Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1581975 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4320 Dátum: 2008.11.07 12:42:18 »
Nyíregyházán bezzeg a 95ös ...  :ph34r:
Shell  268,9-271,9; OMV 271,9 .... :censored:

Taby,

Ezeket találtam Neked a környéken, friss árak... Mindkettő magán, nem tudom milyen lehet?

Nyíregyháza, Kemecsei út 26.     MAGÁN      -     259.90.-           
Nyíregyháza, Tünde út 18 (volt SZÁÉV telep)    MAGÁN    -    260.90.-
Sajnos, mind a kettő elég gyér minőségű naftát adnak (fedcompos autóval szerelt emberkék is panaszkodnak hogy több mint egy literrel nő a fogyasztásuk, ha ezeken a kutakon tankolnak)
Még a tecsókút esetén is megfigyelhető ez, mármint hogy nő a fogyi.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4321 Dátum: 2008.11.07 12:44:35 »
Akkor egy kis friss ukrán benzinár, átszámítva kb 210 Ft a 95-ös. ;)
Akkor egy kis friss ukrán benzinár, átszámítva kb 210 Ft a kb 95-ös. ;)
Kb mikor voltam a rajna partján és itattam is, akkor ebből kifolyólag mindig a 98ast öntöttem, mert az talán van 95ös szintű.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10701
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4322 Dátum: 2008.11.07 14:48:05 »
Akkor egy kis friss ukrán benzinár, átszámítva kb 210 Ft a kb 95-ös. ;)

Otthon is előfordulhat ez a kb-s dolog. ;)
Amúgy az Avensis közvetlen benzinbefecskendezéses, és szerencsére így 56e km megtétele alatt még nem mutatkoztak jelei a silányabb minőségnek.
Ha a 100 milliós Bentley-k és AMG Mercik is eljárnak vele, akkor annyira nem lehet sz@r. ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4323 Dátum: 2008.11.07 18:12:06 »
Akkor egy kis friss ukrán benzinár, átszámítva kb 210 Ft a kb 95-ös. ;)

Otthon is előfordulhat ez a kb-s dolog. ;)
Amúgy az Avensis közvetlen benzinbefecskendezéses, és szerencsére így 56e km megtétele alatt még nem mutatkoztak jelei a silányabb minőségnek.
Ha a 100 milliós Bentley-k és AMG Mercik is eljárnak vele, akkor annyira nem lehet sz@r. ;)
De ők tudják hol kell tankolni, illetve csak egyszer kell nekik szart tankolni vhol legközelebb ott sütögeti szalonnáját a kút tüzén a verda tulaja.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4324 Dátum: 2008.11.07 21:50:08 »
Akkor egy kis friss ukrán benzinár, átszámítva kb 210 Ft a kb 95-ös. ;)

Otthon is előfordulhat ez a kb-s dolog. ;)
Amúgy az Avensis közvetlen benzinbefecskendezéses, és szerencsére így 56e km megtétele alatt még nem mutatkoztak jelei a silányabb minőségnek.
Ha a 100 milliós Bentley-k és AMG Mercik is eljárnak vele, akkor annyira nem lehet sz@r. ;)
De ők tudják hol kell tankolni, illetve csak egyszer kell nekik szart tankolni vhol legközelebb ott sütögeti szalonnáját a kút tüzén a verda tulaja.
Szerintem inkább sütteti... :whistling: :gunsmilie:
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4325 Dátum: 2008.11.08 12:39:05 »
Lehet, persze, de fáááj annyit kifizetni egyben  ::) ... én havonta fizetném, ha tehetném. Úgy kvázi fel sem tűnne  :yes:
(Ezért tankolok én 1500-2000 forintokért alkalmanként... Egyszerre mondjuk 12 ezer, az naaagyon rossz :ph34r:)
Én havonta fizetem az Uniqánál a kötelezőt (vonják)...  :whistling:
És szívesebben rakom tele a kocsit egyszer, hogy aztán sokáig ne kelljen kútra menni (utálok tankolni).  :flowers:

Tankolni én sem szeretek... Mit lehetne azon szeretni? Egyrészt vacakolás, másrészt pénzt kell kiadni  ::) ...

De nálam az van (ezt már korábban írtam is), hogy ha sok nafta van a tankban, akkor megyek összevissza mindenhova a kocsival, ha kell ha nem; ami már meg van véve, azzal nem tudok spórolni (ezért nincs nekem feltöltőkártyás mobilom sem)  ::) ... Ha ellenben mindig csak 60-80-100 km-re való üzemanyagom van, na, akkor azt beosztom, meggondolom, hogy mikor hova megyek. Nálam ez -csak- így működik.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

akosk

  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 95
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4326 Dátum: 2008.11.08 13:12:44 »
...

De nálam az van (ezt már korábban írtam is), hogy ha sok nafta van a tankban, akkor megyek összevissza mindenhova a kocsival, ha kell ha nem; ami már meg van véve, azzal nem tudok spórolni (ezért nincs nekem feltöltőkártyás mobilom sem)  ::) ... Ha ellenben mindig csak 60-80-100 km-re való üzemanyagom van, na, akkor azt beosztom, meggondolom, hogy mikor hova megyek. Nálam ez -csak- így működik.

Akkor nem is vagy egy fogyasztás számolós fajta  :) (na azért én sem vezetek statisztikát de a teletankos módszerrel általában csekkolom mennyi is az annyi) bár akinek van fed. comp.-re...
Ákos (E11 Corolla HB 1.6 Linea Terra) 295.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4327 Dátum: 2008.11.08 13:32:10 »
...

De nálam az van (ezt már korábban írtam is), hogy ha sok nafta van a tankban, akkor megyek összevissza mindenhova a kocsival, ha kell ha nem; ami már meg van véve, azzal nem tudok spórolni (ezért nincs nekem feltöltőkártyás mobilom sem)  ::) ... Ha ellenben mindig csak 60-80-100 km-re való üzemanyagom van, na, akkor azt beosztom, meggondolom, hogy mikor hova megyek. Nálam ez -csak- így működik.

Akkor nem is vagy egy fogyasztás számolós fajta  :) (na azért én sem vezetek statisztikát de a teletankos módszerrel általában csekkolom mennyi is az annyi) bár akinek van fed. comp.-re...

Szerinted a 83-as Camryben van fedcomp ;) ?

Amúgy de, igen, fogyasztás-számolós fajta vagyok - mi több, megszállottan szeretek ilyen adatokkal foglalkozni  :yes: ... De ez sem visz rá arra, hogy teletankolgassak, egyrészt a fent említett okból, másrészt egész egyszerűen sokkal jobban fáj kiadni 1x15000 forintot, mint 10x1500-at  ::) ... Tudom, hogy hülyeség, de ezen nem tudok változtatni.

Van egy harmadik ok is (szintén a "hülyeség" kategóriába tartozik, tisztában vagyok vele): ha tele van a tank/sok benzin van benne, akkor állandóan, eszelősen a szintmérőt figyelem, hogy milyen tempóban megy lefelé  :wacko: ... Ez pl. anno a Moszkvicsomnál odáig fajult, hogy egy az egyben kikötöttem a szintmérőt a francba, hogy ne azt nézzem állandóan; és inkább feljegyeztem/kiszámítottam, hogy hogy állok a naftával (ezt amúgy azóta is csinálom). Érdekes módon, ezután sosem járattam üresre a tankot, míg előtte ez többször is előfordult  ::) ... Így viszont, hogy a Camry tankjában mindig csak pár liter kóvályog, a mutató itt a városban már inkább csak fekszik (a kanyarok/emelkedők/lejtők/gyorsítások-lassítások miatt), nincs mit nézni rajta.

