Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2120022 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

TSityu

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1725 Dátum: 2009.06.10 22:23:25 »
... Folyamatosan nézegetem az árakat.  És igenis van olyan, hogy olcsó és jó - maximum kicsit tovább kell keresni.
Azért tegyünk különbséget a netes árnézegetések, és a valós utánajárás közt. Mikor én nézegettem komolyan az autókat, köszönőviszonyban sem volt a netes hirdetés a valósággal. Minden netes kocsi szervizkönyves elvileg persze, a valóságban alig van ami tényleg nulla km-től be lett hordva egy magyar márkaszervizbe, és ami valóban leinfózható, abból mégkevesebb van. Persze 'tuti biztos km', higgye el uramból nincs hiány. Én szervizkönnyvet kérek, mellé számlákat, vagy meghatalmazást hogy bemenjek lekérdezni a szerviz adatbankját. Nyomtak már a kezembe kamu szervizkönyvet, köszönöm nem kérek belőle, nameg pecsétes szervizkönyvet bárki szerez pár ezresért.
Az első tulajosok sokszor 'haverom ismerősöm autóját adom el' stb. A nepperes autókra ki sem térek ki, az vicc.
Elhiszem, hogy estek az árak, de az elmúlt x évben folyamatosan teli volt a használtpiac, nameg volt idő mikor mindenki újat akart, virágzott az akciós újautó hitel. De nekem ne akarja lenyomni senki a torkomon, hogy mikor vettem az autót tömve volt a piac az ismertelen, manipulált, rossz minőségű autóval, manapság meg a legolcsóbbak közt vannak hibátlanok.


 :yes: :yes: :yes:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1726 Dátum: 2009.06.10 22:27:53 »
Aham! (Egyébként szvsz kicsit sok volt érte a 2.4 négy évesen).
Szerintem sem volt olcsó. Viszont ne az Avensishez hasonlítsuk, mert akkor kilyukadhatunk egy yaris - LS lexus viszonylatnál is.
Hidd el, baromi sok időt töltöttem a hasznaltauto.hu előtt, mint sokan az autós fórumokon, én is a kóros hasznaltauto.hu nézegetők körébe tartozom.
2008 márciusát írunk. Elsőként majdnem 2003-as terrát vettem, azok voltak 1,9-2M körül 85-90ezres futással akkoriban, a 2004-es terrák 2,1-2,3körül simán voltak, a faceliftes 2004végi és 2005ös e12-esek 2,7től indultak. Vagy ezt veszem 2,4-ért, vagy olcsóbb terrát 2,2-ért.
Ez az autó 200 000Ft-al lógott ki felfelé a kínálatból, kb ennyi felárat fizettem azért, hogy ne kelljen kompromisszumot kötnöm, vagyis teljesült a 1. tulaj magánszemélytől vásárlás, a szervizszámlás könvy, nameg a SOL felszereltség és a feket szín. Én egy 2-2,5M-es autóvásárlásnál azt nézem, és a jövőben is azt nézem, hogy maga a példány tetszen. Az autóm nyilván sokat bukott az árából, de ha el akarnám adni, biztos nem annak a típusú vevőnek tudnám eladni, aki az árminimalizáslásra törekszik, és eladja az anyját 3ft-ért. Egyébként a terra annyira nem tetszik a sötét középkonzollal, hogy akkor vettem volna végül Focus2 1,6 tiVtc-t, ha nem jön összea szól, bár fene tudja.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1727 Dátum: 2009.06.10 23:33:05 »
Azért tegyünk különbséget a netes árnézegetések, és a valós utánajárás közt. Mikor én nézegettem komolyan az autókat, köszönőviszonyban sem volt a netes hirdetés a valósággal.

Én sem csak a netes árakat nézem, húsz éve ez a hobbim  ::) ... És igenis van jó autó normális áron, csak tovább kell keresni - de ezt is írtam már. Mindegy, nincs értelme ezt tovább ragozni - a drága autó is lehet xar, és szvsz egyszerűbb kicsit tovább keresgélni, mint felárat fizetni olyasmiért, amiért nem mindenki kér felárat. Valóban nem a kínálat legalja a mérvadó - de nem is a teteje, ergo aki többet kér az autójáért, mint az átlag, annak meg sem nézem a hirdetését, mert ne rajtam profitáljon, találjon magának más balekot. De tényleg mindegy.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1728 Dátum: 2009.06.11 08:00:15 »
Azért tegyünk különbséget a netes árnézegetések, és a valós utánajárás közt. Mikor én nézegettem komolyan az autókat, köszönőviszonyban sem volt a netes hirdetés a valósággal.

Én sem csak a netes árakat nézem, húsz éve ez a hobbim  ::) ... És igenis van jó autó normális áron, csak tovább kell keresni - de ezt is írtam már. Mindegy, nincs értelme ezt tovább ragozni - a drága autó is lehet xar, és szvsz egyszerűbb kicsit tovább keresgélni, mint felárat fizetni olyasmiért, amiért nem mindenki kér felárat. Valóban nem a kínálat legalja a mérvadó - de nem is a teteje, ergo aki többet kér az autójáért, mint az átlag, annak meg sem nézem a hirdetését, mert ne rajtam profitáljon, találjon magának más balekot. De tényleg mindegy.
Mondjuk lehet, hogy teljesen mást jelent neked, és teljesen mást nekem egy jó autó. Nekem a biztosan leinfózható előélet és a jó felszereltség számít, neked meg hogy ránézésre tipp-topp legyen ...gondolom. Elhiszem, hogy ez a hobbyd, és hogy értesz is hozzá, de ha jól emlékszem linkeltél be autót, amire azt mondtad milyen jó, miközben 1fényképet láttunk róla meg 3sor szöveget.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1729 Dátum: 2009.06.12 18:07:41 »
Mondjuk lehet, hogy teljesen mást jelent neked, és teljesen mást nekem egy jó autó. Nekem a biztosan leinfózható előélet és a jó felszereltség számít, neked meg hogy ránézésre tipp-topp legyen ...gondolom. Elhiszem, hogy ez a hobbyd, és hogy értesz is hozzá, de ha jól emlékszem linkeltél be autót, amire azt mondtad milyen jó, miközben 1fényképet láttunk róla meg 3sor szöveget.

Ez tetszett, főleg az utolsó mondat  :szemez: ... Nem fogom neked bizonygatni, hogy számomra mi a jó autó - megelégszem azzal, hogy akik ismernek, azok tudják  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1730 Dátum: 2009.06.12 18:31:43 »
Mondjuk lehet, hogy teljesen mást jelent neked, és teljesen mást nekem egy jó autó. Nekem a biztosan leinfózható előélet és a jó felszereltség számít, neked meg hogy ránézésre tipp-topp legyen ...gondolom. Elhiszem, hogy ez a hobbyd, és hogy értesz is hozzá, de ha jól emlékszem linkeltél be autót, amire azt mondtad milyen jó, miközben 1fényképet láttunk róla meg 3sor szöveget.

Ez tetszett, főleg az utolsó mondat  :szemez: ... Nem fogom neked bizonygatni, hogy számomra mi a jó autó - megelégszem azzal, hogy akik ismernek, azok tudják  :)
Elhiszem, hogy nem vagy teljesen laikus az autókhoz, bár azon csodálkoztam, hogy így kapásból pontosan tudod, hogy 2008márciusában milyen volt az E12 HB 1,4vvti kínálat nagysága, mennyisége, minősége -( legalábbis ezt feltételezem, ha ilyen nagy megmondó vagy, ki veszi drágán vagy olcsón a kocsit). Legfőképp a SOL autómata klímás modelleké, amiből szinte alig van egy egy eladó, így nem egyszerű megmondani az árszintjét. Én meg ugye maradjak csöndbe, aki abban az időben szinte csak ezeket a kocsikat nézegettem.
Egyébként most így a válságbani kínálat alapján rákeresve, 4éves /2005-ös 1,4 SOL HB-ból mindössze 2db van, egyik 2,5M (80ezerkm) a másik 2,6M .
Én meg 59ezerrel vettem a válság előtt 2,4M-ért kerek 4évesen, és ha tetszik ha nem, akkor ez volt az árszínvonal. Persze mai szemmel nem volt olcsó, de akkor nem volt téma a válság. Viszont megtartom több évig amúgy is a kocsit, így jobban számít az autó 100%-ban biztos előélete (semmi igérgetés, meg biztosan így van, meg biztos km szöveg), a felszereltsége, mint az a 100-150ezer Ft, ami differencia volt a kínálatban akkor.
De biztos bennem van a hiba, kicsit debil vagyok, mert csak neked ment botrányosan alacsony áron megvenni az Avensis kínálat legjobb példányát anno, amit x év után a piaci ár tetején sikerül majd eladnotok természetesen. De hát ez van, szóróm a pénzem. :tt2:

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1731 Dátum: 2009.06.12 18:52:57 »
...(Egyébként szvsz kicsit sok volt érte a 2.4 négy évesen)....

