Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1578768 alkalommal)

0 Felhasználó és 15 vendég van a témában

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #5490 Dátum: 2010.06.22 16:06:58 »
nocsak? emmeg mé? http://index.hu/gazdasag/magyar/2010/06/22/eltuntek_az_autok_a_hazai_benzinkutakrol/
Azért a címadás is jellemző: eltűntek az autók. El akkor tűntek volna, ha nem 16%-kal, hanem 16%-ra esett volna vissza a forgalom.
Jól beszélsz! :yes:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #5491 Dátum: 2010.06.22 16:10:29 »
Szerintem növekszik azon autósok száma, akik nem tele tankolják az autót. Autónként és tankolásonként 10-20L-rel kevesebb is szép visszaesést tud produkálni.
De ezzel mit lehet megspórolni? Pont ugyanannyit tankolsz, ha 100 litert nem kettő, hanem három részletben töltesz a kocsidba, viszont ha folyamatosan emelkednek az árak, akkor talán még rosszabbul is jársz. Ténylegesen kevesebbet akkor tankolsz, ha
- vagy (még) takarékosabban vezetsz;
- vagy kevesebbet használod az autót.
music     

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #5492 Dátum: 2010.06.22 16:26:12 »
Szerintem növekszik azon autósok száma, akik nem tele tankolják az autót. Autónként és tankolásonként 10-20L-rel kevesebb is szép visszaesést tud produkálni.
De ezzel mit lehet megspórolni? Pont ugyanannyit tankolsz, ha 100 litert nem kettő, hanem három részletben töltesz a kocsidba, viszont ha folyamatosan emelkednek az árak, akkor talán még rosszabbul is jársz. Ténylegesen kevesebbet akkor tankolsz, ha
- vagy (még) takarékosabban vezetsz;
- vagy kevesebbet használod az autót.
Vannak azért a lelki tényezők...hidd el, nem elhanyagolandó....valahogy jobban odafigyelsz az autókázásra fél vagy negyed tankkal, mint teli tankkal. Ha meg 2ezerért tankolsz bele, akkor meg háromszor végiggondolod hova mész kocsival...illetve hova nem mész kocsival :)

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #5493 Dátum: 2010.06.22 16:33:51 »
A megspórolt súlyról ne is beszéljünk!
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #5494 Dátum: 2010.06.22 16:48:52 »
Vannak azért a lelki tényezők...hidd el, nem elhanyagolandó....valahogy jobban odafigyelsz az autókázásra fél vagy negyed tankkal, mint teli tankkal. Ha meg 2ezerért tankolsz bele, akkor meg háromszor végiggondolod hova mész kocsival...illetve hova nem mész kocsival :)
Pontosan. Ha csak kevés van a tankban, jobban beosztja az ember.

És ott a Kgabe által említett tényező is. 30 kg bizony számít.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #5495 Dátum: 2010.06.22 16:55:50 »
Ezért tankolok 5000Ft-ért minden héten..  :sorcerer:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #5496 Dátum: 2010.06.22 16:57:45 »
Ezért tankolok 5000Ft-ért minden héten..  :sorcerer:
Én meg jellemzően 10 literenként, kb. mióta kocsim van  :whistling: ... A Starletet egy darabig teletankolgattam, de gyorsabban fogyott így a nafta, leszoktam róla.

Nagyobb mennyiségeket csak hosszabb utakra veszek.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #5497 Dátum: 2010.06.22 17:07:26 »
Én meg mindig tele tankolom, nem szeretek állandóan benzinkútra futkosni és bármikor adódhat úgy, hogy menni kell 100-150 km-re (200-300 km oda-vissza). Olyankor mindig ott a kényszer, hogy melyik kút esik útba, így meg 9500 km - 14 tankolás amiből 13 ugyanaz a kút, ugyanaz a kútoszlop (nincs meglepetés).
Nem vagyunk egyformák  :flowers:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #5498 Dátum: 2010.06.22 17:34:11 »
Gyűlölök tankolni, utálom, így havi 2x valaki megtankolja a kocsit (sajna még mindig én fizetem :D ) és le van róla a gond.
Menni így is pont annyit megyek a kocsival, mint bármikor máskor. Nem tudom megtenni - és nem is akarom - hogy valamiről lemondjak és oda bárhogy máshogy jussak el mint kocsival.
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #5499 Dátum: 2010.06.22 17:54:33 »
Gyűlölök tankolni, utálom, így havi 2x valaki megtankolja a kocsit (sajna még mindig én fizetem :D ) és le van róla a gond.
Menni így is pont annyit megyek a kocsival, mint bármikor máskor. Nem tudom megtenni - és nem is akarom - hogy valamiről lemondjak és oda bárhogy máshogy jussak el mint kocsival.
Én sem. De ha van a tankban egy rakás benzin, akkor pl. lehet, hogy két intéznivaló miatt kétszer megyek be a városba és meg sem próbálom összeszervezni őket. Ilyesmik.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #5500 Dátum: 2010.06.22 18:31:38 »
Ha olyan az élethelyzetem, akkor nyilván átállok a telitankra, de itt Bp-i ugrabugrára, meg a melóhelyig gurulásra pont jó a heti 1x tankolás 5rugőért.

Gyöngyi!
Mi a szörnyű a tankolásban (a fizetésen kívül)? Én pl. jobban utálok tejet vásárolni, mint tankolni...  :wacko:
Nekem is volt olyan kolléganőm, és van olyan lány ismerősöm aki egyszerűen nem tankol. Nem szereted a kart húzni-kiakasztani, vagy mert benzin szagú lesz a kezed,  vagy mi nem szerethető benne?

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #5501 Dátum: 2010.06.22 19:37:45 »
Utálom, hogy el kell menni tankolni, mindig akkor jut eszembe, amikor sietek már valahova (havi 2x legalábbis tuti), idegesít. Kell megfelelő kutat találni, minden kúton odajön legalább egy kutas srác "segíteni" meg jópofizni, utálom, hogy hosszú idő, míg tele lesz a tank, és ott állok mint egy fax, utálom, hogy sokat kell szöszölni, mire tényleg tele lesz (totál fullra teszem mindig a fogyi miatt), utálom, hogy mindeközben szőke pitsának néznek és csakazért is segíteni akarnak, valamint naná, utálok fizetni is. :D
Egész egyszerűen a családban sosem volt divat vagy program a tankolni járás és elég nekem havi 2x, nemhogy hetente 2x, amikor így is, úgy is annyit megyek az autóval, amennyit kell, nem többet... :death: Időpazarlás. Persze ebbe nyilván belejátszik, hogy ingyen vagy nagyon olcsón volt sok-sok évig a gázolaj az előző autómba, most pedig Mol kártyám van és talán nem érzem készpénznek. Pont annyit kapok rá, amennyit elhasználok egy teljes hónapban. Zsebre nagyon rég nem tankoltam.

És igen, hisztis vagyok.  :szemez:

szerk: igen, utálok megállni a jól bevált kis utamon, kizökkenni a szokásos kis tempómból és bemenni boltba 1 egész liter tejért is.  :D
         

leszilaci

  • Vendég
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #5502 Dátum: 2010.06.22 21:22:19 »
én meg mindig teletankolom, és figyelem,h hány km-t tudok elgurulni egy tankkal. :)
a vége a legizgalmasabb, mikor számolgatom,h a 45 literes tankban még 3-4, vagy esetleg 5liter lehet, és abba belefér még mondjuk egy melóbameneteles, 40km-es kör..vagy 2 kör :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #5503 Dátum: 2010.06.22 22:33:49 »
Én mindig teletöltöm, különben sose tudnám, mennyit fogyasztott az autó. Hogy hova megyek kocsival, azt meg nem a benzinóra alapján döntöm el, bennem mindig tudatosul, hogy az adott utam mennyibe kerül. Hogy mást ne mondjak, webáruházból ha rendelek - az esetek nagy részében a személyes átvételt preferálom - mindig kiszámolom, hogy nekem mennyibe fáj elmenni az adott helyre. Az utat is figyelembe véve meglehet, hogy mégis egy másik lesz az olcsóbb.
A plusz 30 kiló az önmagában igaz, de mivel az olcsó kutak nekem közvetlenül nem esnek útba, ezért többet vinne el a heti plusz két (hiszen két kocsi van) kerülő, avagy egy drágább kút választása, mint az állandó túlsúly.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #5504 Dátum: 2010.06.28 22:49:28 »
Maradnak az üzemanyagárak.
music