Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2120008 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1290 Dátum: 2008.12.08 18:15:12 »
nézd látod, hogy kétfelé szakadt a társaság: az egyik fele azt mondja túl van parázva, a másik fele azt mondja, hogy nem. ráadásul ugye jelentkezett is valaki, aki ismeri a céget.

ennek a kereslkedésnek a neve sincs fenn és nem látom a hirdetésükben a további autók linket és a saját weblapot sem. erre a másik autóra tényleg véletlenül akadtam.

A link:

És annak eredménye:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1291 Dátum: 2008.12.08 18:16:32 »
...
Próbáld holnap reggel felhívni a debreceni toyotát. Amennyiben nem adnak ki telefonon infót, próbáld meg délután, hátha más veszi fel a telefont.
Kérdezd meg, hogy az autó 2002-óta folyamatosan, évente volt e ott szervízben, és így beazonpsítható e a 6-7év alatt megtett 65ezer km.
Egyébként meg kérheted a toyota fórumosok segítségét, hátha van aki hajlandó egy debreceni kontaktnevet, hivatkozást adni, így egyszerübb dolgod lenne.
Szerintem járd végig, de nem hiszek a korrekt évenkénti szervizelésében az autónak. Aki 65ezer km ellenére végig kb 7szer elvitte márkaszervizbe, az nem fogja kb 1,7M-ért egy neppernek eladni az autóját. De a remény haljon meg utoljára! :shifty:

Senki nem fog felvilágosítást adni, és ez így jó.
Személyesen kell odamenni.

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1292 Dátum: 2008.12.08 18:17:47 »
Adott egy kereskedő, adott egy autó. Miért nem jársz a lehetőségeid szerint a dolgok végére.

Ennyi.

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1293 Dátum: 2008.12.08 18:31:19 »
Szerintem járd végig, de nem hiszek a korrekt évenkénti szervizelésében az autónak. Aki 65ezer km ellenére végig kb 7szer elvitte márkaszervizbe, az nem fogja kb 1,7M-ért egy neppernek eladni az autóját. De a remény haljon meg utoljára! :shifty:
Egyetértek.
A "tekeréshez" még egy story (csak érdekességként): kollégám sk. hozott be pár évvel ezelőtt egy Opel Astra G Caravan 2.0TD-t Hollandiából. Behozta, forgalomba helyezte, használta, de nem tudott megbékélni a kmóra-állással. Egyrészt nem tetszett neki, hogy 238.000-t mutat, másrészt benne volt a pakliban, hogy haszonnal továbbadja és hoz egy jobbat/nagyobbat/xxx. Szóval egy ismerősöm ismerőse eljött egy Plusz-parkolóba (oda beszéltünk meg talit), beült a kocsiba (a B1-be), elkérte a forgalmit, megnézte az évjáratot és a motorkódot, kinyitotta laptopját és összekötötte a kocsival, betolt egy lemezt, majd néhány klikkelés után megkérdezte a kollégámtól, hogy "Mennyire gondoltál?" "Kmóra-állásra..." Kollégám: "Jahh.... izé.... 90 körül..." Még néhány klikk, majd szólt a srác, hogy kész. 87.xxx km-en állt a digitális kijelző!!! :tt1: Még annyit mondott, hogy 8 ropi lesz, elvette a pénzt, pakolt és ment. ~10 perc volt az egész köszönéstől köszönésig.  :eek:
hazard

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1294 Dátum: 2008.12.08 18:40:25 »
hogyha kidobok 2 millát arra, hogy megszívjam. mennyivel eccerűbb lenne, ha normális viszonyok uralkodnának e téren is ebben az országban.

