Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2119985 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Cooper911

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 66
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2460 Dátum: 2010.01.07 20:49:40 »
Értem, köszi.
Corolla '04 Wagon
Corolla '96 HB 5dr
___________________
Corolla は決して失敗しない

Cooper911

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 66
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2461 Dátum: 2010.01.19 23:34:36 »
Sziasztok!

2 autóval szemezek ismét.
Az egyik:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_118000km-3549467
Tetszik a felszereltsége. Az ESP-ben benne van az ASR is?
A tulaj szerint ez valami limitált széria és japán összeszerelés. (alvázszámot még nemtudok)
A bal hátsó sárvédő és az ajtó volt sérült. A sárvédőt javitották, az ajtót cserélték. Ez mennyire gáz?
Magyarországi de nincs szervizönyve.

A másik:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_wagon_1.4_linea_terra_plus-3520081
Ebben kevesebb aktiv biztonsági rendszer van
szervizkönyve van

Mi a véleményetek?
Egyébként az első autónál hogy tudom ellenőrizni, hogy tényleg benne vannak e ezek az aktiv biztonsági cuccok?

Még egy kérdés: Ezekre a 2002es 2004es modellekre fel lehet rakni a krómkeretes hütőrácsot? Azzal jobban tetszik.
Corolla '04 Wagon
Corolla '96 HB 5dr
___________________
Corolla は決して失敗しない

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2462 Dátum: 2010.01.20 00:17:29 »
Nem mondom, hogy nem lehet, de ilyen felszereltségről én még nem hallottam... Nálunk csak a T-sportban, tőlünk nyugatabbra pedig a Sol felszereltséghez is adta menetstabilizátort, de, hogy egy alap kombiban legyen.... Az adaptív csillapítót már nem is mondom. Olyan meg egyikbe sem volt.
Kérj már egy alvázszámot.

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2463 Dátum: 2010.01.20 00:56:30 »
Nem csak a felszereltsége kuriózum, hanem az is, hogy hitelre drágább, mint kp-ra. :D Ekkora kamu zagyvaságot, mint ez a hirdetés, ritkán látni, szóra sem méltatnám.

pzs

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2464 Dátum: 2010.01.20 07:32:29 »
2 autóval szemezek ismét.
....

Az alapjan semmikeppen ne itelj, hogy az egyiknek az elado szerint van szervizkonyve a masiknak meg nincs. Mint tudjuk barmikor barki pofatlanul csinal egyet ha kell...

Enyemnek sincs szervizkonyve, vagyis van egy, de teljesen ures :) Azt leszamitva, hogy torve volt es a magyar kereskedo aki behozta az orszagba kokany munkat vegzett a helyreallitas soran teljesen szervizelt autonak tunik. Latszik, hogy foglalkozott vele az elozo tulaj. Nemreg voltam vele szervizben es a szerelo megallapitotta, hogy a megtett km is valos lehet a valtoolaj szinebol. Ha meg csereltek mar egyszer abbol is csak arra tudok kovetkeztetni, hogy lelkiismeretes volt az elozo gazdaja.

Amiota megvan normalisan szervizelem, megsem kerek bejegyzest a szervizkonyvbe. Egyreszt azt utolag is belerakja a markaszerviz, amelyik elvegezte, masreszt mindenrol szamla van es meg tudom mutatni, ha esetleg el akarom adni. Az alapjan meg barmikor leellenorizheti az akit erdekel.

Persze gyanusabb a ketto kozul az amelyiknek nincs szervizkonyve, de lehet, hogy a masik ugyanaz a kategoria, csak hamisitottak hozza... Viszont a bejegyzes alapjan le tudod ellenorizni az adott szerviznel, hogy valoban megtortent e vagy sem...

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2465 Dátum: 2010.01.20 08:16:43 »
Az első autóban soha nincs ESP, ez az ESP túl magas labda a magyar, használt autót eladni szándékozónak. A félfapad swiftek egy jó részében is 'van' esp.....egy  2002es fapadhoz közeli corollában kizárt, hogy ezek benne legyenek. Egyébként a gyújtás ráadásánál elvileg vissza kellene jelezni a műszeregységnél a felvillanó esp ikonnak, ami ha jól tudom a Toyotánál VSC (?), meg ugye van egy tipikus jele is.

« Utoljára szerkesztve: 2010.01.20 08:18:31 írta Ákos2004 »

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2466 Dátum: 2010.01.20 08:22:23 »
Amiota megvan normalisan szervizelem, megsem kerek bejegyzest a szervizkonyvbe. Egyreszt azt utolag is belerakja a markaszerviz, amelyik elvegezte, masreszt mindenrol szamla van es meg tudom mutatni, ha esetleg el akarom adni.
Akkor meg minek filozofálgatsz a szervizkönyv 'lenni vagy nem lenni' kérdésén? :D

debian

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2467 Dátum: 2010.01.20 08:24:20 »

2 autóval szemezek ismét.
Magyarországi de nincs szervizönyve.


