Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2120051 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1860 Dátum: 2009.07.26 21:32:51 »
Te is tudod, hogy nem így értettem. Hanem úgy értettem, hogy ha esetleg mégsem eladó ez a Cori, attól még ki lehet próbálni kíváncsiságból.
« Utoljára szerkesztve: 2009.07.26 21:37:41 írta kleingy »
         

TSityu

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1861 Dátum: 2009.07.26 21:36:09 »
Nem tudom. Volt róla szó. Amúgy nem kell feltétlen azt az autót kipróbálni, amit meg akarsz venni. Ha sok autóban ülsz, lesz összehasonlítási alapod.

Azért nem hiszem hogy van olyan naív ember aki úgy vesz használt autót hogy nem próbálja ki

Én már vettem így, Németből, fél év múlva el is adtam.  :lol:

TZoli

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1862 Dátum: 2009.07.26 21:37:40 »
Te is tudod, hogy nem így értettem. Hanem azt nem értem, hogy ha esetleg mégsem eladó, attól még ki lehet próbálni, ha a tulaj is belemegy.

Most már igen ::), az előbb félreértettem, kicsit zavaros volt a fogalmazás

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1863 Dátum: 2009.07.26 21:51:21 »
Az olajfogyi meg hát, nem tudom mekkora km-nél jelentkezik, de ha megveszem 60-80e km-rel, sokára lesz nálam abban 130e :)
És akkor miért izgat  :flowers: ? Amúgy meg, mi ez a 130 ezer? Miért pont ennyi? Ez teljesen változó - ha egyáltalán előjön a dolog, nyilván nem egy bizonyos konkrét km után jön elő.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1864 Dátum: 2009.07.26 21:53:22 »
Nála motorcsere, jobb esetben "csak" szelepszárszimmering-csere lenne a megoldás. [/size]
Szelepszárszimering-csere nem egy túl húzós mutatvány. De amennyire tudom, ezeknél az olajevős VVTi-knél nem ez okozza a gondot. Amúgy megoldás éppenséggel lehet az olaj utántöltögetése is  :flowers: ... Nagyon leszoktunk róla, de generációk autóztak így. Rendben, hogy ez sincs ingyen, de még mindig olcsóbb, mint a blokkcsere (persze kérdés, meddig akarja az ember használni az autót).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1865 Dátum: 2009.07.26 21:59:52 »
Hát ez kicsit bonyolultabb :) Igaz, kb 2 hónapja kezdtem gondolkodni a dolgon, de mostmár rászántam magam, ha nem is a vásárlásra(mindenáron), de 1-1 próbával nem veszíthetek(max a benzinpénzt). Egyébként akartam én már próbálni, 2-szer is, de nem jött össze..
Egyébként meg ez itt abszolút ontopik, úgyhogy nem értem mi a probléma. Esetleg beszélgessünk a lepkék nemi életéről? VAgy egyébről?
Amonnan is kiutáltak, azt gyk azonnal elkezdtek mindenféle marhaságról(abszolút offtopik) beszélgetni oldalakon keresztül.. Hát gratula nekik.
Dehát akkor beszélgessünk a celebekről, nosza rajta :) Esetleg a borokról.. :)
Sztem kicsit árnyékra ugrasz, Satrianin kívül senkitől semmilyen negatív megjegyzést nem kaptál  :) ... Aki amit itt tud a típussal kapcsolatosan, megosztja veled (is) szívesen  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1866 Dátum: 2009.07.26 22:00:26 »
Az olajfogyi meg hát, nem tudom mekkora km-nél jelentkezik, de ha megveszem 60-80e km-rel, sokára lesz nálam abban 130e :)
És akkor miért izgat  :flowers: ? Amúgy meg, mi ez a 130 ezer? Miért pont ennyi? Ez teljesen változó - ha egyáltalán előjön a dolog, nyilván nem egy bizonyos konkrét km után jön elő.

