Szerző Téma: Adok-veszek  (Megtekintve 797230 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Adok-veszek
« Válasz #1755 Dátum: 2012.03.30 23:38:09 »
Kollégám a Corollájához keres belül az ülés mellet található csomagtartótető nyitó kart, mert eltört neki. Állítólag a Carináké ugyanaz, még a jobb kormányos (Angliából behozott) autókban lévő is jó lenne. Ha valakinek van bontott, kérném vegye fel velem a kapcsolatot.
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

keyotim

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Adok-veszek
« Válasz #1756 Dátum: 2012.03.31 13:48:47 »
persze nem lesz a régi, mert új lesz  :D
Pontosan mi történt, ha nem titok?Egyetértek.Akár még azt is meg lehet javítani hüvelyezéssel vagy a nicasil henger bevonat felújításával, persze az igazi kérdés az az, hogy anyagilag megéri-e?
Ki lehet fogni komplett 4A-FE motort 80eFt körül, míg egy teljes motorgenerál simán van a duplája vagy még több.

A dugattyúk nagyon mozognak, aminek nem kéne.
Kompressziót is mértek rajta, a 2. hengernél nagyon kevés volt.
Úgy látjuk, érdemesebb egy új motort bele venni, mint a régit felújítani, meg az se biztos hogy 100 % hogy jó lenne!
Hónoltatni,síkoltatni, kellene.
Ja, meg sok tömítést,sok szimeringet,gyertyák is rosszak, eszi nagyon az olajat,benzint, szinte mindent ki kell rajta cserélni!

Köszönöm!

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3038
Re:Adok-veszek
« Válasz #1757 Dátum: 2012.03.31 15:59:02 »
Kollégám a Corollájához keres belül az ülés mellet található csomagtartótető nyitó kart, mert eltört neki. Állítólag a Carináké ugyanaz, még a jobb kormányos (Angliából behozott) autókban lévő is jó lenne.

Valóban ugyanaz (tapasztalat: én egy évig kerestem, végül Corolla donorszerv került bele), és sajnos típushiba, hogy elgyengül a műanyag - már gondolkodtam, hogy fémlappal kellene alulról megerősíteni -, s sajna ugyanolyan hiánycikk, mint a Carina ködlámpa vagy a hátsó lámpa...Persze van újonnan, 20 ruppóért...
Érdemes egy Toyota bontóst is megnézni, mondjuk a szentendreit, vagy a nyíregyházit megkérdezni. Az angolnál a fordított állás nemcsak amiatt lehet zavaró, hogy az ülés alá esik a kar, de a bovdenek hossza, elvezetése is macerás ügy lehet.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Adok-veszek
« Válasz #1758 Dátum: 2012.03.31 16:13:23 »
Valóban ugyanaz (tapasztalat: én egy évig kerestem, végül Corolla donorszerv került bele), és sajnos típushiba, hogy elgyengül a műanyag - már gondolkodtam, hogy fémlappal kellene alulról megerősíteni -, s sajna ugyanolyan hiánycikk, mint a Carina ködlámpa vagy a hátsó lámpa...Persze van újonnan, 20 ruppóért...
Érdemes egy Toyota bontóst is megnézni, mondjuk a szentendreit, vagy a nyíregyházit megkérdezni. Az angolnál a fordított állás nemcsak amiatt lehet zavaró, hogy az ülés alá esik a kar, de a bovdenek hossza, elvezetése is macerás ügy lehet.

Köszönöm a visszajelzést, akkor most már biztosan tudom, hogy ugyanaz. Érdekes, hogy az enyémben nincs vele gond eddig.
Kollégám azt mondta, hogy az új ára 30 ruppó!  :eek:  :whistling:  :helpsmilie:
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3038
Re:Adok-veszek
« Válasz #1759 Dátum: 2012.03.31 16:37:06 »
Köszönöm a visszajelzést, akkor most már biztosan tudom, hogy ugyanaz. Érdekes, hogy az enyémben nincs vele gond eddig.
Kollégám azt mondta, hogy az új ára 30 ruppó!  :eek:  :whistling:  :helpsmilie:

Toyota Mayernél néztek utána tavaly, akkor még ennyi volt az ára...cikkszám alapján mentem corolla-vadászatra. Ott, és a felsorolt bontókban mondták, hogy ez gyakori baleset. De nem én voltam erős: már így vettem..

