Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2120045 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1185 Dátum: 2008.12.06 08:08:58 »
Amennyiben ez nem volt totálra letörve, és a szervízkönyv is valós, akkor baromi jó vétel:
http://www.hasznaltauto.hu/2583960_toyota_corolla_2003
reskedésektől sem kell elájulni, ott is magyar nemzetiségű autópiacon nevelkedett emberek dolgoznak. Másrészt, meg valami oknak lennie kell, hogy miért adnak egy makulátlan kinézetű, elvileg szervizkönyves, kevés km-futású autót 200 000 Ft-al a kiírási ár alatt. Egyébként meg nem értem, hogy ezt a kocsit ki árulja, mert folyamatosan a Sakurára hivatkoznak, de valójában egy használtautó telep árulja. Én nem hiszek a véletlenben, nameg megtanultam anno, hogy a hasznaltauto.hu csak egy elindulási alap, az még semmit sem jelent. Épp mint a nőknél, egy dolog egy szép ismeretlen nőt 20m-ről a legelegánsabb ruhájában látni, és egy másik dolog x év együtélés ugyanazzal a nővel :winkiss:
nem lehet, hogy csak el akarja adni? ::) itt is van egy ilyen best buy:

http://www.hasznaltauto.hu/2577382_toyota_corolla_2004

de a másik felét se értem: látja, hogy az autó, amit el akar adni mennyit ér, de az övér fél milkával drágábban hirdeti. nem tudom mire számítanak ezek az emberek, ha mellette egy tucat autó van occsóbban.

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1186 Dátum: 2008.12.06 08:27:10 »
egyébként imho előbb-utóbb mindenki rá fog jönni, hogy áron nem tudja eladni az autóját, a Yarist 950ért tettem fel, ez a legolcsóbb 5 ajtós Yaris, de sztem jó ha 900ért sikerül eladni. azalatt a 10 perc alatt amíg felraktam, másik 3 Yarist pakoltak fel. A Corollák száma is vagy 5tel nőtt tegnap óta. Most nem tudom, hogy ez csak a válság jele vagy a fene tudja,

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1187 Dátum: 2008.12.06 10:43:05 »
egyébként imho előbb-utóbb mindenki rá fog jönni, hogy áron nem tudja eladni az autóját, a Yarist 950ért tettem fel, ez a legolcsóbb 5 ajtós Yaris, de sztem jó ha 900ért sikerül eladni. azalatt a 10 perc alatt amíg felraktam, másik 3 Yarist pakoltak fel. A Corollák száma is vagy 5tel nőtt tegnap óta. Most nem tudom, hogy ez csak a válság jele vagy a fene tudja,

Fene tudja, mikor az ember venni akar, akkor mindegyik drága, nagyon ritka a megfelelő példány, viszont abból nem engednek sokat és több jelentkező van rá. Amikor eladni akar az ember, akkor meg pont az ellentetje, mindenki eladni akar, ár alatt sem mennek el az autók stb  :shifty:
Egyébként a válság lehetséges, hogy pont a minőségi, igényes használtautók iránti keresletet növeli, sosem lehet tudni.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1188 Dátum: 2008.12.06 15:27:24 »
igen ez tényleg így van.. a válság jövöre jön. nem növel az semmiféle keresletet..aki újra gyüjt az most még jobban jár
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Peti

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1189 Dátum: 2008.12.06 15:52:21 »
A Corollák száma is vagy 5tel nőtt tegnap óta. Most nem tudom, hogy ez csak a válság jele vagy a fene tudja,

Szimplán rengeteg Corolla van, mikor én árultam (nyár eleje) csak 2002-től 2004ig szűkítve, +benzinesre, (tehát úgy ahogy a fészlift előttiekre) akkor is kidobott közel 300autót :excl:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1190 Dátum: 2008.12.06 16:32:17 »
A Corollák száma is vagy 5tel nőtt tegnap óta. Most nem tudom, hogy ez csak a válság jele vagy a fene tudja,

Szimplán rengeteg Corolla van, mikor én árultam (nyár eleje) csak 2002-től 2004ig szűkítve, +benzinesre, (tehát úgy ahogy a fészlift előttiekre) akkor is kidobott közel 300autót :excl:


Nyilván sok a corolla, de ha az ember leszűkíti évjáratra, motorra, karosszériaformára a keresést, már nem túl nagy a választék. Továbbá, ha még bizonyos futásteljesítményt vár el, illetve szervizkönyvet, akkor már csak pár darab közül válogathat, és ezek után jön még csak az, hogy egy normálisabb színt, esetleg autómata klímásat nézni stb.
Egyébként meg a Toyota nem egy ritka autó, igen sok van belőle, így az E12-es Corollából is, még szép, hogy nagyobb a kínálat belőle, mint mondjuk az MG TF-ből vagy az Opel Speedsterből.

