Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2120005 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1785 Dátum: 2009.06.30 01:40:26 »
Várd ki a végét. Én nem hiszek a csodákban. Jó autót találni baromi nehéz, itt meg bevillan egy netes kép egy olcsón kínált autóról...
Ezt az autót nem olcsón kínálják, hanem átlagos áron. 2.5-ös irányár pont átlagos egy négy éves, 1.4 dízel Corolláért. De ne kezdjük el újra ezt ragozni, hogy csak az átlagnál drágábban kínált autó lehet-e jó  ::) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1786 Dátum: 2009.06.30 01:45:50 »
Szóval, nyugtával a napot....
Ja, tényleg. Ki vesz meg egy drága dízelt, hogy aztán évi tízezret autózzon vele?
Éppenséggel ennyit autózik évente az átlag magyar autós. Jóbarátném évi 14 ezret tesz az ő 1.4-es dízel Sol Corollájába. Pedig minden nap használja. Csak épp úgy hozta a véletlen, hogy az ő használatában ez ennyi km-t ad ki évente. Pedig megy vele hosszabb utakat is, a rendszeres napi helyi használat mellett.

Félreértés ne essék: aki ma Magyarországon használt kocsit vesz, az igenis legyen baromira gyanakvó a bevallott futásteljesítménnyel szemben. De ahogy nézem, pont ez az 1.4-es dízel Corolla nem tartozik annyira a km-milliomosok körébe. Ezt megvette nálunk elég sok átlagos privát autós, aki átlagos futásokat produkál vele. Ennél az autónál tehát viszonylag gyakran előfordul a tényleges évi 10-15 ezer km-es futás. Főleg, ha nem kombi.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1787 Dátum: 2009.06.30 02:08:55 »
A Ti esetetekben nem az MMT váltó nem túl jó híre a "visszahúzó erő"?
Azt egyáltalán nem vettem figyelembe, mikor néztem az árakat. Messze túlragozzuk itt ezt az MMT váltó nem túl jó híre-témát, eleve nem is nagyon ismert ez a dolog Toyotás insider körökön kívül. Én pl. még egyetlen autósújság használtautó-elemzésében sem olvastam róla.

Beírtam a keresőbe, hogy 2005-ös 1.4 dízel Corolla, és megnéztem, hogy melyik az a 300 ezres "sáv", amelyen belül a legtöbben kínálják az autóikat. Aztán ennek a közepét határoztam meg, mint reális eladási árat - tekintettel a kevés km-re, jó felszereltségre stb. Lévén ugye nem az lett volna a cél, hogy az autó hónapokkal később is a nyakunkon legyen még (és a végén esetleg kénytelenek legyünk jóval olcsóbban odaadni, mert ugye közben tovább esik az ára).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1788 Dátum: 2009.06.30 08:14:47 »
Várd ki a végét. Én nem hiszek a csodákban. Jó autót találni baromi nehéz, itt meg bevillan egy netes kép egy olcsón kínált autóról...
Ezt az autót nem olcsón kínálják, hanem átlagos áron. 2.5-ös irányár pont átlagos egy négy éves, 1.4 dízel Corolláért. De ne kezdjük el újra ezt ragozni, hogy csak az átlagnál drágábban kínált autó lehet-e jó  ::) ...
Jó, ne kezdjük el :surrender: Azért mutass majd nekem autómata klímás dízel corikat ennyiért. Szerintem 300k-val ár alatt van hirdetve.

juszufat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 328
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1789 Dátum: 2009.06.30 09:21:20 »
Tippem szerint Magyarországon a dízelek évi futásteljesítményének átlaga inkább 20 ezer fölött lehet, de a szórásba természetesen sokminden belefér.

Szerintetek mennyire lehet támpont a carindex.hu-n található adat? A piaci viszonyokat biztosan nem veszi figyelembe. De annak idején, amikor a Corimat vettem, a tulaj az Eurotax árat tette elém és ez képezte alku tárgyát (futásteljesítmény, karcok a lökhárítókon). És a carindex.hu nekem nagyon hasonló árat mutat, mint az egyébként fizetős Eurotax adatbázis.

Számolta már valaki ezek alapján, hogy mennyit avul az autója per kilométer? Nekem 6 Ft körül jön ki. Ijesztő! Hozzáadom - saját költségek alapján - a gumikopást, ez pl. a Michelinjeim esetén 1 Ft/km körül van, és hasonlóan kb. 1 Ft az olaj és szűrők ára kilométerenként.
1.4VVti (2004)

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1790 Dátum: 2009.06.30 09:36:55 »
Tippem szerint Magyarországon a dízelek évi futásteljesítményének átlaga inkább 20 ezer fölött lehet, de a szórásba természetesen sokminden belefér.

Szerintetek mennyire lehet támpont a carindex.hu-n található adat? A piaci viszonyokat biztosan nem veszi figyelembe. De annak idején, amikor a Corimat vettem, a tulaj az Eurotax árat tette elém és ez képezte alku tárgyát (futásteljesítmény, karcok a lökhárítókon). És a carindex.hu nekem nagyon hasonló árat mutat, mint az egyébként fizetős Eurotax adatbázis.

Számolta már valaki ezek alapján, hogy mennyit avul az autója per kilométer? Nekem 6 Ft körül jön ki. Ijesztő! Hozzáadom - saját költségek alapján - a gumikopást, ez pl. a Michelinjeim esetén 1 Ft/km körül van, és hasonlóan kb. 1 Ft az olaj és szűrők ára kilométerenként.
Nem reális árakat ad meg, az enyémre 2,657M Ft-ot hozott ki, ami sajnos nagyon nem stimmel. Eurotax értéke pedig 2.050.000.-Ft, ha jól emlékszem.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1791 Dátum: 2009.06.30 09:45:10 »
Az én autómra a carindex 1 104 558 Ft-ot ad ki - ami nonszensz igazából -, a valós értéke használtautó szerint 900 ezer körül lehet. Eurotax-ra nincs rálátásom.
         

juszufat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 328
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1792 Dátum: 2009.06.30 10:04:04 »
Ej, pedig de jó lett volna hinni benne, hogy az enyém még legalább 2,1-et ér! :-) A "piac" ennyit nyílván nem adna meg érte.

Az Eurotax-ra nekem sincs rálátásom.
1.4VVti (2004)

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1793 Dátum: 2009.06.30 15:25:34 »
katt

Megyek szombaton :)
Készséges volt, megmondta a rendszámot, infózás folyamatban :)
Közbe felmerült egy kifutó Ave is, úgyhogy lehet, hogy sok lesz a műhó semmiért, de mostmár a végére járok ennek :)
kisa
born to ride

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1794 Dátum: 2009.06.30 17:37:19 »
M.o-i forgalombahelyezés, makulátlan (a nyomonkövethető) előélet, nem volt semmi garanciális javítása, így km-re következtetni sem lehet. Bővebbet talán a Tsusho tudna adni, ott vették az autót, de hogy hol szervizelték, azt majd a szervizkönyvből....
kisa
born to ride

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1795 Dátum: 2009.06.30 18:33:01 »
M.o-i forgalombahelyezés, makulátlan (a nyomonkövethető) előélet, nem volt semmi garanciális javítása, így km-re következtetni sem lehet. Bővebbet talán a Tsusho tudna adni, ott vették az autót, de hogy hol szervizelték, azt majd a szervizkönyvből....
Nem zárja ez a két dolog ki egymást, minthogy "makulátlan (a nyomonkövethető) előélet", illetve "km-re következtetni sem lehet...hogy hol szervizelték, azt majd a szervizkönyvből..."???

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1796 Dátum: 2009.06.30 19:02:25 »
Azt próbáltam kifejezni, hogy garanciális javítást nem végeztek rajta európában. A garancián kívül eső dolgokat (kötelező szervíz, egyéb esetleges meghibásodás, karosszériamunka) pedig a szervizkönyv talán elárulja :)
kisa
born to ride

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1797 Dátum: 2009.06.30 20:50:47 »
Ej, pedig de jó lett volna hinni benne, hogy az enyém még legalább 2,1-et ér! :-) A "piac" ennyit nyílván nem adna meg érte.
Szép ez a te autód, tetszik a színe  :yes: ! Ha esetleg majd el akarod adni, és ez nem lesz előbb, mint kb. jövő év közepe-vége, akkor először nekem szólj, légyszi  :) ... Milyen felszereltség amúgy, és hány km van benne?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

tutinet

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1798 Dátum: 2009.06.30 21:24:05 »
Úgy néz a családi autók között generáció és típusváltás is lesz , ha minden jól megy.

juszufat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 328
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1799 Dátum: 2009.06.30 21:37:33 »
... Milyen felszereltség amúgy, és hány km van benne?
Terra, tolatóradar, vonóhorog, 102 ezer kilométerrel. Egyelőre nem eladó valóban. A piros színtől sokan idegenkednek amúgy, látom a tekinteteken, de én hamar megbarátkoztam vele.
1.4VVti (2004)