Ákossal elég sokat leveleztünk az autóvásárlása előtt. Mondhatom, én is képbe kerültem az akkori árakkal. Az a kocsi egyáltalán nem volt drága ennyiért. Nem volt kiugróan olcsó, ez tény, de az alapján, amit tudok a kocsiról, az akkori kínálati árakról és a piac mindenkori állapotáról, jó vételnek mondanám. Ennyi pénzért jobbat nem kapott volna, és ilyet sem talált volna olcsóbban. Keveset futott Terrákat el lehetett volna csípni, de Sol, szervizkönyvvel, törésmentesen... Bakker, Palaczk, ilyet most sem találsz ennyiért. :D

Az enyém 2002.08-as, ekkor volt újonnan 4,4M. 2005. február legelején jutottam hozzá 3M-ért. Az akkori kínálaton belül közepes áron vettem, Solhoz képest olcsón, 45 ezret futott, szervizkönyves, törésmentes, gyakorlagilag tökéletes állapotú, frissen leszervizelt kocsihoz képest igen-igen baráti áron. Most rohadt soknak tűnik ez az összeg, pedig akkor ennyi pénzért 1,6-os, bizonytalan előéletű ráncfelvarrt Fókákat meg picit fiatalabb, fapados Mégane-okat lehetett legfeljebb kapni.

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1732 Dátum: 2009.06.12 18:59:11 »
...aki többet kér az autójáért, mint az átlag, annak meg sem nézem a hirdetését, mert ne rajtam profitáljon, találjon magának más balekot.

Öreg hiba. Egyrészt a kínálati áron mindig lehet finomítani. Lehet, hogy némi masszírozás és egy "drága az autód, öreg" tartalmú felvilágosítás után közelebb kerülsz a reális árhoz. Másrészt te is jól tudod, az átlagár alapesetben átlagos állapotot jelent, ami nem nagy örömhír, főleg, ha öreg típusról van szó.

Ár miatt szerintem dőreség bármelyik hirdetést kizárni, legyen az az átlaghoz képest drága vagy olcsó.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1733 Dátum: 2009.06.12 19:30:09 »
...(Egyébként szvsz kicsit sok volt érte a 2.4 négy évesen)....

Ákossal elég sokat leveleztünk az autóvásárlása előtt. Mondhatom, én is képbe kerültem az akkori árakkal. Az a kocsi egyáltalán nem volt drága ennyiért. Nem volt kiugróan olcsó, ez tény, de az alapján, amit tudok a kocsiról, az akkori kínálati árakról és a piac mindenkori állapotáról, jó vételnek mondanám. Ennyi pénzért jobbat nem kapott volna, és ilyet sem talált volna olcsóbban. Keveset futott Terrákat el lehetett volna csípni, de Sol, szervizkönyvvel, törésmentesen... Bakker, Palaczk, ilyet most sem találsz ennyiért. :D

Az enyém 2002.08-as, ekkor volt újonnan 4,4M. 2005. február legelején jutottam hozzá 3M-ért. Az akkori kínálaton belül közepes áron vettem, Solhoz képest olcsón, 45 ezret futott, szervizkönyves, törésmentes, gyakorlagilag tökéletes állapotú, frissen leszervizelt kocsihoz képest igen-igen baráti áron. Most rohadt soknak tűnik ez az összeg, pedig akkor ennyi pénzért 1,6-os, bizonytalan előéletű ráncfelvarrt Fókákat meg picit fiatalabb, fapados Mégane-okat lehetett legfeljebb kapni.

Én sosem mondtam, hogy jaj de olcsón vettem, egyszer sem mondtam. Viszont azt sem hallottad tőlem, hogy remélem annyi a km benne valóban, amit az óra mutat, meg hogy a tulaj gondosan szervizelte bizonyára hisz látszik a kocsin ugye?, meg hogy nemszeretem az autómata klímát meg a bőr-multikormányt, meg a 4autómata ablakat, mert nincs rá szükségem stb...szóval ennyit erről.
Viszont többször megjegyeztem anno, hogy a kínálati árak akkoriban a 2003-2004es corllák esetében nagyon egymásra voltak torlódva, alig volt 1-2százezer különbség a szélsőértékek között. Kétlem, hogy valaki - aki nem kompetens ezekben a kocsikban - ennyire pontosan tudja az árakat, és amik mögötte van 2008márciusából.
Egyébként az enyám a használtautón nem is volt meghirdetve, hanem az expresszen volt 2,65M-ért kirakva, és a ***i azt mondta, hogy 2,4alá nem megy, mert inkább akkor betólja a toyotához, hisz megrendelte az új corllát akkor már.


sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1734 Dátum: 2009.06.12 19:56:59 »
autOmata, bocs... :)

meg hamár homár, akkor szervIz (rövid i és gyakori hiba itt a fórumon), tessék megjegyezni! :)

