Szerző Téma: TS  (Megtekintve 1556103 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Vakator

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 643
Re: TS
« Válasz #6720 Dátum: 2010.09.02 09:44:37 »
Jólvan, persze. Szívassátok csak a "Kicsit"... Igazából azt akartam csak megérteni, hogy elvileg lehetséges lenne-e (ha netán a kérdéses szituáció szükségessé teszi). A TS vezérlése csak a fordulatot "érzékelve" vált át, vagy az elektronika nem engedi a liftet hátramenetben, vagy eleve -fizikailag- lehetetlen a dolog, mert a vezérműtengely kialakítása totál más hátramenetben, mint a többi fokozatban?

Milyen szituaciora gondolsz? Ha padlogazzal elkezdesz totaltni mar akkor is ovatosan kell banni a kormannyal. Ennyire hianyzik a lift?  :wacko:

A T-rexes, lakókocsisra... Nem nagyon hiányzik... A kérdés nyilván elvi volt.
"Nincs ez elrontva..., csak másra lesz jó."

Lizard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 742
Re: TS
« Válasz #6721 Dátum: 2010.09.02 09:47:21 »
Hülye kérdésre hülye válasz.
Amúgy miért nem próbálod ki, és még az ívet sem kapnád...
„If in doubt, flat out” (Colin McRae)

Lizard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 742
Re: TS
« Válasz #6722 Dátum: 2010.09.02 09:50:35 »
Könnyített lendkerék:...Az F1Racing flywheel az 12 lbs (5.4 kg) lásd ebayes link.

A vilagert ...nyomatek  :flowers:.

Amit Te írsz az a forgási (mozgási) energia. Amit én az a perdület, a két dolog nem keverendő.
Van a lendület mozgásra: L = M x V. Tömeg x sebeség. Ugyanez forgásra : tömeg x szögsebesség.

Hátradőlve végigolvasom a szakmai eszmecserét...

Ok, emellett kereshetsz egy céget aki könnyít a gyári lendkeréken 1-2 kilót. Az számít egy kicsit a gyorsulásnál viszont sok nyomatékot nem vesztenél vele.


Én ebben nem hiszek, Subarunál már láttam motortetőn, villamosmegállón keresztül elrepülő lendkereket, amit Józsi bácsi esztergált.
Csak ott ha az utcán nem találsz el senkit, az lekaksizható, de nekem pont befele jönne, nem keresztbe menne, mint 1 frizbi....
Amit kapsz hozzá "tuning" lendkerék, az kovácsolt alu vagy más anyagból, pont erre a célra készített darab.
„If in doubt, flat out” (Colin McRae)

Vakator

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 643
Re: TS
« Válasz #6723 Dátum: 2010.09.02 10:02:33 »
Hülye kérdésre hülye válasz.
Amúgy miért nem próbálod ki, és még az ívet sem kapnád...

Ok, hülye kérdés, de mégis van benne olyasmi, ami érdekes lehet. Nem abból a szempontból, hogy van lift vagy sem (mert az nyilván nem életszerű), hanem hogy fizikailag olyan a vezmtengely, vagy "csak" az elektronika gátolja a liftet.
"Nincs ez elrontva..., csak másra lesz jó."

szazketto

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 664
Re: TS
« Válasz #6724 Dátum: 2010.09.02 10:21:06 »
Hülye kérdésre hülye válasz.
Amúgy miért nem próbálod ki, és még az ívet sem kapnád...

Ok, hülye kérdés, de mégis van benne olyasmi, ami érdekes lehet. Nem abból a szempontból, hogy van lift vagy sem (mert az nyilván nem életszerű), hanem hogy fizikailag olyan a vezmtengely, vagy "csak" az elektronika gátolja a liftet.
Szerintem ez egyre hulyebb kerdes lesz :D
Mi koze a hatramenetnek a motorhoz? Ugyanugy forog, csak a valtot rakod mas sebessegbe...

