Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2120022 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #945 Dátum: 2008.10.13 22:41:17 »
Igaz, az 5ajtó jelenthet egy 200e felárat...

Ugyan, új korába se volt 200e felár a +2ajtó ::)

dr.gonzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 96
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #946 Dátum: 2008.10.13 22:48:29 »
Igaz, az 5ajtó jelenthet egy 200e felárat...

Ugyan, új korába se volt 200e felár a +2ajtó ::)

mi szeritnem a -2 ajtóért is fezetnénk :DD

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #947 Dátum: 2008.10.13 23:44:49 »
Igaz, az 5ajtó jelenthet egy 200e felárat...

Ugyan, új korába se volt 200e felár a +2ajtó ::)

3ajtósat akartam én is... 2006-ban 40ezer magyar forint felára volt az 5ajtósnak, ez nagyon megmaradt, mert azzal érvelt az eladó önként (gondolom, mert nem volt raktáron 3ajtós), hogy ajándékba adja a "plusz két ajtót"...
A wagon-nak meg ha jól rémlik az 5ajtóshoz képest további 110ezer ft. volt a felára :innocent:
kisa
born to ride

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #948 Dátum: 2008.10.14 06:27:12 »
Igaz, az 5ajtó jelenthet egy 200e felárat...

Ugyan, új korába se volt 200e felár a +2ajtó ::)

Neked is 3ajtósod volt, ezért monod..  :yes:
Nem akarok belemenni, de a piros szín sem szerencsés, miközben új korában egy árban van mással.
És mi a véleményed pl. egy, új korában megegyező ft-ba kerülő Citroen / Corolla x éves ár viszonyárol?
Egyébként meg DrGonzo is így kezdte a keresést, bízott abban, hogy mivel a  3ajtó elég neki, ezzel olcsóbban tud corllát venni, ugye nem kell visszaolvasnom és bemásolnom.
De az is tény, hogy corollát 5ajtóval és 40e km-el nem lehet venni 2,2M-ért 3évesen.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #949 Dátum: 2008.10.14 06:30:42 »
Igaz, az 5ajtó jelenthet egy 200e felárat...

Ugyan, új korába se volt 200e felár a +2ajtó ::)

Neked is 3ajtósod volt, ezért monod..  :yes:
Nem akarok belemenni, de a piros szín sem szerencsés, miközben új korában egy árban van mással.
És mi a véleményed pl. egy, új korában megegyező ft-ba kerülő Citroen / Corolla x éves ár viszonyárol?
Egyébként meg DrGonzo is így kezdte a keresést, bízott abban, hogy mivel a  3ajtó elég neki, ezzel olcsóbban tud corllát venni, ugye nem kell visszaolvasnom és bemásolnom.
De az is tény, hogy corollát 5ajtóval és 40e km-el nem lehet venni 2,2M-ért 3évesen.

Mégegy példa jutott az eszembe. Klíma. A klíma felára kb 250 000 Ft volt újonnan. Ez 3évesen elvileg 100 -150 000 Ft felárat kellene hogy jelentsen. A gyakorlatban meg nem lehet eladni a klíma nélküli autót.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #950 Dátum: 2008.10.14 06:48:58 »
Igaz, az 5ajtó jelenthet egy 200e felárat...

Ugyan, új korába se volt 200e felár a +2ajtó ::)

3ajtósat akartam én is... 2006-ban 40ezer magyar forint felára volt az 5ajtósnak, ez nagyon megmaradt, mert azzal érvelt az eladó önként (gondolom, mert nem volt raktáron 3ajtós), hogy ajándékba adja a "plusz két ajtót"...
A wagon-nak meg ha jól rémlik az 5ajtóshoz képest további 110ezer ft. volt a felára :innocent:

Vannak esetek, mikor nincs összefügés az újkori ár, és  a használtpiaci ár között. Az újkori ár a gyártási/fejlesztési/marketing/adó klts-égeket akkor is tartalmazza, ha nem kapkodnak érte a vevők, így nem nagyon lehet különbség a 3 és 5ajtós közt. A használt árat meg teljes mértékben a kereslet határozza meg. Az alsóközepes méretosztályban sosem volt népszerű a 3ajtós verzió. Akik 3ajtósban gondolkodnak, vesznek kisautót, akik alsóközépben az meg inkább családi 5ajtósat.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #951 Dátum: 2008.10.14 09:16:59 »
Egy 15 000km-es szerviz meg úgy 40 000 ft.
Ennyibe kerül az olaj+szűrők cseréje???
Valaki részletezné ezt?

Lásd 4-el ezelőtti hozzászólásom!

normális olaj (0w-30 Castrol, vagy Mobil1) jó helyen véve 4l -12000Ft  márkaszervízben a 10w40-est adják kb ennyiért
-ezen a tételen lehet sokat fogni, a többi gyakorlatilag ugyananyi, mint máshol; legfeljebb a gagyi utángyártott lesz olcsóbb.

levegőszűrő, ~3-4e pollenszűrő 4-5e -ezek 30e körül cserélendők, 15e-nél csak ellenörzik. - olajszűrő 2-4e
kb. 0,7-0,8 óra (max 1 óra ) munkát szoktak a 15e-szervízre számolni, ez 6-9e szervízfüggően - vidéken általában olcsóbb.

tehát az olajon kívül a legrosszabb leosztással sem kerülhet 20e-nél többe, de inkább 10e körül kijön ( munkadíj + olajszűrő); az olaj, meg annyi, amennyi.

-persze érdemes figyelni, hogy mit csinálnak. Az az olaj kerül-e bele, amit viszel, illetve előzőleg az ablakmosót feltölteni, és külön szólni, hogy köszi nemkérsz vizet, mert az t jó drágán szokták számolni.

Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Peti

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #952 Dátum: 2008.10.14 11:03:52 »
Neked is 3ajtósod volt, ezért monod..  :yes:

Azért mondom, mert mikor eladtam az enyémet egy fillérrel nem kalkuláltam kevesebb árat, a 3ajtó miatt, mégis sikerült jó áron eladni, max nehezebb volt vevőt találni.
A hirdetés másnapján felhívott egy vidéki úr, elmondtam Neki mindent amit az autóról tudni kell, beszéltünk egy fél órát, aztán mondta hogy ő most vonatra ül és jön az autóért, mert nagyon tetszik neki, és látja hogy nem zsákbamacska, aztán fél óra múlva hívott hogy ja ez 3ajtós? :death:

Így 1,5-2héttel később ment el az autó...
Nézd meg a használtautó árakat, nincs szignifikáns különbség a 3 és 5ajtós E12 között, aminél anno észrevettem "akciót", azok a szedánok, na azok rendre 5-10%-al kevesebbért mennek.


Idézet
Nem akarok belemenni, de a piros szín sem szerencsés, miközben új korában egy árban van mással.

Jó ne menjünk bele, de aki 3ajtóst akar az úgy is olyat vesz, pl. én se vennék 5ajtós Corit, aki meg pirosat akar vagy belefér a piros, az meg simán megveszi azt. (nemrég volt pl. a Yaris fórumon akinek nagyon megtetszett a piros Yarisz, aztán végül azt is vett) Ezért nem kell kivonni az árból 10 meg kitudja hány százalékokat, és nem fog százezrekkel kevesebbet érni egy olyan autó, max nehezebb rá vevőt találni...



Idézet
És mi a véleményed pl. egy, új korában megegyező ft-ba kerülő Citroen / Corolla x éves ár viszonyárol?

Nem ismerem a Citrom -akkori- újárát, de így látatlanba szinte biztos vagyok benne, hogy egy azonos felszereltséggel rendelkező Xsara olcsóbb volt, mint egy E12, de ettől függetlenül egyértelmű hogy a Xsara nem rendelkezik olyan megbízhatósági mutatókkal, mint a Corolla, ehhez még hozzájön a közhely, hogy francia autók alapból xarok, tehát a xsara is xar, amúgy jó példát hoztál fel, mert ex-bnőm a közelmúltba vett egy 2002-es Xsarát kerek 1misiért, tehát egy azonos évjáratú, de mondjuk rosszabbul felszerelt E12es feléért :excl: (akkor 2 millió körül/de inkább felette voltak a '02-es Corik)

Ráadásul a Xsara sztem (pláne a 2.fészliftes) pont vállalható kategória, nem kerget ki a világból a nyűgjeivel, van -bőven- olyan francia autó amit nem vállalnék, ehhez tartozik a sajátom is, amit pl. mezei verzióba fix befutó hogy nem vennék :ph34r:


lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #953 Dátum: 2008.10.14 11:36:29 »
De ha mindent jól megnézel és van kis műszaki érzéked, akkor mindezt magad is megcsinálhatod otthon.