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1735 Dátum: 2009.06.12 20:21:02 »
autOmata, bocs... :)

meg hamár homár, akkor szervIz (rövid i és gyakori hiba itt a fórumon), tessék megjegyezni! :)

kicsöngettek a suliban, de nem tudsz pihenni? :flowers:

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1736 Dátum: 2009.06.12 20:37:42 »
Na tessék, hát így illik jutalmazni a segítő szándékot? :) Nem szeretek tanárbácsit játszani, de a súlyosabb helyesírási hibák nagyon bökik a szemem. Sorry, ez van... :flowers:

TSityu

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1737 Dátum: 2009.06.12 22:49:08 »
Nem idéznék senki hozzászólásából, de egy autószerelő ismerősöm mindig ezt mondta: "minden autó ugyanannyiba kerül, csak van amit olcsóbban veszel és többet költesz rá, van amit drágábban és kevesebbet költesz rá." Ezzel teljesen Én sem értek egyet, de irányadónak jó.  :D
Viszont ami nagy igazság: "szegény ember nem teheti meg, hogy rossz autóval járjon.  :yes:

U.I: ha van is benne helyesírási hiba, nem kell kijavítani, Én ettől vagyok egyéniség. :flowers:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1738 Dátum: 2009.06.13 07:15:05 »
...azon csodálkoztam, hogy így kapásból pontosan tudod, hogy 2008márciusában milyen volt az E12 HB 1,4vvti kínálat nagysága, mennyisége, minősége -( legalábbis ezt feltételezem, ha ilyen nagy megmondó vagy, ki veszi drágán vagy olcsón a kocsit). Legfőképp a SOL autómata klímás modelleké...
Talán itt lehet az érdemi különbség az álláspontunk között, mert én ezt sosem nézem, mikor az árakat figyelem. Úgy vagyok vele, hogy elsődleges az állapot - a felszereltség csak afféle ráadás, ami jó ha magas, de ezt nem teszem feltétellé. Ha az ember ennyire leszűkíti a kört, akkor nyilván nehezebb lesz a dolga, kevésbé tud válogatni; adott esetben kénytelen kicsit drágábban venni (ahogy te is tetted) - vagy: várni. Ez utóbbira meg nyilván nincs mindig lehetőség.
Én meg ugye maradjak csöndbe, aki abban az időben szinte csak ezeket a kocsikat nézegettem.
Az egész onnan indult, hogy kijelentetted, ma 1.5-ért nem lehet normális E12-est venni. Ezt kifogásoltam, és ezt most is tévesnek tartom. Túl sok példányt kínálnak 1.6-os irányáron belül (és amit ennyiért kínálnak, az 1.5-ért nyilván elhozható) ahhoz, hogy ne akadjon köztük biztosan olyan, amelyik jó.
De biztos bennem van a hiba, kicsit debil vagyok, mert csak neked ment botrányosan alacsony áron megvenni az Avensis kínálat legjobb példányát anno, amit x év után a piaci ár tetején sikerül majd eladnotok természetesen. De hát ez van, szóróm a pénzem. :tt2:
Ezt írtam:
A 2004 júniusi 2.0 benzin Executive Avensisünk(et) (...) megvettük 3 évesen és 2 hónaposan (39 ezer kilométerrel) 4.5 millióért; most, pontosan 5 évesen ér talán 2.5-öt...
Ha szerinted a 4.5-ös vételár botrányosan alacsony volt, vagy pláne a 2.5 most a piaci ár teteje, akkor OK  ::)
« Utoljára szerkesztve: 2009.06.13 07:31:27 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1739 Dátum: 2009.06.13 07:24:13 »
...aki többet kér az autójáért, mint az átlag, annak meg sem nézem a hirdetését, mert ne rajtam profitáljon, találjon magának más balekot.
Öreg hiba. Egyrészt a kínálati áron mindig lehet finomítani. Lehet, hogy némi masszírozás és egy "drága az autód, öreg" tartalmú felvilágosítás után közelebb kerülsz a reális árhoz. Másrészt te is jól tudod, az átlagár alapesetben átlagos állapotot jelent, ami nem nagy örömhír, főleg, ha öreg típusról van szó.

Inkább azt "masszírozom", aki eleve nem kér érte olyan sokat ;) ... Mert mindig akad olyan, aki (kismillió okból) kedvező áron kínálja a jó autóját, pl. mert sürgős az eladás. Utálom azt a fajta ráérős, magabiztos eladót, aki tudatosan az átlag fölé lövi a portékája irányárát, mert nem sietős neki a dolog, vagy mert istenigazából nem is akarja még annyira eladni, vagy akármi. Az ilyennel nem lehet beszélni, nem lehet alkudozni, csak ideges lesz tőle az ember  :wacko:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )