Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2119964 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1890 Dátum: 2009.07.27 12:30:07 »
Kérünk majd képeket meg véleményeket, melyikről mit gondolsz!  :)

Természetesen :)

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1891 Dátum: 2009.07.27 12:34:51 »
Na igen és ehhez képest az én kis "szuttyos" 4EFE mocim 15 ezer alatt kb fél litykót nyelt csak be.  :hug: Imádom!  :D
Nálam meg az 1,4vvt-i mocinál meg 82ezer km után gyakorlatilag kimutathatatlan az olajfogyi...kopp-koop-kopp :clap:

TZoli

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1892 Dátum: 2009.07.27 12:38:09 »
Én 17.000 km után meg se merem nézni :D

Kisfiatal!

Nem teszel be linkeket hogy melyik autókat mentek megnézni? Árban mi a felső határ amit még bevállalsz?

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1893 Dátum: 2009.07.27 19:00:39 »
Én 17.000 km után meg se merem nézni :D

Kisfiatal!

Nem teszel be linkeket hogy melyik autókat mentek megnézni? Árban mi a felső határ amit még bevállalsz?

http://www.hasznaltauto.hu/3149865

http://www.hasznaltauto.hu/3090295

Alapvetően erre a 2-re fókuszálok most, meg még ezt a 2-t kellene:

http://www.hasznaltauto.hu/2829104

http://www.hasznaltauto.hu/3118678

Továbbá tesztvezetés jelleggel befigyelhet Avensis, meg 1.4 Corolla, meg Civic.

Most mint látod, 1.7 a legdrágább, de alkudni szeretnék majd az alá valamennyivel. Az fölé már tényleg nem szeretnék menni. Itt attól függ a dolog, mennyit enged a 2 Corollás és a 2 Civices.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1894 Dátum: 2009.07.27 19:02:16 »
Vélemény jöhet természetesen :)

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1895 Dátum: 2009.07.29 07:26:38 »
Na kérem, meg lett nézve mind a 4 kiszemelt. A 2 Civic felejtős, a Corollák jónak tűnnek. Elsőként az ezüstöt néztük meg. Na itt nagyon korrekt volt a kereskedő. A Toyotánál dolgozik, és otthon a ház előtt árulja a beszámított autókat :) Sok szar közt ez a Corolla. Odajött, segíthet-e, mondtam meg szeretnénk nézni ezt az autót, persze, hozza a kulcsokat. Mindent elmondott az autóról, azt is, hogy törve volt a jobb oldala(amit amúgy tudtam). A tulaj elérhetőségét is megadja, ha gondoljuk. Mondom, kipróbálhatjuk? Persze, menjetek csak, nyugodtam menjetek ki az országútra is vele :) Ő meg elment a dolgára. Maga az autó korrekt, volt rajta pár karcolás, de nem vészes. MEg egy puklit, azaz horpadást fedeztem fel a bal C oszlopnál, a fénytörésből látni csak. Meg a hátsó lökösnek nem ártana egy fényezés. Továbbá a tetőn, a jobb oldalon felül az a fekete diszléc, vagy minek nevezzem, fel volt válva. Más hibát nem vettem észre, az ajtók nyikorogtak kicsit. Ja, meg a bal első kerék felől, vagy nem tudom honnan, időnként valami sípoló, visító szerű hang jött. Továbbá még a gyári gumik vannak rajta, és a hátsók elég kopottak, legalábbis a jobboldali, úgy rémlik. Tehát 4 gumicserével kellene kezdeni. 60 ezres szervíz nincs megcsinálva rajta. Kormány nem volt fényes, pedálok sem kopottak(de egyébként is valós km, hisz leinfoztam). Kérdésemre, hogy mennyit engedne az árból, konkrétat nem mondott. Amúgy kényelmesnek találtam az ülését, ***án támasztott a derekam :) Viszont az ülés-kormány kapcsolatra, amit sokan kritizálnak, nem is figyeltem, de nem tűnt fel semmi különös. LEhet hogy csak hosszabb használat után..

