Szerző Téma: TS  (Megtekintve 1556102 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Lizard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 742
Re: TS
« Válasz #6630 Dátum: 2010.08.30 13:23:48 »
Mindent lehet, csak akarni kell, de biztos akarod?  ;)

Mondom, a kuplungot nem. A lendkeréknek mi még a hátránya? (Erről nem beszélgettünk, ha jól emlékszem...)

A gyári lendkerék (nekem a yarisba 9 kg körül volt ha jól emlékszem) arra való, hogy a viszonylag nagy tömege miatt a "tanuló" vezetők is el tudjanak indulni az autóval.
Minden versenyautóból mellőzik a súlyosabb lendkerekeket. A könnyű előnye: gyorsabban fel tud pörögni a motor (elérni az ideális tartományt)
Hátránya: könnyebb le tud fulladni ha nem tudsz vele bánni. Elvileg nyomatékot is veszít a motor, de elenyésző. Nekem bevált (4,4 kg).
Halkan megjegyezném, hogy a lendkerék cseréhez le kell venni a váltót, ami ugye nem 2 perc és 2 forint, valamint, ha bizonyos állapotban van a mostani tárcsád... (de ezt nem folytatom, mert ismert az eredet)
„If in doubt, flat out” (Colin McRae)

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: TS
« Válasz #6631 Dátum: 2010.08.30 13:25:31 »
Újabb kérdés:
Valami nem ok a fékemmel. Lassabb, nem túl erőteljes fékezésnél "darál" a fék, karistoló hangot ad (csak az elsőknél hallom). A betétek még nincsenek "vason". A tárcsának sincs látható sérülése (kis válla van).
Mi lehet? Megégett a betét, vagy mi a szösz?
Szuti, van ötleted? (ha tapasztalatból van valami ötlet ami miatt nem szükséges szerelő, akkor nem rohannék egyből szervizbe).

Esetleg a féktárcsád el van vetemedve és fel van hullámosodva.3-4ezerért felszíbáyozzák szal no para,de csak úgy ötlet nincs.Ha van vele valami akkor meg kell nézetni csak nmagától a jó ötlettől nem múlik el ;)

Amúgy a könnyített kendkerék sztem nagyon jó.Indulásnál csak annak zavaró aki nem tud vezetni.Sosem fuladtam le emiatt miután be lett téve pedig a kompresszor előtt lett betéve 2 évvel.Sokkal rugalmasabb lett az autó tőle és ha jól tudsz váltani akkor nincs gond a fordulaton tartással sem.Nekem a régi kuplung mellé lett betéve és teljesen jó volt.

Olajoho nem tudom mire gondolsz nem vagyunk kint minden nap :)

Vakator

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 643
Re: TS
« Válasz #6632 Dátum: 2010.08.30 13:38:11 »
OK, Lizard21, Szuti, köszi.
Ez esetben lendkerék jó, de csak majd... a féktárcsát pedig megnézetem... mondjuk nem értem... Khan nem nyomta neki csak fékezni szeretett nagyokat ? :)
"Nincs ez elrontva..., csak másra lesz jó."

Lizard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 742
Re: TS
« Válasz #6633 Dátum: 2010.08.30 13:40:44 »
OK, Lizard21, Szuti, köszi.
Ez esetben lendkerék jó, de csak majd... a féktárcsát pedig megnézetem... mondjuk nem értem... Khan nem nyomta neki csak fékezni szeretett nagyokat ? :)

Ha nagyon taposod a féket, én vennék valami sportosabb tárcsát, betétet minimum előre...
„If in doubt, flat out” (Colin McRae)

Lizard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 742
Re: TS
« Válasz #6634 Dátum: 2010.08.30 13:43:37 »
Nekem a szinter tárcsa és a könnyített lendkerék egyszerre került be.
Lefulladás nekem sem volt, de pörgő kerék akadt  ::)
„If in doubt, flat out” (Colin McRae)

Vakator

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 643
Re: TS
« Válasz #6635 Dátum: 2010.08.30 13:49:49 »
OK, Lizard21, Szuti, köszi.
Ez esetben lendkerék jó, de csak majd... a féktárcsát pedig megnézetem... mondjuk nem értem... Khan nem nyomta neki csak fékezni szeretett nagyokat ? :)

Ha nagyon taposod a féket, én vennék valami sportosabb tárcsát, betétet minimum előre...

nem hiszem, hogy nagyon taposnám. eddig max. 300 km-t mentem vele. de ha ezt esetleg cserélni kell, akkor szerintem nem az alap lesz betéve helyette. konkrét javaslatod van, hogy mi legyen helyette? kb. árak?
"Nincs ez elrontva..., csak másra lesz jó."