Zsolt68

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 444
  • '96 1.6 Carina 4ajtó 99LE
Re:Adok-veszek
« Válasz #1760 Dátum: 2012.04.01 09:05:48 »
Kollégám a Corollájához keres belül az ülés mellet található csomagtartótető nyitó kart, mert eltört neki. Állítólag a Carináké ugyanaz, még a jobb kormányos (Angliából behozott) autókban lévő is jó lenne. Ha valakinek van bontott, kérném vegye fel velem a kapcsolatot.
Nekem még nem tört el, de úgy fogom megoldani ezt a problémát, hogy beszerelek egy ajtónyitómotort és elvezetékelem a nyomógombját a sofőrülés fölé a tetőre. Legalább nem kell hajolgatni.
A következő is Toyota lesz.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Adok-veszek
« Válasz #1761 Dátum: 2012.04.01 09:36:47 »
ja, a gyújtáselosztó nincs rajta...
Mert az nem motor, hanem rotor. :D
Prius 2 - a mosolygós autó.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Adok-veszek
« Válasz #1762 Dátum: 2012.04.01 12:24:54 »
Mert az nem motor, hanem rotor. :D

 :D
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re:Adok-veszek
« Válasz #1763 Dátum: 2012.04.05 11:57:50 »
Keresek alufelnit Carina E-re

Ajánlatokat a kasu0707@gmail.com -címre várom.

Köszi

onehope

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Adok-veszek
« Válasz #1764 Dátum: 2012.04.05 22:32:41 »
Sziasztok!
 Már csak 5 kerekem maradt! Eladó még egy garnitúra Barum téli gumival szerelt gyári acélfelni + Michelin gumival szerelt acélfelni.

Gumi méret: 185/65 R14

Felni osztókor 5x100

Valamint magyar és angol nyelvű felhasználói kézikönyv.

Eladó továbbá még egy db jobb első index kicsi hibával.

1 éves 56ah Bosch akksi kitűnő állapotban eladó, Carinában volt eddig.

Tel:

+36 20 582 77 99

workinprogres@keszthelynet.hu


ezoz

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Adok-veszek
« Válasz #1765 Dátum: 2012.04.07 14:02:54 »
Sziasztok!
A motorház tető belsejére való hővédő kárpitozást keresek. Nem tudom, hogy van-e különbség, de egy '98-as 5 ajtós, 2.0 Carinához kellene.
Toyota Carina Є Liftback GLI, 2.0, 1998

caspian11

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Adok-veszek
« Válasz #1766 Dátum: 2012.04.09 21:32:21 »
Hamarosan eladó lesz a Carinám.

2.0 Benzin/gáz 1995-ös GLi, fekete metál, MŰSZAKI VIZSGA.2012 04.07-N LETT RÁ CSINÁLVA szóval friss ropogós, korának megfelelő állapotban.
Fogyasztásról dióhéjban, ma mentem a kocsival le vidékre 450km-t 100-120-as tempóra 8,4l/100-as átlag jött ki gázból./gáz ára:243Ft/

Aki gazdaságos autót akar venni annak ajánlom.
Én céges autót kapok így nem lesz rá szükségem sajnos.
Még nem tettem fel sehova a kocsit de a héten fent lesz használtauto-n.

Ár:570eFt

caspian1@citromail.hu

üdv

Gekko

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Adok-veszek
« Válasz #1767 Dátum: 2012.04.10 14:45:28 »
Sziasztok!

Carina hátsó ajtóra való hangszóró tartó eleme nincs valakinek eladó? Nem szeretném a kalaptartót kifúrni, és ha jól tudom a hátsó ajtón van gyári megoldás is a hangszóróknak.

Köszi!

caspian11

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Adok-veszek
« Válasz #1768 Dátum: 2012.04.10 21:29:42 »

veres2

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 405
Re:Adok-veszek
« Válasz #1769 Dátum: 2012.04.11 04:07:00 »
Eladó felnik:http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_felszereles_szemelygepkocsi/gumi_felni_disztarcsa/felni/toyota_alufelni_5x100_15coll_1575689963.htmlA vaterán kívül 30000ft a garnitúra!E-mail:veres2@citromail.hu,vagy 209221329.