A kék Corolla határozottan jónak tűnt. A koma elmondása szerint az apjától "vette", tehát új kora óta a családban van, ő viszont a Hondához hordta szervizelni, merthogy olcsóbb. Így nincs is pecsét a szervizkönyvben, csak 27 ezerig(a HOnda nem pecsételhetne bele?). Viszont mindenféle számlái megvoltak neki, bár nem nyálaztam át őket, a zsúfolt városban találkoztunk. Kerülhettem is vele egyet. Viszont nekem úgy tűnik, nagyon el akarja adni azt az autót. Már tegnapelőtt mondta a telefonban, hogy odahozza nekünk, ahova akarjuk(Pesten). És felhívott tegnap is, hogy kb. mikor megyünk, és ár kérdésemre 1.6-ot mondott, annyiért odaadná(1.7-ért hirdeti). Ebben benne vannak az alufelnik+téligumik, minden. 2 inditásgátló van(fékpedált kell nyomni meg mittudomén..), riasztó. 81e km. Azt mondta, nagyobbra akarja cserélni a gyerekek miatt. Az autó az ő nevén van, azt mondta, nyugodtan utána kérdezhetek(a szervizben is), megadja az alvázszámot is.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1896 Dátum: 2009.07.29 07:30:37 »
Ja, a kék Corollán is volt néhány horzsolás, de nem vészes. Karcot viszont nem nagyon találtam rajta. Az ajtódíszlécen láttam néhány kis horzsolás.
Meg a felniken is pár apró. Dehát használtautóról van szó, így nem érheti kritika :)

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1897 Dátum: 2009.07.29 07:40:03 »
Ja, mégvalami: valahogy a teljesítményt sem éreztem egyik Corollánál sem, nem éreztem, hogy különösebben húzna. Bár lehet, csalóka ez az érzés.
Az ezüstöt ki tudtam vinni országútra is, de meghajtani nem tudtam, mert mínuszban volt már a benzinmutató, meg forgalom is volt az úton..
A kék mintha jobban harapott volna, azt persze csak városban próbáltam. A váltójuk sem jön be.
Hát, még gondolkodom. 7gen Civicet mind a mai napig nem tudtam kipróbálni. De beleülve hasonló érzést kelt, mint a Corolla. A váltója is. Olyan nyersnek tűnik.
Persze ezek nem biztos hogy problémák, sztem csak megszokás kérdése. Valószínű meg tudnám szokni :) Mindenképp a kék a legjobb vétel sztem. De várom a véleményeket.

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1898 Dátum: 2009.07.29 08:37:37 »
Ugye, hogy nem fájt elmenni kipróbálni pár autót...

Semmi olyat nem írtál, ami alapján felejtős lenne bármelyik kipróbált kocsi. Nézz meg még párat, egyik sem tűnik kihagyhatatlan vételnek, aztán ha úgy tűnik, hogy a kínálat jobbik részéből való valamelyik, akkor visszatérsz rájuk. Elkapkodni nem fogják előled az autókat, emiatt ne aggódj. Vétel előtt javaslok egy megerősítő márkaszervizes átvizsgálást, aztán ha az kedvező eredménnyel zárul, akkor meg lehet venni a kocsit.

Az erőt ne hiányold, ezek 12 mázsás autók, EURO4-es szívó benzinmotorral, jó hangszigeteléssel, szóval érzetre nem fognak úgy menni, mint az állat. Egy 110 lovas kompakt a '90-es évek közepéből jobban ment, mint ezek. Viszont próbálj ki egy 1.6-os Golfot, Focust, Astrát, azokhoz képest a Cori és a Civic is erősebb, főleg felül.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1899 Dátum: 2009.07.29 08:42:08 »
Ugye, hogy nem fájt elmenni kipróbálni pár autót...

Semmi olyat nem írtál, ami alapján felejtős lenne bármelyik kipróbált kocsi. Nézz meg még párat, egyik sem tűnik kihagyhatatlan vételnek, aztán ha úgy tűnik, hogy a kínálat jobbik részéből való valamelyik, akkor visszatérsz rájuk. Elkapkodni nem fogják előled az autókat, emiatt ne aggódj. Vétel előtt javaslok egy megerősítő márkaszervizes átvizsgálást, aztán ha az kedvező eredménnyel zárul, akkor meg lehet venni a kocsit.

