Szerző Téma: Avensisek fogyasztása  (Megtekintve 762785 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1290 Dátum: 2013.07.05 21:07:39 »
Pl: a korai modelleknél a párásodó lámpabúrák, a gyári Xenon mattuló foncsora, a visszahívás a D4-es motorok benzinbefecskendező-csövével kapcsolatban. A sz@r fedélzeti számítógép már csak hab a tortán.  :innocent: :surrender:
Ezek apróságok - ráadásul a háromból kettő csak bizonyos kiviteleket/motorizációkat érint. Szerintem ennyi "gyerekbetegség" abszolút nem probléma. Főleg ha megnézzük, hogy a T25 mekkora minőségi és biztonsági ugrást hozott.

A vacak fedkomp rossz megoldás, de nem hiba.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1291 Dátum: 2013.07.05 21:21:00 »
csufár írta, hogy neki Brüsszelben 9-et evett egy kétliteres dízel. Igaz, az egy Mazda 5-ös volt; de nagyságrendi eltérés nincs a két autó fogyasztása között.

Abban persze igazad van, hogy a 9 literes fogyi kb. a maximum egy ilyen autótól, városban. De nem lehetetlen, korántsem. A Spritmonitoron 13 olyan 2.0 dízel Ave szerepel, aminek 7.5 fölötti átlagfogyasztása van. Ilyen átlagba, tisztán városban, sűrű forgalomban a 9 liter simán belefér.

Hol enne a 2.0 Ave 12-t? Sűrű, belvárosi forgalomban (sok megállás, sok 1-2-3 kapcsolgatás), klímázva - például. Vagy úgy, ahogy te írtad. Vagy nagyon dinamikusan.

A miénk 9-10 között eszik városban, de, mondom még egyszer: nagyon takarékosan. Ha nem figyelek oda a stílusra, és rövidebb távokat megyek vele, inkább 11-et kér (10.6 a gyári értéke is!). Ha dinamikusan hajtanám, itt Pécsett, tutira meglenne a 12 liter. Ahol/amikor/ahogy egy ezres Yaris 11-et kér - ott/akkor/úgy szerinted mennyit enne a 2.0 Ave :) ?


Szerintem sokmindenben egy nyelvet beszélünk.
2.0 dízeltől a 9 liter városban igencsak max közeli állapot. Fontos, hogy ésszerű határokról beszélünk, nem egyes seb fokozatban megyek végig a városon, stb.

Ha számomra egy modern dízel 8-9 liter között eszik városban, akkor ott vmi nem oké. Gond van vagy a géppel, vagy a sofőrrel, vagy a körülményekkel. Mindegyiken lehet javítani, az utóbbin biciklivel, vagy sétával, tömegközlekedéssel, mert ekkor már nagyon gáz lehet autózni.

Hogy hol enne a benzines 12litert? Szerintem ugyanzet írtam.  :hmmmm:

Ahol pedig a Yaris 11 litert eszik, hát ... akkor séta, illetve a második bekezdés.
 

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1292 Dátum: 2013.07.05 21:23:49 »
ahol az én mazdám 8.5-et eszik átlagban, ott a tied alsó hangon 9-et fog, de inkább tízet

Ez tényleg így van, és milyen jó, hogy csak ennyivel fogyaszt többet, annak ellenére, hogy mennyivel nyújt többet.
Az előző autóm egy H Astra volt, 1.6 benzin. Fogyasztásban a mazdával lehet partiban. És komolyan mondom, hogy SZAVAHIHETŐEN max 0,5 liter lehet a városi difi az Ave és az Astra között. Ennyit pedig bőven megér a két autó közötti nem kicsi különbség.

Szerk.:
Most látom, hogy mennyi hibával írok. Bocsánat érte.
« Utoljára szerkesztve: 2013.07.05 21:41:20 írta András1980 »

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1293 Dátum: 2013.07.05 21:39:02 »
A Spritmonitoron 13 olyan 2.0 dízel Ave szerepel, aminek 7.5 fölötti átlagfogyasztása van.

13 db?!  :clap:
És hány olyan lehet, aminek 7,5 liter alatt?
Az én keresésem 144db 2.0 dízel Ave II-őt talált (csak 115 vagy 116 Le) talált. Ebből 14 db 7,2 liter feletti. Akkor!?
« Utoljára szerkesztve: 2013.07.05 22:01:07 írta András1980 »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1294 Dátum: 2013.07.05 21:47:33 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1295 Dátum: 2013.07.05 22:15:44 »
13 db?!  :clap:
És hány olyan lehet, aminek 7,5 liter alatt?
Úgy 130 körül :)

De ha az állomány 10 %-a ennyit eszik, akkor arra szerintem nem mondhatjuk, hogy "ott valami nem stimmel".

