Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2120060 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

TZoli

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2130 Dátum: 2009.08.10 17:57:46 »
Viszont egy dolgot aláírok, az új Pözsók külleme és belseje magasan veri az új Toyota modellekét, legalábbis nekem, de amúgy nem cserélném le a Corollámat francia autóra

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2131 Dátum: 2009.08.10 18:12:07 »
NŐ és kombi kellett neki

Ez jogos, nem jutott eszembe.

Az utolsó hozzászólásodban ott a lényeg: a Peugeot-k szépek, a Toyotákat viszont jellemzően nem a szépségükért vették-veszik. Eleve más döntési mechanizmus viszi be az átlag Toyota- és Peugeot-vásárlót a szalonba, legfőképp ezért írtam, hogy különböző közönségnek szólnak.

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2132 Dátum: 2009.08.10 18:20:11 »
Halljuk.

Látjátok, már is érkezett egy két ok. Èn is ilyen simple dolgokra gondoltam. Annyiban korrigálom a 2. pontot, hogy a "több" talán helyesebb a "nagyon soknál".

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2133 Dátum: 2009.08.10 18:35:23 »
Ezt sejtettem, de ettől még nem tudom elképzelni, milyen Peugeot-t lehet választani egy ilyen helyett. Egyáltalán, miért vesz valaki Peugeot-t egy Corolla után? Nem arról van szó, hogy nem jók a francia kocsik, inkább arra gondolok, hogy annyira más közönségnek szólnak, mint a Toyoták...

- van egy réteg, agi gari időn belül cserélgeti az autóit, tehát 3-5évnél nem használja tovább, na annál már kisebb a kockázata a PUG-nak
- a valaki, aki beszámíttatta a Corollát, nyilván 'feljebb lépett', így szerintem 308 1,6HDI-t vett, de még egy 207 cabrio sem kizárható
- nekem nem tetszenek túlzottan ezek a 'harcsa száj' dizájnelemek, nem vagyok elájulva tőlük, így a facelft Focus sem lett a legjobb, igaz a 308 belseje nagyon rendben van.....viszont kisautók terén nekem a 207-es formára nagyon bejön.

Peti

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2134 Dátum: 2009.08.10 20:03:10 »
Egyáltalán, miért vesz valaki Peugeot-t egy Corolla után?

 :D :D :D

:flowers:

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2135 Dátum: 2009.08.10 20:33:17 »
Egyáltalán, miért vesz valaki Peugeot-t egy Corolla után?

 :D :D :D

:flowers:
[/quote

Oké,de az egy RC :devil: :D

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2136 Dátum: 2009.08.10 20:34:28 »
Nem feltétlenül szarok azok a kocsik, amiket nem engednek elvinni állapotfelmérni, inkább a kereskedőt minősíti mindez, nem az autót. A jelenség általánosnak mondható, rengeteg helyen találkoztam ilyennel az elmúlt 5-6 évben. Nincs ezzel baj, egy jó szerelő helyszínen is meg tudja vizsgálni az autót.

Az problémásabb, ha a kereskedő próbautat sem enged. Onnan tényleg nem kell autót venni.

Márpedig mostanában ez általánosnak mondható-én csak tudom :) Akkor engedik kipróbálni, ha a próbával kötelezettséget vállalsz, hogy megveszed-ha nem esik ki a kereke útközben..

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2137 Dátum: 2009.08.10 20:37:22 »
Engem nem izgatnak a kereskedők babonái, és az sem zavarna, ha hülyétől kellene vásárolnom. Egy helyben álló autót is elég alaposan át lehet nézni. Nem vágnám el magam egy jó vételtől homályosan indokolható elvek miatt.

Próbakör nélkül viszont csak akkor vennék autót, ha nem használni, hanem szétszedni akarnám a kocsit.

Én nem vennék anélkül autót, hogy a márkaszerviz hibakódolvasóját nem dugják rá.

Mennyi egy hibakód kiolvasás? Mert nekem aktuálissá vált..

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2138 Dátum: 2009.08.10 20:43:35 »
5-10 ezer között van általában.
         

TZoli

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2139 Dátum: 2009.08.10 20:50:20 »
Engem nem izgatnak a kereskedők babonái, és az sem zavarna, ha hülyétől kellene vásárolnom. Egy helyben álló autót is elég alaposan át lehet nézni. Nem vágnám el magam egy jó vételtől homályosan indokolható elvek miatt.

Próbakör nélkül viszont csak akkor vennék autót, ha nem használni, hanem szétszedni akarnám a kocsit.

Én nem vennék anélkül autót, hogy a márkaszerviz hibakódolvasóját nem dugják rá.

Mennyi egy hibakód kiolvasás? Mert nekem aktuálissá vált..

Máris? Hát mi történt?

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2140 Dátum: 2009.08.10 20:57:04 »
5-10 ezer között van általában.

Ha tényleg ennyi akkor kérd meg Mozso-t sztem kiolvassa,bár nem akarok más tollával ékeskedni...

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2141 Dátum: 2009.08.10 21:06:45 »
5-10 ezer között van általában.

Ha tényleg ennyi akkor kérd meg Mozso-t sztem kiolvassa,bár nem akarok más tollával ékeskedni...

És ő hol székel? :)

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2142 Dátum: 2009.08.10 21:08:39 »
Engem nem izgatnak a kereskedők babonái, és az sem zavarna, ha hülyétől kellene vásárolnom. Egy helyben álló autót is elég alaposan át lehet nézni. Nem vágnám el magam egy jó vételtől homályosan indokolható elvek miatt.

Próbakör nélkül viszont csak akkor vennék autót, ha nem használni, hanem szétszedni akarnám a kocsit.

Én nem vennék anélkül autót, hogy a márkaszerviz hibakódolvasóját nem dugják rá.

Mint említettem, nem tudtam elindítani az autót az immo miatt(azóta is szarakszik..), többször indítóztam, és kigyulladt a check lámpa. Arra gondolok, összefüggésben lehet ezzel.
Mennyi egy hibakód kiolvasás? Mert nekem aktuálissá vált..

Máris? Hát mi történt?

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2143 Dátum: 2009.08.10 21:23:46 »
Egyáltalán, miért vesz valaki Peugeot-t egy Corolla után?

 :D :D :D

:flowers:

Nyehhehe :D

Szuti jól mondja, a tiéd más.

tutinet

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2144 Dátum: 2009.08.10 21:33:28 »
5-10 ezer között van általában.

Ha tényleg ennyi akkor kérd meg Mozso-t sztem kiolvassa,bár nem akarok más tollával ékeskedni...

Na, látom előkerültél, hogy telt a nyaralás ?
 :D :D