Peti

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1191 Dátum: 2008.12.06 19:16:11 »
Egyébként meg a Toyota nem egy ritka autó, igen sok van belőle, így az E12-es Corollából is, még szép, hogy nagyobb a kínálat belőle, mint mondjuk az MG TF-ből vagy az Opel Speedsterből.

Lehet az én "autókeresős" szokásaimmal vannak bajok, de soha nem keresnék úgy autót hogy leszűkítve erre meg arra, mert mi van ha nem/hibásan töltöttek ki egy részt a hirdetésben, akkor simán be se dobja a kereső!

Amiből sokat adtak el abból meg nyilván telített a piac, ez tiszta sor, de ezt nem negatívumként írtam (mert úgy érzem Neked így jött le) hanem mint puszta tényt.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1192 Dátum: 2008.12.06 20:26:10 »
Vegyes használatban azért egy 8-9 litert megeszik a benzines Verso?

9-et legfeljebb csak akkor, ha folyton városban mész, és ott sem spórolós stílusban. A többiek adatai helytállóak: városban számíthatsz 8-9 literes; országúton KRESZ-t nagyjából betartva 6 literes, tempósabban haladva 7 literes; autópályán 7-8 literes fogyasztásra. Majdnem mindegy, hogy 1.6 vagy 1.8.

Évi 15 ezer km-es futásra én nem vennék dízelt, pláne nem ebben a hatéves korosztályban. Túl nagy a kockázat, nem éri meg. Az egyetlen kivétel, ha találsz olyan eladót (ismerőst, rokont), akiben tökéletesen megbízol.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1193 Dátum: 2008.12.06 20:27:18 »
Egyébként meg a Toyota nem egy ritka autó, igen sok van belőle, így az E12-es Corollából is, még szép, hogy nagyobb a kínálat belőle, mint mondjuk az MG TF-ből vagy az Opel Speedsterből.

Lehet az én "autókeresős" szokásaimmal vannak bajok, de soha nem keresnék úgy autót hogy leszűkítve erre meg arra, mert mi van ha nem/hibásan töltöttek ki egy részt a hirdetésben, akkor simán be se dobja a kereső!

Amiből sokat adtak el abból meg nyilván telített a piac, ez tiszta sor, de ezt nem negatívumként írtam (mert úgy érzem Neked így jött le) hanem mint puszta tényt.
Persze, igazad van. Egyébként meg fogalmam sincs, hogy lehet manapság autót eladni, bár így az ünnepek elött, a válság tudatában nem hiszem hogy nagyon egyszerű. Viszont nem kell nagyon borulátónak sem lenni. Nekem lehet az lesz a stratégiám, ha el akarom adni a kocsim, hogy belövök egy reális árat. Amennyiben nem viszik el egy ilyen árszinten, akkor megtartom még egy darabig az fix.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1194 Dátum: 2008.12.06 20:30:53 »
elhiszem. olvasgatom a népítéletet, az 1,6osak 7 körül fogyiznak átlagban. namost van itt egy jóember. ilyenkor nem tudom eldönteni, hogy ez igaz vagy kitalálta vagy elmebeteg???
"Modell

1.6 VVTi
Szöveges ítélet

En ezt nem hiszem el.  :no: Ilyen formaban nem  :no:

Ez szerintem is bullshit  :tt2:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1195 Dátum: 2008.12.06 20:32:35 »
Viszonyításként érdemes megnézni egy-két, mobile.de-n hirdetett ilyen gépet. Ott általában lehet bízni a feltüntetett km-ben. Érdemes összehasonlítani az ottani és az itteni beltér állapotokat. Mondjuk pl ennél.

kösz. megnéztem. hát szakadjanak meg a németek, hogy egy millióval olcsóbb lenne. k@pják be! :censored: erre nem tudok mit mondani. és arra sem, hogy van már 1,2milláért is 88ekmt futott verso, mire itthon minden költség kifizetve, lesz belőle 2,3millió. persze ebből negyed millió  a cég költsége, amiért behozzák. vannak kint német rokonaim, nem tudom elgondolkozzak e rajta, hogy kintről hozzam e be? nem tudom ui. mekkora tortúra végigjátszani az itthoni papírmunkát. az biztos, hogy egy ottani autó egyrészt rendesen szervízelve van, nem babrálják a kmórát és összehasonlíthatatlanul jobb állapotban vannak az autók nemcsk belül, hanem motorikusan, felfüggesztésileg....itthon a xar magyar utak tönkrevágnak minden autót.

90-es évek előtti Toyoták/Starlet topikban írtam le pár napja a privát autóbehozatal menetét.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1196 Dátum: 2008.12.06 20:43:52 »
Viszonyításként érdemes megnézni egy-két, mobile.de-n hirdetett ilyen gépet. Ott általában lehet bízni a feltüntetett km-ben. Érdemes összehasonlítani az ottani és az itteni beltér állapotokat. Mondjuk pl ennél.

kösz. megnéztem. hát szakadjanak meg a németek, hogy egy millióval olcsóbb lenne. k@pják be! :censored: erre nem tudok mit mondani. és arra sem, hogy van már 1,2milláért is 88ekmt futott verso, mire itthon minden költség kifizetve, lesz belőle 2,3millió. persze ebből negyed millió  a cég költsége, amiért behozzák. vannak kint német rokonaim, nem tudom elgondolkozzak e rajta, hogy kintről hozzam e be? nem tudom ui. mekkora tortúra végigjátszani az itthoni papírmunkát. az biztos, hogy egy ottani autó egyrészt rendesen szervízelve van, nem babrálják a kmórát és összehasonlíthatatlanul jobb állapotban vannak az autók nemcsk belül, hanem motorikusan, felfüggesztésileg....itthon a xar magyar utak tönkrevágnak minden autót.

90-es évek előtti Toyoták/Starlet topikban írtam le pár napja a privát autóbehozatal menetét.

közben itt végiggondoltuk inkább nem töltöm vele az időmet, mert mire mindent végigjárok, egy csomó energia, idő és pénz, spórolni meg nem sokat lehet vele, ergo nem éri meg.

szóval erre mit mondtok?: http://www.hasznaltauto.hu/2586261_toyota_corolla_2002
mert megvenném, ha szerintetek is ok.

Idézet javítva.
Misi
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.06 20:54:41 írta Misi »

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1197 Dátum: 2008.12.06 20:56:55 »
Ahogy már írtam, meg kell nézni!
Ha szemre egyben van, akkor irány egy állapotfelmérés. Anélkül ne vágj bele.
Ha nem vagy biztos magadban, vigyél magaddal valakit, aki konyít valamennyire a kocsikhoz.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1198 Dátum: 2008.12.06 21:02:46 »
Ahogy már írtam, meg kell nézni!
Ha szemre egyben van, akkor irány egy állapotfelmérés. Anélkül ne vágj bele.
Ha nem vagy biztos magadban, vigyél magaddal valakit, aki konyít valamennyire a kocsikhoz.
Ha igaz ami az adattáblán van (sérülésmentes, 65e km) akkor sok gondod nem lehet vele.
De ahogy Misi is írta, ezt mindenképpen le kell ellenőrizni!

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1199 Dátum: 2008.12.06 21:06:12 »
Ahogy már írtam, meg kell nézni!
Ha szemre egyben van, akkor irány egy állapotfelmérés. Anélkül ne vágj bele.
Ha nem vagy biztos magadban, vigyél magaddal valakit, aki konyít valamennyire a kocsikhoz.
annyira azért engem sem lehet eladni, azért már 20 éve vezetek. azt tudom, hogy igazán tuti a műszer, ami vinnyog, ha újra lett fényezve, de ez gondolom nem terem mindn bokorban. nem tudom egy 63ezret futott autóban mi az, ami gázos lehet, értem én, amit mondasz, hogy az állapotfelmérés a tuti, de a távolság ez esetben kockázati tényező, mert el kell utaznom 300km-t, előre le kell zsíroznom valamilyen műhellyel ott, hogy nézzék meg, aztán azok mondanak, amit akarnak. De végülis van Debrecenben Toyota szervíz, úgyhogy oda berongyolhatok szakvéleményért. Ilyenkor jön elő az, hogy márkakereskedőtől venni talán nagyobb biztonság, anno a Yarist az EmilFreynél vettem, ahol az orrom alá tolták azt a listát amit átnéztek az autón, el is tettem:)
találtam még egyet, ez itt van a szomszédomban, kcsit többet futott, de 1,8as:

http://www.expressz.hu/auto/szemelygepjarmu/showAdvert11602128.html