Ennyit írt valaki a népítéletben-hogyhogynem pont olyan autónál, amit venni akarok(1.6 sedan, 2002) :) Nem ismerem a probléma jellegét, és hogy mennyire jellemző, és mennyi km-nél, de tökönszúrnám magam, ha a majd 2 millás modern motorú autómba olajat kéne töltögetni.. :) Majd veszek bele Botondot XD
EGyébként a 4AFE(?) 1.6 Carina motornál még többet hallottam/olvastam olajfogyi problémáról. De lehet hogy ez sem igaz, ti biztos jobban tudjátok.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1867 Dátum: 2009.07.26 22:03:37 »
Az olajfogyi meg hát, nem tudom mekkora km-nél jelentkezik, de ha megveszem 60-80e km-rel, sokára lesz nálam abban 130e :)
És akkor miért izgat  :flowers: ? Amúgy meg, mi ez a 130 ezer? Miért pont ennyi? Ez teljesen változó - ha egyáltalán előjön a dolog, nyilván nem egy bizonyos konkrét km után jön elő.

Ennyit írt valaki a népítéletben-hogyhogynem pont olyan autónál, amit venni akarok(1.6 sedan, 2002) :) Nem ismerem a probléma jellegét, és hogy mennyire jellemző, és mennyi km-nél, de tökönszúrnám magam, ha a majd 2 millás modern motorú autómba olajat kéne töltögetni.. :) Majd veszek bele Botondot XD
EGyébként a 4AFE(?) 1.6 Carina motornál még többet hallottam/olvastam olajfogyi problémáról. De lehet hogy ez sem igaz, ti biztos jobban tudjátok.

Neki garanciálisan kicserélték a blokkot. Továbbá a hahu-n is láttam olyan Avensist, ami motorcserés volt. Azt arányokat lenne jó tudni, hogy mondjuk 100-ból mennyi volt problémás.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1868 Dátum: 2009.07.26 22:06:14 »
Ennyit írt valaki a népítéletben-hogyhogynem pont olyan autónál, amit venni akarok(1.6 sedan, 2002) :) Nem ismerem a probléma jellegét, és hogy mennyire jellemző, és mennyi km-nél, de tökönszúrnám magam, ha a majd 2 millás modern motorú autómba olajat kéne töltögetni.. :) Majd veszek bele Botondot XD
EGyébként a 4AFE(?) 1.6 Carina motornál még többet hallottam/olvastam olajfogyi problémáról. De lehet hogy ez sem igaz, ti biztos jobban tudjátok.
Úgy nagyjából semmit nem jelent, hogy a népítéletes illető autójában 130 ezernél jött elő a dolog. Előjöhet előbb, előjöhet később, a legvalószínűbb pedig az, hogy sosem jön elő. De erre neked konkrét százalékot senki nem fog tudni mondani.

Egyébként manapság elég sok autó van, amelybe olajat kell töltögetni (főleg dízelek), még bőven a 2 milliós érték fölött is.

Igen, a korai gyártású 1.6-os Carináknál is volt ilyen gond; magas futásnál (nagyságrendileg 150-200 ezer km és fölötte) viszonylag sok olajat ettek/esznek.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

TZoli

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1869 Dátum: 2009.07.26 22:09:23 »
VW PDTDI olajtemető,  öntögesd a jó olcsó Long Life olajat :clap:

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1870 Dátum: 2009.07.26 22:12:55 »
Ennyit írt valaki a népítéletben-hogyhogynem pont olyan autónál, amit venni akarok(1.6 sedan, 2002) :) Nem ismerem a probléma jellegét, és hogy mennyire jellemző, és mennyi km-nél, de tökönszúrnám magam, ha a majd 2 millás modern motorú autómba olajat kéne töltögetni.. :) Majd veszek bele Botondot XD
EGyébként a 4AFE(?) 1.6 Carina motornál még többet hallottam/olvastam olajfogyi problémáról. De lehet hogy ez sem igaz, ti biztos jobban tudjátok.
Úgy nagyjából semmit nem jelent, hogy a népítéletes illető autójában 130 ezernél jött elő a dolog. Előjöhet előbb, előjöhet később, a legvalószínűbb pedig az, hogy sosem jön elő. De erre neked konkrét százalékot senki nem fog tudni mondani.

