Szavazás

Milyen autó akkumulátort használsz?

Toyota/ Optifit
31 (18.5%)
Banner
25 (14.9%)
Bosch
22 (13.1%)
Exide
23 (13.7%)
Optima
2 (1.2%)
Moll
1 (0.6%)
Perion
5 (3%)
Jász akku
7 (4.2%)
Yuasa
8 (4.8%)
Varta
18 (10.7%)
Egyéb
9 (5.4%)
Nem kellett cserélni
16 (9.5%)
ROMBAT
1 (0.6%)

Összes szavazó: 125

Szerző Téma: Akkumulátorok, töltése, karbantartása, minden ami elektromos energia tárolás  (Megtekintve 274731 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Nyitott ablak mindig van a lakásban.

Jaja, legalább a betörő nem tör üveget... :ph34r:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Jaja, legalább a betörő nem tör üveget... [emoji14]h34r:
... meg két kutya is ...
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Van valami ironikus abban, amikor egy indítóakkumulátor márkája, az olasz "talán" :)
Sajnos úgy tűnik elég gyatrán sikerült leszívni, az Aldis töltő sem tud vele mit kezdeni. 6V programon feltolta 7,3V-ra, de a normál 12V-os program csak 5V-ot mutat.
« Utoljára szerkesztve: 2015.08.21 18:32:21 írta DonPrego »
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Össze kell kötni egy normális akksival pár perce, és bebikázni magát az akksit. Töltő csatiját rajta tartani, amint leveszed a másik akksit, elindítani a töltést. Így be lehet csapni a töltőt, és van rá esély, hogy használható lesz az akksi. Vagy nem...  :D

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Össze kell kötni egy normális akksival pár perce, és bebikázni magát az akksit. Töltő csatiját rajta tartani, amint leveszed a másik akksit, elindítani a töltést. Így be lehet csapni a töltőt, és van rá esély, hogy használható lesz az akksi. Vagy nem...  :D
Most úgy veszem észre 0.1V / órával emelkedik a dolog. Hátha. Max bebikázom corollárol, igaz annak kisebb a kapacitása
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Sziasztok!
Korábban többször szóba került a töltők fajtája, típusa. Most érkezett el az ideje, hogy lassan vegyek egy egyszerű töltőt.
Gondolom jót tenne regenerálás céljából is mert kezd abba korba lépni a kocsim akkuja.  :whistling:
Most nézem Lidl kínálatában akku töltő Ultimate Speed nevű készüléket 5.499.-, és van egy POWERFIX akkumulátor  és generátor teszter 999.-
Mi a szakértő véleményetek?
Fery

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Sziasztok!
Korábban többször szóba került a töltők fajtája, típusa. Most érkezett el az ideje, hogy lassan vegyek egy egyszerű töltőt.
Gondolom jót tenne regenerálás céljából is mert kezd abba korba lépni a kocsim akkuja.  :whistling:
Most nézem Lidl kínálatában akku töltő Ultimate Speed nevű készüléket 5.499.-, és van egy POWERFIX akkumulátor  és generátor teszter 999.-
Mi a szakértő véleményetek?

Szia!

Nem vagyok szakértő, csak úgy "megérzésből"! Ha nem lenne (t..co-s) töltőm, akkor azonnal vennék egy ilyen LIDL-st. :yes:
A 3 év garancia is sokat nyom a latban. :yes:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Egy Homasitás noname töltőm van, most 8 éves, teljesen bevált. Lidl töltőjét nézegettem a múltkor, tök kompakt, nagyon rákívántam, de már van. Viszont a Lidl garanciát még sose sikerült kezdeményeznem, mert a blokkot eddig mindig elhagytam...  :censored:

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Egy Homasitás noname töltőm van, most 8 éves, teljesen bevált. Lidl töltőjét nézegettem a múltkor, tök kompakt, nagyon rákívántam, de már van. Viszont a Lidl garanciát még sose sikerült kezdeményeznem, mert a blokkot eddig mindig elhagytam...  :censored:

A LIDL garanciáról... tapasztalat.
Elektromos fogkefe "csörgöt benne valami" talán nem is működött (már nem emlékszem pontosan). Fel kell hívni a szervízüket. Futárt küldik a "termékért"... elviszik... visszahozzák megjavítva! :otlet:
Blokkot, dobozt(!) érdemes megőrizni!
 :flowers:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Nekem van ilyen Lidl-es töltőm.
Szerencsére a saját autómon nem kellett sosem használnom, de a szomszédén már vagy 10-szer. Nagyon jó. Nem "gyorstöltő", hanem megfelelő karakterisztika alapján tölt, érzékeli amikor fel van töltve az akksi, és utána nem tölti túl, csepp-töltéssel csak szinten tartja. Ezt az üzemmódot frankón ki is jelzi. Éjszakára bátran rajta lehet hagyni.
A teljesen csontra lemerült akksikhoz nem jó. Azokat egy hagyományos régi fajta töltővel előbb pár percig "fel kell éleszteni", az után mehet rá a Lidlis, mert különben nem fogja érzékelni az akksit.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Én 2014-ben vettem Lidl-s tltőt, nagyon szeretem. Évente egyszer bő 24 órát töltöm az Ave aksiját, köszöni szépen, jól van. Ajánlom a Lidl-s aksikat.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Akkor is érdemes néha tölteni az akksit ilyen töltövel ha elég sürü hasznàlatban van az auto(ban)?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Akkor is érdemes néha tölteni az akksit ilyen töltövel ha elég sürü hasznàlatban van az auto(ban)?
Akkor érdemes, ha normál használat mellett nem tud megtöltődni. Ha például sok rövid utat mész vele, akkor érdemes lehet havonta egyszer rátenni. Viszont szvsz töltőben ne "bízzon meg" az ember, jobb nem otthagyni éjszakára. Úgy kösd rá, hogy rá tudsz nézni, és motortéren kívül lógjon a töltő. 99,99999%, hogy nem lesz baja, de ha nekiáll égni, akkor ne a motortérben tegye.
A komplexebb fedélzeti elektronikával rendelkező autókon esetleg célszerű lekötni a pozitív sarut a töltés idejére. Autóvillanyos mondta régebben, hogy nem javallja, hogy rákötött rendszer mellett töltsek. A régi autómnál összesen az analog óra volt a komplett fedélzeti elektronika levett gyújtás mellett, ott ez nem volt gond.
« Utoljára szerkesztve: 2016.01.15 14:12:58 írta Silent »

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Sima töltőt valóban kockázatos rákötni folyamatosan tölteni.
Megfelelő töltőt azonban rá lehet. Korábban már leírtam, hogyan.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Én 2014-ben vettem Lidl-s tltőt, nagyon szeretem. Évente egyszer bő 24 órát töltöm az Ave aksiját, köszöni szépen, jól van. Ajánlom a Lidl-s aksikat.
akksikat?? ???
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки