Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2128792 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1755 Dátum: 2009.06.13 14:58:08 »
Ezek szerint az Avensist Te is lealkudtad 10%-al, ami nem kevés pénz.
Persze az, hogy ennyi pénzért vehettünk volna egy vacsi új, 1.4 dízel Luna Corollát (E15), megint egy másik kérdés  ::) ... Kisebb fogyasztás & új mivolt vs. magasabb felszereltség & kényelem & valamivel nagyobb hely... Na ja, így döntöttünk, nem bántuk meg, szeretjük Jenő urat, és azért még mindig van egy fellépése  :cool2:
Az ember mindig többet költ kocsira, mint amennyit tervez, ez gondolom a hitelesek esetében méginkább igaz. Én sem 2,4-ért akartam autót venni, hanem 1,6Mért Focus1 1,6-ost, de abban az árfekvésben nem volt jó példány, amennyiért meg volt OK példány, annyiért már 1,4corolla e12 -k voltak. Ha esetleg összejönne nekem egy jobb állás a jövőben, meg születne csemeténk is mondjuk, én is simán átülnék egy ave-ba. Rádobnám a kölönbözetet a corira a nagyobb tér-kényelem, a biztonságosság, és a jobb dinamika érdekében.


Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1756 Dátum: 2009.06.13 20:56:04 »
Egy bébi miatt nem kell egyből nagyobb autót venni. ;)

Jóbarátomék télen kerestek valami első autót max. 1M körül. A sztorira Palaczk biztos emlékszik, először Almera szedán, majd sokáig Carisma volt a befutó, végül rájuk mosolygott a szerencse egy "csótány" E11 képében. Tegnap volt szerencsém megnézni a gépet. Gyerekek, muzeális példány is lehetne: zsír új a gép! 2001-es kocsi, egy bácsika használta, majd meghalt, így tényleg keveset futott, 23.7XX van benne. :D Kívülről annyi látszik, hogy mivel nem távirányítós a központi zár, a kulccsal néha mellétrafált a bácsi. Ezt leszámítva kívül-belül karcmentes, csuda csendes, rossz úton meg sem nyikkanó kocsi. Az utastér kicsi, a liftback E11 hátulról randa (bár spoilerrel ez a darab egész jól néz ki), de 1,1M-ért, amennyiért végül elhozták a kocsit, ennél jobbat sehol nem lehetett volna találni. Viccesen újszerű. A barátom még fel sem fogta, milyen vételt csinált. Mondjuk ne is foglalkozzon vele, a tegnapi csecsfakasztó buli után ma hazajött a felesége a bébivel, úgyhogy az autó huszadrangú ilyenkor. :)

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1757 Dátum: 2009.06.13 22:14:10 »
Nyilván ez csak egy elképzelés a részemről, sok alapja nincs: sem jobb állás, sem gyerkőc  :D
Viszont meg tudnám szokni, egyszer beültem egybe a reál használttelepén, 1,6-os volt, nem mentem vele, de úgy benne ülve ergonómiailag stimmelt hozzám, nem éreztem nagy böhömnek és átláthatatlannak. Árpi avéját kipróbálhattam volna, de valahogy nem eddig nem sikerült. 1 szó mint 100, nem áll távolt tőlem az avensis. Pont ma néztem a hasznaltauton a camry hibrideket, már 4,6milláért hirdet egy cég újszerű amcsi használtautókat. Hófehérben annyira tetszik az a kocsi, hogy a toyota kínálatból max az új IS veri formatervben. Egyébként csak a szám jár, nem fogok mostanában autót cserélni, örülök, hogy kiismertem ezt a példányt, ráhangolódtam a szervizigényére, mi milyen állapotban van vele stb.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1758 Dátum: 2009.06.13 22:20:14 »
Jde 1,1M-ért, amennyiért végül elhozták a kocsit, ennél jobbat sehol nem lehetett volna találni. Viccesen újszerű. A barátom még fel sem fogta, milyen vételt csinált.
Tényleg szerencse, ha az ember kifog egy ilyen autót. Mondjuk én annyira nem vagyok elájulva attól, ha extrémen alacsony a km futás, vagyis a 8év alatt 27ezer km nagyon kevés, az ilyenekben van hogy nem cserélnek évekig olajat, van hogy az abroncs sokat egy pontban van terhelve, és egyéb speciális dolgok. Vagy csak az irigység beszél belőlem? :tt2:

