Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2120101 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1395 Dátum: 2008.12.11 23:16:08 »
1.150e Ft

persze h elvittek mert egy csomot engedtel. multkor alkudtam carinakra a nepper gyerek látta mivel jöttem /avatar/  már mondtam nekimikor 50et akart engedni  h "ne röhögtess már" hangulatu beszélgetes  volt és annyit mondott h "ez nem a te autod" ennyi. várja a köv. balféket.

holnap megyek videkre nézelodok utkozben
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1396 Dátum: 2008.12.11 23:16:43 »
Én magánszemélytől vettem. Nem is tekert.  :shifty:  :innocent:

Én meg kereskedőtől, és az se tekert. Sőt, szervizkönyves. Sőt, két év gari volt rá.

Ki köll fogni...  :yinyang:
Az enyimébe 7 km volt. Szerintetek tekerték?!  :ph34r:
Aha. 8-ról... :eek:

xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1397 Dátum: 2008.12.11 23:18:22 »
Az első szerintem az Ecseri úton van, a nagy autópiacon.
A második meg ugye Mayer Toyota.
Képek és leírás alapján valószínűleg egyik sem sérülésmentes, de ez még nem jelenti azt, hogy rossz vétel lenne bármelyik is.
Az 5% akár össze is jöhet, de nehéz megmondani, hogy ki milyen árréssel dolgozik. Van olyan új Toyota modell, amin nincs is ennyi árrés...
Pedig mindenki azt hiszi, hogy a kereskedők ronggyá keresik magukat az autón.

Én a másodikat nézném meg...
Főleg az extracare gari miatt. Ez azt sejteti, hogy nem lehet nagyon gatya állapotban.
(Nem mellesleg az első Toyotámat ezen az udvarom vettem meg anno. Akkor a két milliós autóból 50 ezret engedtek....)

A Mayerhez én is hozzászólnék, mert az előző autómat (amit kettővel feljebb árulok :) ) pont náluk vettem 4 éve.
Előfordulhat (legalábbis nálam így volt), hogy nem beszámított autót árulnak, csak bizományosan értékesítenek (a használt részleg teljesen külön működik az újaktól). Ez azt jelenti, hogy alkudni még az eladónál (is) lehet, nekem akkor egy százast sikerült másfél millából (és nem vagyok egy bajnok, a páromnak talán kettőt is engedett volna  :sorcerer:).
A plusz gari plusz pénz is (ezért is van az "igény szerint" a szövegben). Mindenki eldöntheti magának, hogy akarja-e, nyilván van annak marketing-értéke, hogy adott összegért egyáltalán hajlandóak ilyet vállalni.
Sok sikert  :)

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1398 Dátum: 2008.12.12 07:09:53 »
Az enyimébe 7 km volt. Szerintetek tekerték?!  :ph34r:

Nepper cimbora, miután kiszállt a Fiat márkakereskedésből, továbbra is hozott az importőrtől mutyiban zsír új autókat. Csakhát ugye azokért külön el kellett menni, az újautó-szállító trélerekre már nem rakták fel a "szürke" kocsikat. Rendeltek is tőle egy Cinquecentót, nyugdíjas hölgynek megtetszett a krém fényezés, a kék csíkozás, a kellemes kárpitok (tényleg pofás kis autó). Kolléga felült a buszra, felment Pestre az autóért, vett rá egy pályamatricát, 110-zel hazapöfögött a kisautóval, majd az átadás előtt 82 km-ről 4-re visszatekerte az órát. :innocent:

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1399 Dátum: 2008.12.12 07:26:28 »
Az enyimébe 7 km volt. Szerintetek tekerték?!  :ph34r:

Nepper cimbora, miután kiszállt a Fiat márkakereskedésből, továbbra is hozott az importőrtől mutyiban zsír új autókat. Csakhát ugye azokért külön el kellett menni, az újautó-szállító trélerekre már nem rakták fel a "szürke" kocsikat. Rendeltek is tőle egy Cinquecentót, nyugdíjas hölgynek megtetszett a krém fényezés, a kék csíkozás, a kellemes kárpitok (tényleg pofás kis autó). Kolléga felült a buszra, felment Pestre az autóért, vett rá egy pályamatricát, 110-zel hazapöfögött a kisautóval, majd az átadás előtt 82 km-ről 4-re visszatekerte az órát. :innocent:

Ez akkor gáz, amikor Münchenből hozza haza padlógázon, és utána tekeri vissza 4-re!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1400 Dátum: 2008.12.12 08:38:22 »
Az enyimébe 7 km volt. Szerintetek tekerték?!  :ph34r:

Ezen nincs mit tekerni, egyertelmuen hasznalt  :tt2: Az enyimbe csak 3 km volt  :tt2:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1401 Dátum: 2008.12.12 08:55:14 »
Ja, nálad biztos közelebb volt a vizsgaállomás... :shifty:
Gabe 254.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1402 Dátum: 2008.12.12 09:00:16 »
Ja, nálad biztos közelebb volt a vizsgaállomás... :shifty:

Vagy 4 km-rel tobbet tekertek  :devil:  :1eye:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1403 Dátum: 2008.12.12 09:04:19 »
Lassan már csak a mínusz kilométeres autóknak hiszek...
Gabe 254.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1404 Dátum: 2008.12.12 09:26:19 »

Az enyimébe 7 km volt. Szerintetek tekerték?!  :ph34r:

A tiéd volt a city rally tesztautó :sorcerer:
kisa
born to ride

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1405 Dátum: 2008.12.12 12:35:26 »
Az első szerintem az Ecseri úton van, a nagy autópiacon.
A második meg ugye Mayer Toyota.
Képek és leírás alapján valószínűleg egyik sem sérülésmentes, de ez még nem jelenti azt, hogy rossz vétel lenne bármelyik is.
Az 5% akár össze is jöhet, de nehéz megmondani, hogy ki milyen árréssel dolgozik. Van olyan új Toyota modell, amin nincs is ennyi árrés...
Pedig mindenki azt hiszi, hogy a kereskedők ronggyá keresik magukat az autón.

Én a másodikat nézném meg...
Főleg az extracare gari miatt. Ez azt sejteti, hogy nem lehet nagyon gatya állapotban.
(Nem mellesleg az első Toyotámat ezen az udvarom vettem meg anno. Akkor a két milliós autóból 50 ezret engedtek....)

A Mayerhez én is hozzászólnék, mert az előző autómat (amit kettővel feljebb árulok :) ) pont náluk vettem 4 éve.
Előfordulhat (legalábbis nálam így volt), hogy nem beszámított autót árulnak, csak bizományosan értékesítenek (a használt részleg teljesen külön működik az újaktól). Ez azt jelenti, hogy alkudni még az eladónál (is) lehet, nekem akkor egy százast sikerült másfél millából (és nem vagyok egy bajnok, a páromnak talán kettőt is engedett volna  :sorcerer:).
A plusz gari plusz pénz is (ezért is van az "igény szerint" a szövegben). Mindenki eldöntheti magának, hogy akarja-e, nyilván van annak marketing-értéke, hogy adott összegért egyáltalán hajlandóak ilyet vállalni.
Sok sikert  :)
na vótam a Mayernél :clap: :clap: :clap:
nem engednek az árból semmitse. ennyi. amennyi.  :hammer:merthogy 2.490 volt az autó ára, csak aztán megvették a fickótól, így lett 2.200 az ára. Az autón kisebb karcolások vannak, jobb hátul egy apró benyomódás az anyósülés felőli ajtón, némi horzsolás elöl-hátul, de semmi komoly. egy Toyotás emberé volt, ott szervízelték, tehát minden végigkövethető.
beültem egy sima Corollába is, lehet, hogy a Verso "csal", de sokkal nagyobbnak tűnt hátul is a hely a Versoban, aztán ha megmérném colostokkal, lehet hogy ugyanakkora. ::)
ráadásul a Verson most van egy téligumi garnitúra, a csomagtartójában meg van egy nyárigumi garnitúra, alsóhangon is 150 rongy.
úgyhogy most osztok-szorzok...
legfeljebb átállítom a családot pránaevésre :devil:
ja az eladó nem volt valami bizalomgerjesztő, nem is tudom a Mayer miért engedi meg magának ezt a luxust, egyrészt úgy nézett ki, mint aki most jött valamelyik sikátor kocsmájából, elöl 1 foga volt (komolyan!), meghát nem volt valami kedves ember. és a Yarisért max. 800at adnak, de inkább 750et. :2guns:

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1406 Dátum: 2008.12.12 13:19:54 »
na vótam a Mayernél :clap: :clap: :clap:

Na, ez az! :clap:

...és nem fájt, ugye? ;)

A Verso hátul tényleg tágasabb valamivel, nem csak a térérzet mondatja ezt veled. Praktikusak az egyterűek. Viszont a fogyasztásokat nézegesd meg a spritmonitoron, ott is látszik a másfajta felépítményből adódó jellegzetesség. A Verso ráadásul kissé erőtlen az amúgy remek 1,6-os VVTi motorral; ugyanez a motor a Corollákat (hatch, kombi, sedan) könnyedén viszi.

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1407 Dátum: 2008.12.12 14:05:03 »
na vótam a Mayernél :clap: :clap: :clap:

Na, ez az! :clap:

...és nem fájt, ugye? ;)

A Verso hátul tényleg tágasabb valamivel, nem csak a térérzet mondatja ezt veled. Praktikusak az egyterűek. Viszont a fogyasztásokat nézegesd meg a spritmonitoron, ott is látszik a másfajta felépítményből adódó jellegzetesség. A Verso ráadásul kissé erőtlen az amúgy remek 1,6-os VVTi motorral; ugyanez a motor a Corollákat (hatch, kombi, sedan) könnyedén viszi.
engem nem riaszt az 1,6os lomhasága, nem versenyezni szeretnék vele, és amúgy is öregurasan vezetek. autópályák vesznek körbe, úgyhogy még előzgetnem se kell, amihez kéne a nyomaték. szemre is úgy láttam, hogy a corolla hátul szűkebb, az ülés formája "bekanyarodik", szemben a versoval, ahol eleve ki van alakítva a három hely, kitölti a teret.

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1408 Dátum: 2008.12.12 14:28:58 »
Akkor neked a Verso való. Egy kalappal a válogatáshoz, biztos vagyok benne, hogy záros határidőn beül találsz megfelelelő példányt.

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1409 Dátum: 2008.12.12 15:06:49 »
Akkor neked a Verso való. Egy kalappal a válogatáshoz, biztos vagyok benne, hogy záros határidőn beül találsz megfelelelő példányt.
kösz. bár azt mondta az embör a telepen, hogy ritkán kapnak Versot és ha van, azt rövid időn belül eladják.