Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2120035 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #735 Dátum: 2008.09.22 14:51:07 »
Új COV szerintem leghamarabb jövő év vége felé várható.
Hallani még nem hallottam róla. Mivel a mostani is az AVE padlóját és motorjait (részben) használja, gyanítom a folytatásban is így lesz.

Köszönöm. Akkor jövőre majd figyelem a híreket, mert egy automata dízel COV jó lenne. Persze újonnan csillió pénz, ha várok a használtra, akkor meg majd jön közben a Prius MPV. Áááááá. :)

Cisc0

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 236
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #736 Dátum: 2008.09.22 16:58:17 »
Vélemény?
http://www.hasznaltauto.hu/2369965_toyota_corolla_2004

Csak az a baj ezzel, h 900 km oda vissza. Ha meg odamegyek és kiderül, h valami nagyon nem ok... :taz:

Vonóhoroggal mi a probléma am? Eszi a hátsó féket/futóművet?
« Utoljára szerkesztve: 2008.09.22 17:00:47 írta Cisc0 »
'05 Corolla HB 1.4 D-4D

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #737 Dátum: 2008.09.22 17:34:26 »
Én 4-6 esetleg 8éves autókról beszéltem. Nem tudom mikor néztél utoljára E12-eseket a piacon, de ha találsz 5ajtós HB 1,4-est leinfózható valós márkaszervizes szervizkönyvvel, normál km futással, abszolut törésmentesen, akkor kérlek linkeld ide be, mert van aki örülne neki.

Most nem fogom átbújni a kb. félezer(!) E12-es Corolla hirdetést ::) de biztos vagyok benne hogy találni ezekkel a paraméterekkel autót, mikor én árultam akkor is volt, nem is egy, ha valaki meg ilyenre vágyik, és nem égető az autóvásárlás, akkor sztem simán kivárható, az más kérdés hogy mennyit kérnek érte, mert általában a vevőjelölt elvárja a s.mentes autót, de aztán beindul a nyavalygás hogy huh de drága, már ennyiért meg annyiért is van hirdetve, ilyenkor szoktam azt mondani, hogy akkor azt kell megvenni, viszlát :flowers:

Megközelítés kérdése a félezer corolla hirdetés. Mennyi köze van egy 2006os 2d4d SOL corollának egy 2002-es klíma nélküli sedanhoz? Semmi. Teljesen más a vásárlói célcsoportja.
Az én keresési feltételeim: 2M és 2,5M közötti 2003-2005ös klímás 1,4VVt-i 5ajtósHB márkaszervizes szervizkönyvvel, igazolt leinfózható előélettel, max 80ezer km futással, lehetőleg első tulajtól (de nem kizáró ok a 2.tulaj), nameg lehetőleg magánembertől. Így mennyi corolla közt tudnék válogatni???
De lazábbra véve a keresést, és csak simán a 2002-2006-os 5ajtós 1,4HB klímás szervizkönyves(nek hirdetett), max 100ezret futott corollákat nézem max 2,5M-ig a használtauto.hu-n, így is válogathatok a hirdetések alapján 17db közül. És akkor ez csak a statisztika, utána mindegyik autó egy külön kaland.
Félreértések elkerülése végett ezt csak azért írom, hogy nem engedhetik meg a vevőjelöltek azt, hogy egy újrafényezett elem miatt elrohanjanak ebben a kategóriában.
Különben is, tudjátok mi a véleményem? Amelyik autót használják, az nem lesz, nem lehet olyan, mint a kereskedő udvarán fóliavédelemmel ellátott nullkilométeres autók. A használtpiac árait, meg a problémás (ismeretlen előélet, összetákolt, behozott, nepperes trükkökön átesett) autók határozzák meg, így akinek tényleg makulátlan autója van, az mit mond? Nem fogom a piaci árért eladni, sőt el sem adom, mert többet megér nekem. Így a piacon többnyire nincs makulátlan autó. Persze nem akarom elvenni a kedvét senkinek, mert ki lehet fogni az aranyhalat, de legalább reménykedni lehet benne. Elárulom, hogy az én autóm ajtaja is sérülésből javított volt mikor vettem, viszont nem álltam tovább, mert az első magántulaj személyes kontaktja, a szervizkönyv és szervizszámlák, a sol felszereltség, a szín tetszett, és az autóval szembeni összbenyomásom pozitív volt, tetszett az autó. Innentől kezdve meg nem érdekelt egy mondvacsinált probléma. Persze mint az itteni hsz-ekből kiderűlt, mindenkinek teljesen más a preferenciája, igénye.