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1759 Dátum: 2009.06.13 22:33:31 »
Ebben évente cseréltek olajat, a cimbinek pont a szerelő ajánlotta a kocsit, aki a szombathelyi Toyota márkaszervizben dolgozik, és évente kezelte a gépet.  :whistling:  Tudta, hogy meghalt a bácsi, és azt is, hogy az örökösök árulják a verdát, leadta a drótot, a többi már történelem.  :flowers:

Ja, hogy rosszat is írjak: az akksit ki kellett cserélni, azt 8 év alatt tényleg kinyírta a sok garázsban állás. :D

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1760 Dátum: 2009.06.14 06:55:14 »
hát inkább cserélek, gumit olajat akksit meg mindent csak kevesett futott legyen :wub:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1761 Dátum: 2009.06.14 11:53:00 »
Viszont meg tudnám szokni, egyszer beültem egybe a reál használttelepén, 1,6-os volt, nem mentem vele, de úgy benne ülve ergonómiailag stimmelt hozzám, nem éreztem nagy böhömnek és átláthatatlannak. Árpi avéját kipróbálhattam volna, de valahogy nem eddig nem sikerült. 1 szó mint 100, nem áll távolt tőlem az avensis.

Ja-ja, kezelhető autó az Avensis II, ideális kilométer-faló, városban még épp nem túl nagy, továbbá kényelmes, aránylag tágas. Szóval ideális családi kocsi. Mondjuk, én az E12-ben jobban meg tudom találni a számomra ideális üléspozíciót, tehát e szempontból jobban szeretem azt  :hmmmm: ... Igaz, maga az ülés viszont kényelmesebb az Avéban.

És most már elég röhejes árakon lehet is kapni Ave II-est - igaz, hat évesek már, repül az idő...

Nekem amúgy ez továbbra is kérdés, hogy mit vegyek (majd) kb. egymillióért: ezres Yarist, 1.3-as béka Corit, vagy 1.6-os Avensis I-est :hmmmm: ? Nem igazán vágnak egybe, tudom  :whistling: ... A legjobb kompromisszum a Cori lenne, csak az utastere (hátul) ne lenne olyan szűk  ::) ... Az Ave I ellen meg "csak" a relatíve magas fogyasztása szólna, cserébe lenne egy allrounder autóm  :yes: ... A Yaris meg, nyilvánvalóan, lemondások vállalása lenne a kis költségekért és a jó városi kezelhetőségért cserébe - de az, hogy a csomagtere még a Starlethez képest is pici, nagyon zavar  :wacko:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1762 Dátum: 2009.06.14 11:59:59 »
Tényleg szerencse, ha az ember kifog egy ilyen autót. Mondjuk én annyira nem vagyok elájulva attól, ha extrémen alacsony a km futás, vagyis a 8év alatt 27ezer km nagyon kevés, az ilyenekben van hogy nem cserélnek évekig olajat, van hogy az abroncs sokat egy pontban van terhelve, és egyéb speciális dolgok. Vagy csak az irigység beszél belőlem? :tt2:
Valszeg  ;) ... Mert azért a kevés futás tényleg a legfőbb előny. Persze az EXTRÉM kevés futás (évi 3500 km szvsz még nem az) tényleg kárt tesz bizonyos dolgokban, pláne, ha az a nagyon kevés is rövid távokon kerül bele az autóba (pl. bácsi hetente egyszer elgurul a 700 méterre lévő templomba misére); de még mindig 100x inkább ez, mint a nagyon sok km.

A legeslegjobb persze az az eset, ha az autóban kevés a kilométer, és az is jellemzően országúton került bele  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1763 Dátum: 2009.06.14 12:05:07 »
Nekem amúgy ez továbbra is kérdés, hogy mit vegyek (majd) kb. egymillióért: ezres Yarist, 1.3-as béka Corit, vagy 1.6-os Avensis I-est :hmmmm: ?