Egyébként manapság elég sok autó van, amelybe olajat kell töltögetni (főleg dízelek), még bőven a 2 milliós érték fölött is.

Igen, a korai gyártású 1.6-os Carináknál is volt ilyen gond; magas futásnál (nagyságrendileg 150-200 ezer km és fölötte) viszonylag sok olajat ettek/esznek.

Jó, ezt a 130 ezrest most nem azért hoztam elő(Satriani kedvéért írom..), hogy hivatkozási alap legyen, hogy márpedig minden Corolla xar, csak jelzem, megtörtént, és előferdülhet, főleg, ha figyelembe vesszük, hogy korábban még több ilyen probléma volt. Na mind1, hát én nem akarok ezen lovagolni, csak gondoltam megkérdem, ez Toyota fórum, csak többet tudtok a témáról :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1871 Dátum: 2009.07.26 22:17:47 »
Jó, ezt a 130 ezrest most nem azért hoztam elő(Satriani kedvéért írom..), hogy hivatkozási alap legyen, hogy márpedig minden Corolla xar, csak jelzem, megtörtént, és előferdülhet, főleg, ha figyelembe vesszük, hogy korábban még több ilyen probléma volt. Na mind1, hát én nem akarok ezen lovagolni, csak gondoltam megkérdem, ez Toyota fórum, csak többet tudtok a témáról :)
Hát ja. Meg tudjuk erősíteni: ilyen probléma tényleg van. Meg a szívócsonk - oszt slussz. Ami nincs, az a hibátlan autó  :) ... De, mondom, arra senki nem fog tudni konkrét számot mondani neked, hogy az olajfogyasztás mekkora arányban jön elő.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1872 Dátum: 2009.07.26 22:22:08 »
Jó, ezt a 130 ezrest most nem azért hoztam elő(Satriani kedvéért írom..), hogy hivatkozási alap legyen, hogy márpedig minden Corolla xar, csak jelzem, megtörtént, és előferdülhet, főleg, ha figyelembe vesszük, hogy korábban még több ilyen probléma volt. Na mind1, hát én nem akarok ezen lovagolni, csak gondoltam megkérdem, ez Toyota fórum, csak többet tudtok a témáról :)
Hát ja. Meg tudjuk erősíteni: ilyen probléma tényleg van. Meg a szívócsonk - oszt slussz. Ami nincs, az a hibátlan autó  :) ... De, mondom, arra senki nem fog tudni konkrét számot mondani neked, hogy az olajfogyasztás mekkora arányban jön elő.

Lényeg a lényegben: nem kell aggodalmaskodnom, nyugodtan vehetek ilyen autót :) HA netán belenyúlok, akkor meg Satrianinak elküldöm majd a számlát(na ez csak vicc volt persze, de ő küldött el gyk a csába, hogy mit aggodalmaskodok és hogy merészelek a Corolláról ilyeneket feltételezni..:) )

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1873 Dátum: 2009.07.26 22:24:56 »
Nagyon helyes.

Ne feszítsd a húrt.

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1874 Dátum: 2009.07.26 22:27:26 »
Sztem kicsit árnyékra ugrasz, Satrianin kívül senkitől semmilyen negatív megjegyzést nem kaptál  :) ... Aki amit itt tud a típussal kapcsolatosan, megosztja veled (is) szívesen  :yes:

Két hónapig szinte napi szinten beszéltük ki a témát a vezess.hu fórumán. A végén annyi volt a gyerek megjegyzése, hogy nem hiszi el, hogy ennyi típust vezettem, és különben sem lehet mindegyikkel hosszabb tapasztalatom. És megmaradt a népítélet-gyurmázásnál. Ám legyen.