Az erőt ne hiányold, ezek 12 mázsás autók, EURO4-es szívó benzinmotorral, jó hangszigeteléssel, szóval érzetre nem fognak úgy menni, mint az állat. Egy 110 lovas kompakt a '90-es évek közepéből jobban ment, mint ezek. Viszont próbálj ki egy 1.6-os Golfot, Focust, Astrát, azokhoz képest a Cori és a Civic is erősebb, főleg felül.

Hát azért kicsit fájt, mert majdnem 700km-es lett a túra :)
A kék Corollát mindenképp átvizsgáltatnám a DCT-n(Dinamic Car Test, a THG szolgáltatása, 2 műhelyük van Pesten), az ezüstöt max márkaszervizbe tudnám vinni(Tatabányán). Bár lehet hogy belemenne a csávó hogy elvigyem Pestre, mert ritka korrektnek tűnt Ja, ami eszembe jutott, írtam a búgó hangot, azt nem adhatta az első ablakon levő légterelő? Bár 100km/h alatt voltunk bőven.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1900 Dátum: 2009.07.29 09:08:22 »
Elsőként az ezüstöt néztük meg. Na itt nagyon korrekt volt a kereskedő. A Toyotánál dolgozik, és otthon a ház előtt árulja a beszámított autókat :) Sok szar közt ez a Corolla. Odajött, segíthet-e, mondtam meg szeretnénk nézni ezt az autót, persze, hozza a kulcsokat. Mindent elmondott az autóról, azt is, hogy törve volt a jobb oldala(amit amúgy tudtam). A tulaj elérhetőségét is megadja, ha gondoljuk. Mondom, kipróbálhatjuk? Persze, menjetek csak, nyugodtam menjetek ki az országútra is vele :) Ő meg elment a dolgára. Maga az autó korrekt, volt rajta pár karcolás, de nem vészes. MEg egy puklit, azaz horpadást fedeztem fel a bal C oszlopnál, a fénytörésből látni csak. Meg a hátsó lökösnek nem ártana egy fényezés. Továbbá a tetőn, a jobb oldalon felül az a fekete diszléc, vagy minek nevezzem, fel volt válva. Más hibát nem vettem észre, az ajtók nyikorogtak kicsit. Ja, meg a bal első kerék felől, vagy nem tudom honnan, időnként valami sípoló, visító szerű hang jött. Továbbá még a gyári gumik vannak rajta, és a hátsók elég kopottak, legalábbis a jobboldali, úgy rémlik. Tehát 4 gumicserével kellene kezdeni. 60 ezres szervíz nincs megcsinálva rajta. Kormány nem volt fényes, pedálok sem kopottak(de egyébként is valós km, hisz leinfoztam). Kérdésemre, hogy mennyit engedne az árból, konkrétat nem mondott. Amúgy kényelmesnek találtam az ülését, ***án támasztott a derekam :) Viszont az ülés-kormány kapcsolatra, amit sokan kritizálnak, nem is figyeltem, de nem tűnt fel semmi különös. LEhet hogy csak hosszabb használat után..

Elmondom, mi a problémám az ezüsttel, aztán majd jön a másik is.
Ez az autót nem szervizelték korrekten, mivel az úgymond 60ezres szervizt már 2006 novemberében kellett volna megcsinálni.....mivel a szervizperiodus 15ezer km vagy 1 év.
Ezek alapján a km futás sem biztos.
Egyébként milyen gumik voltak rajta, michelin energy? DOT száma?
Érdekes, hogy ezek a gumik ennyire kopottak lenneének. Az enyémen még a gyári gumik vannak, az autómban 83ezer van, igaz van téli váltóm, viszont a gumijaim nem nevezhetők jaj de kopottnak.
Milyen törése volt a kocsinak? Erről lehet valamit tudni? Javítási számla, fénykép vagy valami?
 

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1901 Dátum: 2009.07.29 09:12:15 »
Hát azért kicsit fájt, mert majdnem 700km-es lett a túra :)

Ez legyen a legnagyobb kiadásod egy használtautó-vásárlás során...

