Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2119976 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2370 Dátum: 2009.12.08 22:45:50 »
Bár az utasoldali légzsák fedele is kissé eláll, ami furcsa.
A miénkben is így néz ki - szóval ez előfordul, nem feltétlenül jelent rosszat.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2371 Dátum: 2009.12.08 22:51:39 »
Ami meg a visszatekerős dolgot illeti akkor az ilyen típusú hirdetéseknél kezdhetek gyanakodni?
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.6_sport_digitklima_-3467134

2006-os, 1.6-os motorral, 80K kilométerrel. Vagy csak én vagyok túl gyanakvó? Mi a véleményetek?
Ez nem irreális. Most lesz négy éves, benzines, első gazdás, nem kombi vagy szedán... Simán igaz lehet a 80 ezer km; a miénk 2005 decemberi, és 58 ezer van benne. 2002-3-as autókra írtam, hogy ne szabd feltételül a 100 ezer km-t, nem 2006-osokra; és ezekre sem azért, mert nem létezhet ilyen; nyilván létezhet, csak 6-7 évesek közt már kevés van belőle, és egyébként sem fűződik semmi különösebb jelentőség a 100 ezerhez; ez csak lélektani határ, amihez nem ésszerű ragaszkodni. Inkább egy 130 ezret futott, rendben tartott autó, mint egy 70 ezret futott elhanyagolt.

Ez a konkrét autó azért kerül ennyibe, mert 3 ajtós és 1.6 benzines... A kettő külön-külön is árcsökkentő tényező (főleg a 3 ajtó), együtt meg pláne. Ugyanez 5 ajtóval, 1.4 motorral jóval drágább lenne.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2372 Dátum: 2009.12.08 22:59:11 »
Az a tapasztalatom, hogy mindig akad, aki korrekt autót kínál korrekt áron;
Ezek a szép szavak 'vevői oldalról' azt jelentik, hogy jó autót olcsón  :D Egyébként nyilván lehet találni jót kedvező áron....egyszer egy nő felrakta a gyerekeket oviba hordozó autóját (1,4 sol 2003) baromi olcsón....piaci ár alatt 200-300ezerrel...2nap alatt el is ment az autó...szóval ki lehet fogni gyilkos türelemmel. Viszont az infós előélet egy értéktétel, az megmarad ha fél év múlva esetleg el kell adnod az autód, míg egy zsákbamacska, ámde jól körüljárt valóban jó autót ha el akarsz adni fél év múlva, az már más kategória. Szóval egy jó és leinfózható autó piaci értéke több mint egy jó de nem leinfózhatóé,  ellenben használati értékük egyenlő.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2373 Dátum: 2009.12.09 01:21:05 »
Ezek a szép szavak 'vevői oldalról' azt jelentik, hogy jó autót olcsón  :D
Nem  :) ... Azt jelentik: jó autót, aminél az eladó nem kér felárat azért, hogy jó. Ugyanis ez az egész történet pszichésen alaposan el van csexve nálunk. Mert nálunk "extra", ha egy autó jó, és páran emiatt ezért felárat kérnek; és ami nagyobb baj, hogy páran ezt ki is fizetik, némi plusz keresgélés helyett  ::) ... Na nem, kérem szépen: annak kéne alapnak lennie, hogy egy autónak nincs rejtett törése, visszatekert számlálója stb. Ez kéne az átlag legyen - mint ahogy jobb helyeken az is. Innentől fogva pedig én az ilyesmiért emelt árat fizetni nem fogok.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Cooper911

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 66
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2374 Dátum: 2009.12.09 01:46:51 »
Köszi a válaszokat. Azt hiszem a dieselt elfelejetem.

Azt meg tudnátok mondani, hogy hogy vannak a felszereltségi szintek a Corollánál? Luna-Terra-Sol?
Van olyan felszereltségi szint amiben alapfelszereltség a hátsó elektromos ablak, vagy az attól függ, hogy lett e bele rendelve?

Hogy tudom eldönteni, hogy milyen árat kérjek az autómért? ('98 G6 3dr HB 160000km.)
Corolla '04 Wagon
Corolla '96 HB 5dr
___________________
Corolla は決して失敗しない

Cooper911

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 66
Corolla '04 Wagon
Corolla '96 HB 5dr
___________________
Corolla は決して失敗しない

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2376 Dátum: 2009.12.09 06:56:39 »
. Azt jelentik: jó autót, aminél az eladó nem kér felárat azért, hogy jó. 
Nem akarok akadékoskodni, de nézőpont kérdése. A számodra drága, de jó autók ára lehet normál ár, így a többire adnak árengedményt pl. a tekert óra, a lehasznált állapot, a stb miatt.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2377 Dátum: 2009.12.09 07:51:31 »
Erről mi a véleményetek?
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.8_4wd_sportwagon_sol_plus-3377596
Na sztem ez az, ami tutira behozott. Tudtommal nem árultak itthon 4WD-t, főleg nem 1.8-as motorral E11-et.
         

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2378 Dátum: 2009.12.09 21:33:19 »
A sedan szerintem törve volt (a jobb elején most is látok sérülést), a három ajtós meg a három ajtóssága miatt lehet olcsóbb. Azokra kevesebb a kereslet.
Bár az utasoldali légzsák fedele is kissé eláll, ami furcsa.

Akárhogy is, ha találsz egy látszólag jó darabot, mindenképpen vidd el állapotfelmérésre egy márkaszervizbe. Ha nem megy bele az eladó, akkor felejtős az autó.
A légzsák födője így néz ki normálisan...
Gabe 254.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2379 Dátum: 2009.12.09 21:36:16 »
Erről mi a véleményetek?
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.8_4wd_sportwagon_sol_plus-3377596
Na sztem ez az, ami tutira behozott. Tudtommal nem árultak itthon 4WD-t, főleg nem 1.8-as motorral E11-et.

Viszont nem EU-s rendszámú, tehát elég régen itthon fut. Ami még érdekes ennél: az 1,8as moci is 110 lovas?
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2380 Dátum: 2009.12.09 21:49:47 »
. Azt jelentik: jó autót, aminél az eladó nem kér felárat azért, hogy jó.  
Nem akarok akadékoskodni, de nézőpont kérdése. A számodra drága, de jó autók ára lehet normál ár, így a többire adnak árengedményt pl. a tekert óra, a lehasznált állapot, a stb miatt.
Te nem akarsz engem érteni ebben a dologban  :) ... Van egy adott típus. Annak van egy átlagos ára. Ennyit fogok érte kifizetni; ennyiért fogok megfelelő példányt keresni. Ha ez időben tovább tart - ám legyen. De az, hogy egy eladó az átlagos ár fölé lövi be az autóját, mondván, hogy az autó jó  ::) ... Ám tegye, de én nem tőle fogok autót venni, az biztos.
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.09 21:51:50 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2381 Dátum: 2009.12.09 22:14:03 »
Erről mi a véleményetek?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.8_4wd_sportwagon_sol_plus-3377596
Te is megtalálod a kuriózumokat  ;) ... Ez 100 %, hogy import autó, mert csak néhány európai országban (Ausztria, Svájc) forgalmazták újonnan (a 4WD miatt). Ettől még persze lehet jó, csak nagyobb rá az esély, hogy mégsem az  ::) ... Alaposan meg kéne nézni. A motorjáról tudni kell, hogy kakukktojás, mert ez az egyetlen olyan faceliftes benzines E11-verzió, amelyben nem VVTi motor van, hanem a régi, "sima" 16 szelepes 7A-FE 1.8-as benzines gép, abban a 110 lovas kivitelben, amellyel pl. az első generációs Avensis I-eseket is szerelték.

Vedd figyelembe, hogy az autó ritka mivolta, meg a 4WD később okozhat szervízelési, alkatrész-ellátási nehézségeket.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2382 Dátum: 2009.12.09 22:17:58 »
Alkatrészt ugyanúgy tudsz hozzá rendelni márkaszervizben, mint a többihez.  ;)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2383 Dátum: 2009.12.09 22:21:09 »
Márkaszervízben biztos; de az utángyártott, és pláne a bontott alkatrészekkel egész más a helyzet. Mert pl. egy sebváltót megvenni márkaszervízben, brrr...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2384 Dátum: 2009.12.09 22:22:15 »
Van egy adott típus. Annak van egy átlagos ára. Ennyit fogok érte kifizetni; ennyiért fogok megfelelő példányt keresni. Ha ez időben tovább tart - ám legyen. De az, hogy egy eladó az átlagos ár fölé lövi be az autóját, mondván, hogy az autó jó  ::) ... Ám tegye, de én nem tőle fogok autót venni, az biztos.

Ne haragudj, de ez így nem gyakorlatias. Irányár alapján kizárni akár egy autót is? Azért, mert esetleg a gazdája rosszul mérte fel a piacot, miközben az autója adott esetben a tökéletes használtautó is lehet? Egy elsőre irreális áron kínált autó gazdája is lehet meggyőzhető, és még csak pofátlannak sem feltétlenül kell lenni. Szerintem ez egy túl kicsi piac ahhoz, hogy ilyen luxust megengedjen magának az ember.

Mikor autókat kerestünk, én legalább 25%-kal a kitűzött határ fölé lőttem be keresésnél az árat. Nem azért, mert szórom a pénzt, hanem azért, mert sosem tudni, ki teszi fel a hirdetést. Az is lehet gondos gazda, aki 4-5 évente vesz egy új autót, és közben magasról és szagosan nem foglalkozik a használtautó-piaci árakkal.

 :flowers: