Szerző Téma: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?  (Megtekintve 138835 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

szikla2

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 756
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #300 Dátum: 2010.10.12 22:48:22 »
szikla2-nek válasz az E85 tisztító hatására:



Köszönöm a válaszod, most ugy gondolom hogy 10 liter egy tankban nem  lehet .sok
Nem minden "az" ami annak látszik.
Corolla 1.6 E12 2004 sedan 2009--2017
Avensis 1.8 T27 2011.facelift Sedan 2017-

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #301 Dátum: 2010.10.13 08:36:38 »
Azt gondolom, hogy egy próbát részedről is megér, de Te döntsd el. Az első tank előtt én is féltem, de a félelmem nem igazolódott be, ennek ellenére nincs két egyforma autó. Lehet, hogy a Tieden jobban, vagy kevésbé fog érződni a hatása. Ha nem próbálod ki, nem fogod megtudni.
A problémák akkor jöhetnek elő, ha felesben, vagy még nagyobb arányban, esetleg tisztán tankolsz etanolt. Na, akkor már check engine lámpa szinte biztos, hogy ordítani fog, mert a vezérlés érzékeli a szegényebb keveréket, ezért villantja fel a lámpát. A hidegindítási problémák is szinte biztosan előjönnek +10 fok alatt, És lehet, hogy a dugulás is bekövetkezik. Amint Te is látod, utóbbi mondatban az esztelen E85 használat miatt jelentkeznek a hibák, az általam említett arányban csak a kicsit több üa fogyasztást kell, hogy érzékeld.

Amit még írtam a végén, az olajfogyasztásos dologgal kapcsolatban, ez teljesen nyitott probléma, mert ezt még senki nem vizsgálta!
Azt igen, hogy nem tesz kárt az etanol a csövekben, tankban, szűrőkben, nem rohaszt el semmit, ez egyébként igaz is, de, hogy a motorolajat, illetve az olajfogyasztásra van-e és, ha igen, milyen hatással van rá, ezt eddig nem tesztelték.
Talán a napokban bejelentett új API minősítés megjelenésével már több adatunk lesz az etanol használatához ilyen szempontból is.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #302 Dátum: 2010.10.18 08:14:54 »
Azt gondolom, hogy egy próbát részedről is megér, de Te döntsd el. Az első tank előtt én is féltem, de a félelmem nem igazolódott be, ennek ellenére nincs két egyforma autó. Lehet, hogy a Tieden jobban, vagy kevésbé fog érződni a hatása. Ha nem próbálod ki, nem fogod megtudni.
A problémák akkor jöhetnek elő, ha felesben, vagy még nagyobb arányban, esetleg tisztán tankolsz etanolt. Na, akkor már check engine lámpa szinte biztos, hogy ordítani fog, mert a vezérlés érzékeli a szegényebb keveréket, ezért villantja fel a lámpát. A hidegindítási problémák is szinte biztosan előjönnek +10 fok alatt, És lehet, hogy a dugulás is bekövetkezik. Amint Te is látod, utóbbi mondatban az esztelen E85 használat miatt jelentkeznek a hibák, az általam említett arányban csak a kicsit több üa fogyasztást kell, hogy érzékeld.

Amit még írtam a végén, az olajfogyasztásos dologgal kapcsolatban, ez teljesen nyitott probléma, mert ezt még senki nem vizsgálta!
Azt igen, hogy nem tesz kárt az etanol a csövekben, tankban, szűrőkben, nem rohaszt el semmit, ez egyébként igaz is, de, hogy a motorolajat, illetve az olajfogyasztásra van-e és, ha igen, milyen hatással van rá, ezt eddig nem tesztelték.
Talán a napokban bejelentett új API minősítés megjelenésével már több adatunk lesz az etanol használatához ilyen szempontból is.

 :hmmmm:
A gáznak is van ilyen hatása, hogy növekszik az olajfogyi, de erre van ésszerű magyarázat: mivel a gáz az gáz, nem pedig folyadék, ezért nem tud belefolyni a motorolajba, mintegy szintentartva azt. Tehát valójában nem nő az olajfogyi, csak nincs ami "pótolja" az amúgy is elfogyasztott olajat. Namármost, ha az etanolnál is szinte azonnal jelentkezett ez(a gázosoknál azonnal szokott), akkor ott is valami hasonló lehet. Bár mondjuk úgy rémlik, hogy az etanol mintha rosszabbul párologna a benzinnél vagy nem? ELvileg akkor ez kizárná. De ha jobban, akkor meg lehetséges hogy ez áll a háttérben.
EGyébként én is használok kb 30%-ban, de én semmit nem vettem észre, még fogyinövekedést sem. Hidegebb időben mintha kelletlenebbül indulna, bár lehet hogy ez az akksi sara.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #303 Dátum: 2010.10.18 08:35:53 »
Nem a párolgása, hanem az égése gyengébb az etanolnak. Ezért van az, hogy ugyanahhoz a teljesítményhez több etanolra van szüksége a motornak, ezért a fogyinövekedés. Most simán csak Agip 95-öst tankoltam, meg pótoltam a max jelzésig az olajat (0,5L). Meglátjuk... :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

jozinbazin

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #304 Dátum: 2010.10.20 17:21:45 »
Idézet
A Toyota egyszer küldött a márkakereskedéseknek egy körlevelet, hogy ha ügyfél érdeklődik hogy tankolhat-e az autójába etanolt, akkor a következőket mondjuk:
A D4-es (közvetlen befecskendezéses) motorokat kivéve minden benzines Toyotába max 5%-nyi tankolható. A D4-esbe viszont nem szabad tenni semennyit. Namost az az 5% egy dolog, hiszen be kell biztosítania magát a Toyotának is, hiszen ezek akár garanciális autók is lehetnek, szóval ezért a kis arány. Az viszont biztosan nem véletlen, hogy a D4-be tiltják!
2002. Avensis 2.0 D-4 VVT-I, 150LE, 1AZ-FSE, Linea Sol.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #305 Dátum: 2010.10.21 10:52:50 »
Támogatói topicból emeltem át  Zorits1 hozzászólását, ide illik:
Idézet
Zorits1
« Új hozzászólás #25 Dátum: Ma - 10:12:47 »

Én pedig sokhelyen azt olvastam, hogy nem egészséges a motornak az Etanol, mivel nem olyan felületkezelésen estek át az alkatrészek, melyek a bioetanol használatakor reakcióba lépnek bizonyos anyagokkal, elsősorban tömítő gyűrűk...

Én skeptikus vagyok ezzel a cuccal... Habár nem rossz, de tfh most 8-10L a fogyasztás, akkor ebből lesz 10-14 l
8 liter Benya = ~ 2800 Ft
11 liter E85 = ~2700 Ft

Szóval spáren van 100 Huf  aztá kitudja, hogy mit csinál a mociban, ami lehet nem 12 000 Huf mivel kb egy évben ennyit lehet rajta spórolni ( amennyit én használom  )

NOs mit gondoltok?

 

 
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Zorits1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #306 Dátum: 2010.10.21 13:03:24 »
Köszi Trotter!
"6200Rpm; where the life keeps getting impressive" :)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #307 Dátum: 2010.10.21 13:16:43 »
Támogatói topicból emeltem át  Zorits1 hozzászólását, ide illik:
Idézet
Zorits1
« Új hozzászólás #25 Dátum: Ma - 10:12:47 »

Én pedig sokhelyen azt olvastam, hogy nem egészséges a motornak az Etanol, mivel nem olyan felületkezelésen estek át az alkatrészek, melyek a bioetanol használatakor reakcióba lépnek bizonyos anyagokkal, elsősorban tömítő gyűrűk...

Én skeptikus vagyok ezzel a cuccal... Habár nem rossz, de tfh most 8-10L a fogyasztás, akkor ebből lesz 10-14 l
8 liter Benya = ~ 2800 Ft
11 liter E85 = ~2700 Ft

Szóval spáren van 100 Huf  aztá kitudja, hogy mit csinál a mociban, ami lehet nem 12 000 Huf mivel kb egy évben ennyit lehet rajta spórolni ( amennyit én használom  )

NOs mit gondoltok?
Én erre már válaszolta, nem tudom, hova tűnt.

Szóval, nem tudom, hogy Te mekkora arányban tankolod az E85-öt, de az én arányom mellett (30%E85-70% E95) semmiféle gazdaságosság nem létezik, összehasonlítva a sima benzines és 30%-os E85 keveréket kivetítve egy tankra (a többletfogyasztással együtt) kb 40-50Ft-tal drágább az utóbbi (tehát az E85-ös) keverék. Nem is ez a lényeg, ami miatt én használtam nyáron, sokkal inkább az érezhetően simább, csendesebb járása a motornak. Egyszerűen a hangból arra következtettem, hogy ez a keverék az én motoromnak jó. A többlet fogyin kívül semmi egyéb negatív észrevételem nem volt vele kapcsolatban.
Amit Te is hallottál/olvastál, hogy a csöveket károsítja, stb, ezeket én is hallottam-olvastam, bár azok jellemzően minimum 50%-os keverési arány és annál nagyobb esetén értendő. Hogy így van-e, passzolom, én nem találkoztam ilyennel.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #308 Dátum: 2010.10.21 13:34:15 »
Én annyit tennék hozzá, hogy sztem ha van átalakító a kocsiban, akkor nem nő a fogyasztás - ahogy olvastam -, és így megérheti.
         

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #309 Dátum: 2010.10.21 13:47:01 »
Én annyit tennék hozzá, hogy sztem ha van átalakító a kocsiban, akkor nem nő a fogyasztás - ahogy olvastam -, és így megérheti.
Én a visszajelzésekben azt olvastam, hogy akkor is nő a fogyasztás (lehet, hogy kisebb mértékben)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #310 Dátum: 2010.10.21 13:50:57 »
Ha nem csökkenti a fogyasztást, akkor végképp semmi értelme nem lenne 40 rongyot kiadni érte.  :eek:
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #311 Dátum: 2010.10.21 13:57:42 »
Ha nem csökkenti a fogyasztást, akkor végképp semmi értelme nem lenne 40 rongyot kiadni érte.  :eek:
:tt2: Félreértetted! 40-50Ft-tal drágábbra jön ki az egész tank üzemanyag!!! Nem literje! Tehát, ha 14.000Ft-ért tankolsz benzint, akkor 14.050Ft kb, ugyanaz a mennyiség az általam említett aránnyal bekeverve. :flowers:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #312 Dátum: 2010.10.21 14:27:58 »
Na de ha ugyanannyi pénzért az egyikből többet eszik, akkor arányait tekintve gazdaságtalanabb. Vagy még mindig nem értem? :D
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #313 Dátum: 2010.10.21 14:41:20 »
Na de ha ugyanannyi pénzért az egyikből többet eszik, akkor arányait tekintve gazdaságtalanabb. Vagy még mindig nem értem? :D
:tt2: ...nem, még mindig nem érted, na, de majd most! Már bele van számolva a többletfogyasztás is  :yes: :clap:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Vakator

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 643
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #314 Dátum: 2010.10.28 15:18:15 »
Őszintén szólva egyre tanácstalanabb vagyok ebben a kérdésben. Tulajdonképpen eddig valami olyasmit képzeltem, hogy az etanollal majd legalább valami jelentősebb megtakarítást lehet elérni (mondjuk legalább 50-70 Ft / liter), de úgy tűnik, hogy egy fia kanyival sem lesz olcsóbb az üzemanyag, még átalakítóval sem (tehát tiszta etanolos üzemben).
A leírtak alapján egyetlen - mondjuk nagyon fontos - előnyét látom, az pedig a környezetvédelem. Viszont a másik oldalon van egy csomó eddig már látható, de nem megtapasztalt kockázat (gumicsövek, tömítések, olajfogyasztás... stb. stb.)

Jelentős előnyét én eddig nem fedeztem fel. Cáfoljatok meg ha nem értek valamit teljesen pontosan.
"Nincs ez elrontva..., csak másra lesz jó."