Az ezres Yarist kihagynám, az 1,3-as nagyon jól megy, és jól is fogyaszt.

E11 utastere tényleg nem túl tágas, de ha nem sokat használod hátul, akkor tényleg jó választás. Mondjuk én ragaszkodnék a ráncfelvarrthoz, egyszerűen annyival jobb a lámpája, és a VVTi motor is combosabb az 1,3-asnál. Arról nem is beszélve, hogy szerintem jobban is néz ki. (Bocs, Gyöngyi.  :flowers: )

Viszont az 1,6 Ave a maga műfajában tökéletes, tényleg csak a fogyasztás szólhat ellene ebben a mezőnyben.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1764 Dátum: 2009.06.14 12:15:04 »
Az ezres Yarist kihagynám, az 1,3-as nagyon jól megy, és jól is fogyaszt.
Neeem... Ha Yaris, akkor csakis az ezres. Mert akkor a fő érv az autó mellett a minél kisebb költség lenne: üzemanyag (és az ezres Yaris baromi keveset eszik), biztosítás, adó. Pont ezért vállalnám be a típust, az 1.3-assal ez értelmét vesztené. Azért ha évi 20 ezer km-re kiszámítod, elég jelentősen többe kerül az 1.3-as. Ha már nagyobb motor, akkor legyen nagyobb a kasztni is.

E11 utastere tényleg nem túl tágas, de ha nem sokat használod hátul, akkor tényleg jó választás. Mondjuk én ragaszkodnék a ráncfelvarrthoz, egyszerűen annyival jobb a lámpája, és a VVTi motor is combosabb az 1,3-asnál. Arról nem is beszélve, hogy szerintem jobban is néz ki. (Bocs, Gyöngyi.  :flowers: )
Szerintem is jobban néz ki :yes: ... Viszont a 4E-FE megbízhatóbb, és ez nekem nagyon súlyos érv. Ami a hátsó helykínálatot illeti: nem lényegtelen, mert ugye oktatni szeretnék majd a kocsival, tehát gyakran lesz olyan, hogy hátul is ülnek - márpedig e téren az E11 a Yarisnál is rosszabb, egy magas sofőr mögé már nem nagyon ül be senki.

Viszont az 1,6 Ave a maga műfajában tökéletes, tényleg csak a fogyasztás szólhat ellene ebben a mezőnyben.
Csak az eleje ne lenne olyan csúnya  ::) ... A Carina E is, és a faceliftes Ave is sokkal szebb.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1765 Dátum: 2009.06.14 13:29:46 »
Nekem amúgy ez továbbra is kérdés, hogy mit vegyek (majd) kb. egymillióért: ezres Yarist, 1.3-as béka Corit, vagy 1.6-os Avensis I-est :hmmmm: ?

Figyelembe véve amiket felsoroltál, én a béka corit venném 1,3-as mocival, esetleg egy gázüzemet beleszereltetnék. Az ave1,6-al az a baj, hogy nehéz olyan példányt találni jó áron, amiben nem felezve van a km állás, mellette szomjasabb - főleg városban, nameg egy tanulóvezetőnek kicsit nagy.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1766 Dátum: 2009.06.14 13:58:24 »
Figyelembe véve amiket felsoroltál, én a béka corit venném 1,3-as mocival, esetleg egy gázüzemet beleszereltetnék. Az ave1,6-al az a baj, hogy nehéz olyan példányt találni jó áron, amiben nem felezve van a km állás, mellette szomjasabb - főleg városban, nameg egy tanulóvezetőnek kicsit nagy.

Igazad van, csak az a baj, hogy a két véglet (Yaris vagy Ave) jobban vonz, mint a középút  ::) ... Mert akkor vagy legyen tényleg kicsi autó, ami cserébe tök kevésbe kerül; vagy ha már lúd, akkor legyen kövér: egy valódi nagy kocsi, amiben tényleg szellős az utas- és csomagtér, négy ember plusz sok cucc kényelmesen befér.

De ennek persze ára van. Míg tanulóval saccom szerint a Yaris 6.5-7, addig a Corolla 8-8.5, az Ave meg 9.5-10 litert kajálna. Nyilván nem mindegy. És persze a méret, amit te is említesz  :hmmmm: ... Bár sok tanuló gondolkodik ám úgy, hogy nem árt nagyobb autón kezdeni, mert utána könnyebben elvezet bármit. Mondjuk, így valószínűleg kevesebb lenne a 17 éves, nőnemű tanítványaim aránya  :whistling: :hmmmm: :cry: .......... Dehát mégse csak oktatásra szeretném használni azt az autót, úgyhogy számít az is, hogy privát autóként mit nyújtana.

Ami a sok km-t illeti: keresgélnék, én ezt valahol élvezem is  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1767 Dátum: 2009.06.14 15:07:32 »
Ami a sok km-t illeti: keresgélnék, én ezt valahol élvezem is  :yes:

Ha nem vagy időhöz kötve, ráérősen tényleg jó keresgélni. Viszont a keresgélés mindig idő (az idő pénz ugye) és energia, nameg benzin, mert ha látsz egy jó autót 200km-re, akkor az a megnézés 400km utazásba kerül, és lehet meg kell nézni 20 példányt, ami 8000km, persze ez kicsit sarkítva írtam.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1768 Dátum: 2009.06.24 13:13:59 »
Ez a hirdetés nem semmi. Szerintem ezt a corollát nem eladni kéne, mert nincs mégegy ilyen jó gazdi, hanem a tokyói műszaki múzeumban kellene kiállítani. A tulajt meg mélyen sajnálom, hogy egy szar Focus-ba kell átülnie, ami még céges is. Vannak ám egyéni tragédiák. Ha itt fórumozik a tulaj, akkor bocsi a gonoszkodásomért :devil:

"Eladó nagyon szeretett Toyota Corollánk, céges autót kaptam és nem költségtakarékos hogy itt áll szegény. Nagyon szeretjük és jó helyre szeretnénk eladni. Családi használtban volt, nagyon vigyáztunk rá ez meg is látszik rajta : )
Adatai:
Toyota Corolla 1.4VVTI 98Le, 2005 júliusi Sport Ice csomaggal, Ezüstmetál szín, Emil Frey vásárlás, vezetett szervízkönyves, törésmentes
Belül makulátlan, gyönyörű mint újkorában, nem dohányzó, sportosított kék ülések, 59e km-van benne, ebből a legtöbbet Európai minőségi utakon tett meg főleg Alpokban, soha semmi műszaki gond nem volt vele, összesen 1db led izzót cseréltek eddig benne + volt egy kötelező fékbetétcsere 40e km-nél. Az autó tökéletesen lett bejáratva, nagyon finoman koptak össze az alkatrészek, kíválóan megy (kötelező szervíznél is külön mondták).

A Sport Ice csomagot gondolom ismeritek (CD rádió, bőrkormány és váltó, klíma, kormányról vezérelhető rádió, fedélzeti computer, alsó sport-küszöb, sportosított ülések, könyöktámasz).
Extrában adok hozzá téli gumi garnitúrát (Continental 2 évadra még jó) + van benne 2x egyedi lopásgátló valamint gyári riasztó (100e)

Nagyon szép kis autó, tényleg szeretjük és fáj a szívünk eladni (Ford Focust kaptam, gondolhatjátok) "

TZoli

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1769 Dátum: 2009.06.24 15:10:01 »
Tegnap a kollegámnak vettünk egy E12 Corolla HB Luna 1.4D4D jóautót, 2007 van írva a forgalmiba gyártási évnek, de szerintem 2006-ban gyártották , 22.000km van benne, tényleg szép még a kicsike, gyönyörű szépen "rotyog".
Jövő héten hozzuk el, hitelügyintézés folyik még. Én is fogom használni, legalább lesz jó összehasonlítási alapom, Nekem ugyanez évjárat (Luna) csak 1.4 benzin van.