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: TS
« Válasz #6725 Dátum: 2010.09.02 10:28:57 »
Potyognak a könnyeim a röhögéstől. BRS, te nagyon hülye vagy.  :clap: :D [rohog] :D [rohog]
:)

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: TS
« Válasz #6726 Dátum: 2010.09.02 10:29:15 »
Figyu Cimbi! Te milyen cuccost szedsz? mert abból nekem is kellene!!! Elflesselgetnék magamban
;)

Vakator

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 643
Re: TS
« Válasz #6727 Dátum: 2010.09.02 10:30:08 »
Hülye kérdésre hülye válasz.
Amúgy miért nem próbálod ki, és még az ívet sem kapnád...

Ok, hülye kérdés, de mégis van benne olyasmi, ami érdekes lehet. Nem abból a szempontból, hogy van lift vagy sem (mert az nyilván nem életszerű), hanem hogy fizikailag olyan a vezmtengely, vagy "csak" az elektronika gátolja a liftet.
Szerintem ez egyre hulyebb kerdes lesz :D
Mi koze a hatramenetnek a motorhoz? Ugyanugy forog, csak a valtot rakod mas sebessegbe...

Ja, tényleg, erre nem gondoltam. Ok, de ezt a részét a hülyeségnek már akár fel is vállalom :) Akkor marad az elektronikus lift-tiltás... :)
"Nincs ez elrontva..., csak másra lesz jó."

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: TS
« Válasz #6728 Dátum: 2010.09.02 10:32:40 »
igen, és a T-Rex is visszafeküdt alukálni...  :D
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: TS
« Válasz #6729 Dátum: 2010.09.02 10:34:30 »
Battyameg most mit vártok? Reggel felkelek, márkahűen megnyitom a fórumot oszt látom, hogy vakator hátra menetben akara jakuzát játszani :D Amikor fáradt vagyok vagy kevésbé éber akkor szoktak ilyen magasröptű szösszenetek kifröccsenni galamb lelkemből.... Vakator! Vonóhorog nem lesz? Tudnál dínót vontatni :)  :taz:

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: TS
« Válasz #6730 Dátum: 2010.09.02 10:35:33 »
Ja, tényleg, erre nem gondoltam. Ok, de ezt a részét a hülyeségnek már akár fel is vállalom :) Akkor marad az elektronikus lift-tiltás... :)

De próbáld meg szerintem a távirányítós lift autómatikával. Vagy nem adtak hozzá távirányítót?

Lizard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 742
Re: TS
« Válasz #6731 Dátum: 2010.09.02 10:43:53 »
Hol van a lift a corollában pontosan?
Tolat valaki egyáltalán ennyivel?
Lényeges kérdés volt...
 :hang:
„If in doubt, flat out” (Colin McRae)

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: TS
« Válasz #6732 Dátum: 2010.09.02 10:50:41 »
Hol van a lift a corollában pontosan?
Tolat valaki egyáltalán ennyivel?
Lényeges kérdés volt...
 :hang:

A fluxuskondenzátor hiperikus kezelőfelületén a csillagkapu gomb mellett. Ha nem találnád, akkor keresd meg az SPM fokozat váltó műszeregységet és CRTL+ALT+DEL el hívd elő a "Lift controll panelt".
Bal alul taláható az ajtónyitó "Door opener", valamint a vészlegállító "Fire Operator" ha a tolatásközbeni liftnél lángrakapna a hátsó ablaktörlő mechanikája.
Ha mindent jól csináltál egy ilyet kell látnod:


Lizard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 742
Re: TS
« Válasz #6733 Dátum: 2010.09.02 10:52:30 »
 :pai:
„If in doubt, flat out” (Colin McRae)

Vakator

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 643
Re: TS
« Válasz #6734 Dátum: 2010.09.02 10:57:46 »
Jólvan-jólvan, megadom magam.
"Nincs ez elrontva..., csak másra lesz jó."