Ha nincs szervízkönyv, akkor meg lehet próbálni a rendszámtáblán lévő telefonszámon megkérdezni, hogy járt- e ott az auto, én így tettem, csak utólag jutott ez eszembe. Nem volt szervízkönyv(volt neki csak a kereskedő kivette mert soknak érezte a km-et és visszapörgette)
,megnéztem a motor hangját, a belsőt, + a féktárcsák vastagságát. És még így is volt egy két dolog ami nem látszott a túlsásgosan kozmetikázott dolgok alatt.
Legközelebb egy másik topickban leírom majd mik voltak a tapsztalataim, mit szereltem rajta, stb.
Toyota Corolla Wagon E12  1.4 vvt-i sol

pzs

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2468 Dátum: 2010.01.20 08:57:13 »
Amiota megvan normalisan szervizelem, megsem kerek bejegyzest a szervizkonyvbe. Egyreszt azt utolag is belerakja a markaszerviz, amelyik elvegezte, masreszt mindenrol szamla van es meg tudom mutatni, ha esetleg el akarom adni.
Akkor meg minek filozofálgatsz a szervizkönyv 'lenni vagy nem lenni' kérdésén? :D


Pont azt probaltam kifejteni, hogy manapsag semmit nem jelent az, hogy az autoak van szervizkonyve. Siman megeshet, hogy egy szervizkonyveskent hirdetett auto rosszabb allapotban van (es esetleg nem volt szervizelve) mint az amihez alapbol nincs...
Nem azt probaltam kifejteni, hogy fontos a meglete, de az enyem meg sincs kitoltve... Vagy ez jott le mindenkinek?  :hmmmm:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2469 Dátum: 2010.01.20 10:34:31 »
Pont azt probaltam kifejteni, hogy manapsag semmit nem jelent az, hogy az autoak van szervizkonyve. Siman megeshet, hogy egy szervizkonyveskent hirdetett auto rosszabb allapotban van (es esetleg nem volt szervizelve) mint az amihez alapbol nincs...
Már hogyne jelentene semmit az, hogy van valós szervizkönyve, így ismert az előélet? Ettől független a szervizkönyv megléte nem egyenlő jó állapot. Ezt senki nem vitatja.
De azért ne jussunk már el oda, hogy kifejezetten hátrány egy szervizkönyv, és az ismert előélet, azért mert sokak nem tudtak ilyet venni vagy mert nem akarták megfizetni a kockázatmentességi felárat. Kicsit olyan önigazolásnak érzem azt, amit írsz.
Azt azért hozzáfűzném, hogy a szervizkönyv alatt nem egy 5ezer Ft-ért végigpecsételt papírt értünk, hanem egy márkaszerviznél vezetettet megtámogatva számlákkal és/vagy a kereskedés adatbázisában szereplő hézag nélküli szerviz előélettel.
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.20 10:36:44 írta Ákos2004 »

pzs

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2470 Dátum: 2010.01.20 11:05:05 »
Pont azt probaltam kifejteni, hogy manapsag semmit nem jelent az, hogy az autoak van szervizkonyve. Siman megeshet, hogy egy szervizkonyveskent hirdetett auto rosszabb allapotban van (es esetleg nem volt szervizelve) mint az amihez alapbol nincs...
Már hogyne jelentene semmit az, hogy van valós szervizkönyve, így ismert az előélet? Ettől független a szervizkönyv megléte nem egyenlő jó állapot. Ezt senki nem vitatja.
De azért ne jussunk már el oda, hogy kifejezetten hátrány egy szervizkönyv, és az ismert előélet, azért mert sokak nem tudtak ilyet venni vagy mert nem akarták megfizetni a kockázatmentességi felárat. Kicsit olyan önigazolásnak érzem azt, amit írsz.
Azt azért hozzáfűzném, hogy a szervizkönyv alatt nem egy 5ezer Ft-ért végigpecsételt papírt értünk, hanem egy márkaszerviznél vezetettet megtámogatva számlákkal és/vagy a kereskedés adatbázisában szereplő hézag nélküli szerviz előélettel.


Akkor megfogalmazom ugy, hogy manapsag nem jelent semmit a vezetett szervizkonyv meglete, mert nem biztos, hogy valos.

Ezert irtam azt, hogy abbol ne induljon ki, hogy a kereskedo szerint van szervizkonyv az autohoz. Ennyi lett volna a mondandom lenyege...

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2471 Dátum: 2010.01.20 11:07:09 »
Akkor megfogalmazom ugy, hogy manapsag nem jelent semmit a vezetett szervizkonyv meglete, mert nem biztos, hogy valos.
Ebben egyetértünk!

Cooper911

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 66
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2472 Dátum: 2010.01.20 13:05:51 »
Nem mondom, hogy nem lehet, de ilyen felszereltségről én még nem hallottam... Nálunk csak a T-sportban, tőlünk nyugatabbra pedig a Sol felszereltséghez is adta menetstabilizátort, de, hogy egy alap kombiban legyen.... Az adaptív csillapítót már nem is mondom. Olyan meg egyikbe sem volt.
Kérj már egy alvázszámot.
Köszi a válaszokat mindenkinek.
Ok, hogy nálunk nem volt ilyen, de ez japán összeszerelés és valami limitált széria. (alvázszám JTDEM22EX)
A másik, meg hogy alap kombi vagy sol vagy sol+ azt ugye nem lehet tudni, mert ebben a szériában már ezt nem jelezték igaz?
Corolla '04 Wagon
Corolla '96 HB 5dr
___________________
Corolla は決して失敗しない

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2473 Dátum: 2010.01.20 13:24:32 »
Adj egy teljes alvázszámot és megmondom.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2474 Dátum: 2010.01.20 13:25:22 »
Ok, hogy nálunk nem volt ilyen, de ez japán összeszerelés és valami limitált széria. (alvázszám JTDEM22EX)
A másik, meg hogy alap kombi vagy sol vagy sol+ azt ugye nem lehet tudni, mert ebben a szériában már ezt nem jelezték igaz?
Nem olyan nagy dolog a japán összeszerelés, sok magyar corit ott szereltek össze.
Műszerfalon felvillan ESP visszajelző???