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1902 Dátum: 2009.07.29 10:00:45 »
Elsőként az ezüstöt néztük meg. Na itt nagyon korrekt volt a kereskedő. A Toyotánál dolgozik, és otthon a ház előtt árulja a beszámított autókat :) Sok szar közt ez a Corolla. Odajött, segíthet-e, mondtam meg szeretnénk nézni ezt az autót, persze, hozza a kulcsokat. Mindent elmondott az autóról, azt is, hogy törve volt a jobb oldala(amit amúgy tudtam). A tulaj elérhetőségét is megadja, ha gondoljuk. Mondom, kipróbálhatjuk? Persze, menjetek csak, nyugodtam menjetek ki az országútra is vele :) Ő meg elment a dolgára. Maga az autó korrekt, volt rajta pár karcolás, de nem vészes. MEg egy puklit, azaz horpadást fedeztem fel a bal C oszlopnál, a fénytörésből látni csak. Meg a hátsó lökösnek nem ártana egy fényezés. Továbbá a tetőn, a jobb oldalon felül az a fekete diszléc, vagy minek nevezzem, fel volt válva. Más hibát nem vettem észre, az ajtók nyikorogtak kicsit. Ja, meg a bal első kerék felől, vagy nem tudom honnan, időnként valami sípoló, visító szerű hang jött. Továbbá még a gyári gumik vannak rajta, és a hátsók elég kopottak, legalábbis a jobboldali, úgy rémlik. Tehát 4 gumicserével kellene kezdeni. 60 ezres szervíz nincs megcsinálva rajta. Kormány nem volt fényes, pedálok sem kopottak(de egyébként is valós km, hisz leinfoztam). Kérdésemre, hogy mennyit engedne az árból, konkrétat nem mondott. Amúgy kényelmesnek találtam az ülését, ***án támasztott a derekam :) Viszont az ülés-kormány kapcsolatra, amit sokan kritizálnak, nem is figyeltem, de nem tűnt fel semmi különös. LEhet hogy csak hosszabb használat után..

Elmondom, mi a problémám az ezüsttel, aztán majd jön a másik is.
Ez az autót nem szervizelték korrekten, mivel az úgymond 60ezres szervizt már 2006 novemberében kellett volna megcsinálni.....mivel a szervizperiodus 15ezer km vagy 1 év.
Ezek alapján a km futás sem biztos.
Egyébként milyen gumik voltak rajta, michelin energy? DOT száma?
Érdekes, hogy ezek a gumik ennyire kopottak lenneének. Az enyémen még a gyári gumik vannak, az autómban 83ezer van, igaz van téli váltóm, viszont a gumijaim nem nevezhetők jaj de kopottnak.
Milyen törése volt a kocsinak? Erről lehet valamit tudni? Javítási számla, fénykép vagy valami?

Bridgestone volt rajta. Egyebet nem néztem. De télleg gyári lehet, mert a kéknek, amit néztem Bridgestone volt a pótkereke, és az még gyári. Télleg, jut eszembe, teljes értékű keréknek tűnt, tehát ezekben akkor nem virslikerék van.
Mint mondtam, az autót megnézettem a Toyota rendszerben, törésről annyit tudok hogy 2 ajtó+oszlop csere volt(gondolom B oszlop) 2007 januárban, 37e km-nél. Amúgy nem látszódott, csak hogy arról az oldalról a tetődíszléc legelöl fel volt válva, bár nem biztos, hogy ez a töréssel volt összefüggésben.
Szevizben utoljárta tavaly decemberben volt, olajcserén 55e km-nél. Valamit magyarázott a koma, hogy a tulaj esetleg ad hozzá tetőcsomagtartót, meg téligumit.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1903 Dátum: 2009.07.29 10:04:47 »
NA azt mondjuk simán el tudom képzelni, hogy a tulaj(vagy a kereskedő) lecserélte a még jó, 60ezres gumikat a saját, vagy ismerős kocsijáéra..

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1904 Dátum: 2009.07.29 10:06:03 »
EGyébként az utolsó bejegyzés a szervizkönyvben az ezüstnél is 20-on valahányezernél volt. Dátumra nem is emléxem, talán 2005.