dátum: 2010.04.04 18:25:17 »
Az fix, hogy nem volt olaj a kocsiban, amikor elvittem megnézetni (mert olyan hangja volt mint egy traktornak).
Kapott olajat, aztán hetente 1 liter olajat benyelt. Kolleganő elmondása, hogy nem füstölt, én nem mentem utána sosem, így ezt passz.
Valami qrvajó szerelő tett bele neki Finisht meg 10W40-et, azóta nemtom, eszi-e az olajat. Majd széthullik és leadják a MÉH-be... (ill nem, mert a férje most szerzett jogsit egy hete és ő hajtja, úgyhogy tuti előbb töri össze mint hogy beálljon a blokk)
Ha meghallom már ezt a sztorit meg hogy a kocsival van valami, elkap az ideggörcs, nem forszírozom ezt a témát a leányzóval.
         

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3172 Dátum: 2010.04.04 18:26:38 »
Akkor nincs mese,  foliak le, antenna vissza, megfeleztetem a kilometert, meg veszek vateran egy ures szervizkonyvet. Talan behozza az arat ez a kis beruhazas. Tenkjuverimaccs.

Viccelek :flowers:
kisa
born to ride

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3173 Dátum: 2010.04.04 18:28:41 »
Sziasztok!
Látom, nem vagyok egyedül az autóeladás problémájával. Március 23.-ától hirdetem az Auris 1.6 SOL-t. 17.300 km van benne, hibátlan a kocsi. Írd és mond egyetlen egy jelentkező nem volt azóta. 3.080.000.-ért írtam ki a vételárat, ami irányár. Ugy döntöttem, hogy feladom egyenlőre a  "harcot" és kedden törlom a francba az egész hirdetést. Szerencsére nincs megrendelve másik autó, ami sürgetné az eladást. Marad ez, sajnos viszont igy lecsúsztam az AVE III ról.
Amugy beszámitani 2.500.000.-ért szerették volna.
Hát ennyi röviden. Andrásnak pedig sok sikert az eladáshoz !
Üdv. Laci
Az, hogy alig tíz nap hirdetési idő alatt még senki nem hívott fel, egyetlen dolgot jelent: hogy nem ár alatt kínálod a kocsit. Pár nap alatt kizárólag a kirívóan jó ajánlatokat viszik el. Ha egy autó egy hónap alatt elmegy, az már nagyon korrekt eredmény; átlagosan több 3-4 hónapot kell szánni egy átlagos áron kínált kocsi eladására. Ma mindez fokozottan igaz.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3174 Dátum: 2010.04.04 18:32:31 »
Ha meghallom már ezt a sztorit meg hogy a kocsival van valami, elkap az ideggörcs, nem forszírozom ezt a témát a leányzóval.
Ne is forszírozd, mert valamit biztosan nem jól néztek/meséltek  :) ... Volt dolgom mindenféle halál szélén tántorgó lerúgott xarral - egy autó, ami 200 km-en megeszik egy liter olajat, nem bír ki így éveket - hanem jóval rövidebb idő alatt meghal, megáll, kész. Nincs a világon olyan 20 W-50 & Finis kombó, ami egy ennyire beteg motort képes lenne hosszú időn át életben tartani. Annak a motornak már meg kellett volna döglenie. VAGY a sztori egy vagy több eleme nem jól lett érzékelve/elmesélve.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3175 Dátum: 2010.04.04 18:33:36 »
Akkor nincs mese,  foliak le, antenna vissza, megfeleztetem a kilometert, meg veszek vateran egy ures szervizkonyvet. Talan behozza az arat ez a kis beruhazas. Tenkjuverimaccs.

Viccelek :flowers:
Mindenesetre a fotóállományt feltuningoltathatod, és az autó előnyeit jobban kidomboríthatod  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3176 Dátum: 2010.04.04 18:38:33 »
Az, hogy alig tíz nap hirdetési idő alatt még senki nem hívott fel, egyetlen dolgot jelent: hogy nem ár alatt kínálod a kocsit. Pár nap alatt kizárólag a kirívóan jó ajánlatokat viszik el. Ha egy autó egy hónap alatt elmegy, az már nagyon korrekt eredmény; átlagosan több 3-4 hónapot kell szánni egy átlagos áron kínált kocsi eladására. Ma mindez fokozottan igaz.

Ezzel vitatkoznék. Ha egy autó jó állapotú és jó (reális!) áron adják, akkor 3-4 hét alatt elviszik.
Most is.
Ez max. akkor nem jön össze, ha valami lehetetlen helyen van az autó, vagy nagyon béna a hirdetés.
(Nálunk úgy megy most a használt autó, mint a fene...)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3177 Dátum: 2010.04.04 18:39:29 »
Nincs a világon olyan 20 W-50 & Finis kombó, ami egy ennyire beteg motort képes lenne hosszú időn át életben tartani. Annak a motornak már meg kellett volna döglenie. VAGY a sztori egy vagy több eleme nem jól lett érzékelve/elmesélve.
Biztos igazad van, én csak azt tudom mondani, amit nekem mondtak.  :flowers:
Melleseleg a hiba felismerése óta az autó 2000 km-t talán ha belement a kocsiba. Na majd most! Mivel a férj egy hete elkezdte használni, kíváncsian várom a sztorikat.  :devil:
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3178 Dátum: 2010.04.04 18:43:55 »
Ezzel vitatkoznék. Ha egy autó jó állapotú és jó (reális!) áron adják, akkor 3-4 hét alatt elviszik.
Most is.
Ez max. akkor nem jön össze, ha valami lehetetlen helyen van az autó, vagy nagyon béna a hirdetés.
(Nálunk úgy megy most a használt autó, mint a fene...)
Lehet hogy BP-n más a helyzet, de nekem tényleg ezek a tapasztalataim, viszonylag sok autó eladása alapján.

Viszont akkor szerinted Andris autóját miért nem viszik el? A paraméterei és az ára is rendben vannak. Tényleg sokallják vajon a kilométert  :wacko: ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3179 Dátum: 2010.04.04 18:47:32 »
Sziasztok!
Látom, nem vagyok egyedül az autóeladás problémájával. Március 23.-ától hirdetem az Auris 1.6 SOL-t. 17.300 km van benne, hibátlan a kocsi. Írd és mond egyetlen egy jelentkező nem volt azóta. 3.080.000.-ért írtam ki a vételárat, ami irányár. Ugy döntöttem, hogy feladom egyenlőre a  "harcot" és kedden törlom a francba az egész hirdetést. Szerencsére nincs megrendelve másik autó, ami sürgetné az eladást. Marad ez, sajnos viszont igy lecsúsztam az AVE III ról.
Amugy beszámitani 2.500.000.-ért szerették volna.
Hát ennyi röviden. Andrásnak pedig sok sikert az eladáshoz !
Üdv. Laci

Gondolom ez a Te hirdetésed.
Néhány javaslat:
- Több, jobb kép.
- Legyen 9-es az árban.
- Ha van hozzá téli gumi/kerék, egyebek, akkor azt is írd bele.