Peti

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #738 Dátum: 2008.09.22 18:48:09 »

Peti

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #739 Dátum: 2008.09.22 18:49:43 »
Vélemény?
http://www.hasznaltauto.hu/2369965_toyota_corolla_2004
Vonóhoroggal mi a probléma am? Eszi a hátsó féket/futóművet?

Képről szép, korrekt ár, a bal első sárvédőnél látok valami színeltérést, de az lehet fényjáték, a vonóhorgot meg már megválaszoltad...

Peti

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #740 Dátum: 2008.09.22 18:59:12 »
Félreértések elkerülése végett ezt csak azért írom, hogy nem engedhetik meg a vevőjelöltek azt, hogy egy újrafényezett elem miatt elrohanjanak ebben a kategóriában.

De miért ne engedhetnék meg maguknak ::) én jó hónapja kerestem már autót, (úgy hogy a használtautón kb. 6db-ot hirdettek) mire találtam s.mentest, de az peros volt :wacko: még 1,5hónap és megvettem a mostanit, türelem rózsát terem :flowers:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #741 Dátum: 2008.09.22 19:24:57 »
Ez miért ilyen olcsó?
Apróbb fényezési hibák miatt? :flowers:
Tök tudja, hasonló verdák kétszer ennyiért mennek.  ::) Lehet, hogy tud vmit a tulaj?  :devil:
         

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #742 Dátum: 2008.09.22 19:42:50 »
 nézd már meg a hátso szelvedot :clap:
wmi harcos.info és a nagy magyar matricák! :ph34r:
eléggé komolyak azok a fényezesi hubajk, sztem kromofag :ph34r:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #743 Dátum: 2008.09.22 19:44:44 »
Láttam, jót mulattunk rajta. Kolleganőnek nézelődünk még mindig és igazából tanulóautó lenne, szóval pont lesz... a fényezést.
         

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #744 Dátum: 2008.09.22 19:57:26 »
Félreértések elkerülése végett ezt csak azért írom, hogy nem engedhetik meg a vevőjelöltek azt, hogy egy újrafényezett elem miatt elrohanjanak ebben a kategóriában.

De miért ne engedhetnék meg maguknak ::) én jó hónapja kerestem már autót, (úgy hogy a használtautón kb. 6db-ot hirdettek) mire találtam s.mentest, de az peros volt :wacko: még 1,5hónap és megvettem a mostanit, türelem rózsát terem :flowers:

És ha valaki egy parkolóban kicsit megnyomja a hátsó lökösöd, akkor életed legrosszabb napját éled meg, aztán meg féláron eladod gyorsan a kocsid, ha egyáltalán valaki szóba áll veled egy ekkora sérülés után?:)
Ez az eladásnyavajgás is túl van misztifikálva, a kocsi használati tárgy, benne van minden velejáró dolog, és hogy egy 100-assal többet vagy kevesebbet adnak a végén, hát az már tényleg részletkérdés. Nézve az 1,4vvti 5ajtósHB 2002-2003-2004-2005-es kínálatot igazából százezres különbségek vannak. Egy 15ös gumiszett 80 000Ft, a 60ezres szerviz kb 60eFt, egy betét/tárcsa csere 100e, egy szőnyeggarnitura meg közel 20e, akkor kár ezt túlaggódni.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #745 Dátum: 2008.09.22 20:29:54 »
Dr gonzo!
Tudom hogy 3ajtósokra hajtasz, de mit szólnál ehhez? Én tutira megnézném!
http://www.hasznaltauto.hu/2390461_toyota_corolla_2003

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #746 Dátum: 2008.09.22 20:58:51 »
Különben is, tudjátok mi a véleményem? Amelyik autót használják, az nem lesz, nem lehet olyan, mint a kereskedő udvarán fóliavédelemmel ellátott nullkilométeres autók. A használtpiac árait, meg a problémás (ismeretlen előélet, összetákolt, behozott, nepperes trükkökön átesett) autók határozzák meg, így akinek tényleg makulátlan autója van, az mit mond? Nem fogom a piaci árért eladni, sőt el sem adom, mert többet megér nekem. Így a piacon többnyire nincs makulátlan autó. Persze nem akarom elvenni a kedvét senkinek, mert ki lehet fogni az aranyhalat, de legalább reménykedni lehet benne. Elárulom, hogy az én autóm ajtaja is sérülésből javított volt mikor vettem, viszont nem álltam tovább, mert az első magántulaj személyes kontaktja, a szervizkönyv és szervizszámlák, a sol felszereltség, a szín tetszett, és az autóval szembeni összbenyomásom pozitív volt, tetszett az autó. Innentől kezdve meg nem érdekelt egy mondvacsinált probléma. Persze mint az itteni hsz-ekből kiderűlt, mindenkinek teljesen más a preferenciája, igénye.

Nincs értelme a végtelenségig ragozni ezt, de továbbra is azt mondom, hogy az E12 Corolla korosztályában még baromira nem "aranyhal" a sérülésmentes autó, maximum egy kicsivel több időt kell szánni a keresésére. Én két autót adtam el az elmúlt három hét alatt, az egyik egy 14 éves (!), 145 ezret futott Opel Corsa, amin csak az ötödik ajtó volt -az eredetvizsgáló szerint- fényezve; a másik egy 9 éves, 181 ezret futott Honda Accord, amelyen semelyik elem nem volt még fényezve. Ja, egyiket sem adtam el drágán. Szóval, hogy "aranyhal" lenne egy mindössze maximum 6 éves autóból a sérülésmentes? Ugyan, dehogy. Megmondom őszintén, kissé ijesztőnek is tartom azt a szemléletet, hogy egy néhány éves autón már "normális", ha egy-két eleme javítva van. Dehogy normális! A nem sérült autó a normális, főleg ebben a korosztályban. Csak mi, sajnos, máshoz vagyunk szokva - és mint az ábra mutatja, sokan még el is fogadjuk ezt a helyzetet  ::) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #747 Dátum: 2008.09.22 21:07:11 »
Ez miért ilyen olcsó?

Hát mert kissé le van lakva, bár ránézésre messze nem annyira, mint amennyire olcsó. Mert TÉNYLEG nagyon olcsó! És ahhoz képest egyáltalán nem néz ki olyan vészesen. A külső csúnyaságokat akár ecsettel is el lehetne nagyjából tüntetni. Meg hát mégiscsak friss műszaki, bakker! Ha nincs valami nagy műszaki és/vagy jogi problémája, akkor ez ennyiért nagyon jó vétel. Szerintem nem is lesz fönt sokáig. Neppernek is megéri megvenni, bőven. Ezen gyorsba' lehetne fogni cirka 150-et :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #748 Dátum: 2008.09.22 21:09:04 »
..............................
 A nem sérült autó a normális, főleg ebben a korosztályban. Csak mi, sajnos, máshoz vagyunk szokva - és mint az ábra mutatja, sokan még el is fogadjuk ezt a helyzetet  ::) ...



Kijöttem az egyik hipermarketból, és arra lettem figyelmes, hogy 4elem fényezésre szorul, és a bal hátsó lámpa be van törve.... Tudok mást csinálni, mint elfogadom? És ugyanúgy el kell valahogy fogadtatnom a vevővel is.... Nem gtk-s autóról van szó....
Mit tegyek?  :hang: / :gunsmilie: ?
kisa
born to ride

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #749 Dátum: 2008.09.22 21:12:39 »
Ez miért ilyen olcsó?

Hát mert kissé le van lakva, bár ránézésre messze nem annyira, mint amennyire olcsó. Mert TÉNYLEG nagyon olcsó! És ahhoz képest egyáltalán nem néz ki olyan vészesen. A külső csúnyaságokat akár ecsettel is el lehetne nagyjából tüntetni. Meg hát mégiscsak friss műszaki, bakker! Ha nincs valami nagy műszaki és/vagy jogi problémája, akkor ez ennyiért nagyon jó vétel. Szerintem nem is lesz fönt sokáig. Neppernek is megéri megvenni, bőven. Ezen gyorsba' lehetne fogni cirka 150-et :yes:

Azért a vezetőülés is hagy némi kívánnivalót maga után...
Ha a műszaki állapotára is így vigyáztak, akkor még sok is ez pénz érte...