Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1578953 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6420 Dátum: 2011.06.14 14:18:49 »
Még mielőtt a dízeles tulajok is örülnének: csak a benziné. ;)
music     

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6421 Dátum: 2011.06.14 14:20:24 »
Még mielőtt a dízeles tulajok is örülnének: csak a benziné. ;)
igen, javítottam.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10700
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6422 Dátum: 2011.06.14 20:14:02 »
Gondolom mindenki tisztában van vele, de azért leírom  ;) :
Mivel hétfő munkaszüneti nap volt, ezért csak csütörtöktől! lehet olcsóbb üzemanyagot tankolni.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6423 Dátum: 2011.06.14 20:25:21 »
Én ma tankoltam, le is írtam a megfelelő topicban, de azért ide is beszúrom... Egyre kevesebb benyával beéri a Corim (lehet, hogy tudja, hogy nem illik drága üzemanyagból sokat enni? :D ), ugyanis 5.68 lett a legutolsó átlagom, mindenféle hosszabb, ergo fogyicsökkentő út nélkül. Totál ledöbbenés, ez a legjobb fogyim vele, az összes többi hasonlóan jó fogyiban vannak hosszabb utak alacsony sebességgel.  :eek: I love érdi Lukoil. Amúgy ott jelenleg 370,9 liter a 95-ös ára.
Gondolkodtunk musspicivel, hogy nem-e átverős a kút, de akkor meg nőnie kéne a fogyinak, nem csökkennie...
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6424 Dátum: 2011.06.14 20:37:09 »
Gondolkodtunk musspicivel, hogy nem-e átverős a kút, de akkor meg nőnie kéne a fogyinak, nem csökkennie...
:lol: ... Így van  :yes: !

Amúgy meg alighanem folyamatosan egyre ügyesebben űzöd a takarékos vezetés művészetét, ennyi a "titok"  :) ... Kis minimál nüansznyi gázpedálállás-különbségek deciket számítanak.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6425 Dátum: 2011.06.14 20:49:40 »
:lol: ... Így van  :yes: !
Amúgy meg alighanem folyamatosan egyre ügyesebben űzöd a takarékos vezetés művészetét, ennyi a "titok"  :) ... Kis minimál nüansznyi gázpedálállás-különbségek deciket számítanak.
Igazad lehet, ugyanis nem régóta kezdek figyelni arra, amit Zénóék is mondtak, hogy emelkedőn ugyan nem lassulok vissza, de igyekszem nem nyomni jobban a gázt és általában próbálok olyan gázpedálállással közlekedni, hogy éppcsak tartsa a kocsi a sebességet, nem nyomom padlóig.
Meg sokat tudok gurulni és régen főleg üresben gurultam, most már inkább ötödikben motorfékkel és csak akkor megyek üresbe, ha nagyon lelassul az autó.  :) Kivételt képez 1-2 nap/este, amikor "hülye" vagyok és piros lámpánál gyorsulgatok meg ilyenek.  :devil:
         

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6426 Dátum: 2011.06.14 21:02:15 »

Kivételt képez 1-2 nap/este, amikor "hülye" vagyok és piros lámpánál gyorsulgatok meg ilyenek.  :devil:


Sokat számít a motorfék az biztos!
Gondolom milyeneket szoktál gyorsulni, ha ennyire jön ki a fogyasztásod... :?: :hmmmm:  [rohog]
Egyébként azt veszem észre, hogy tudna kevesebbet is fogyasztani az autó(nk), de egyszerűen a többi közlekedő megakadályoz ebben.  :censored: :censored:
Hiába próbálom tartani az egyenletes sebességet városban, kereszteződésben, körforgalomban minél kevesebbet lassulni (visszaváltani, fékezni), a közlekedők 80-90%-a tögymörög   :sleeping:, megáll ha nem indokolt is, én persze mögöttük vagyok.  :censored:
Sokkal lendületesebben lehetne/kellene közlekedni és mindenki jobban járna!  :D

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6427 Dátum: 2011.06.14 21:05:36 »
emelkedőn ugyan nem lassulok vissza, de igyekszem nem nyomni jobban a gázt
Hu, ez nagyon jó  :1eye:
 Elárulod a titkot, mert nekem emelkedőn ugyanolyan gázállásnál mindig visszalassul az autó  :surrender:

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6428 Dátum: 2011.06.14 21:30:42 »
Vele van az erő. :ph34r: [rohog]
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6429 Dátum: 2011.06.14 22:14:20 »
Bakker, erre nem gondoltam  :lol:
(az igazság, hogy a seprűre tippeltem  ;) )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6430 Dátum: 2011.06.14 22:31:09 »
Én ma tankoltam, le is írtam a megfelelő topicban, de azért ide is beszúrom... Egyre kevesebb benyával beéri a Corim (lehet, hogy tudja, hogy nem illik drága üzemanyagból sokat enni? :D ), ugyanis 5.68 lett a legutolsó átlagom, mindenféle hosszabb, ergo fogyicsökkentő út nélkül. Totál ledöbbenés, ez a legjobb fogyim vele, az összes többi hasonlóan jó fogyiban vannak hosszabb utak alacsony sebességgel.  :eek: I love érdi Lukoil. Amúgy ott jelenleg 370,9 liter a 95-ös ára.
Gondolkodtunk musspicivel, hogy nem-e átverős a kút, de akkor meg nőnie kéne a fogyinak, nem csökkennie...
Akkor lehet, hogy te vered át a benzinkutat? [rohog] Hogy csinálod? Folyik az üzemanyag a számláló meg nem mozdul?
Lehet, hogy a te Toyotád is diesel ;) :devil:
Én 5,1-nél tartok cca másfélezer km átlagában.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6431 Dátum: 2011.06.15 08:17:48 »
Gondolkodtunk musspicivel, hogy nem-e átverős a kút, de akkor meg nőnie kéne a fogyinak, nem csökkennie...
:lol: ... Így van  :yes: !

Amúgy meg alighanem folyamatosan egyre ügyesebben űzöd a takarékos vezetés művészetét, ennyi a "titok"  :) ... Kis minimál nüansznyi gázpedálállás-különbségek deciket számítanak.
Ezt tesóm is megerősítette az Off Sharannal, nála, mikor megvette az autót, 6,3-6,4 volt az átlag, most, 3 év elteltével pontosan ugyanolyan sebességek mellett (120-140) 5,8-5,9. Rengeteget számít, hogy mennyire nyomja le a gázpedált az ember egy-egy gyorsításnál, minden egyes autónál ki kell ezt tapasztalni.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6432 Dátum: 2011.06.15 08:21:09 »
:lol: ... Így van  :yes: !
Amúgy meg alighanem folyamatosan egyre ügyesebben űzöd a takarékos vezetés művészetét, ennyi a "titok"  :) ... Kis minimál nüansznyi gázpedálállás-különbségek deciket számítanak.
Igazad lehet, ugyanis nem régóta kezdek figyelni arra, amit Zénóék is mondtak, hogy emelkedőn ugyan nem lassulok vissza, de igyekszem nem nyomni jobban a gázt és általában próbálok olyan gázpedálállással közlekedni, hogy éppcsak tartsa a kocsi a sebességet, nem nyomom padlóig.
Meg sokat tudok gurulni és régen főleg üresben gurultam, most már inkább ötödikben motorfékkel és csak akkor megyek üresbe, ha nagyon lelassul az autó:) Kivételt képez 1-2 nap/este, amikor "hülye" vagyok és piros lámpánál gyorsulgatok meg ilyenek.  :devil:
Én ezt már régebben is mondta, hogy a motorfék jobb hatással van a fogyasztáscsökkenésre. Azért, remélem, addig nem jutsz el, hogy emelkedőn 6-tal billensz át a lejtőre...  :lol: :D
Néha nálam is elgurul a gyógyszer, múltkor a Santana koncert után hazafelé 6400-ig forgattam ki a Corit...  :devil: Bennem volt még a boogie!  :punk:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6433 Dátum: 2011.06.15 08:21:50 »
emelkedőn ugyan nem lassulok vissza, de igyekszem nem nyomni jobban a gázt
Hu, ez nagyon jó  :1eye:
 Elárulod a titkot, mert nekem emelkedőn ugyanolyan gázállásnál mindig visszalassul az autó  :surrender:
musspici kiszáll közben és tolja, ezért nem lassul vissza...  :devil: :whistling:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6434 Dátum: 2011.06.15 08:31:34 »
Én ezt már régebben is mondta, hogy a motorfék jobb hatással van a fogyasztáscsökkenésre. Azért, remélem, addig nem jutsz el, hogy emelkedőn 6-tal billensz át a lejtőre...  :lol: :D
Néha nálam is elgurul a gyógyszer, múltkor a Santana koncert után hazafelé 6400-ig forgattam ki a Corit...  :devil: Bennem volt még a boogie!  :punk:
Sajnos nem, mert elég forgalmas úton járok és utálom a mögöttem jövőket idegesíteni (ahol ezzel lehetne játszani, ott nem tudnak sehol megelőzni). Ilyenkor mindig az jut eszembe, hogy ha magam mögött mennék, mennyire lennék ideges.  :whistling: Szóval igyekszem toleránsan fogyibuzizni.  :szemez:
Ne is mondd... Asszem tán múlt pénteken vagy előtte volt, mikrotaliról hazafele nyugisan állok a pirosnál a Hungárián és vmi öreg, hulladék Bömöst nekiállt túráztatni mellettem a tulaja. Nyertem... :devil: :D Igaz, még a Lágymányosin is dolgozott az adrenalin, mert akkor már utána végig toltam a hídig.  :whistling: