Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1578756 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8686 Dátum: 2015.01.26 17:44:53 »
Az Auchan kúton (Savoya park) sokáig kint is volt a plakát (lehet most is, nem kerestem), hogy a "nálunk vásárolt 95-ösben 5% az Etanol tartalom".

Csak mert itt korábban elhangzott, hogy 10% a sima benzin, az 5%-os a prémium. Szerintem akkor jó dolog az egyik legolcsóbb kútnál prémium benzint tankolni. Elégedett vagyok  :yes: :clap: .

Nicsak mit találtam:
http://minoseg.auchan.hu/uzemanyagvizsgalat/2015_01/Kecskemet_diesel_5094.pdf
Köszönöm, hogy megosztottátok velünk. Ti legalább érveltek, nem a marketingszöveget nyomatjátok :sorcerer:
Corolla 1,4 VVT-i 2005

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8687 Dátum: 2015.01.26 17:50:11 »
És a dieselnél jobb a több? :hmmmm:
Gázolajba nem tesznek etanolt.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8688 Dátum: 2015.01.26 17:56:58 »
Nicsak mit találtam:
http://minoseg.auchan.hu/uzemanyagvizsgalat/2015_01/Kecskemet_diesel_5094.pdf
Ez csak az alap kémiai dolgokat listázza, de nincs benne pl kéntartalom, víztartalom, paraffinhányad stb, ami talán még sokkal fontosabb.
Másrészt gondolom ez csak egy kivonat, mert nincs rajta aláírás, így nem tekinthető minőségi bizonyítványnak.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8689 Dátum: 2015.01.26 18:16:35 »
Gázolajba nem tesznek etanolt.
Abba valami növényi olajat raknak , nemde? :hmmmm:

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8690 Dátum: 2015.01.26 18:33:06 »
Nicsak mit találtam:
http://minoseg.auchan.hu/uzemanyagvizsgalat/2015_01/Kecskemet_diesel_5094.pdf

Ez jó, de ez kb annyit mond, hogy megfelel a piaci szabályzás minimumának. Amiről szó volt, (prémium vs. diszkont) azt nem (csak) ezek döntik el, mint írtam.  ::)

mesti77

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8691 Dátum: 2015.01.26 19:48:05 »
Nicsak mit találtam:
http://minoseg.auchan.hu/uzemanyagvizsgalat/2015_01/Kecskemet_diesel_5094.pdf
Ha értelmezzük is ami ebben szerepel az jön le, legalábbis nekem, hogy ez egy olyan üzemanyag ami épp hogy teljesíti az előírásokat.
Minden fontos érték a minimális érték közelében van. Gondolom a minimális értékek úgy vannak meghatározva amivel éppen "elpöfög" a motor. :hmmmm:
Így a megfelelőtől messze van....

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8692 Dátum: 2015.01.26 19:59:31 »
Vagy akár az is lehet, hogy csak ezt a pár paramétert közölték, mert ezek megütötték a lécet.  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

mesti77

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8693 Dátum: 2015.01.26 20:59:46 »
Vagy akár az is lehet, hogy csak ezt a pár paramétert közölték, mert ezek megütötték a lécet.  ::)
Igazad lehet!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8694 Dátum: 2015.01.26 21:01:32 »
Minden fontos érték a minimális érték közelében van. :hmmmm: Így a megfelelőtől messze van....
Ehhez azért tudni kéne, hogy mondjuk egy fosmosó 95-ösnek mik a megfelelő értékei. Addig csak vagdalkozás az egész.
music     

mesti77

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8695 Dátum: 2015.01.27 17:11:13 »
Ehhez azért tudni kéne, hogy mondjuk egy fosmosó 95-ösnek mik a megfelelő értékei. Addig csak vagdalkozás az egész.
Ez dízelre vonatkozik és ha azt veszem, hogy a prémium minőségű OMV maxxmotion gázolajnak 60-as a minimális cetánszáma, akkor ez nem túl jó minőségű üzemanyag.
A többi érték szerintem semmit nem árul róla.
Épp az ÖMV oldalát nézve pl a sima benzinhez is kevesebb etanolt írnak elő maximális értékként mint nálunk! Még hogy nem rosszabb a a nálunk kapható benzin....

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8696 Dátum: 2015.01.27 17:48:15 »
Ez dízelre vonatkozik és ha azt veszem, hogy a prémium minőségű OMV maxxmotion gázolajnak 60-as a minimális cetánszáma, akkor ez nem túl jó minőségű üzemanyag.
A többi érték szerintem semmit nem árul róla.
Épp az ÖMV oldalát nézve pl a sima benzinhez is kevesebb etanolt írnak elő maximális értékként mint nálunk! Még hogy nem rosszabb a a nálunk kapható benzin....
A minimumot írják elő, hogy támogassák a bió arányt és termelést. Minnél többet kell belerakni, annál rosszabb.

Zolee11

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 284
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8697 Dátum: 2015.01.27 18:07:32 »
Ezt a bio üzemanyag mizeriat sosem értettem. Mitől bio? Mert növényekből, állati eredetű anyagokból származik? A kőolaj miből származik talán mangán oxidbol, nem hanem ősrégi tengeri élőlények tömkelege.
Mit adnak ma el bio néven, olyan területen termesztett növényekből nyert anyagokat amelyek helyett elemiszert lehetne termelni, vagy eleve emberi fogyasztásra alkalmas növényeket tesznek tönkre és elégetjük uzemanyagkent. Ez a bio. Természetesen most csak az ilyen jellegű uzemanyagokra gondolok, nem a metanra és tarsaira.
Ezt az én szotaramban kőkemény atverés, és a hülyeség rakenyszeritese az emberekre.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8698 Dátum: 2015.01.27 18:21:32 »
Ezt a bio üzemanyag mizeriat sosem értettem. Mitől bio? Mert növényekből, állati eredetű anyagokból származik? A kőolaj miből származik talán mangán oxidbol, nem hanem ősrégi tengeri élőlények tömkelege.
Mit adnak ma el bio néven, olyan területen termesztett növényekből nyert anyagokat amelyek helyett elemiszert lehetne termelni, vagy eleve emberi fogyasztásra alkalmas növényeket tesznek tönkre és elégetjük uzemanyagkent. Ez a bio. Természetesen most csak az ilyen jellegű uzemanyagokra gondolok, nem a metanra és tarsaira.
Ezt az én szotaramban kőkemény atverés, és a hülyeség rakenyszeritese az emberekre.
A pillanatnyi olajár és túltermelés láttán  igaz is lehetne, de  eddig már évtizedek óta azt jósolták, hogy hip hop elfogy az olaj és akkor baj lesz, hogy nem készültünk fel alternativ megoldásokra, nem spóróltunk az olajjal.

mesti77

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8699 Dátum: 2015.01.27 18:37:29 »
A minimumot írják elő, hogy támogassák a bió arányt és termelést. Minnél többet kell belerakni, annál rosszabb.
A maximum van előírva 10% legalábbis nálunk a benzinnél! Gondolom ezt igyekeznek is betartani a mi kárunkra (többlet fogyasztás).