Vakator

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 643
Re: TS
« Válasz #6636 Dátum: 2010.08.30 13:50:35 »
... ...de pörgő kerék akadt  ::)

ezt nem értem...
"Nincs ez elrontva..., csak másra lesz jó."

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: TS
« Válasz #6637 Dátum: 2010.08.30 14:00:39 »
OK, Lizard21, Szuti, köszi.
Ez esetben lendkerék jó, de csak majd... a féktárcsát pedig megnézetem... mondjuk nem értem... Khan nem nyomta neki csak fékezni szeretett nagyokat ? :)

ha megnèzetted ezt làthattàk volna elvileg.Kihez vitted???

Nem hajtotta nagyon de azèrt pàr alkalommal ment vele ès lehet a ringen megègett amiko 1-szer kint volt,többször nem.

Lizard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 742
Re: TS
« Válasz #6638 Dátum: 2010.08.30 14:03:21 »
Az éget tárcsán elszíneződés is látható, nem? Nekem kékes volt csúnyán a gyári, mikor megégett.
„If in doubt, flat out” (Colin McRae)

Lizard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 742
Re: TS
« Válasz #6639 Dátum: 2010.08.30 14:04:40 »
... ...de pörgő kerék akadt  ::)

ezt nem értem...

A szinter kuplungot nem nagyon tudod csúsztatni. Ha sok a gáz elforog, ha kevés lefullad, ha pont jó, akkor elindul az autó.
Könnyített lendkerékkel már level2  ;)
„If in doubt, flat out” (Colin McRae)

Lizard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 742
Re: TS
« Válasz #6640 Dátum: 2010.08.30 14:07:16 »
Az enyémben konkrétan ez van

[a csatolmányt egy admin törölte]
„If in doubt, flat out” (Colin McRae)

Vakator

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 643
Re: TS
« Válasz #6641 Dátum: 2010.08.30 14:15:09 »
OK, Lizard21, Szuti, köszi.
Ez esetben lendkerék jó, de csak majd... a féktárcsát pedig megnézetem... mondjuk nem értem... Khan nem nyomta neki csak fékezni szeretett nagyokat ? :)

ha megnèzetted ezt làthattàk volna elvileg.Kihez vitted???

Nem hajtotta nagyon de azèrt pàr alkalommal ment vele ès lehet a ringen megègett amiko 1-szer kint volt,többször nem.

Bátyám szerelő, Ő nézte meg, de csak este, aztán ment is vele egy kört. Annyit mondott, hogy valami van a tárcsával, vagy a betéttel, mert kicsit karcol, valószínűleg megégett, mert a betét még nincs elkopva. Ennyi történt, úgyhogy inkább csak kutyafuttában nézett rá. Mindegy, megnézzük alaposabban, aztán kiderül, kell-e valamit csinálni vele, csak gondoltam érdeklődöm itt is, hogy milyen irányban induljak el.
"Nincs ez elrontva..., csak másra lesz jó."

Lizard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 742
Re: TS
« Válasz #6642 Dátum: 2010.08.30 15:23:05 »
Én nem hiszem, hogy Khan így adta volna el....
„If in doubt, flat out” (Colin McRae)

Vakator

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 643
Re: TS
« Válasz #6643 Dátum: 2010.08.30 15:36:24 »
Én nem hiszem, hogy Khan így adta volna el....

Teljesen mindegy mikor történt. Lehet, hogy én égettem meg. Megnézetem és megcsináltatom, ha tényleg hozzá kell nyúlni. Még az is lehet, hogy "csak" a betét égett meg, és az égett ferodol ad karcoló hangot. Lehet, hogy amíg az égett rész nem kopik el róla, addig hallatni fogja ezt a hangot.
"Nincs ez elrontva..., csak másra lesz jó."

Lizard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 742
Re: TS
« Válasz #6644 Dátum: 2010.08.30 15:42:33 »
ha 1x megégett, az eldobós
városi közlekedésre jó, de nagy féknél gubanc lehet
járj utána minél hamarabb
„If in doubt, flat out” (Colin McRae)