Részemről pusztán erre megy ki a játék. Ne riogassuk a 8 literes városi fogyasztású dízel Ave gazdáját ilyenekkel, hogy "ez nem normális" - mert simán ehet ennyit ez az autó, megfelelő körülmények között.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1296 Dátum: 2013.07.05 22:17:35 »
Úgy 130 körül :)

De ha az állomány 10 %-a ennyit eszik, akkor arra szerintem nem mondhatjuk, hogy "ott valami nem stimmel".

Részemről pusztán erre megy ki a játék. Ne riogassuk a 8 literes városi fogyasztású dízel Ave gazdáját ilyenekkel, hogy "ez nem normális" - mert simán ehet ennyit ez az autó, megfelelő körülmények között.
Mondjuk inkább szélsőségesnek azokat a körülményeket, jó? Azért ne legyen már természetes dolog, hogy a dízel ennyit eszik, mert nyilván nem igaz. Tud akár ennyit is...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1297 Dátum: 2013.07.05 22:19:04 »
Úgy 130 körül :)

De ha az állomány 10 %-a ennyit eszik, akkor arra szerintem nem mondhatjuk, hogy "ott valami nem stimmel".

Részemről pusztán erre megy ki a játék. Ne riogassuk a 8 literes városi fogyasztású dízel Ave gazdáját ilyenekkel, hogy "ez nem normális" - mert simán ehet ennyit ez az autó, megfelelő körülmények között.

Ez így van!
De nekem ez a fogyi sántít, és abba a 10%-ba belefér a sok falábú sofőr, a rossz műszaki állapot és a nem megfelelő körülmény.
Azért a maradék 90%, a 6,5 átlaggal sem elhanyagolható.

Nem akarom én bántani a 8 litert és felette fogyasztó autókat, de az átlag mást mutat. Lehet csak odafigeléssel (vezetéstechnika, pár szűrőcsere) és máris kedvezőbb az eredmény.

Szerk.:
Pontosítom még a statisztikát, a 144 db-ból 3 db!! fogyaszt 8 litert vagy felette. A legtöbb pedig 8,5. Az kb. 5,56 %.
http://www.spritmonitor.de/de/uebersicht/49-Toyota/432-Avensis.html?fueltype=1&vehicletype=1&constyear_s=2003&constyear_e=2009&power_s=110&power_e=120&powerunit=2
« Utoljára szerkesztve: 2013.07.05 22:31:26 írta András1980 »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1298 Dátum: 2013.07.05 22:36:41 »
Mondjuk inkább szélsőségesnek azokat a körülményeket, jó? Azért ne legyen már természetes dolog, hogy a dízel ennyit eszik, mert nyilván nem igaz. Tud akár ennyit is...
Mi az, hogy "természetes" :) ? Ha a Yarist klímával, 37 fokban, belvárosban használom, 11 litert eszik. Ez természetellenes  :D ? ... maximum szokatlan.

Amit itt magyarázok, hogy rossz ez a gyakorlat, hogy az átlagosnál nagyobb fogyasztásról beszámoló autósokat kapásból halálra rémítjük, hogy "biztos valami baja van" az autójuknak. A fenét. Kicsit rugalmasabban kéne szemlélni a dolgokat, és elfogadni, hogy nem csak 20-30, hanem akár 100 % eltérés is lehet egy adott autó fogyasztásában, a szélső értékek között. (Pl. a Yarisom, Nagyváradon, klíma nélkül elvan 5.5 literrel.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1299 Dátum: 2013.07.05 22:42:43 »
Szerinted, de most őszintén, normális hogy a Yaris 11 litert eszik városban, mindegy hogy ezres vagy ezerhármas.
Maradjunk akkor csak annál, hogy itt a körülmények nem megfelelőek.

De ne mond már, hogy mindig így használod.
És ha mindig így használnád? Nem zavarna? Nem éreznéd nem normálisnak, vagy természetellenesnek?

De mivel írod, hogy eszik ő 5,5 is, akkor látod, hogy van másik véglet is. És nem írsz a fórumba, hogy sokat eszik az autód, hogy normális-e ez, mert tudod, hogy a max. az egy igencsak szélsőséges érték.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1300 Dátum: 2013.07.05 22:49:06 »
Mi az, hogy "természetes" :) ? Ha a Yarist klímával, 37 fokban, belvárosban használom, 11 litert eszik. Ez természetellenes  :D ? ... maximum szokatlan.

Amit itt magyarázok, hogy rossz ez a gyakorlat, hogy az átlagosnál nagyobb fogyasztásról beszámoló autósokat kapásból halálra rémítjük, hogy "biztos valami baja van" az autójuknak. A fenét. Kicsit rugalmasabban kéne szemlélni a dolgokat, és elfogadni, hogy nem csak 20-30, hanem akár 100 % eltérés is lehet egy adott autó fogyasztásában, a szélső értékek között. (Pl. a Yarisom, Nagyváradon, klíma nélkül elvan 5.5 literrel.)
Figyu, mester, kiemeltem a lényeget, és az NEM a természetes volt...  ;) :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

TamKov

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re: Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1301 Dátum: 2013.07.05 22:53:13 »
Sokkal kevesebbet is, meg még valamivel többet is. ;)
Normál esetben a 6-6.5 liternél nem szabadna többet fogyasztania, de húzós menetben, ésvagy sok autópályás használattal felszökhet. Számomra a 8 liter egy dízeltől horror. Ehhez vagy gyilkoltad, vagy valami nem stimmel.
Valószínűleg ahogy irtad is, a sok rövid hideg üzem kombinálva a hajtós használattal miatt lett ennyi.

Na ez az. 8 liter nekem is horror (mondjuk 2001-es 2 literes, 100 lovas Opel Zafira, az is kb 1450-1500 kg is ennyit fogyasztott városban). Gyilkolás nálam max annyi volt, hogy majdnem üzemi hőfokon, az otthonomtól néhány utcányira meg-meg nyomtam, de rövid távon, max 3300 fordulatig. Tehát nem hidegen, kibelelve a kicsikét :nono:. Annyira hozzám nőtt, hogy nem tennék vele olyat :wub:. Amúgy OMW maxx motiont töltök bele (nem tudom mennyire, de számít). Esetleg valami tipp, hogy mit ellenőriztessek a fogyival kapcsolatban. :innocent:

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1302 Dátum: 2013.07.05 22:56:34 »
Amit itt magyarázok, hogy rossz ez a gyakorlat, hogy az átlagosnál nagyobb fogyasztásról beszámoló autósokat kapásból halálra rémítjük, hogy "biztos valami baja van" az autójuknak. A fenét. Kicsit rugalmasabban kéne szemlélni a dolgokat, és elfogadni, hogy nem csak 20-30, hanem akár 100 % eltérés is lehet egy adott autó fogyasztásában, a szélső értékek között. (Pl. a Yarisom, Nagyváradon, klíma nélkül elvan 5.5 literrel.)

Akar a fene itt vitát forralni.
Abból indultunk ki, hogy egy 2.0 dízel Ave II városban dinamikusan közlekedve 8 litert fogyaszt olyan rövid távon (2-3km), ahol még nem is üzemmeleg a motor.

Nos, azért itt - senkit meg nem bántva - lehet némi felhasználói hibát is fellelni.
Nekem nem lenne szívem semmilyen autóval, főleg nem egy modern befecskendezős dízellel dinamikusan közlekedni, amíg nem üzemmeleg a motor. Szakirodalom szerint ez nem túl egészséges.

Senkinek sem esne jól félálomból egy dinamikus 100 méteres sprint.

Azért ez is lehet magyarázat az átlagnál magasabb fogyasztásra.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1303 Dátum: 2013.07.05 22:59:38 »
Na ez az. 8 liter nekem is horror (mondjuk 2001-es 2 literes, 100 lovas Opel Zafira, az is kb 1450-1500 kg is ennyit fogyasztott városban). Gyilkolás nálam max annyi volt, hogy majdnem üzemi hőfokon, az otthonomtól néhány utcányira meg-meg nyomtam, de rövid távon, max 3300 fordulatig. Tehát nem hidegen, kibelelve a kicsikét :nono:. Annyira hozzám nőtt, hogy nem tennék vele olyat :wub:. Amúgy OMW maxx motiont töltök bele (nem tudom mennyire, de számít). Esetleg valami tipp, hogy mit ellenőriztessek a fogyival kapcsolatban. :innocent:
Hát, jótól kérdezed. Nekem benzinesem van és 8 litert még soha nem evett alattam. A tied, ilyen körülmények között valahol 5-6 liter környékén lenne, de ez Békéscsabai síkság, itt csak a 44-es elkerülő felüljárója van egyetlen dombnak...  :D

Viccet félretéve: ha semmi egyéb gondod nincs a kocsival, akkor szimplán csak nem nyomjad neki. Pláne ne az üzemi hő elérése előtt. A 3300 fordulat egy dízelnek azért már igen magasnak mondható. Ez csak akkor indokolt, ha nagyon meredek az emelkedő, amin fel kell menj, vagy, nagyon szűk a hely, hogy befejezd az előzést (de nem üzemmeleg motorral ilyet sem illik). Egy szóval, lehetséges, hogy azért eszik ennyit az autód, mert a kelleténél sokkal jobban hajtod. Ha elváltogatsz max 2500-nál, nem fogsz lassabban odaérni a kis távolságra lévő célodhoz...  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1304 Dátum: 2013.07.05 23:03:43 »
Szerintem bepi81 már leírta a legfontosabbakat.

Esetleg nézd még meg a légszűrőt. A túl koszos szűrő tud fogyasztásnövekedést eredményezni. Bagatel, de a guminyomás is igenis fontos, ellenőrizni kell időnként.

És még vmi! Nincs vmi csodadoboz a motortérben, ami extra üzemanyag igényt küldene az ecu felé?