Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1578737 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6960 Dátum: 2012.01.03 23:44:41 »
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6961 Dátum: 2012.01.08 00:28:47 »
Szerintem, egyáltalán nem olyan rég, összeszartuk volna magunkat a gondolattól, hogy egy liter benzin 410 forintba kerül. Most meg, tessék, ugyanúgy megyünk, autózunk, tankolunk  ::) :hmmmm:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6962 Dátum: 2012.01.08 00:44:02 »
Speciel én közel sem, nemrég volt hogy 2 hónap után tankoltam....
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6963 Dátum: 2012.01.08 09:09:50 »
Én leszarom, mennyibe kerül. Már nem foglalkoztat. Olyan keveset használom a kocsit, hogy ennél kevesebbet már nem lehet. Tényleg akkor van csak beindítva, amikor más városba megyünk, vagy legutóbb, mikot a kölköt vittük a szemészetre. Van, hogy több, mint egy hétig itt áll az udvaron. Úgyhogy, lehet felőlem még ennél is drágább a benzin, ha a kocsi kell, úgyis teletankolom.  :cool2:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6964 Dátum: 2012.01.08 10:17:21 »
Én leszarom, mennyibe kerül. Már nem foglalkoztat. Olyan keveset használom a kocsit, hogy ennél kevesebbet már nem lehet. Tényleg akkor van csak beindítva, amikor más városba megyünk, vagy legutóbb, mikot a kölköt vittük a szemészetre. Van, hogy több, mint egy hétig itt áll az udvaron. Úgyhogy, lehet felőlem még ennél is drágább a benzin, ha a kocsi kell, úgyis teletankolom.  :cool2:
Én már nem idegesítem magam az árakon..  :hug: Én minden második héten teletankolom, így ez havonta kb 2X15 000 / 16 000 ft körül van. Szóval nekem a benzin havi 30. Most ha ez 35ezer, benyelem, ha 40 benyelem. A melóhelyemet tömegközlekedéssel 3X annyi időbe kerülne megközelítenem, emellett az sem lenne ingyen. Itthonra a feleségemnek és nekem a Bkv bérlet szintén egy 20as lenne. A kocsi meg kell.
Emellett meg el kell kezdeni gondolkodni, hogy mit lehet - nem csak a fűtés költség esetén - az autónál is megtakarítani.. pl. a rendszer hibájának tartom, hogy miért nem dobtak egy 6. fokozatot a kocsimra..meg az összes hasonló autónak.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6965 Dátum: 2012.01.08 10:21:01 »
Az könnyen lehet, mert a solymárin pénteken még/már 390,9 volt, és az egy picit olcsóbb szokott lenni.
Ja a Solymári általában 5 Ft-al olcsobb mint a Savoya parkban.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6966 Dátum: 2012.01.08 10:25:42 »
Én már nem idegesítem magam az árakon..  :hug: Én minden második héten teletankolom, így ez havonta kb 2X15 000 / 16 000 ft körül van. Szóval nekem a benzin havi 30. Most ha ez 35ezer, benyelem, ha 40 benyelem. A melóhelyemet tömegközlekedéssel 3X annyi időbe kerülne megközelítenem, emellett az sem lenne ingyen. Itthonra a feleségemnek és nekem a Bkv bérlet szintén egy 20as lenne. A kocsi meg kell.
Emellett meg el kell kezdeni gondolkodni, hogy mit lehet - nem csak a fűtés költség esetén - az autónál is megtakarítani.. pl. a rendszer hibájának tartom, hogy miért nem dobtak egy 6. fokozatot a kocsimra..meg az összes hasonló autónak.
A 6.-ik sebesség szerintem csak autopályán hozna megtakaritást. Városban  még az 5.is sok
Egyébként meg az áttételintervallum majdnem mindegy,  hány felé van felosztva.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6967 Dátum: 2012.01.08 10:59:38 »
A 6.-ik sebesség szerintem csak autopályán hozna megtakaritást. Városban  még az 5.is sok
Egyébként meg az áttételintervallum majdnem mindegy,  hány felé van felosztva.
Igen, ahol mondjuk 3.-ban araszolsz, ott valóban nem kell a 6. Ellenben ha az én 5.-emnél még lenne egy hosszabb 6. az mindenképp megtakarítás lenne, és nyilván nem arra gondoltam, hogy a 4. és 5.-em közé rakjanak egy 6.-at..  :lol:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6968 Dátum: 2012.01.08 12:07:28 »
Én már nem idegesítem magam az árakon..  :hug: Én minden második héten teletankolom, így ez havonta kb 2X15 000 / 16 000 ft körül van. Szóval nekem a benzin havi 30. Most ha ez 35ezer, benyelem, ha 40 benyelem.
Na, így vagyok vele én is  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6969 Dátum: 2012.01.08 12:10:25 »
A 6.-ik sebesség szerintem csak autopályán hozna megtakaritást. Városban  még az 5.is sok
Egyébként meg az áttételintervallum majdnem mindegy,  hány felé van felosztva.
Neked sok, a dízeledben  :szemez: ... Én a Yarisban sík úton 40-től tudom használni az ötödiket; 50-nél már szinte mindig abban vagyok, hacsak épp nem emelkedőn haladok. De a többi benzinessel is, kivétel nélkül, ötödikben "utazok" a városban. A Corollánál tudom, hogy ez nem megy... próbáltam. Illetve, legalább 65-ös tempó kell hozzá, mert az alatt nagyon utálja.

Nade a lényeg: messze nem igaz, hogy egy további, kímélő fokozattal (hisz nyilván erre gondoltak a többiek, és nem arra, hogy a mostani ötödik helyére kéne egy hatodik, és több szeletre kéne vágni a tortát) csak autópályán lehetne spórolni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6970 Dátum: 2012.01.08 12:13:02 »
Igen, ahol mondjuk 3.-ban araszolsz, ott valóban nem kell a 6. Ellenben ha az én 5.-emnél még lenne egy hosszabb 6. az mindenképp megtakarítás lenne, és nyilván nem arra gondoltam, hogy a 4. és 5.-em közé rakjanak egy 6.-at..  :lol:
Ja te valamiféle overdrivra gondolsz :hmmmm: Az is már régi találmány.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6971 Dátum: 2012.01.08 13:17:43 »
Én már nem idegesítem magam az árakon..  :hug: Én minden második héten teletankolom, így ez havonta kb 2X15 000 / 16 000 ft körül van. Szóval nekem a benzin havi 30. Most ha ez 35ezer, benyelem, ha 40 benyelem. A melóhelyemet tömegközlekedéssel 3X annyi időbe kerülne megközelítenem, emellett az sem lenne ingyen. Itthonra a feleségemnek és nekem a Bkv bérlet szintén egy 20as lenne. A kocsi meg kell.
Emellett meg el kell kezdeni gondolkodni, hogy mit lehet - nem csak a fűtés költség esetén - az autónál is megtakarítani.. pl. a rendszer hibájának tartom, hogy miért nem dobtak egy 6. fokozatot a kocsimra..meg az összes hasonló autónak.
Sajna nekem a tömegközlekedés nem opció. És nem mindegy, hogy havi 110ért vagy 150ért tankolok. De egyelőre megyek, mert másként nincs meló, nincs pénz...
Gabe 254.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6972 Dátum: 2012.01.08 14:37:44 »
Sajna nekem a tömegközlekedés nem opció. És nem mindegy, hogy havi 110ért vagy 150ért tankolok. De egyelőre megyek, mert másként nincs meló, nincs pénz...
Na igen. Én is csak pénteki mikrotalikra veszem elő a kocsit, meg ha vidékre utazunk, vagy kutyát viszem műteni, kéthavonta elég egy tanker benya, de azért akinek a munkája függ tőle ... nem beszélve hogy a termékek árain is kiütközik
Cigi és alkoholt tőlem emelhetik a végtelenségig, azt a heti 3 sör nekem nem oszt nem szoroz (többiek kövezzenek meg, mert ők többet isznak :D)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6973 Dátum: 2012.01.08 15:21:09 »
Ja te valamiféle overdrivra gondolsz :hmmmm: Az is már régi találmány.
Nem overdrive-ra gondol. Hanem arra, hogy az eddigi ötsebességes váltók kapjanak egy plusz, kímélő hatodik fokozatot, hosszabb áttétellel. Tehát ne az legyen, hogy egy új hatos váltó hatodikjának az áttételezése megegyezzen az előd ötsebességes váltó ötödikjéével, hanem legyen hosszabb annál.

Az overdrive technikailag mást jelent. Szal nevezzük ezt inkább kímélő fokozatnak (mint ahogy sok autóban ilyen volt az ötödik, anno mikor kezdtek ezek tömegesen elterjedni, a 80-as évek elején).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6974 Dátum: 2012.01.08 15:26:45 »
Egyébként hatnál több fokozatú, manuális váltót nem tennék semmilyen autóba (nem mintha lenne ilyen, csak mondom). Sok sofőrt már egy ötsebességes váltó is túl nagy feladat elé állít  :lol: , városban hármasnál feljebb nem kapcsolnak, városon kívül szúrnak egy négyest, oszt slussz, abban elgondoláznak szépen 70-80-al. Főleg nők, főleg idősebb nők.

Megjegyzem, ebben az oktatók is hibásak. Nem egy kollégánál láttam, hogy városban hármasnál feljebb nem kapcsoltatják a tanulót. Mert ez mínusz egy vezetéstechnikai hibaforrás meg figyelem-elterelő tényező - és cserébe leszarják, hogy egyrészt az ő üzemanyaguk így jobban fogy, másrészt a tanuló rosszul tanul meg vezetni  ::)

Mondjuk, az ötöst én sem használtatom velük a városban, mert az tényleg autófüggő, hogy 50-el elbírja-e az ötöst vagy sem. A Yaris elbírja, de ezzel már inkább tényleg nem terhelem őket. Viszont azt beléjük verem, hogy ahogy 60-as, vagy annál magasabb sebességkorlátozáshoz érünk, és/vagy kimegyünk a városból, kapcsolják szépen az ötödiket  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )