Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1557568 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re:Corolla Verso
« Válasz #4995 Dátum: 2016.05.02 19:33:57 »
Ahogy kopik a fékbetét, utána kell állítani. Egy idő után pedig már betétcsere (nálam már ez a stádium volt)
Legalábbis ha jól értelmeztem amit a szerelőm mondott  :hmmmm:

nekem már kopott azt mondta, de még bírja, marad :) Tárcsát is javasolt cserélni majd.

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re:Corolla Verso
« Válasz #4996 Dátum: 2016.05.02 19:37:04 »
Ma volt eső, próbálgattam az ablaktörlőt, az automatánál az alacsony és a magas állás között nem nagyon látok különbséget, sokszor mikor kéne nem megy, máskor meg feleslegesen elindul. Hol van amúgy az érzékelője? A mist állásnál mit csinál?

Másik kérdésem, hogy ahogy tekerem a kormányt, nyiszorog valami benne, olyan mintha a gumi száraz lenne, ami a kormány mögött van.

lef818

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Corolla Verso
« Válasz #4997 Dátum: 2016.05.03 08:31:08 »
Nekem is baromi magasan van a fékkar. Néha mintha nem is fogna jól, elkezd gurulni, nagyot kell húznom a karon. Ez beállítás kérdése nem? Nem kell hozzá cserélnem semmit.
Minden szervíznél állítani kell, mondta a szerelő, ez ilyen. Ha rendesen be van állítva, akkor fog is, meg nem áll az égnek...

fox888

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
Re:Corolla Verso
« Válasz #4998 Dátum: 2016.05.03 08:38:22 »
Ma volt eső, próbálgattam az ablaktörlőt, az automatánál az alacsony és a magas állás között nem nagyon látok különbséget, sokszor mikor kéne nem megy, máskor meg feleslegesen elindul. Hol van amúgy az érzékelője? A mist állásnál mit csinál?
Nekem sem működött úgy, mint ahogy elvárható lenne! Egy idő elteltével viszont normalizálódik a helyzet!
Az esőérzékelő a belső visszapillantó tükörnél van. Kívülről könnyen felismerhető!
A "mist" az egy-egy alkalomra való törlésre szolgál. Addig töröl, ameddig abban az állásban tartod. Úgy emlékszem, hogy ha hosszabb ideig van ebben az állásban, akkor gyorsabb lesz a törlés sebessége is!

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re:Corolla Verso
« Válasz #4999 Dátum: 2016.05.03 18:50:06 »
Minden szervíznél állítani kell, mondta a szerelő, ez ilyen. Ha rendesen be van állítva, akkor fog is, meg nem áll az égnek...

na majd megnézetem.

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re:Corolla Verso
« Válasz #5000 Dátum: 2016.05.03 18:52:15 »
Nekem sem működött úgy, mint ahogy elvárható lenne! Egy idő elteltével viszont normalizálódik a helyzet!
Az esőérzékelő a belső visszapillantó tükörnél van. Kívülről könnyen felismerhető!
A "mist" az egy-egy alkalomra való törlésre szolgál. Addig töröl, ameddig abban az állásban tartod. Úgy emlékszem, hogy ha hosszabb ideig van ebben az állásban, akkor gyorsabb lesz a törlés sebessége is!

Lehet magát tanítja :)

Még annyira nem világos a mist állás, de majd csak kitapasztalom :)

fox888

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
Re:Corolla Verso
« Válasz #5001 Dátum: 2016.05.03 19:08:24 »
Lehet magát tanítja :)

Még annyira nem világos a mist állás, de majd csak kitapasztalom :)
A mist állást akkor szokta használni a vezető, amikor csak ritkán van szükség ablaktörlésre. Pl ablakmosás után kicsivel még csorog le a szélvédőn az ablakmosóból és az egy törléssel el is intézed!

Tapatalkkal küldve az én Lenovo K920 eszközömről


andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re:Corolla Verso
« Válasz #5002 Dátum: 2016.05.07 16:10:43 »
Megnéztem kiváncsiságból a fogyasztást, eddig 1638 km-t autóztam, 107,68 litert tankoltam, vagyis akkor 6,57 lett az átlag ha jól számolom. Szóval elégedett vagyok :)
Ebből 2x voltunk Győrben, a többi város.

lef818

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Corolla Verso
« Válasz #5003 Dátum: 2016.05.07 16:32:02 »
 
Megnéztem kiváncsiságból a fogyasztást, eddig 1638 km-t autóztam, 107,68 litert tankoltam, vagyis akkor 6,57 lett az átlag ha jól számolom. Szóval elégedett vagyok :)
Ebből 2x voltunk Győrben, a többi város.
Reális fogyasztást több ezer km után látsz, vegyes használatban, az mutat valamit. Esetleg megmérheted töltéstől töltésig, de az is fontos, hogy akkor te töltsd csurig, mert 1-2 l is lehet a különbség. Vagyis ezzel azt is megmondtam, hogy a dl pontosság törtrésze... hát csak egy játék.
De nem is érdekes, mert ha pl. totál telirakod és tolsz egy kb. 900 km-t Horváto.ba pl. főleg autópályán egy kellemes 110 km/h (ez is 120-140 közötti tempo)átlaggal, akkor mi van? Több lesz 1-2 literrel esetleg, de mentél, odaértél, elvitted a családod, minden jó volt. Ezért autózol, ezért vetted. Vezetem én is, különben, de csak a halmozott adatokat nézem. Nekem 2,2 d4d 136 Le százezerre számítva 6,6 az átlag. És ebben minden féle út volt. Tök jó.

