Szerző Téma: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?  (Megtekintve 138759 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

szkaresz27

  • Vendég
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #255 Dátum: 2010.05.18 10:29:50 »
jut eszembe....én is leszedtem már 2 camry tankját,amit bontottam,és mindegyik teljesen tiszta volt....gondolom normális kutakon tankoltak!!
A diesel mazdáé is tiszta volt....igaz kintről lett hozva,még volt is bent 20l osztrák gázolaj!!
Viszont ismerősöm audijába (diesel) abban cefet mennyiségű retek volt...igaz itthoni autó...(lehet sok volt a kannázás)

Gergőőő

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 353
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #256 Dátum: 2010.05.18 21:33:58 »
én kb 400km-et mentem etanolal, nem cseréltem szűrőt most tiszán benzinel járok, kéne szűrőtcserélni?

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #257 Dátum: 2010.05.18 21:54:40 »
OFF Skodri a versenygép is etanolos lesz 100% ha beledöglik akkor is :D

tutinet

  • Vendég
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #258 Dátum: 2010.05.22 21:00:21 »
Üdv!

Azoknak a leendő E85 felhasználóknak akiknél nem alkalmazható az utólag beszerelhető átalakítós módszer, június elejétől lehetőség nyílik valódi E85 "tuningra".
'98-tól gyártott hengerenkénti befecskendezős benzin üzemű gépjárművek diagnosztikai csatlakozóján keresztül történik a motorvezérlő programozása, fizikai beavatkozás nélkül.

Előnyei:

- kábelköteg megbontást nem igényel, a program módosítás a márkaszervizek számára láthatatlan, ezért garanciális járműveknél is alkalmazható.
- nem terheli túl a motorvezérlőt és a működtető periférikat, üzemzavar esete kizárva.
- Szélessávú lambda-szondával ellátott legmodernebb motorvezérlő rendszereknél is alkalmazható.
- Az E85 üzemanyag tartós elhagyása esetén egy egyszerű szoftver frissítéssel visszaállítható az eredeti állapot a világ bármelyik márkaszervizében.

Hátrányai:

- E85-ről hirtelen benzinre való átállás esetén néhány modellnál 20-30km-en keresztül túlfogyasztás tapasztalható.
- egyes motorvezérlő típusoknál a hidegindítási mennyiség szabályozás nem megvalósítható ezért módosított hőmérséklet érzékelő szükséges.


Feltételei:

- diagnosztikai csatlakozóról programozható motorvezérlő
- hibamentes motorműködés és üzemanyagrendszer.


Egyelőre csak Győrben és nyár végétől Budapesten lesz elérhető.
Igény esetén kipuffogógáz elemzéssel és teljesítménypadi méréssel.

Időhiány miatt csak korlátozott darabszámban, levélben történő feliratkozással.

Ár:
200 EUR-tól.
Turbós motorok: 300 EUR-tól .

bela78

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #259 Dátum: 2010.06.24 17:26:59 »
Sziasztok!

Az létezik, hogy 1.6 -os Ave II-nek nem lehet kicserélni a benzinszűrőjét? Azt mondták a szervizben, hogy egyben van a benzinpumpával. Egyben több 100e. Ilyenkor hogy lehet etanolozni?

Köszi
BB

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #260 Dátum: 2010.07.09 09:43:57 »
Sziasztok Mesterek!


ki tudja,hogy a 2001decemberi e11 facelift 1.4vvti corollákban hol van a benzinszűrő? tegnap délután alámásztam, aknában is kuksoltam,de kutyafülét se láttam...nem találom a szűrőt:)
tuti,h én vagyok a vakegér,mert szűrőnek lenni kell:)

ja és ajánlatot is kérek szépen,hogy milyen szűrő kell ebbe a vasba. pár hónapja,március közepén vettem egy öreg bácsitól (adásvételi szerint 76éves)  kb.58ezer km volt benne
(most 63.300km-nél járok),szóval még csak most ismerkedem ennek a kocsinak a felépitésével,előtte 6éven át Seatjaim voltak.
az öreg az életére esküdött,h  2002febr óta csak Shell kúton tankolt első időkben 98ast utána a gazdaságosság miatt adalékos 95öst.
lehet,h mákom van és nincs tele a rendszerem retekkel és kibírom szűrődugulás nélkül még 1 darabig?

ma akarok először etanolt tankolni 50literes tankba 30liter etanol és 20liter 95ös benzin arányt, megvárom azt az általatok emlitett 1000 etanolos kilométert és cserélem is a szűröt. de előrelátó vagyok és kiakarom deríteni hol a szűrő,mert mivan ha útközben kezd el rángatni meg köhögni a gép, akkor félreállok és kicserélem,mint a seatban is tettem anno nem1x:)

várom segítségeteket!  köszi előre is.