Az olajcserét és a váltóolajcserét érdemes közelről megnézni, hogy pontosan melyik csavart kell kicsavarni ezekhez és melyiken kell feltölteni. A légszűrő és pollenszűrő cseréjét otthon simán meg lehet csinálni, de az ablakmosó feltöltést is.

Ha nagyon figyel az ember, vagy egyszer elviszi egy maszekhoz az megmutatja a hűtőfolyadék cserét is, amit ztán már otthon is el lehet végezni.

Ha valaki vesz emelőt és kerekeket tudcserélni akkor már pár csavar és a fékbetéteket is könnyen ki lehet cserélni, csak mutassa meg először egy szerelő.

A fékfolyadék cserét már inkább érdemes mindig szerelőre bízni, bár ezt se tól nagy dolog kicserélni csak sokat kell öntögetni.

Tulajdonképpen az időszakos szervizek, cserék jó része otthoni garázsban egy szombat délután megcsinálható, miután megvettük a csereanyagokat hozzá.

Ezek rutinfeladatok és szinte autótipusfüggetlenek.

15000-es szervizet magadnak csinalni?  :eek:
Azert az meg nem az a nagy osszeg markaszervizben, hogy erdemes legyen ezert elbukni a garit, szerintem.

Amugy en ~10ezret hagytam a markaszerviznel es ~19ezret az olajboltban (7liter olaj  :wacko: ) az elso szerviz alkalmaval.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Cisc0

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 236
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #954 Dátum: 2008.10.14 16:38:11 »
De ha mindent jól megnézel és van kis műszaki érzéked, akkor mindezt magad is megcsinálhatod otthon.

Persze, az Astrában már csak én cserélek mindent(most ment bele a 300 kiló :)).
De ha veszek egy még garanciális kocsit akkor inkább szervíz, majd olyan 100-150 000 fölött mehet a házi féle.
Akkor érdemes maszekolni ha nem fontos az h el tudd adni a kocsit vezetett szervízkönyvvel.
És ez általában akkor következik be amikor már annyi km van benne h alig löknének érte valamit a kerskedők/vásárlók és már nem éri meg eladni.
'05 Corolla HB 1.4 D-4D

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #955 Dátum: 2008.10.14 17:15:17 »
Peti! Most őszintén. Szerinted azt a kocsit, amit DrGonso vett 2,2-ért, 5ajtós verzióban nem lehetett volna 2,5M-ért igen reálisan eladni? De hogy 2,4-ért 1-2nap alatt elvinnék, az Fix. A 2005 év végi 50ezer km körüli 5ajtós corollák 2,6M-től indulnak.

Peti

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #956 Dátum: 2008.10.14 20:05:15 »
Peti! Most őszintén. Szerinted azt a kocsit, amit DrGonso vett 2,2-ért, 5ajtós verzióban nem lehetett volna 2,5M-ért igen reálisan eladni? De hogy 2,4-ért 1-2nap alatt elvinnék, az Fix. A 2005 év végi 50ezer km körüli 5ajtós corollák 2,6M-től indulnak.

De, ebben igazad van, de nem láttam még DrGonso autóját, az ár egyértelműen nagyon baráti, most ajtótól függetlenül :flowers:

Ui.: megnéztem a használtautón a '05-ös, 3ajtós, benzines Corikat, 4db van, 2.2, 2.3, 2.55 és 2.56 ért felrakva.
Ezekből talán ezt az egyet nézném meg, bár 1.6-os és a téligumikért még külön pénzt kérnek, de itthoni, sérülésmentes, sz.könyves, effektív keveset futott autó.
Ki vesz észre az utolsó képen egy "oda nem illő" dolgot :shifty: :detective:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #957 Dátum: 2008.10.14 21:24:07 »
Ki vesz észre az utolsó képen egy "oda nem illő" dolgot :shifty: :detective:

...szabad a gazda...

Peti

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #958 Dátum: 2008.10.14 23:17:35 »
...szabad a gazda...

Az utolsó képen egy 5ajtós van, szemre is látszik hogy "rövidebb" az ajtó és a 3ajtósnak más a könyöklő része...

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #959 Dátum: 2008.10.15 07:37:50 »
...szabad a gazda...

Az utolsó képen egy 5ajtós van, szemre is látszik hogy "rövidebb" az ajtó és a 3ajtósnak más a könyöklő része...

Nem fogod elhinni, de tényleg ezen gondolkodtam. Végignéztem mindent, és nekem is feltűnt a rövid 5ajtós jelleg. Viszont én nem ültem még 3ajtósban, így féltem, hogy hülyeség az egész.