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re:Corolla Verso
« Válasz #5004 Dátum: 2016.05.09 20:09:41 »
Reális fogyasztást több ezer km után látsz, vegyes használatban, az mutat valamit. Esetleg megmérheted töltéstől töltésig, de az is fontos, hogy akkor te töltsd csurig, mert 1-2 l is lehet a különbség. Vagyis ezzel azt is megmondtam, hogy a dl pontosság törtrésze... hát csak egy játék.
De nem is érdekes, mert ha pl. totál telirakod és tolsz egy kb. 900 km-t Horváto.ba pl. főleg autópályán egy kellemes 110 km/h (ez is 120-140 közötti tempo)átlaggal, akkor mi van? Több lesz 1-2 literrel esetleg, de mentél, odaértél, elvitted a családod, minden jó volt. Ezért autózol, ezért vetted. Vezetem én is, különben, de csak a halmozott adatokat nézem. Nekem 2,2 d4d 136 Le százezerre számítva 6,6 az átlag. És ebben minden féle út volt. Tök jó.

Persze igazad van, én sem azért vettem, hogy spóroljak :) De volt idő, mikor hetente jártam Győrbe, akár többször is, ott a másik kocsival azért figyelnem kellett, mert nem volt mindegy hogy nyomom és kialakult, azóta is bennem van, hiába járok kevesebbet, hogy a fogyasztás az első. Én sosem sietek sehová, az sem érdekel ha tovább tart az út, ráérünk. Amúgy is szeretek benne ülni és képes lennék bárhová elmenni vele.


lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Corolla Verso
« Válasz #5005 Dátum: 2016.05.09 21:27:31 »
Persze igazad van, én sem azért vettem, hogy spóroljak :) De volt idő, mikor hetente jártam Győrbe, akár többször is, ott a másik kocsival azért figyelnem kellett, mert nem volt mindegy hogy nyomom és kialakult, azóta is bennem van, hiába járok kevesebbet, hogy a fogyasztás az első. Én sosem sietek sehová, az sem érdekel ha tovább tart az út, ráérünk. Amúgy is szeretek benne ülni és képes lennék bárhová elmenni vele.
Ezt hogy csinálod?
Prius 2 - a mosolygós autó.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corolla Verso
« Válasz #5006 Dátum: 2016.05.10 08:10:32 »
Ezt hogy csinálod?
Túl korán elindul ;)
Nem rossz hozzáállás, meg lehet csinálni :yes:

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #5007 Dátum: 2016.05.10 08:37:09 »
Ezt hogy csinálod?
anno a Skoda 120L-ben ülve mondogattam mindig, hogy milyen kényelmetlenek lehetnek ezek az Audik, BMWk és társaik, hogy ennyire sietnek velük hogy végre kiszállhassanak  :tt2:
...na, a mi Toyotáink meg olyan kényelmesek, hogy a lehető leghosszabbra tervezzük az utat  :D

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Corolla Verso
« Válasz #5008 Dátum: 2016.05.10 11:40:49 »
anno a Skoda 120L-ben ülve mondogattam mindig, hogy milyen kényelmetlenek lehetnek ezek az Audik, BMWk és társaik, hogy ennyire sietnek velük hogy végre kiszállhassanak  :tt2:
...na, a mi Toyotáink meg olyan kényelmesek, hogy a lehető leghosszabbra tervezzük az utat  :D
Ezen azért tudnék vitatkozni :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

lef818

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Corolla Verso
« Válasz #5009 Dátum: 2016.05.10 12:41:34 »
Persze igazad van, én sem azért vettem, hogy spóroljak :) De volt idő, mikor hetente jártam Győrbe, akár többször is, ott a másik kocsival azért figyelnem kellett, mert nem volt mindegy hogy nyomom és kialakult, azóta is bennem van, hiába járok kevesebbet, hogy a fogyasztás az első. Én sosem sietek sehová, az sem érdekel ha tovább tart az út, ráérünk. Amúgy is szeretek benne ülni és képes lennék bárhová elmenni vele.

Valami tévedés van. Az ember nem azért megy gyorsan, mert siet. Egyszerűen hogy haladjon -inkább így mondanám: kényelmesen, folyamatosan, türelmesen, a szabályos limit (felső?) határán megy, hogy odaérjen. :innocent:
Nulla stressz, ez nem Trabi, hogy szétesik alattad, hanem bármelyik egy normál Toyota, akár benzines v dízel, amelyik a 100-130 v 50-60-80-as tempot szépen lépegeti. Nyilván nem megyek 70-nel a pályákon, de nem idegeskedem, ha elkerülhető. Különben a relatív gyors és LASSU! hajás az életveszély! 
Persze a mai sűrű életünkben vannak feladatok, nincs korlátlan idő, meg a dolgok nagy része nem is rajtunk múlik, alkalmazkodni kell másokhoz, partnerekhez, ügyfelekhez, családhoz -főnökökhöz -mert ugye mindenkinek van főnöke.
Ha mondjuk én vagyok a saját főnököm, akkor tolom, mert remek menni! Arra már rég rájöttem, hogy a 2-3 dl-t elpocsékolom másképpen, ennyire nem nézem a fogyasztást- gondoljatok csak arra, amikor nem is kéne kocsiba ülni, és mégis azzal megyünk...mert kényelmesebb, gyorsabb, egyszerűbb vagy csak ehhez van kedve az embernek, meg ha célszerűbb, főleg ha 3 gyerek van.