Szerző Téma: Avensisek fogyasztása  (Megtekintve 762769 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2565 Dátum: 2014.09.12 09:52:10 »
Motor és hajtáslánc gyilkolás...szerintem ez már a fogyasztásra sincs jó hatással.
Lejtőn miért is gyilkolná? Szinte csak lehelli a gázpedált és hipp-hopp kikerül az autó ebből a tartományból. Én rendszeresen használom 55km/-nál az 5. fokozatot, ha csak a tempó tartása a feladat. Ha nem sietünk sehova, szép óvatosan ki is gyorsítok innen. Biztos vagyok benne, hogy ennél a fordulatszámnák a 2.0-ás motornak is van annyi nyomatéka, mint az 1,8-asnak (sőt!) és lazán tudja ezt. A vvt-i vezérlés egyébként pontosan a részterheléseken bír nagy jelentősséggel, egyáltalán nem úgy viselkedik, mint egy hagyományos benzin motor. Minden erőlködés nélkül tartható az 1300-1400-as fordulat is a legmagasabb fokozatban.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2566 Dátum: 2014.09.12 10:39:14 »
Nem tudom, csak sejtem, mennyi lehet ott a fordulatszám, de igen rövid váltó kell ahhoz, hogy elviselhető legyen, és a kétezresé nem olyan rövid. Az 1.6-os még talán. Nem túl jó példa, de az enyémmel 5-ben már szinte 70-el se jó menni. Elbírja, de ha egy kicsit is kell gyorsítani, brutál lesz a fogyasztás, és a hajtáslánc vibrációja is( amit lehet, hogy nagyságrendekkel kisebbnek érzünk belül,de azért ott van)
62-től 6-ban lehet közlekedni. Nem lendületesen gyorsítani, hanem haladni. Sőt, finom gázzal onnan gyorsítani is lehet
Ha brutál lenne a fogyasztás 70-nél 5-ben (nálam 6.) gyorsításkor, akkor nem lenne a benzines autómnak 6 körüli fogyasztása 150e km alatt ;)
Minden attól függ, hogy mennyire nyomod a gázt. Ha tényleg azt akarod, hogy nagyon menjen, persze hogy kisebb fokozatban kell gyorsítani, de egy előzés  le lehet bonyolítani 6-ban is. Gyorsul és nem eszi le a gatyámat sem ;)
Van a T27-ben váltás segítő nyilacskák, tehát tudom, hogy ha vissza kellene váltani a gyári ajánlás szerint. Így nem gondolom hogy túlterhelném a hajtásláncot az alacsony fordulatszám-tartományban autózással. És szerintem a fogyasztás a fordulatszámmal emelkedik.

Nem nagy gáz esetén 1700-as fordulatnál jelez, hogy váltsak feljebb, ez 6-nál 2100. Gyakorlatilag 1-5 között 1500, 6-nál 1800-nál elváltva nem jelez, hogy váltsak vissza. Természetesen, ha padlót nyomok, rögtön kapom a lefelé nyilat (visszaváltás).
« Utoljára szerkesztve: 2014.09.12 10:43:56 írta Nagycitrom »

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2567 Dátum: 2014.09.12 11:14:34 »
biztos félreértette és azt hitte, hogy dízelmotoros kocsiról van szó :hug:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2568 Dátum: 2014.09.12 15:38:16 »
Mennyire lényeges, hogy klímával megy az ember? Mérhető valamilyen különbség, ha klímával vagy anélkül mész? Én a 2.0 HDI-nél szinte semmit különbséget nem tapasztaltam a fogyasztásban (lényeges - 3-5 dl biztosan nem volt).
Most is folyamatos automata klímával megyek és mégis pl 5,4-gyel hazajöttem Ausztiából.
Ezt nehéz megmondani, mert az Avensisnek már ha nem is inverteres, de valami olyasmi a klímája, tehát nem az van, hogy vagy nem jár, vagy maxon jár. Anno többször nézegettem az Avensisen a pillanatnyi fogyit, hogy változik-e ki-, bekapcsolásnál a kiírt érték, de nem láttam változást. Szerintem max. 2-3 deci lehet az eltérés.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2569 Dátum: 2014.09.12 15:43:33 »
Üdv Mindenkinek!

A segítségüket kérném!
Autó vásárlás előtt állok (első autó), a megbízhatóság fontos szempont, melyet az Avensis eddigi vélemények alapján teljes mértékben kielégít.
Találtam egy 2002-es évjáratú TOYOTA AVENSIS 2.0 Linea Sol benzines autót (890.000 Ft, ennél feljebb nem nagyon tudok menni), lehet mondani, hogy beleszerettem, viszont 10 emberből 9 le akar beszélni róla a nagy motor miatt.
Keresgéltem a fórumon fogyasztási adatokat az autóhoz, viszont 166 oldalnyi hozzászólást nem olvastam át.
Akinek van tapasztalata legyen kedves megosztani velem, és szívesen fogadnék rá- vagy lebeszélő hozzászólásokat.
Az autót 80-90%-ban országúton használnám, évi kb. 10-15 ezer km-t mennék vele.

Segítségüket előre is köszönöm!

Üdv.: Péter
Lehet, hogy már későn írok, mert csak most olvastam a hsz-t, de ha csak a fogyasztás miatt kérdés, hogy ez legyen-e, vagy nem, akkor ezen nem fog múlni. Nekem ugyan eggyel újabb veerzióm volt, ami 150 helyett 147 lovas volt - gondolom a szigorodó környezetvédelmi normák miatt - de óvatos pedálkezeléssel sosem sikerült 9 liter fölé vinnem a fogyit. Való igaz, nem kerestem e dugókat, de azért volt olyan is.
Országúton ésszerű tempóban simán 6-6,5 közt tartható a fogyasztás. Persze ha az ember "manager stílusban" vezet, akkor azért az inkább 1 literrel több lesz.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2570 Dátum: 2014.09.12 15:51:23 »
98-ast próbáltatok már tankolni,hogy akkor változik e valami?
Hogyne, gyorsabban apad a bankszámla!  ;)
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2571 Dátum: 2014.09.12 15:56:18 »
Motor és hajtáslánc gyilkolás...szerintem ez már a fogyasztásra sincs jó hatással.
Persze, ha ész nélkül csinálod. De finoman kell gyorsítani, akkor nincs akkora erőhatás, ami nyírná a hajtásláncot, és elég szívet melengetőek a legfeljebb 7-sel kezdődő számok gyorsítás közben.  ;)
De ezt csak akkor merem megengedni, ha nem leszek közben útakadály.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2572 Dátum: 2014.09.12 15:58:52 »
Nem tudom, csak sejtem, mennyi lehet ott a fordulatszám, de igen rövid váltó kell ahhoz, hogy elviselhető legyen, és a kétezresé nem olyan rövid. Az 1.6-os még talán. Nem túl jó példa, de az enyémmel 5-ben már szinte 70-el se jó menni. Elbírja, de ha egy kicsit is kell gyorsítani, brutál lesz a fogyasztás, és a hajtáslánc vibrációja is( amit lehet, hogy nagyságrendekkel kisebbnek érzünk belül,de azért ott van)
A dízel nagyon más e téren. Nem hittem el, amíg nem vezettem ilyet. Tényleg nem lehet egy 2.0 körüli dízelt 50-nél 5-be tenni, mert rángat.
music     

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2573 Dátum: 2014.09.12 18:00:22 »
Én eléggé dízelesen gondolkodom...a benzines biztosan jobban tűri a nagy fokozat/kis sebesség kombinációt. (a 2.0-nál tényleg a dízelre asszociáltam valamiért). Az 1400-as fordulattal még nálam sincs probléma, csak az a baj, nekem 50-nél 5.-ben már alig van ezer fölött valamivel, és nem rángat, csak gyorsításra ömlik bele a gázolaj, és a turbónyomás lassú felépülése miatt az igazi énjéhez képest csak erőlködik, mint egy fogatlan oroszlán. Másrészt, a részecskeszűrő rövid élettartamának egyenes velejárója az ilyen felhasználás.

elpaso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 326
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2574 Dátum: 2014.09.12 18:53:28 »
A dízel nagyon más e téren. Nem hittem el, amíg nem vezettem ilyet. Tényleg nem lehet egy 2.0 körüli dízelt 50-nél 5-be tenni, mert rángat.

Így van, az enyém sem szereti. Ha tudom tartani, akkor még elmegy, de amint gyorsítani akarok dadogni kezd. Picit játszva a pedállal elhagyva a kritikus tartományt már tudok gyorsítani. Egyébként nálam ötödikben 50-nel szinte pontosan 1000-es a fordulatszám.

elpaso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 326
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2575 Dátum: 2014.09.12 18:58:30 »
Ja, és nekem van még egy olyan érzésem, hogy a lent említett körülmények kozott, mintha a gázadást nem is engedné az ECU. Sokkal jobban nyomnom kell, hogy kezdjen gyorsulni. Méllyebbre kell nyomni a pedált,  mintha éreztetni akarná velem hogy inkább kapcsoljak vissza :)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2576 Dátum: 2014.09.12 19:05:26 »
Hogyne, gyorsabban apad a bankszámla!  ;)
ja :D egész nyáron 100-as benzinnel jártam, hátha kiold valami lerakódást és eldugul az egész rendszer   [rohog]

olyan benzinnel kell járni, amit a gyártó előír aztán jó'van

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2577 Dátum: 2014.09.12 19:14:15 »
Így van, az enyém sem szereti. Ha tudom tartani, akkor még elmegy, de amint gyorsítani akarok dadogni kezd. Picit játszva a pedállal elhagyva a kritikus tartományt már tudok gyorsítani. Egyébként nálam ötödikben 50-nel szinte pontosan 1000-es a fordulatszám.

Rosszul írtam: az enyém 4.-ben van 50-nél valamivel 1000 fölött a fordulat. 5.-ben már alatta van 50-nél.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2578 Dátum: 2014.09.12 19:14:48 »
Òra szerinti 140-nél megpakolt kocsival mentem már sokat, az átlagom valahol mindig 7,5 körül volt, de mindig 8 alatt.  :yes:
És az egész tankot így jártad ki vagy csak egy része volt ilyen szakasz. Nagyon nem mindegy  :)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2579 Dátum: 2014.09.12 19:19:11 »
Rosszul írtam: az enyém 4.-ben van 50-nél valamivel 1000 fölött a fordulat. 5.-ben már alatta van 50-nél.
Így jobban hangzik  ;) Nálam, ha valami oknál fogva a forgalom miatt 50 alá megy a mutató, már a 4.-et sem bírja. Sebességtartásra valahol 60 körül alkalmas az 5., de itt még nagyon alapjáratközeli a fordulatszám.
És ahogy írtad, dízelnél már csak azért sem szerencsés erőltetni ilyen alacsony fordulaton, mert iszonyat bekormozza a rendszert és utána egy intenzív gyorsításnál ég a pofám, ha látják távozni egy adagban  :wacko:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety