Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2120007 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2925 Dátum: 2010.03.06 19:38:49 »
Egyébként a Yaris után luxuskategória nekem-pedig csak a Terra!-a bőr kormány hiányzik-Yarisom Luna volt!
Utólagos bőrözésen nem gondolkodtál még? Láttam elég jó munkákat a neten....olyan jó 10-15körül meg is van a dolog.

ma81

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 124
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2926 Dátum: 2010.03.06 19:59:31 »
Egyébként a Yaris után luxuskategória nekem-pedig csak a Terra!-a bőr kormány hiányzik-Yarisom Luna volt!
Utólagos bőrözésen nem gondolkodtál még? Láttam elég jó munkákat a neten....olyan jó 10-15körül meg is van a dolog.
Megfordult már a fejemben, úgyis elég vékonyka a kormány így! De 10-15 körül lehet, h találok bontott bőrkormányt is!-az
utólagos bőrözés jobban elüthet a középrésztől, mint a gyári. Legalábbis a Yarisnál megvolt az összhang pedig a közép műanyag volt!

[a csatolmányt egy admin törölte]
'05 Corolla 1.4 HB Terra Benzin-LPG
'99 Yaris 1.0 Linea Terra 3a
'03 Yaris 1.0 Linea Luna

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2927 Dátum: 2010.03.06 20:10:48 »
Megfordult már a fejemben, úgyis elég vékonyka a kormány így! De 10-15 körül lehet, h találok bontott bőrkormányt is!-az
utólagos bőrözés jobban elüthet a középrésztől, mint a gyári. Legalábbis a Yarisnál megvolt az összhang pedig a közép műanyag volt!
Igaz, az sem rossz ötlet....bár a facelift bőrkormányok szerintem mind multikormányok.....kérdés, ez nem e zavar esetleg....vagy hogy a multi részt ki lehet e szedni, és a jelenlegi részt odarakni..

ma81

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 124
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2928 Dátum: 2010.03.06 20:14:36 »
Megfordult már a fejemben, úgyis elég vékonyka a kormány így! De 10-15 körül lehet, h találok bontott bőrkormányt is!-az
utólagos bőrözés jobban elüthet a középrésztől, mint a gyári. Legalábbis a Yarisnál megvolt az összhang pedig a közép műanyag volt!
Igaz, az sem rossz ötlet....bár a facelift bőrkormányok szerintem mind multikormányok.....kérdés, ez nem e zavar esetleg....vagy hogy a multi részt ki lehet e szedni, és a jelenlegi részt odarakni..
Sztem a multi-résszel nem lenne gond, csak legyen kormány!
'05 Corolla 1.4 HB Terra Benzin-LPG
'99 Yaris 1.0 Linea Terra 3a
'03 Yaris 1.0 Linea Luna

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2929 Dátum: 2010.03.06 20:30:51 »
Hömm, eredeti kormányt megtartanám majd, mert még a végén rádsütik, hogy törött volt és elszállt a légzsák és csak ilyet kaptál bontóban.  :szemez:
         

batyu

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2930 Dátum: 2010.03.08 07:50:13 »
Tiszteletem mindenkinek ! 98-as linea terra vásárlásába fogtam bele . 1.6-os 16 szelepes , 113000-km-el ( remélem ) . 4E-FE-s motor van benne , szép állapotban van az autó kívül belül . Kérem hogy mondjatok róla jót és rosszat is ( fogyasztás , mire figyeljek )!! Egyszer már kipróbáltam , szép egyenletes futása volt , nem húzott a kormány semerre . Fék nem csikorog , klíma működik , és mindegyik elektromos ablak elöl hátul . Használt autósnál van , és az előélete sajnos nem ismert . De bevallották hogy volt egy kis javítás rajta , meg is mutatta a srác rétegmérővel is ! A bal elején a sárvédőnél , meg a másik helyét megkérdezem ma .  Nagyon várom a tapasztalatokat , és előre is köszönök minden hozzászólást !!
Toyota Corolla Linea Terra 98   4A-FE  E-11 .

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2931 Dátum: 2010.03.08 08:34:13 »
Ha a motor 4E-FE, akkor az 1332 köbcentis, nem 1.6-os.  ;)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2932 Dátum: 2010.03.08 09:50:16 »
Kiegészítés: vagy ha tuti 1.6-os, akkor 4A-FE.  :flowers:

batyu: nincs linked esetleg a kocsihoz, vannak képek róla?
         

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2933 Dátum: 2010.03.08 10:42:03 »
meg is mutatta a srác rétegmérővel is ! A bal elején a sárvédőnél , meg a másik helyét megkérdezem ma . 
Erre a rétegmérésre főleg a kereskedők szeretnek hivatkozni.  :D Igazi szakembernek nincs szüksége rétegvastagság mérőre, hogy megmondja volt-e fényezve az adott autó. Jó szakemberek - ismervén a gyári festékvastagság értékeket - simán dolgoznak a határokon belül, ergo ha a kereskedő nagy büszkén bemutatja neked, hogy az autó körben gyári értéken belül van, még simán lehet totálkáros is!  :excl: Autóvásárlásnál mindig szakemberre hagyatkozz, és sohasem a festékmérőre (főleg amit a kereskedő mutogat...)!  :excl: Csak egy példa: az autómat tulajdonosától vettem, és őszintén el is mondta, hogy két elemen volt fényezés javítás, az egyik egy karc, a másik egy tolatás nyoma miatt. Vittem eredetvizsgára az autót, kérdem a "szakembert", na volt fényezve? Azt mondja: nem, minden gyári érték, s.mentes az autó...  :D

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2934 Dátum: 2010.03.08 11:33:13 »
Vittem eredetvizsgára az autót, kérdem a "szakembert", na volt fényezve? Azt mondja: nem, minden gyári érték, s.mentes az autó...  :D
A gyári érték egy általános tól/ig határ. Viszont ha az adott autó jellemző rétegvastagság értékétől van eltérés, már pedig szvsz ilyenkor van, na akkor az javított.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2935 Dátum: 2010.03.08 11:33:33 »
Apám vett 1995-ben újjonan 1 Carina 1.6 XLi sedant, 115 LE mocival, a mecsekben lealáztam vele, egy korabeli A4 Avant 1.9 TDI 110 LE gépet....
...aminek a sofőrje valszeg nem tudott róla, hogy épp versenyeztek. Vagy béna volt.
Nos ez degradáló vélemény rám nézve... ::)
Ne haragudj, nem ez volt a célom  :hug: ! De a saját tapasztalataim alapján nem tudom elképzelni, hogy egy 1.6 Carinával "fogni" lehetne egy 110 lovas TDI A4-est, emelkedőkön. Na persze nem voltam ott a konkrét esetben. Mindegy, ne ragozzuk  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

batyu

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2936 Dátum: 2010.03.08 11:37:55 »
Kiegészítés: vagy ha tuti 1.6-os, akkor 4A-FE.  :flowers:

batyu: nincs linked esetleg a kocsihoz, vannak képek róla?

Na megnéztem és 4A-FE-s motorja van , és tényleg 1.6-os !
Pont ugyanilyen az autó mint a mellékelt linken , csak a színe más :D  : http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.6i_16v-3493718

Kérnék tapasztalatokat fogyasztás ügyben , és a lambdaszonda mennyire befolyásoló a fogyasztásra !!
A motorháztetőn belül nincs valami hangszigetelő takaró , vagy valami filc ?
« Utoljára szerkesztve: 2010.03.08 11:49:00 írta batyu »
Toyota Corolla Linea Terra 98   4A-FE  E-11 .

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2937 Dátum: 2010.03.08 11:49:21 »
Vittem eredetvizsgára az autót, kérdem a "szakembert", na volt fényezve? Azt mondja: nem, minden gyári érték, s.mentes az autó...  :D
A gyári érték egy általános tól/ig határ. Viszont ha az adott autó jellemző rétegvastagság értékétől van eltérés, már pedig szvsz ilyenkor van, na akkor az javított.

Az számomra sem világos, hogyan tudnának elem-javítást úgy csinálni, hogy a festékréteg-vastagság gyári maradjon. Elemcserénél megvalósítható a dolog; de javításnál?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2938 Dátum: 2010.03.08 11:50:51 »
Kérnék tapasztalatokat fogyasztás ügyben , és a lambdaszonda mennyire befolyásoló a fogyasztásra !!
A lambda-szonda, ha elromlik, leronthatja a fogyasztást is.

Ha minden OK, akkor ennek az autónak különösebb gond nélkül 7-8 liter között tartható az átlagfogyasztása.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2939 Dátum: 2010.03.08 11:58:02 »
Az számomra sem világos, hogyan tudnának elem-javítást úgy csinálni, hogy a festékréteg-vastagság gyári maradjon. Elemcserénél megvalósítható a dolog; de javításnál?
Kromofág?  :D

Ha minden OK, akkor ennek az autónak különösebb gond nélkül 7-8 liter között tartható az átlagfogyasztása.
Az 1.4-es meg 6-7 között. :) (lásd aláírásom)