Akkor itt van ez:
http://www.hasznaltauto.hu/2538293_toyota_corolla_2003

Ezt 90%-ra mondom így a hirdetés alapján nem visszatekert autónak. Ez miért nem tetszik? Mert 118ezer km van benne? Ezt szerintem 2.050.000.-re le tudod alkudni. Mondjuk a kormánya meg a váltózsák igénytelen, nem tudom vissza lehet e állítani az eredeti állapotba, ha nem, akkor nem kéne. Egyébként meg nem ástam bele magam a 2002es verso árakba, de ha az általad kinézett autóban valóban 60ezer lenne, és ezt dokumnetálható lenne, akkor kb  2.450.000.-re lenne kiírva, és nem 2.000.000.-Ft-ra.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1295 Dátum: 2008.12.08 19:00:22 »
na igen, a szervízkönyv és az első tulaj (magánszemély) kombó szerintem is behozhatatlan előny egy használtautónál :cool2:
kisa
born to ride

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1296 Dátum: 2008.12.08 19:06:43 »
Adott egy kereskedő, adott egy autó. Miért nem jársz a lehetőségeid szerint a dolgok végére.

Ennyi.
Milyen laza megmondó vagyok amikor más fa.kával kell verni a csalánt  :winkiss:
bezzeg mikor én vettem autót.....többek között Téged is szétbombáztalak a tanácstalankodós e-mailjeimmel :shifty:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1297 Dátum: 2008.12.08 19:09:36 »
na igen, a szervízkönyv és az első tulaj (magánszemély) kombó szerintem is behozhatatlan előny egy használtautónál :cool2:

Mondjuk ennek az első magántuéajnak ritka szörnyű egy izlése van  :wacko:

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1298 Dátum: 2008.12.08 19:17:40 »
na igen, a szervízkönyv és az első tulaj (magánszemély) kombó szerintem is behozhatatlan előny egy használtautónál :cool2:

Mondjuk ennek az első magántuéajnak ritka szörnyű egy izlése van  :wacko:

A kormány meg a váltózsák miatt? Azt a fenenagy szürkeséget én is feldobtam volna valamivel  :yawn:
Mondjuk nekem a Versok alapból nem tetszenek, de a tartalom, meg a tér az kárpótolna...
Annyira azért nem vészes, lehetne rosszabb is, mondjuk egy peros három ágú sportkormánnyal, meg műanyag, ámde alumínium hatású pedáldíszekkel-taposóval :sorcerer:
kisa
born to ride

Cisc0

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 236
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1299 Dátum: 2008.12.08 19:19:59 »
Én a Reálszisztémánál dolgozom, a cégnek van saját honlapja, de a használ autókat ugyanúgy a hasznaltauto.hu-n hirdeti a cég. A saját honlapról is odavisz a link.
100x hatékonyabb.
A saját honlap nem jelent semmit, és sztem jobb ha használtautó.hu-n van fenn mert úgyis ott keresel, jobb egy helyen szétnézni, mint minden egyes kereskedő lapján.
Azért mert ez a kereskedő itt hirdet az semmit nem von le az érdemeiből.

nézd látod, hogy kétfelé szakadt a társaság: az egyik fele azt mondja túl van parázva, a másik fele azt mondja, hogy nem. ráadásul ugye jelentkezett is valaki, aki ismeri a céget.
Amennyiben rám céloztál, ez az "ismeri a céget" kicsit sok. Én nem ismerem, csak jártam már ott, egyik ismerős már adott oda be kocsit, azt tekerték is (nem most volt szal lehet azóta megjavultak  ::) ). Kicsit gyanúsan sok "koros" de kevés km-es kocsi van ott, az Ave amit lentebb írt vki az is ott van már egy ideje(törött volt).

Ja és azt egy szóval se montam h EZ az autó TEKERT!!! Én nem láttam ezt a gépet.

Ami a parát illeti, én is paráznék bármilyen kereskedőtől kocsit venni, de ha nem marad más akkor nagyon ügyelnék minden egyes részletre.
Ha a közelben nincs egy jó ajánlat sem sztem akkor várj egy kicsit.

Annak idején (2 hónapja) én is átéltem ezt, néztem kereskedésben, elvetettem(törött volt, a küszöb be volt nyomva mindkét helyen).
Néztem magán embernél, kérdem volt-e törve, válasz ááááá dehogy csak kicsit sérült a jobbhátsó sárvédő, márkaszervíz javította. Odamegyek valami kókány munkával volt hullámosra fényezve és kiderült a komplett hátulja cserés volt.
Láttam jónak tűnő vételeket az ország másik végében, de sztem nem ér meg 400 km-t, odamész és kiderül h vmi nem ok.  :eek:

És egy pár hete kikötöttem egy magán embernél, szervízkönyv, kocsi rendben, volt benne km, de törésmentes volt és nekem ez a gép be is jött. Elvittem márkaszervízbe, haver körbemérte, másik haver japán autókat szervízel az is megnézte.

Szal én is átnézettem rendesen, a végén már kicsit kínos is volt ez a sok nézelődés, de most gond nélkül vezetem és remélem nem is lesz vele gond.
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.08 19:23:17 írta Cisc0 »
'05 Corolla HB 1.4 D-4D

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1300 Dátum: 2008.12.08 20:48:26 »
Annyira azért nem vészes, lehetne rosszabb is, mondjuk egy peros három ágú sportkormánnyal, meg műanyag, ámde alumínium hatású pedáldíszekkel-taposóval :sorcerer:

Olyan mint egy buzos borz... :shaun:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1301 Dátum: 2008.12.08 20:52:12 »
hogyha kidobok 2 millát arra, hogy megszívjam. mennyivel eccerűbb lenne, ha normális viszonyok uralkodnának e téren is ebben az országban.

Akkor itt van ez:
http://www.hasznaltauto.hu/2538293_toyota_corolla_2003

Ezt 90%-ra mondom így a hirdetés alapján nem visszatekert autónak. Ez miért nem tetszik? Mert 118ezer km van benne? Ezt szerintem 2.050.000.-re le tudod alkudni. Mondjuk a kormánya meg a váltózsák igénytelen, nem tudom vissza lehet e állítani az eredeti állapotba, ha nem, akkor nem kéne. Egyébként meg nem ástam bele magam a 2002es verso árakba, de ha az általad kinézett autóban valóban 60ezer lenne, és ezt dokumnetálható lenne, akkor kb  2.450.000.-re lenne kiírva, és nem 2.000.000.-Ft-ra.

ja hát ennyi kb. szerintem is, mert a kevesebbet futott autók mindig drágábbak, akármelyik márkát nézem.

ami a kék kocsit illeti nem rossz, csak a színével nem vagyok kibékülve. vannak olyan autók, amiknek nem áll jól a sötét tónus, imho a Verso az ilyen. mert egy Merci vagy egy Vectra vagy egy Volvo az lehet fekete, meg mélykék, mert úgy szép. de persze el kéne menni meglesni, milyen is valójában.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1302 Dátum: 2008.12.08 20:56:00 »
Nem belevau, de hidd el, én sem akartam lila autót. A színe volt a legutolsó, ami érdekelt (most már szeretem, hogy nem "egyenszínű" a kocsim).  :shifty:
         

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1303 Dátum: 2008.12.08 20:57:22 »
Adott egy kereskedő, adott egy autó. Miért nem jársz a lehetőségeid szerint a dolgok végére.

Ennyi.
Milyen laza megmondó vagyok amikor más fa.kával kell verni a csalánt  :winkiss:
bezzeg mikor én vettem autót.....többek között Téged is szétbombáztalak a tanácstalankodós e-mailjeimmel :shifty:

hát ez az :devil: ha minden nap teremne a zsebemben két milla, akkor ne mide irogatnék, hanem elsétáltam volna a Reálszisztémához és vettem volna egy Lexit :clap: (Annak idején, mikor Budán megnyitottak véletlenül a Toyota szalon helyett odamentem be, hát szabályosan kiutáltak onnan, pedig nem úgy nézek ki , mint egy lumpenelem) és mivel 4 év után van lehetőségem egy újabb 5-6 év körüli autót venni, ezért minden lépésemet megfontolom és nem megyek bele a bizonytalanba.

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1304 Dátum: 2008.12.08 21:27:59 »
ez milyen autó? és miért ilyen occsó?

http://www.hasznaltauto.hu/2099582_toyota_scion_2006