2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #261 Dátum: 2010.07.09 09:48:00 »
Jó lesz az pár száz km-nek is, kis aránnyal kellene kezdeni az etanol tankolását és fokozatosan növelni
Úgy rémlik, hogy a hátsó ülés alatt leled meg valahol. B.S. cserélt már. Nem kevés harci sérülést szerzett közben.  :D

szerk: katt
« Utoljára szerkesztve: 2010.07.09 09:50:12 írta kleingy »
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #262 Dátum: 2010.07.09 11:11:39 »
Sziasztok Mesterek!


ki tudja,hogy a 2001decemberi e11 facelift 1.4vvti corollákban hol van a benzinszűrő? tegnap délután alámásztam, aknában is kuksoltam,de kutyafülét se láttam...nem találom a szűrőt:)
tuti,h én vagyok a vakegér,mert szűrőnek lenni kell:)

ja és ajánlatot is kérek szépen,hogy milyen szűrő kell ebbe a vasba. pár hónapja,március közepén vettem egy öreg bácsitól (adásvételi szerint 76éves)  kb.58ezer km volt benne
(most 63.300km-nél járok),szóval még csak most ismerkedem ennek a kocsinak a felépitésével,előtte 6éven át Seatjaim voltak.
az öreg az életére esküdött,h  2002febr óta csak Shell kúton tankolt első időkben 98ast utána a gazdaságosság miatt adalékos 95öst.
lehet,h mákom van és nincs tele a rendszerem retekkel és kibírom szűrődugulás nélkül még 1 darabig?

ma akarok először etanolt tankolni 50literes tankba 30liter etanol és 20liter 95ös benzin arányt, megvárom azt az általatok emlitett 1000 etanolos kilométert és cserélem is a szűröt. de előrelátó vagyok és kiakarom deríteni hol a szűrő,mert mivan ha útközben kezd el rángatni meg köhögni a gép, akkor félreállok és kicserélem,mint a seatban is tettem anno nem1x:)

várom segítségeteket!  köszi előre is.



Nenenenenenenene!  :excl:

Ne kapkodj, barátom!  :flowers:

Semmiképpen ne tankolj több etanolt, még 50-50-be se!!!!!  :nono:
Először próbáld meg az 1/3-ad etanol, 2/3-ad benzin! Nézd meg mit szól hozzá a motor (valószínűleg észleled majd, amit én is, hogy simábban és halkabban jár a motor). Használt az autót, kocsikázd ki az egészet. Valószínűleg nem kell még majd neked sem szűrőt cserélni. Figyeld mindig, hogy nem- rángat, ingadozik az alapjárat, stb.
Köv. tankolásnál, ha akarod növelheted az etanol arányát, de átalakító rendszer nélkül sose lépd túl az 50-50%-ot!
Ez jó tanács, vagy megfogadod, vagy nem, rád bízom.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #263 Dátum: 2010.07.09 11:23:57 »
pár hónapja,március közepén vettem egy öreg bácsitól (adásvételi szerint 76éves)  kb.58ezer km volt benne
(most 63.300km-nél járok),szóval még csak most ismerkedem ennek a kocsinak a felépitésével,előtte 6éven át Seatjaim voltak.
az öreg az életére esküdött,h  2002febr óta csak Shell kúton tankolt első időkben 98ast utána a gazdaságosság miatt adalékos 95öst.
lehet,h mákom van és nincs tele a rendszerem retekkel és kibírom szűrődugulás nélkül még 1 darabig?