----------------------------

Esetleg egy olyan megoldást tudnék elképzelni, hogy egyszer teletankolok, és utána mindig kb. 100 km-enként járok újra teletölteni; így ki tudnám védeni az "egyszerre nagy összeget kiadni fáj" dolgot, meg a "folyton a mutatót figyelem" dolgot is (lévén ugye sokáig tart, amíg elindul tele állásról lefelé), és a fogyasztásról is mindig lenne így pontos adatom; a gyakori kútra mászkálás meg így is adott. Csak attól tartok, hogy ezt nem csinálnám következetesen, hanem nekiállnék halogatni a tankolást, mondván: úgyis van még benne.........

Na jó, abbahagytam  :surrender:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

akosk

  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 95
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4328 Dátum: 2008.11.08 13:53:30 »
Az én "hülyeségem" meg, hogy utálom a fekvő mutatót (+ a kis narancs fény felvillanását) így ha ez megtörténik, megyek a kútra rögtön. Pl. a múltkor már épp néztem, hogy menni kéne tankolni s közben egy baleset miatt egy bő óráig kellett vesztegelnem feltorlódott sorban. Szerencsére nem volt hideg de ha ez kemény mínuszban történik, amikor szívesen járatja az ember a motort a fűtés miatt... hááát...

Felesleges idézetet töröltem. Kleingy
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.09 16:54:04 írta kleingy »
Ákos (E11 Corolla HB 1.6 Linea Terra) 295.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4329 Dátum: 2008.11.08 14:01:16 »
Az én "hülyeségem" meg, hogy utálom a fekvő mutatót (+ a kis narancs fény felvillanását) így ha ez megtörténik, megyek a kútra rögtön. Pl. a múltkor már épp néztem, hogy menni kéne tankolni s közben egy baleset miatt egy bő óráig kellett vesztegelnem feltorlódott sorban. Szerencsére nem volt hideg de ha ez kemény mínuszban történik, amikor szívesen járatja az ember a motort a fűtés miatt... hááát...

Egyszer kell lemérni (teletankolással), hogy hány liter van még benne, mikor lefekszik a mutató - és onnantól "csak" számon kell tartani, hogy ez milyen km-állásnál történt meg (én ezt a telefonomba írom mindig be, az emlékeztetők közé). Toyotánál ez amúgy is egy marha széles tartomány. Amíg a Camryben a típusazonos AC volt, előfordult, hogy hetekig jártam itt a városban úgy, hogy a mutató folyamatosan feküdt, és a sárga pilács folyamatosan égett... ez egy 12 literes mennyiség volt, a neki megfelelő kilométerrel (testvérek közt is minimum 100-110 km városban, a legzordabb körülmények között is), ergo az alkalmanként 5-8-10 literes tankolásaimmal folyamatosan ezen belül mozogtam. És jobb volt így, mint folyamatosan figyelni a mutatót, hogy mit művel. Nem vagyunk egyformák  :flowers: ...

Amúgy megértelek, mert jóbarátném is ilyen: frászt kap, ha elkezd égni a sárga. Hiába magyarázom neki, hogy olyankor a dízeljével még bazi sokat elmehetne. Megszokta az előző Volvojánál, hogy amikor kigyulladt a lámpa és leért a mutató a nullára, volt még kb. 2 liter nafta a tankban a megállásig. Ő ezt a megoldást szerette.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4330 Dátum: 2008.11.08 16:47:28 »
Én már többször lemértem, hogy mennyi van még benne, amikor jelez a lámpa, de mégis frusztrál, ha világít. Pláne, mióta egyszer  Yaris "megviccelt" és a semmi közepén maradtunk benya nélkül  :sweatdrop:

Tankolni én sem szeretek, úgyhogy telenyomom és akkor tudom, hogy a Corolla egy hónapig, az Ave meg 6 hétig elvan kútlátogatás nélkül  :yes:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4331 Dátum: 2008.11.08 20:49:36 »
Egyszer kell lemérni (teletankolással), hogy hány liter van még benne, mikor lefekszik a mutató - és onnantól "csak" számon kell tartani, hogy ez milyen km-állásnál történt meg.
Azért ennél az óraállás-becslésnél pontosabb eredményt ad a mindig teletankolás, mert a benzinóra sem egyformán mutat, domborzattól, terheléstől, vagy akár sebességtől(!) függően  ::)
és ha csak néhány liter lötyög a tank alján az nagyobb hegyen gondot okozhat, mert ki tudja, milyen szmötyis az alja...
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.08 20:52:13 írta music »
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4332 Dátum: 2008.11.08 21:56:11 »
Egyszer kell lemérni (teletankolással), hogy hány liter van még benne, mikor lefekszik a mutató - és onnantól "csak" számon kell tartani, hogy ez milyen km-állásnál történt meg.
Azért ennél az óraállás-becslésnél pontosabb eredményt ad a mindig teletankolás, mert a benzinóra sem egyformán mutat, domborzattól, terheléstől, vagy akár sebességtől(!) függően  ::)
és ha csak néhány liter lötyög a tank alján az nagyobb hegyen gondot okozhat, mert ki tudja, milyen szmötyis az alja...

music, elhiszed, hogy bármikor megsaccolom neked két literen belüli pontossággal, hogy mennyi nafta van a Camry tankjában  :) ? Tíz év alatt összeszokik az ember a géppel  :yes:

Ezzel együtt, ezt a módszert tényleg csak olyan alkalmazza, aki oda tud (és akar) figyelni, mert különben kifogyás lesz a vége előbb-utóbb.

Mondjuk, amíg a bele való AC volt a Camryben, addig néhányszor én is elkalkuláltam magam, volt, hogy három, sőt két működő hengerrel, alapjáraton vánszorogva kúsztam be a kúthoz. De ez talán ha ötször fordult elő összesen a hét év alatt, amíg az az AC volt a kocsiban. És az is kellett hozzá, hogy néha lustaságból/fáradtságból hazafelé menet nem tankolok, pedig tudom, hogy pár km-re vagyok csak a kifogyástól... Mióta ez a félidegen AC-m van, azóta ez a gond megszűnt, mert az autó már a "kifogyás" (idézőjelben, mert ilyenkor még vagy 12 liter van benne, amit ez az AC nem tud felszívni...) előtt 30-40 km-rel elkezd kanyarokban meg meredek lejtőkön ledadogni/leállni  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4333 Dátum: 2008.11.09 09:44:09 »
music, elhiszed, hogy bármikor megsaccolom neked két literen belüli pontossággal, hogy mennyi nafta van a Camry tankjában  :) ? Tíz év alatt összeszokik az ember a géppel  :yes:
Pont erről beszélek...hogyne hinném el, én is megmondom/megmondtam bármelyik kocsimról egy idő után. Csak annyit akartam mondani, hogy a benzinóra mutatója sem teljesen egzakt, valamennyi hibahatárt bele kell kalkulálni, de ezek szerint kalkulálsz is  :1eye:
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4334 Dátum: 2008.11.09 09:59:52 »
music, elhiszed, hogy bármikor megsaccolom neked két literen belüli pontossággal, hogy mennyi nafta van a Camry tankjában  :) ? Tíz év alatt összeszokik az ember a géppel  :yes:
Pont erről beszélek...hogyne hinném el, én is megmondom/megmondtam bármelyik kocsimról egy idő után. Csak annyit akartam mondani, hogy a benzinóra mutatója sem teljesen egzakt, valamennyi hibahatárt bele kell kalkulálni, de ezek szerint kalkulálsz is  :1eye:

Persze. Ennyit mindenképpen.

Az utóbbi időben egy autóval találkoztam, amelynek döbbenetesen pontos volt a szintmérője: a B-Corsával, amit nyáron árultam. Sík úton az, ha 15 litert mutatott, akkor tényleg annyi is volt benne; ha 20-at, akkor 20, és így tovább.

Számomra örök kérdés marad, hogy a Toyota szintmérők miért ilyen pontatlanok (évtizedek óta, következetesen, tehát tutira nem véletlenül) - és nem is az a fő gond, hogy 0 jelzésnél van még benne 10 liter; hanem hogy előtte sem mér pontosan. Ugye telére "odaragad", aztán háromnegyedről félre "leesik", félnél baromira nem félig van és így tovább... Nade mindegy, kitárgyaltuk ezt már.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )