Szerző Téma: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek  (Megtekintve 168423 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

yorak

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #240 Dátum: 2011.01.22 21:54:41 »
Igen fel volt keverve rendesen bár ez szerintem már alap dolog, hacsak az nem volt hiba hogy egy éjszaka állt a festék bár nehéz el hinni hogy ennyi oldószer ki párologna belőle. Másra én sem nagyon tudok tippelni! A szűrő tiszta mint mindig mert oda figyelek a tisztaságra! A pezsgő metált nem kell be mutatni nekem se szívtam már én is vele mégpedig saját autómon! Bár nekem meggyűlt a bajom egy Peugeot 206-os kékes ezüstjével is. Bárhogy bűvészkedtem az el kődőléssel a szélén csak ki ült a szürke pedig azt is saját festékével fújtam át másnap mert a kolléga meghúzta egy csővel. Még most ismerkedem ezzel a festék fajtával túl sokszor még nem dolgoztam vele. Azelőtt RM rendszerrel dolgoztam majd négy évig! Neked van tapasztalatod a De-beer festékkel, mert lenne még kérdésem ezzel kapcsolatba?

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors

yorak

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #242 Dátum: 2011.01.23 09:29:37 »
Köszi Egükém a tippet de most nem segített sokat. Mint lejjebb írtam a festés előtt világosabb volt a sárvédő , festés után pedig látványosan sötétebb! Azért köszönöm a segítő szándékodat!
Szia Karesz!

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #243 Dátum: 2011.01.23 09:43:18 »
Minden elemet tökéletesen lecsiszoltál és utána szórókitteztél, majd fújás? Vagy más eljárás volt a sötétebbre?
A szín és a lakkozás között nem vártál ugye 20 percnél többet felvitelnél?
         

yorak

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #244 Dátum: 2011.01.23 09:52:33 »
Szia kleingy! Az eljárás a sárvédőnél annyiba tért el, hogy az maradt az eredeti ezüst, és csak bele lett árnyalva a szín azonosság miatt, de már az első sornál látványosan sötétebb volt. A csiszolást nem én végeztem, de a kollégámba bízok és nem is volt gond vele! Annyit vártam csak még meg száradt a felület és át töröltem utána lakkozás tehát nem volt sok idő!

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #245 Dátum: 2011.01.23 09:57:37 »
Na itt a baj! Metált tilos úgy ráfújni, hogy csak belecsiszolsz. Soha az életben nem lesz egyforma színű.
Azt most én lecsiszolnám, szórókittelném telibe és újrafújnám. Persze a szokásos 4-6-8 rétegben+lakk. Beleködöléssel nem fogod ugyanazt a színt elérni. :no:
         

yorak

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #246 Dátum: 2011.01.23 10:07:44 »
Persze igazad van. De nem szoktuk mindig szórózni azt az elemet  amit átárnyalunk. Máskor is csináltunk ilyet mégsem lett a végeredmény rossz ezért érthetetlen ez most Ha egy ici pici szín eltérés van emiatt az el megy de itt nagyon más lett. Köszönöm neked is egyébként építő jellegű hozzászólásaidat!
Karesz!

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #247 Dátum: 2011.01.23 10:11:20 »
Igen tudom, csak azért írtam, mert írtad, hogy nagyon gáz. Ahogy nézem, csak a teljes újrafújás lesz a megoldás.  :wacko: :)
         

yorak

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #248 Dátum: 2011.01.23 10:16:06 »
Másra nem tudok most hirtelen gondolni mint arra, hogy mivel előző este fújtam le a kocsit, és csak másnap délelőtt a sárvédőt talán ennyi idő elég volt a festéknek hogy az oldószer kipárolgás miatt változzon a színe! Egyébként minden ugyan olyan technikával volt csinálva távolság, vastagság, hígítás stb. Egyébként majd holnap tudjuk meg vissza jön-e az autó mert a tulaj látta ugyan de szerintem ha meglátja napfénynél vissza fogja hozni!

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #249 Dátum: 2011.01.23 10:17:26 »
Jó minőségű festéknél és hozzá passzoló anyagoknál a színváltozás - főleg ennyi idő alatt - nem fordulhat elő.
         

yorak

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #250 Dátum: 2011.01.23 10:30:28 »
A festék a Holland De Beer  a bázis is, és a lakk is a hozzá tartozó edzővel és gyári hígítóval! Másra nem tudok tippelni ki fogytam az ötletekből sajna, de ha vissza hozzák lehet 1k szóróval belecsapok a szélébe, és utána csapom el legalább a szélénél legyen egyforma színű beljebb meg össze csalom valahogy:) Máskor is volt már hogy bele árnyaltunk ezüstbe de ilyen szar még sose lett! Pedig hát tudjuk az ezüst az egyik legszarabb csinálni rohadt kényes mindenre azonnal meglátszik az előkészítés hiánya ha nem jó! Ettől már csak a pezsgőtől félek jobban mint azt szkaresz kolléga írta.

szkaresz27

  • Vendég
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #251 Dátum: 2011.01.23 13:25:30 »
Hüly.e kérdés....gyárilag nincs aláfújó színe?? pl fehér?? mert akkor simán elviheti az alatta levő szürke árnyalat!! Főként ha eleve elég "vékony" a bázis....azaz "lazúros" nem tudom másképp leírni.....mert akkor simán átvérzik!! Próbáld meg,ha világosítani akarsz rajt akkor fújj előtte alá fehérrel!!

yorak

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #252 Dátum: 2011.01.23 13:56:31 »
A rendszer nem írt hozzá aláfújót most nem rég fújtunk egy bordó Suzukit na az alá kellett. Lehet egyébként, hogy az alatta levő ezüst vitte el ennyire mert a mellette levő ajtó az világos szóróval volt fedve. Ebben igaza van kleingynek.  Bár mind ennek ellent mond az a dolog, hogy amikor le volt fújva az én fújt elemeim voltak a sötétebbek, ezért kellett át árnyalni ami ugye ezek után most a sárvédő lett a sötétebb. Ha vissza hozzák akkor el kell döntenem, hogy az ajtót a sárvédővel együtt fújjam újra vagy csak világos szóróval elég a sárvédőt aláfújni és ezüsttel le fedni. Mondjuk az előbbi technikának a végeredményét jobbnak tartom! Bár ha jól meggondolom 1k szóróval ha aláspriccelek akkor világosabb alapom lesz és akkor lehet jó lesz. Köszönöm szépen mind kettőtöknek a segítő szándékát, és hasznos információját!

szkaresz27

  • Vendég
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #253 Dátum: 2011.01.23 14:19:21 »
Én ha világosítani akarnék akkor tutti a nagyon világos füller,vagy egy bázis fehéret nyomnék alá!! De lehet inkább a bázis fehéret, ami vagy a RAL9010-nek vagy inkább a RAL9003-nak felel meg,és nem szórnám meg vastagon,de akkor telibe az egész elemet,és valahol olyan helyen összecsalni ahol fénytörés van.....a RAL9010-ben kicsi sárgásabb-szürkésebb beütéses fehér,a 9003 a teljesen fehér..azaz a legfehérebb fehér!! :D Abban kevés kék árnyalat van,azért tűnik a legfehérebbnek!! Másképp nem tudom leírni!!  :1eye: Ezt neked kell eldöntened mert Te látod a színt!!
De egyébként nem mindegyik metál alá kell szóró(füller),Attól függ mire akarod fújni,vmelyik alá jó is ha másik szín van alatta!! Pl ha sárgára akarsz fújni egy fehéret,vagy pirosra egy fehéret,akkor tutti nem fújnék alá szürke füllert,mert rohadt szarul takarna...akkor inkább csak csissz a fehér,és mehet rá a szín!!
RAL színek után,itt tudsz utánanézni,hogy tudd miről beszélek,ha nem ismered őket!!
http://www.rockpanel.co.uk/products/rockpanel+rockclad/colour+range
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.23 14:24:43 írta szkaresz »

yorak

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #254 Dátum: 2011.01.23 18:04:34 »
Értem amit mondasz, és igazad is van. Csak most már félek kicsit nehogy át essek a ló túloldalára :D vagyis nehogy nagyon világos legyen. inkább megpróbálom azt a módszert amit lentebb irtatok, mégpedig, hogy ugyan olyan körülményeket csinálok neki mint az ajtó alatt ami volt és akkor elvileg hasonló kell hogy legyen a szín! De persze még csak én parázok mert nem tudom vissza hozzák-e egyáltalán a gépet. Ha nem akkor feleslegesen idegesítem magam:) Azért köszönöm Karesz hogy próbáltál okos tanácsaiddal segíteni nekem, még ha nem is Toyota kocsiról volt szó!
Szia Karesz!