Apám! Ha ez igaz, Te kifogtál egy kuriózumot!!! Gratula!  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #264 Dátum: 2010.07.09 11:44:20 »
húha,akkor bonthatom meg és úszok a benzinben majd?:)

na,délután melo után megnézem,h mi a szitu ülés alatt!

az ezelőtti seatjaimbol kiindulva azvártam,h hátul lent a tanknál lesz vmi kis fémhenger,ami a szűrő. ugylátom japán mérnökbácsik ezt kicsit megbonyolitották....
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #265 Dátum: 2010.07.09 11:51:24 »
köszönöm a választ és a segitséget!!


Jó lesz az pár száz km-nek is, kis aránnyal kellene kezdeni az etanol tankolását és fokozatosan növelni
Úgy rémlik, hogy a hátsó ülés alatt leled meg valahol. B.S. cserélt már. Nem kevés harci sérülést szerzett közben.  :D

szerk: katt
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

dogi77

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #266 Dátum: 2010.07.21 16:23:06 »
húha,akkor bonthatom meg és úszok a benzinben majd?:)

na,délután melo után megnézem,h mi a szitu ülés alatt!

az ezelőtti seatjaimbol kiindulva azvártam,h hátul lent a tanknál lesz vmi kis fémhenger,ami a szűrő. ugylátom japán mérnökbácsik ezt kicsit megbonyolitották....

Szia! Ugyanilyen Corollám van, csak 1.6-os. Nekem elől van, hátul , az ülések alatt az AC pumpát találod. Ha a kocsi orrával szemben állsz, jobb oldalt, alul van a benzinszűrő. Na ez így elég egzakt lehetett...  ::)
Nem régen cseréltettem, szintén alkoholos okokból. Nálam a korrekt fogyasztás / menetdinamika 65 % benzin 35 % etanol arány környékén van. (10-15%-os túlfogyasztással számolj sacc.)

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #267 Dátum: 2010.07.21 19:37:18 »
ha ennek az autónak tényleg ilyen jó az előélete, én semmiképp sem barmolnám el az etanollal :no:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #268 Dátum: 2010.07.22 01:36:52 »
Üdv!

Azoknak a leendő E85 felhasználóknak akiknél nem alkalmazható az utólag beszerelhető átalakítós módszer, június elejétől lehetőség nyílik valódi E85 "tuningra".
'98-tól gyártott hengerenkénti befecskendezős benzin üzemű gépjárművek diagnosztikai csatlakozóján keresztül történik a motorvezérlő programozása, fizikai beavatkozás nélkül.

Előnyei:

- kábelköteg megbontást nem igényel, a program módosítás a márkaszervizek számára láthatatlan, ezért garanciális járműveknél is alkalmazható.
- nem terheli túl a motorvezérlőt és a működtető periférikat, üzemzavar esete kizárva.
- Szélessávú lambda-szondával ellátott legmodernebb motorvezérlő rendszereknél is alkalmazható.
- Az E85 üzemanyag tartós elhagyása esetén egy egyszerű szoftver frissítéssel visszaállítható az eredeti állapot a világ bármelyik márkaszervizében.

Hátrányai:

- E85-ről hirtelen benzinre való átállás esetén néhány modellnál 20-30km-en keresztül túlfogyasztás tapasztalható.
- egyes motorvezérlő típusoknál a hidegindítási mennyiség szabályozás nem megvalósítható ezért módosított hőmérséklet érzékelő szükséges.


Feltételei:

- diagnosztikai csatlakozóról programozható motorvezérlő
- hibamentes motorműködés és üzemanyagrendszer.


Egyelőre csak Győrben és nyár végétől Budapesten lesz elérhető.
Igény esetén kipuffogógáz elemzéssel és teljesítménypadi méréssel.

Időhiány miatt csak korlátozott darabszámban, levélben történő feliratkozással.

Ár:
200 EUR-tól.
Turbós motorok: 300 EUR-tól .

Ez érdekes hír. Kár, hogy a toyoták közül 1-2 újabb dízel kivételével nem módosítható az ecu programja.


bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: E85 - Avagy alternatíva lehet-e a bioetanol?
« Válasz #269 Dátum: 2010.07.22 14:13:12 »
mondjuk dízeleknél eleve szóba sem jöhet az E85... :whistling:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i